Şimdi Ara

SONY BRAVIA 2021 X90J ANA KONU (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.579
Cevap
114
Favori
253.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• kime neye yeter? asıl size yeter hadi göster iftira attığın mesajları herkes görsün kimin ne olduğunu utanmıyomusun millete iftira atmaya yalan konuşmaya olmayan şeyleri yaşanmış gibi anlatmaya? ne güzel ya çamur at sizi kalsın sonra bide susturmaya çalış sizde allah korkusu yokmu? olsa bu kadar rahat yalan konuşup iftira etmezdiniz...

• RNNN kullanıcısına yanıt

Dayı yeni işlemci farkı illaki vardır ama daha ekran doğmamış çocuga dön biçmek gibidir şu anda:D benim incelemeleri ve tv arayışında biri olarak ve tarafsız gözlem ve incelemeler neticesinde şu anlık xh90da karar kıldım ikisindede 32zone var ve illaki yeni tv diye bazı ayarlar ve güncellemeler önden yüklenmiş eski serisine daha güncelleme vermediler ama anlatan japon dayıda yazılımla düzelecek diyor onlarda farkında xr de bir şeylerin ters gittiginin:D yani ikiside aynı işlemci ve gpu donanımını kullanırken ben neden xj90 daha fazla para verimki aradaki fark bir elin beş parmagını geçmiyor:D yani xj90 alacağıma xh95 alırım daha iyi eminim fiyatı 12den aşagı gelmeyecekSONY BRAVIA 2021 X90J ANA KONU 

• battousai07 kullanıcısına yanıt

ikiside aynı işlemciyi kullanmıyor özel mesajla anlattığım halde anlamamışsınız siz xh90 alın hocam benim bunları paylaşma sebebim bu konuları araştıran yeni tv alacaklar için...xh90daki berbat renk geçişleri bile sizin için sorun değilse işlemcileri aynı sanıyorsanız aradaki çok bariz farkları göremeyip hala neredeyse aynılar diyorsanız araştırdığınız zamanada xj90 a vereceğiniz parayada yazık...

XJ90 de 32 dimming zone olduğu kesin mi? Ben bulamamıştım bununla ilgili bir bilgi. Doğruysa üzücü bu sene geliştirirler rakiplere bakınca diyodum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xXx__AL1EN__xXx -- 13 Nisan 2021; 17:4:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: battousai07

Bu arada xj90 ile xh90 aynı işlemci ve gpuya sahip yazılım için ayrı olan:D işlemcimi artık neyse o:D farklı biri :D xr diğeri x1 başlangıc işlemcileri oldugu için fark olmayacaktır ama ilerleyen :D yıllarda farkı çıkar ortaya:D xr ultimate felan öyle gider dakka 19:39 ve 24:34 bakarsanız ne demek istedigimi anlarsanız xh90 beyaz dengesi daha çok hoşuma gitti sanırım 6500k xj90 xh90 da7500k beyaz olması:D renk gamı artık neyse:d

Burda söylemiş hocam :D benim demem değil yapanların :D testleri:D

• Fanboy'luk çok kötü bir şey arkadaşlar :(

SONY BRAVIA 2021 X90J ANA KONU
  • RNNN kullanıcısına yanıt

İncelemiştim rtingste bütün LED ekranlardan daha iyi bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • O değilde xh90 da alamayacağız galiba fiyatlar yükseliyor anlamsız bir :D şekilde

• q80t samsunglarda çok şikayet var vertical banding ve dse sorunları var birde dolby vision ve dolby atmos dahili olarak yok:D o yüzden sony tercih ediyorum :D malzeme ve işcilik daha iyi ama servisi nasıl bilemiyorumSONY BRAVIA 2021 X90J ANA KONU 

ışık ayarı en düşükte kullanımda yanıyor mu? kimse yazmıyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: ugah6aiw

ışık ayarı en düşükte kullanımda yanıyor mu? kimse yazmıyor...

Hocam her şeyi fulleyip evin salonunda sabahtan akşama kadar TV / haber vs. izlendiğinde, kanal logolarının sabit durması ve devamlı sabit alt bant / alt yazılar durması sebebiyle 2. senede pert oluyor paneller.

2 senelik garanti kapsamında yaşanırsa bu durum, genellikle değişim yapılıyor. Bu yüzden ek 1-2 sene garanti uzatmak iyi olur.

Ama TV izlemekten çok oyun ve film için kullanıldığında ve 7/24 değil de, daha az kullanım yapıldığında, düzgün bir şekilde ayarlandıklarında, 5. senesinde bile burn-in yaşamadığını söyleyenler var (hem de ilk üretim, eski cihaz olmalarına rağmen).

Geçen bi' video izledim, 4. senesinde burn-in yaşamadığı cihazı nasıl koruduğunu anlatıyor adam:

• TV'ye aşırı yakın, masasında kullanıyor. Bu yüzden parlaklığı fullemeye gerek bile duymuyor.
    • WC'ye, yemeğe gittiğinde TV'yi açık bırakıp gitmediğini söylüyor. "Çok basit, direkt kapatıyorum TV'yi, işimi hâlledip geldiğimde geri açıyorum. Bu kadar basit bu önlem" diyor.

Bizim toplumumuzun çoğunluğu gibi; ailesiyle 7/24 salonda kurulu, açık tutulan TV alınacaksa bu kesinlikle OLED olmamalı. 2. seneyi bile göremez o alet :D Ama günde max 5-6 saat, akşamları film / oyun vs. takılmalık, yeni nesil konsollar ve PC'ler ile kullanım için en iyi panel de bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobe -- 13 Nisan 2021; 20:0:33 >

• quote:

Orijinalden alıntı: battousai07

Aga arkadaki detaya takıldında öndeki kadın resmine bakarsan kadın daha iyi gözükürken xj90da kadın :D bildigin blur olmuş:D keskinligi azalmış:D

Yav aklına geleni sallar stoğa göre ürün över fazlasını beklemeyin yahu resimde beyaz kalitesi dynamic range detay bariz üstün xh da hala salsa çaça rumba :))) Zaten kendisi demiş 2017 tv sini överken eski modeller daha iyi diye ama samsunga kendi malına gelince öyle sony konusu geçince sadece çamur balçık:))))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bahsi geçen takılmalar, yukarıdaki videoda görünmüyor. İlk gün, update edilmeden yapılan incelemelerde takılmalar görünüyordu.

YouTube ve Reddit yorumlarında da devamlı update ile sorunun çözümlendiği belirtiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frobe -- 14 Nisan 2021; 11:42:42 >
  • AJ90'nın parlık değerleri biraz düşük çıkmış :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LuqueTr -- 14 Nisan 2021; 19:58:42 >
  • Bu 3 model de tamamen aynı. Sadece ayaklarındaki standları farklı diye Sony başka başka isimler vermiş.

92'nin tepsi gibi standı aşırı çirkin bence. 93'ü daha çok sevdim TV'yi yere daha yakın tutuyor gibi görünüyor.

X90J:

X92J:

X93J:

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.