Şimdi Ara

Sony Bravia 2020 XH9096 (X900H) [ANA KONU] (367. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.857
Cevap
240
Favori
796.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ben farklı bir marka TV kullanıyorum. Aileme bu TVyi aldığım için konuyu takip ediyorum ama ben böyle bir ses sorunu yaşamıyorum. TV'ye samsung ev sinema sistemi bağlı HDMI ARC ile. Gayet iyi ve net bir ses alıyorum. Yani netflix sorunlu olsa, ben de yaşardım böyle bir sorun. Center hoparlörün ses seviyesini, 2 ön ve 2 arkaya göre daha yüksekte ayarladım. Ayrıca hoparlörlerin bana olan uzaklıklarına göre mesafe girişi de yaptım sisteme. Gerçi aldığımdan beri bu ayarları yaparak kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 4 Ocak 2021; 16:49:52 >
  • rash.87 kullanıcısına yanıt

amazonda o fiyatı görünce, bir de amazondan sipariş verip, trendyoldan (satıcı teknosa) aldığımı iade ettim hocam. bana maliyeti kafa kafayaydı ama amazonun satış sonrası hizmetleri 10 numara olduğu için amazondan almış olmak istedim. Trendyol da bugün gerçekleştirmiş iadeyi sağolsun hiç oyalamadılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 4 Ocak 2021; 16:55:20 >
  • ibrahim.42 kullanıcısına yanıt

Elinizdeki tvden memnunsanız media player işinizi görecekse bence değiştirmenize gerek yok q80t güzel tv.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emrahsnr kullanıcısına yanıt
    Hocam Netflix te ses sorunu var Sadece size denk gelmemiş. Sizin Samsung ses sistemi hangi model bilmiyorum ama size şöyle izah edeyim. Android TV box kullanıyorum Tanix Tx5Max gayet güçlü bir makine ve bu makine Sony Dav_Dz740 Ev sinema sistemine öptükten bağlıydı. Netflix'te bir filmde insanlar konuşurken normal şekilde hiç rahatsızlık duymadan izlerken birden aksiyon,hareketli vurdu kirdili sahne gelince sistemdeki ses coşuyor bildiğin ev yıkılıyor. Her ne kadar müstakil evde otursamda sesi kısmak zorunda kalıyorum. Ve tekrardan bir normal sohbet sahnesi çıktığında sesi kıstığım için yetersiz kalıyor. Ben bu sorunu benim TV boxun Netflix lisansı olmadığı için yaptığını sanıyordum ( Netflix lisansı Google L1 lisansını bildiğinizi var sayıyorum, yanlış anlaşılmasın).
    Ama sonra hem bu forumda hemde başka forumdaki kişilerde bu sorunun olduğunu duyunca anladım ki Netflix'te seste sorun var. Yada bazı dizi-filmlerde tam emin değilim. Zaten bildiğiniz üzere Netflix'te altyazı sorunuda var. Ne istediğimiz boyutta ayar verebiliyoruz nede konumunu istediğimiz yere ayarlayabiliyoruz. inşallah ileride düzeltirler.

• rash.87 kullanıcısına yanıt

onlarca dizi film ve sinema filmi izledim hocam netflixte. Böyle bir sorun yaşamadım gerçekten. Sistemin dediğim gibi hoparlörlerinin ses seviyesi konumunu tek tek ayarladığım için olabilir belki de...

imzamdaki cihazları kullanıyorum hocam.

netflixteki altyazıları, pc/laptoptan girerek rengini, şeffaflığını, yazı tipini, boyutunu (küçük/orta/büyük) olarak değiştirebiliyorsunuz. ama dediğiniz gibi konum ayarı yok. ya da boyut ayarlarken punto büyüklüğü yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahsnr -- 4 Ocak 2021; 17:23:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

onlarca dizi film ve sinema filmi izledim hocam netflixte. Böyle bir sorun yaşamadım gerçekten. Sistemin dediğim gibi hoparlörlerinin ses seviyesi konumunu tek tek ayarladığım için olabilir belki de...

imzamdaki cihazları kullanıyorum hocam.

netflixteki altyazıları, pc/laptoptan girerek rengini, şeffaflığını, yazı tipini, boyutunu (küçük/orta/büyük) olarak değiştirebiliyorsunuz. ama dediğiniz gibi konum ayarı yok. ya da boyut ayarlarken punto büyüklüğü yok..

Bende de netflixte sorun yok soundlar ile gayet konforlu izliyorum

• game83 G kullanıcısına yanıt

3 ve 4 portlar hdmi 2.1 destekli.

• Bugün MediaMarkt'a gidip çıplak gözle bir bakayım dedim.

İncelemelerde falan çok hoşuma gitmişti alet.

Son 2 haftadır incelemediğim TV, panel, karşılaştırma kalmadı. Tahmini 100'e yakın video izlemişimdir.

Samsung TU8500 dedim önce, sonra Q70T'ye çıktım. Sonra dedim ki, OLED? Baktım fiyatlar uçuk. Sonra baktım ki en iyi OLED, LG CX. LG CX şu anda piyasadaki en iyi TV arkadaşlar, net. Sony'nin OLED'leri de muhteşem gerçi, hak yemeyeyim.

Baktım, fiyatlar beni gittikçe aşıyor OLED mevzusunda. Tekrar LED teknolojisine düşürdüm kendimi.

Q70T'yi ciddi şekilde düşünürken XH90'ı keşfettim. Full Array mevzusu, kesinlikle piyasadaki tüm LED'leri tokatlıyor. Piyasan %90'ı zaten LED. Ve şunu söylemeliyim ki; Full Array ve OLED dışındaki bu %90 TV'lerin HEPSİ ÇÖP EVLADI ÇÖP!!!

Hâliyle Q70T'yi de eledim o korkunç vertical bant'ları görünce tüm LED TV'lerde.

Full Array XH90'ı kafama koydum yani 2 haftalık sabah akşam araştırmanın sonunda.

Tam alacaktım kiiii, SONY duyuru yaptı ve bu hafta yeni Bravia TV'lerini tanıtacağını söyledi.

Tahminimce 12-13K TL civarlarında gezen OLED teknolojisini artık ulaşılabilir modellerle buluşturacak Sony. Ayrıca PS5 için en uygun 2 TV var, XH90 ve LG CX.

LG CX çok pahalı arkadaşlar. Çok güzel, ama çok pahalı. Onu alamayacak olanlara da kesinlikle XH90'ı öneririm.

Peki niye XH90'ı sevmediğime karar verdim?

Arkadaşlar, TV orta - üst segment karışık bir konumda. Yani fiyatının karşılığı tabii ki bu kadar olacak. Her şey güzel ancak ben gerçekten çıplak gözle görünce anladım ki; TV'nin 4 köşesinde yer alan gölgelere asla tahammül edemem. TV'nin tam karşısında durdum ve kalitesine bakmak istedim. Ancak açık renklerdeyken görüntü, köşelerdeki ışık kaybına daha fazla tahammül edemedim. Ben takık bir insanım ve bariz bir şekilde görünen köşelerdeki ışık kaybına da sonradan asla tahammül edemeyeceğimi biliyorum.

Sevgili PS5'imi yaklaşık yarım sene daha güzel bir TV ile buluşturmamaya karar verdim bunun ardından. 32", 4K bir monitör ile kullanıyorum masamda. Genel olarak memnunum ama TV hevesim vardı, tüm konu bunun üzerine kurulu özetlle.

Gelelim beklentime;

Sony, bu hafta duyuracağı Bravia TV'lerinde lütfen ama lütfen LG'nin yaptığı gibi 48" bir model tanıtsın. Fiyatı da 8-9K TL'lerden başlıyor olsun. Sony'nin mevcuttaki OLED TV'leri zaten muhteşem. Aynı panelleri 48 - 55 - 65 - 75 - 85 olarak çıkarsın, herkes ihtiyacına göre alsın.

Bana lazım olan şey; OLED bir 48" TV.

Gray uniformity'si mevcut OLED'ler kadar iyi, blooming cart curt yapmayan, inf:1 kontrastlı bir 48" Bravia TV duyurur umarım Sony. Yazılımla, cartla curtla özelliklerin sonradan getirildiği değil, çıkışıyla birlikte 2.1 HDMI, VRR vs. next-gen özelliklerin hepsi hazırda bir TV bekliyorum.

Gerçekten beni mutlu edecekse eğer 50" de olur model, masama koyacağım için büyük istemiyorum. Her açıdan aynı kaliteyi gördüğüm, orasında burasında blooming, gölge, sidik görmeyeceğim bir TV olur umarım. 10K TL vereyim, ömürlük bir TV olsun ama sorunsuz ve güzel olsun inşallah.

Bana buradaki 2 haftadır sorduğum saçma sapan sorulara cevap veren herkese teşekkür ederim. XH almaktan vazgeçtim. Yeni Sony Bravia duyurusunu bekleyeceğim.

İyi seneler, iyi forumlar herkese!

• Takıntılıda olsan asla köşe kararmaları rahatsız edici değil çok kafaya takmayın derim ..
  • Bravo işte ne güzel ihtiyaç, inceleme, bakış açısı ve karar verme. Yazının hepsini okudum. Benim TV de daha teslim edilmedi cuma günü gelecek sözde. Bende haberi duyunca acaba dedim kendi kendime ama yeni TV ler 11-12 den başlar ve 8 bandına bence yıl sonuna kadar düşmezler. En iyisi ben buna tav olayım.
  • Sonunda karar 55XH9096 oldu ve sipariş verdik bakalım :)
    Bu TV’yi PS5 ile kullanan var mı?
    En iyi performans için hangi porta bağlayacağız?
    Hangi ayarları yapmamız gerekiyor?
    Yardımcı olursanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darktemplar1903 -- 5 Ocak 2021; 0:38:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frobe

Bugün MediaMarkt'a gidip çıplak gözle bir bakayım dedim.

İncelemelerde falan çok hoşuma gitmişti alet.

Son 2 haftadır incelemediğim TV, panel, karşılaştırma kalmadı. Tahmini 100'e yakın video izlemişimdir.

Samsung TU8500 dedim önce, sonra Q70T'ye çıktım. Sonra dedim ki, OLED? Baktım fiyatlar uçuk. Sonra baktım ki en iyi OLED, LG CX. LG CX şu anda piyasadaki en iyi TV arkadaşlar, net. Sony'nin OLED'leri de muhteşem gerçi, hak yemeyeyim.

Baktım, fiyatlar beni gittikçe aşıyor OLED mevzusunda. Tekrar LED teknolojisine düşürdüm kendimi.

Q70T'yi ciddi şekilde düşünürken XH90'ı keşfettim. Full Array mevzusu, kesinlikle piyasadaki tüm LED'leri tokatlıyor. Piyasan %90'ı zaten LED. Ve şunu söylemeliyim ki; Full Array ve OLED dışındaki bu %90 TV'lerin HEPSİ ÇÖP EVLADI ÇÖP!!!

Hâliyle Q70T'yi de eledim o korkunç vertical bant'ları görünce tüm LED TV'lerde.

Full Array XH90'ı kafama koydum yani 2 haftalık sabah akşam araştırmanın sonunda.

Tam alacaktım kiiii, SONY duyuru yaptı ve bu hafta yeni Bravia TV'lerini tanıtacağını söyledi.

Tahminimce 12-13K TL civarlarında gezen OLED teknolojisini artık ulaşılabilir modellerle buluşturacak Sony. Ayrıca PS5 için en uygun 2 TV var, XH90 ve LG CX.

LG CX çok pahalı arkadaşlar. Çok güzel, ama çok pahalı. Onu alamayacak olanlara da kesinlikle XH90'ı öneririm.

Peki niye XH90'ı sevmediğime karar verdim?

Arkadaşlar, TV orta - üst segment karışık bir konumda. Yani fiyatının karşılığı tabii ki bu kadar olacak. Her şey güzel ancak ben gerçekten çıplak gözle görünce anladım ki; TV'nin 4 köşesinde yer alan gölgelere asla tahammül edemem. TV'nin tam karşısında durdum ve kalitesine bakmak istedim. Ancak açık renklerdeyken görüntü, köşelerdeki ışık kaybına daha fazla tahammül edemedim. Ben takık bir insanım ve bariz bir şekilde görünen köşelerdeki ışık kaybına da sonradan asla tahammül edemeyeceğimi biliyorum.

Sevgili PS5'imi yaklaşık yarım sene daha güzel bir TV ile buluşturmamaya karar verdim bunun ardından. 32", 4K bir monitör ile kullanıyorum masamda. Genel olarak memnunum ama TV hevesim vardı, tüm konu bunun üzerine kurulu özetlle.

Gelelim beklentime;

Sony, bu hafta duyuracağı Bravia TV'lerinde lütfen ama lütfen LG'nin yaptığı gibi 48" bir model tanıtsın. Fiyatı da 8-9K TL'lerden başlıyor olsun. Sony'nin mevcuttaki OLED TV'leri zaten muhteşem. Aynı panelleri 48 - 55 - 65 - 75 - 85 olarak çıkarsın, herkes ihtiyacına göre alsın.

Bana lazım olan şey; OLED bir 48" TV.

Gray uniformity'si mevcut OLED'ler kadar iyi, blooming cart curt yapmayan, inf:1 kontrastlı bir 48" Bravia TV duyurur umarım Sony. Yazılımla, cartla curtla özelliklerin sonradan getirildiği değil, çıkışıyla birlikte 2.1 HDMI, VRR vs. next-gen özelliklerin hepsi hazırda bir TV bekliyorum.

Gerçekten beni mutlu edecekse eğer 50" de olur model, masama koyacağım için büyük istemiyorum. Her açıdan aynı kaliteyi gördüğüm, orasında burasında blooming, gölge, sidik görmeyeceğim bir TV olur umarım. 10K TL vereyim, ömürlük bir TV olsun ama sorunsuz ve güzel olsun inşallah.

Bana buradaki 2 haftadır sorduğum saçma sapan sorulara cevap veren herkese teşekkür ederim. XH almaktan vazgeçtim. Yeni Sony Bravia duyurusunu bekleyeceğim.

İyi seneler, iyi forumlar herkese!

Bir kaç haftadır bende tv araştırma içindeyim. 55XH9096 şikayetlerini okuyunca ve 55xh9505 ekran doku farkı, işlemci, ses vb nedenlerden xh9096'dan vazgeçip xh9505 'de karar verdim. Uygun indirim bulursam almayı düşünüyorum. Sony 7 Ocakta duyuracağı yeni tvler micro led olur ise alına bilir seviyelere gelmesi yıllar alır.

Bir ara oled de düşündüm. Ama LG lerde ekran yanıklarını okuyunca vazgeçtim. Sony a8 model oledlerde ekran yanık durumu nedir tam bilmiyorum. Sony ekran yanığına garanti verse almayı düşünürdüm.

• Tvye kodi kuruluyor mu?
  • Anlamadığım şu ki bu tvyi %50 pahalı olan ve olacak tvlerle karşılaştırıp kötülemenin anlamı ne.. 8200e aldım geçen ay, bu fiyata alınacak en iyi tv olduğunu düşünüyorum, iyiki almışım diyorum. Yani bu BMW ile ferrari karşılaştırmaya gidiyor gibi, bende biliyorum ferrari BMW’den üstün de ona göre maliyeti var işte. Bu paraya daha iyisi varsa söyleyin öğrenelim.
  • 12 bine ferrari varken 8 bine kimse bmw almaz hocam..bu iki model arasındaki durumda tam olarak öyle..bugün yine teknosaydım yine bi daha bakayım dedim tv lere xh95 ışıl ışıl ben burdayım diyor yansıması olsun parlaklığı olsun vs..xh90 a bakıyorum sıradan bi tv hiçbir albenisi yok..kısacası aradaki fiyat farkından daha fazla performansı farkı var..

• RNNN kullanıcısına yanıt
    49 inç en iyi sony tv hangisi ?
  • tonodias kullanıcısına yanıt

49xh85 modeli hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: zafermahmut86

Tvye kodi kuruluyor mu?

İşletim sistemi Android olduğu için tv ye kodi kurabiliyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

12 bine ferrari varken 8 bine kimse bmw almaz hocam..bu iki model arasındaki durumda tam olarak öyle..bugün yine teknosaydım yine bi daha bakayım dedim tv lere xh95 ışıl ışıl ben burdayım diyor yansıması olsun parlaklığı olsun vs..xh90 a bakıyorum sıradan bi tv hiçbir albenisi yok..kısacası aradaki fiyat farkından daha fazla performansı farkı var..

1 aydır 65 xh9077 kullanıyorum. Hareketli sahnelerde (Netflix,uydu yayınları, iptv,futbol maçları )görüntünün etrafında hayaletimsi izler oluşuyor. Bu neden oluyor. TV nin normal bir sorunumu yoksa benim tv de oluşan bir sıkıntımı.aynı sorunu farkeden var mı..

• cihan şekerci C kullanıcısına yanıt

hocam yüksek ihtimal motion ayarı açık oda araya kare eklediği için bahsettiğiniz hataları görüyorsunuz motion ayarı kapalı deneyin birde..artı motion ayarı açıkken bu bahsettiğiniz sorunun (az yada çok) olmadığı tv ye denk gelmedim henüz :)

• 
Sayfa: önceki 365366367368369
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.