Şimdi Ara

SONY BD PLAYER KULLANANLAR BURAYA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
287
Cevap
2
Favori
25.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar aradım ama sony bd player ler ile ilgili açılmış bir topic bulamadım.sony bd player kullanan arkadaşların bir araya geleceği,
    bilgi edinmek isteyen arkadaşlara yardımcı olacağı,yeni firmware lerden haberdar olacağımız,ürün değerlendirmelerimizi yapacağımız
    böyle bir topic olsun istedim.her kesin sony bdp ler ile ilgili görüş,soru ve bilgi paylaşımlarını buradan yapacağına inanıyorum,hayırlı
    olsun topiğimiz

sony bd player kullanan arkadaşlarımızıda kısaca listeleyelim,ayrıca listeye girmek isteyenlerinde msj yazması yeterli;

s350: tamerege, oronra, Asefik,joseph27,35KSK35
    s500: ohayyam
    s550: Tufan74
    PS-3: tamerege,oronra,{PeGaSuS},onboardx,bimsef,Razorback,35KSK35
    s360: burak reis
    s560: alper029
    s300: GOGOMEZ,SK8KEMAL,sash35
    s570: deluge11

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zyvox -- 10 Haziran 2010; 21:11:05 >

• ben şunu merak ediyorum sony nin bütün ses codeclerini barındıran ve bunları bitsream olarak atayabilen en ucuz blu ray player modeli hangisi? ve d/a görüntü 12bit d/a sesde 24bit olursa ii olur
  • Neden böyle bir topic açılmadı biliyormusunuz ? Böyle bir soruya bence şöyle bir cevap verilir. Hiç kimse Sony cihazlardan memnun değildir de ondan. Ben DVD playerler ilk çıktığında Doğubanktan Sony DVP-330K aldım, hemde 450 USD vererek. Bu cihazda bu günü dek sanırım 15-20 civarı film seyrettim, neden bu kadar az derseniz hangi DVD'yi koysam "No Disc" mesajı çıkıyorda ondan. Ama muhtereme gidip 35 TL verip orijinal DVD alınca no disc falan demiyor. Hazreti kaldırıp evin bir köşesinde saksı altı yaptım gidip bir Voxline 933 aldım 99.00 TL'ye ve dünya varmış dedim. Voxline hemen her çeşit disc okuyor ve sorunsuz çalışıyordu. Geçen hafta Karaköy Sony market kampanya yapmış DVP SR100 diye bir modele, Divx ve DVD lerimi alıp gittim. Paketi açtılar sistemi kurdular 3 adet DVD'den 1'ni görmedi, hata verdi, Divx'lerin ise hiçbirini görmedi. Satıcı arkadaş gülerek bizim Sony'lerimiz kalitelidir bu nedenle seçici davranır dedi. Sonuç bir hüsran. Evet arkadaşlar ben yıllardır Sony video ve TV kullanan bir kişi olarak artık sony almıyorum. Sanırım birçok kişi de benim gibi düşündüğü için almıyor ve sony satışları yok denecek kadar az, dolayısıyla kimse de topic mopic açmıyor.

• ben sony ns708 dvd player kullanıyorum ve süreklide ister orjin ister copy dvd olsun hiç birindede bu güne kadar bir aksilik çıkartmadı süperde okuyor dvd lerimi gayet memnunum avr de sony ondanda gayet memnunum hiç bir sorunu yok... hatta bir kaç arkadaş daha var sony dvd player kullanan bu forumda onlardanda hiç şikayet veya olumsuz yorum görmedim kullandıkları dvd playerlerde benim dvd playere muadildir
  • quote:

yuxeses Tarih 19 Aralık 2009; 13:16:23
    ben şunu merak ediyorum sony nin bütün ses codeclerini barındıran ve bunları bitsream olarak atayabilen en ucuz blu ray player modeli hangisi? ve d/a görüntü 12bit d/a sesde 24bit olursa ii olur

dostum s350 dts hd ma yı çözemiyor ama aktarıyor,diğerlerini zaten hem çözüyor hemde yolluyor, daha sonraki s360 modeli ise tüm
    codecleri hem çözüyor hemde yolluyor.ben s350 kullanıyorum çokta memnunum,sesi çözmeden direk aktarıyorum avr ye çözme işini
    avr ye yaptırıyorum.sony nin en ucuz bdp leri bu ikisi.
    quote:

Ertie Tarih 19 Aralık 2009; 14:11:47
    Neden böyle bir topic açılmadı biliyormusunuz ? Böyle bir soruya bence şöyle bir cevap verilir. Hiç kimse Sony cihazlardan memnun değildir de ondan. Ben DVD playerler ilk çıktığında Doğubanktan Sony DVP-330K aldım, hemde 450 USD vererek. Bu cihazda bu günü dek sanırım 15-20 civarı film seyrettim, neden bu kadar az derseniz hangi DVD'yi koysam "No Disc" mesajı çıkıyorda ondan. Ama muhtereme gidip 35 TL verip orijinal DVD alınca no disc falan demiyor. Hazreti kaldırıp evin bir köşesinde saksı altı yaptım gidip bir Voxline 933 aldım 99.00 TL'ye ve dünya varmış dedim. Voxline hemen her çeşit disc okuyor ve sorunsuz çalışıyordu. Geçen hafta Karaköy Sony market kampanya yapmış DVP SR100 diye bir modele, Divx ve DVD lerimi alıp gittim. Paketi açtılar sistemi kurdular 3 adet DVD'den 1'ni görmedi, hata verdi, Divx'lerin ise hiçbirini görmedi. Satıcı arkadaş gülerek bizim Sony'lerimiz kalitelidir bu nedenle seçici davranır dedi. Sonuç bir hüsran. Evet arkadaşlar ben yıllardır Sony video ve TV kullanan bir kişi olarak artık sony almıyorum. Sanırım birçok kişi de benim gibi düşündüğü için almıyor ve sony satışları yok denecek kadar az, dolayısıyla kimse de topic mopic açmıyor.

dostum senin sony ile sorun yaşamış olmana tabiiki üzüldüm,ben şimdiye kadar hep sony dvd player kullandım ve hiç bir sorun
    yaşamadım.açamadığı okuyamadığı hiç bir cd,divx,copy dvd falanda olmadı.o sebeple yaşadığın problemi genelleştirmen çok doğru
    olmaz diye düşünüyorum.ayrıca bu topiği ben dvd playerlerin değil bdp lerin konuşulup tartışılacağı bir topic olsun diye açtım.o
    sebeplede bdp ler ile alakalı mesajlarınız olursa daha anlamlı ve yapıcı olur diye düşünüyorum.ayrıca sony nin ürünleri satılmıyor
    gibi bir yorumun da çok doğru olduğunu düşünmüyorum,forumda bile dünya kadar sony kullanan ve memnun olan insan var.
    dvd playerlerle alakalı sıkıntıları bunların konuşulduğu topiclere yazarsanız daha faydalı olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zyvox -- 19 Aralık 2009; 15:50:07 >

• cvp için teşekkürler bencede sadece blu ray playerler üstüne konuşulursa daha yararlı olcaktır
  • Cevap için teşekkürler. BD Player nedir emin olun bilmiyorum. Ama dediğim gibi 450 USD verip te cihaz DVD seçince insanın cinleri tepesine çıkıyor.
    Beni aydınlatırsanız sevinirim. Bu arada sorun yaşamadığınız Sony DVD'lerin modelini de yazarsanız çok makbule geçer. Dediğim gibi şu an piyasada satılan DVP SR100 cihazlar Divx'leri görmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ertie -- 21 Aralık 2009; 20:39:02 >
  • imzamda zaten var ns76h yi hala kullanıyorum,yenilerdende ns 728h usb girişide olan ve buradanda divx izlenebilecek bir model.
    e ne oldu şimdi kendimde dvd lerden bahsediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ertie

Cevap için teşekkürler. BD Player nedir emin olun bilmiyorum. Ama dediğim gibi 450 USD verip te cihaz DVD seçince insanın cinleri tepesine çıkıyor.
    Beni aydınlatırsanız sevinirim. Bu arada sorun yaşamadığınız Sony DVD'lerin modelini de yazarsanız çok makbule geçer. Dediğim gibi şu an piyasada satılan DVP SR100 cihazlar Divx'leri görmüyor.

1: blu ray player madem bilmiyorsunuz neden bu konu ile ilgili ve üstelik alakası olmayan bir yazı yazıyorsunuz "blu ray" player öğrenmek tabiki hakkınız ama bu şekilde değil ve bu topic te yeri değil istiyorsanız pm den anlatabilirim yada netten bakabilirsiniz

2: sony philips lg samsung bunlarda hadi son çıkan 3-4 modellerinde asla orjin yada copy dvd okumama gibi sorunu olmaz dvix başka birşey illegal bir formatır ve üstünden seneler geçnesine karşın hala oturmuş bir formatta değildir cihazdan cihaza performansı değişir en önemlisde alt yazı sorunlarıdır bir cihaz güzel okurken diğer bir cihaz dvix desteği olsa bile okumayabilir üstelik dvd playerleri değerlendirirken dvix e göre değerlendirmek yanlış olur dvd playerler dvd izlemek için üretilir ve buna göre kıstas alınmalıdır

• Sevgili tamerege ve diğer üstadlar,
    Benim sormak istediğim bir konu var. Bluray filmlerimi PS3 ile seyrediyorum ama yakında bir Sony BD almayı planlıyorum. Sizce 350, 360 ve 560 modelleri kendi aralarında ve PS3 ile karşılaştırılırlarsa görüntü kalitesi açısından bariz bir fark var mıdır? 350 modelini makul fiyatlara bulmak mümkün, paraya kıyıp daha yeni bir model almaya değer mi? Teşekkürler.
  • yurt dışı sitelerde okuduğum kadarı ile ps3 genelde ilk amacı olan oyun için tercih edilmeli,ama amaç film izlemek ise tercih bd player
    lardan yana yapılmalı diye söyleniyor.eğer yeni nesil ses formatlarını destekleyen bir amfin varsa s350 bence uygun fiyatıyla doğru
    tercih olur,s350 nin dvd ve cd performansı çok başarılı,upscalling yeteneğide var.ps3 ün bu özellikleri çok başarılı değil.yani ps3 ün
    yanına alacağın s350 ile hem sinema hem müzik hemde oyun için başarılı bir sistem kurmuş olursun.s350 tüm ses formatlarını
    destekliyor bu sebeple bence doğru tercih daha yüksek bir ücret ödeyerek yüksek modellere gerek yok.tabi yeni nesil bir amfiyi
    unutmadan eklemek isterim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zyvox -- 25 Aralık 2009; 21:49:15 >
  • sony s350 bd player ile alakalı teknik detayıda vermek isterim;

Bu ince ve şık yeni kuşak Blu-ray Oynatıcı, 1080p Full HD görüntü kalitesi, 24p Gerçek Sinema ve High Definition surround ses ile Ev Eğlencesini orijinal sinema salonu deneyimine olabildiğince yaklaştırıyor...

BD-ROM/R/RE, DVD-+Video/R/RW, CD Çalma, AVCHD Oynatma ile mutlak MultiMedia
    HDMI™ (sürüm 1.3) üzerinden 7.1 Kanallı HD ses bit akışı çıkışı ile en iyi ses deneyimi
    BD-Live hazır: Oynatıcıyı Internet'e bağlayın ve en son firmware'i karşıdan yükleyerek Blu-ray Disc™ Oynatıcınızdan stüdyoya özel fragmanlar, röportajlar ve diğer ekstralar gibi çevrimiçi içeriğe erişin.
    Hızlı Açılış modu yalnızca altı saniye (6 sn) sonra Blu-ray filmlerinizin keyfini çıkarmanızı sağlar.
    BRAVIA Sync teknolojisi, oynatıcıları Sony ürünü BRAVIA televizyonlara ve Ev Sinema sistemlerine bağlamayı kolaylaştırır
    Yeni XrossMediaBar™, herkesin oynatıcının işlevlerini sezgisel olarak kullanabileceği kadar basitleştiren kolay anlaşılır bir menü kontrolü sağlar
    Standart tanımlamalı sinyalleri (480i) 1080p'ye dönüştüren ve 1080p TV'lere HDMI™ üzerinden Full HD'ye denk bir sinyal sağlayan yeni Precision Cinema HD Görüntü Yükseltme teknolojisi
    24p Gerçek Sinema ile, filmi mesafeden kaynaklanan kayıplar veya kalite kayıpları olmadan gerçek sinemada olduğu gibi seyredebilirsiniz
    BonusView, filmi durdurmadan yönetmenin yorumları gibi ekstra özellikleri resim içinde resim şeklinde izleme fırsatı sağlar
    BonusView işlevi, aynı Blu-ray Disc™ üzerindeki iki ayrı video akışını aynı anda izlemenize olanak tanır
    x.v.Color™, S350'nin, insan gözünün doğal dünyada gördüğüne benzer daha doğal ve canlı renkler görüntülemesini sağlar.

Çalar Türü

Renk
    Mavi-Siyah

DVD Bölge Kodu
    2

BD-ROM Bölge Kodu
    B

Sistem

BD-ROM (BonusView; Profil 1.1)
    VAR

BD-ROM (BD-Live; Profil 2.0)
    VAR (güncelleştirme gerekir)

BD-R/RE Çalma
    VAR

AVC-HD 8c/12cm DVD Çalma
    VAR

DVD Video Oynatımı
    VAR

Ses CD'si Çalımı
    VAR

VCD Oynatımı
    YOK

Super VCD Oynatımı
    YOK

DVD-R/RW (Video Biçimi) Oynatımı
    VAR

DVD-RW (VR Biçimi) Oynatımı
    VAR

DVD+R/RW Çalma
    VAR

CD-R/RW Çalma
    VAR

JPEG Çalma
    VAR

Resim Kalitesi

1080p çıkış (HDMI™ üzerinden)
    VAR

Precision Cinema HD görüntü yükseltme (DVD'yi 1080p'ye görüntü yükseltme)
    VAR

Video D/A Dönüştürücü
    12 bit/148,5 MHz

24p Gerçek Sinema
    VAR

x.v. Colour
    VAR

Aşamalı Taramalı Çıkış
    VAR

Precision Drive HD
    VAR

Ön Ayarlı Resim Modu
    VAR

Ses

8 kanallı Doğrusal PCM bit akışı çıkışı
    VAR

Dolby® TrueHD kod çözümü
    VAR

Dolby® TrueHD bit akışı çıkışı
    VAR

DTS®-HD Ana Ses kod çözümü
    YOK

DTS®-HD Ana Ses bit akışı çıkışı
    VAR

Audio D/A Dönüştürücü
    192kHz/24bit

Yapı

Ön Panelde Ekran
    VAR

Terminal

HDMI™
    1

Komponent Video Çıkışı
    1

S-Video Çıkışı
    1

Kompozit Video Çıkışı
    1

SCART Konektörü
    YOK

Dijital Ses Çıkışı: Koaksiyel
    1

Dijital Ses Çıkışı: Optik
    1

7.1 Kanal Analog Çıkış
    YOK

Analog Stereo Çıkış
    1

Ethernet
    VAR

Uzaktan Kumanda

Arkadan aydınlatmalı uzaktan kumanda
    YOK

TV Kontrolü
    VAR

Rahatlık

Hızlı Açılış
    VAR

XrossMediaBar™ (GUI)
    VAR

Kolay Ayarlama
    VAR

BRAVIA Sync
    VAR

PhotoTV HD
    VAR

Ethernet üzerinden Firmware güncelleştirme
    VAR

BD-Live için Yerel Saklama
    YOK

Çocuk Kilidi (Tepsi Kilidi)
    VAR

Ebeveyn Kontrolü
    VAR

Diğerleri

Ekran Koruyucu
    VAR

Ses/Video Bit Hızı Göstergesi
    VAR

Özellik

Güç Gereksinimleri
    220-240 V

Güç Tüketimi (Çalışmada)
    26 W

Güç Tüketimi (Beklemede)
    0,3 W (Normal Bekleme Modunda)

Boyutları (GxYxD)
    430 x 60 x 220 mm

Ağırlık (kg)
    2,9

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zyvox -- 25 Aralık 2009; 22:11:41 >

• Başlığı açan tamerege'ye teşekkür ederim.

Bence çok gerekli bir başlıktı.

Başlığı biraz hareketlendireyim: En ucuz güncel BDP-S350 fiyatını bilen kimse var mı? Bir de Panasonic'in muadil modelleri hangileridir ve S350'ye göre daha mı iyidir?

Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alper029 -- 25 Aralık 2009; 23:28:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerege

yurt dışı sitelerde okuduğum kadarı ile ps3 genelde ilk amacı olan oyun için tercih edilmeli,ama amaç film izlemek ise tercih bd player
    lardan yana yapılmalı diye söyleniyor.eğer yeni nesil ses formatlarını destekleyen bir amfin varsa s350 bence uygun fiyatıyla doğru
    tercih olur,s350 nin dvd ve cd performansı çok başarılı,upscalling yeteneğide var.ps3 ün bu özellikleri çok başarılı değil.yani ps3 ün
    yanına alacağın s350 ile hem sinema hem müzik hemde oyun için başarılı bir sistem kurmuş olursun.s350 tüm ses formatlarını
    destekliyor bu sebeple bence doğru tercih daha yüksek bir ücret ödeyerek yüksek modellere gerek yok.tabi yeni nesil bir amfiyi
    unutmadan eklemek isterim.

tamerege çok teşekkürler, bu durumda 350 benim için yeterli olacaktır, amfim sony 5400 ses işini o halleder nasıl olsa
    aslında normal dvd için de toshiba ep30 kullanıyorum ondan memnunum, yani benim asıl merak ettiğim sadece bluray performansında ps3'e göre bariz bir fark olur mu acaba

bu arada amazon.co.uk'de kampanya yapmışlar 99 pound'a sony bdp-s360 satıyor, imkanı olan hemen gidip alsın bir tane

• quote:

aphex5 Tarih 26 Aralık 2009; 2:08:06
    tamerege çok teşekkürler, bu durumda 350 benim için yeterli olacaktır, amfim sony 5400 ses işini o halleder nasıl olsa
    aslında normal dvd için de toshiba ep30 kullanıyorum ondan memnunum, yani benim asıl merak ettiğim sadece bluray performansında ps3'e göre bariz bir fark olur mu acaba

amfi 5400 ise iş çoktan bitmiş dostum,sesi s350 den çözdürmeden direk 5400 e yolla,gerisini o halleder zaten.ps3 görüntü performansı
    anlamında s350 yi bence geçemez,çünki bir arkadaşımda hem ps3 hemde benim zorlamamla aldığı s350 var aynı filmi ikisindede
    seyredip bu kararı beraber vermiştik.belki küçük ebatlı tv lerde bu farkı anlamazsın ama 46" ve üstü tv lerde,bdp ler daha iyi sonuç
    veriyor,kesinlikle
    bendede ep30 vardı bir ara ama yavaşlığı ve menüsüne daha fazla tahammül edemeyip bir arkadaşıma sattım
    quote:

alper029 Tarih 25 Aralık 2009; 23:26:45
    Başlığı açan tamerege'ye teşekkür ederim.

Bence çok gerekli bir başlıktı.

rica ederim epeydir bende bu eksiklğin farkında idim,umarım hakettiği ilgiyi görür

• quote:

alper029 Tarih 25 Aralık 2009; 23:26:45
    Başlığı biraz hareketlendireyim: En ucuz güncel BDP-S350 fiyatını bilen kimse var mı? Bir de Panasonic'in muadil modelleri hangileridir ve S350'ye göre daha mı iyidir?

bildiğim kadarı ile s350 yi 450 tl gibi bulmak mümkün,ama bazı yerlerde fiyatı 550 tl ye kadar çıkıyor.ben gitti gidiyordan sıfır açılmamış
    almıştım 450 tl ye
    panasonicte s350-360 ın muadilleri bd-30 ve 35,yabancı forumlarda bu modellerin biraz daha başarılı olduğu yazılsada ben s350 ile izlediğim
    görüntülerden sonra daha ne olsun dediğim için hiç bu konuyu kurcalamadım ve cihazımla mutlu mesut yaşıyorum.ayrıca panasonic lerin
    fiyatı 800-850 tl ler civarı olduğu için aradaki farka değmeyeceğini düşünüyorum.kaldıki bu gün 650-700 tl gibide sony s560 bulunabiliyor
    ki kendileri panny nin bu modellerinden üstün bir cihazdır.o sebeple panny ye o parayı vermektense s350 s360 alınır cayır cayır bd izlenir
    diye naçizane düşünüyorum...

• s550 teknik bilgilerinide paylaşalım;

BD-ROM/R/RE, DVD-+Video/R/RW, CD Çalma, AVCHD Oynatma ile mutlak MultiMedia
    HDMI™ üzerinden 7.1 Kanal analog çıkış ve DTS®-HD Ana Ses kod çözümü yeteneği sayesinde en iyi ses deneyimi
    Fragmanlar, röportajlar ve diğer ekstralar dahil olmak üzere stüdyoya özel çevrimiçi içeriğe anında erişmenizi ve bunları Blu-ray Disc™ Oynatıcınız üzerinden keyifle izlemenizi sağlayan dahili BD-Live (Profil 2.0).
    Internet'ten yüklenen BD-Live içeriğini kaydetmek için 1 GB değiştirilebilir saklama ortamı
    Hızlı Açılış modu yalnızca altı saniye sonra Blu-ray filmlerinizin keyfini çıkarmanızı sağlar.
    BRAVIA Sync teknolojisi, oynatıcıları Sony ürünü BRAVIA televizyonlara ve Ev Sinema sistemlerine bağlamayı kolaylaştırır
    Yeni XrossMediaBar™, herkesin oynatıcının işlevlerini sezgisel olarak kullanabileceği kadar basitleştiren kolay anlaşılır bir menü kontrolü sağlar
    Standart tanımlamalı sinyalleri (480i) 1080p'ye dönüştüren ve 1080p TV'lere HDMI™ üzerinden Full HD'ye denk bir sinyal sağlayan yeni Precision Cinema HD Görüntü Yükseltme teknolojisi
    24p Gerçek Sinema ile, filmi mesafeden kaynaklanan kayıplar veya kalite kayıpları olmadan gerçek sinemada olduğu gibi seyredebilirsiniz
    BonusView işlevi, aynı Blu-ray Disc™ üzerindeki iki ayrı video akışını aynı anda izlemenize olanak tanır
    x.v.Color™, S550'nin, insan gözünün doğal dünyada gördüğüne benzer daha doğal ve canlı renkler görüntülemesini sağlar.
    Yeni Precision Drive HD, yalpalayan diskleri üç yönden algılamaya ve düzeltmeye yardımcı olarak, eğilmiş veya çizilmiş Blu-ray Disc™'lerin DVD'lerin sabit şekilde oynatılmasını sağlar.
    Arkadan aydınlatmalı uzaktan kumanda, ışıkları yakmak zorunda kalıp sinema keyfinizi bozmadan S550'ye karanlıkta kumanda edebilmenizi sağlar.
    Teknik Özellikler

Çalar Türü

Renk
    Mavi-Siyah

DVD Bölge Kodu
    2

BD-ROM Bölge Kodu
    B

Sistem

VAR

VAR

BD-R/RE Çalma
    VAR

AVC-HD 8c/12cm DVD Çalma
    VAR

DVD Video Oynatımı
    VAR

Ses CD'si Çalımı
    VAR

VCD Oynatımı
    YOK

Super VCD Oynatımı
    YOK

VAR

VAR

DVD+R/RW Çalma
    VAR

CD-R/RW Çalma
    VAR

JPEG Çalma
    VAR

Resim Kalitesi

VAR

VAR

Video D/A Dönüştürücü
    12 bit/148,5 MHz

24p Gerçek Sinema
    VAR

x.v. Colour
    VAR

Aşamalı Taramalı Çıkış
    VAR

Precision Drive HD
    VAR

Ön Ayarlı Resim Modu
    VAR

Ses

VAR

Dolby® TrueHD kod çözümü
    VAR

VAR

VAR

VAR

Audio D/A Dönüştürücü
    192kHz/24bit

Yapı

Ön Panelde Ekran
    VAR

Terminal

HDMI™
    1

Komponent Video Çıkışı
    1

S-Video Çıkışı
    1

Kompozit Video Çıkışı
    1

SCART Konektörü
    YOK

1

1

7.1 Kanal Analog Çıkış
    VAR

Analog Stereo Çıkış
    1

Ethernet
    VAR

Uzaktan Kumanda

VAR

TV Kontrolü
    VAR

Rahatlık

Hızlı Açılış
    VAR

XrossMediaBar™ (GUI)
    VAR

Kolay Ayarlama
    VAR

BRAVIA Sync
    VAR

PhotoTV HD
    VAR

VAR

VAR (1 GB USB Flaş Bellek)

VAR

Ebeveyn Kontrolü
    VAR

Diğerleri

Ekran Koruyucu
    VAR

Ses/Video Bit Hızı Göstergesi
    VAR

Özellik

Güç Gereksinimleri
    220-240 V

Güç Tüketimi (Çalışmada)
    29 W

Güç Tüketimi (Beklemede)
    0,3 W (Normal Bekleme Modunda)

Boyutları (GxYxD)
    430 x 70 x 220 mm

Ağırlık (kg)
    3,3

• sırada s360 var;

Sony'nin yeni Blu-ray Disc™ oynatıcısı, High Definition TV'nizden en iyi performansı alabilmeniz için geliştirildi. Daha net görüntü, daha derin renkler ve daha çarpıcı bir sonuç sunan üstün 1080p High Definition video içeriğinin keyfini çıkarın. Gerçek sinema deneyimini oturma odanıza taşıyan 24p True Cinema ile filmi çekildiği şekliyle izleyebilir ve keyfini çıkarabilirsiniz. Oynatıcı DVD'lerle geriye doğru uyumludur; böylece HDMI™ bağlantısıyla Precision Cinema HD Görüntü Yükseltme teknolojisiyle görüntüyü yükselterek en iyi görüntüyü elde edersiniz. Böylece DVD koleksiyonunuz Full HD TV'nizde mükemmel görünür. x.v.Color™ S360'ın görüntüleri insan gözünün gerçek dünyada gördüklerine benzeyen daha doğal ve daha canlı renklerle görüntülemesini sağlar. Deep Colour teknolojisi, S360'ınızı Deep Colour için hazır bir HD TV'ye HDMI™ bağlantısıyla bağladığınızda daha akıcı görüntüler ve daha fazla renk çeşitliliği sunarak daha renkli bir film deneyimi yaşamanızı sağlar. PhotoTV HD'ye özel fotoğraf görüntüleme teknolojisiyle, dijital fotoğraflarınızı "BRAVIA" TV'nizde en iyi şekilde görüntüleyebilirsiniz. Precision Drive HD teknolojisi, eğilmiş veya çizilmiş olsalar bile, Blu-ray Disc™'leriniz ve DVD'lerinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Dolby TrueHD Full HD Ses Kod Çözümü ve DTS-HD Ana Ses kod çözümü ile, filmlerin orijinal müziklerini stüdyoda dinlermişçesine zengin ve güçlü bir ses kalitesi elde edersiniz. Olağanüstü ses kalitesi için HDMI™ bağlantısı ile 7.1 kanal High Definition Surround Ses Bit Akışı Ödüllü PLAYSTATION®3 menüsüyle aynı tasarıma sahip olan XrossMediaBar™ menü sistemi, size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için basit ve sezgisel kontrol sağlar Hızlı Başlangıç modu, günümüz ürünlerinde eşi benzeri olmayan bir hızla Blu-ray Disc™ oynatıcınızı yalnızca altı saniyede (6 saniye) başlatmanızı sağlar. BRAVIA sync teknolojisi, Blu-ray Disc™ oynatıcınızı tek bir düğmeye dokunarak BRAVIA televizyonları ve Ev Sineması sistemleriyle senkronize etmenizi sağlar. S360 en yeni uygulamalar Ethernet üzerinden Cihaz Yazılımı güncellemeleriyle İnternet üzerinden güncellenebilir. Güncellemeleri çalıştırarak, Blu-ray Disc™ oynatıcınızın daima en iyi performansı sergilemesini sağlayabilirsiniz. Sony'nin BD-Live özelliğine sahip yeni Blu-ray Disc™ oynatıcısı, etkileşimli özelliklere erişmenizi sağlar. Doğrudan İnternete bağlanan BD-Live; Bonus Özellikler, Haberler, Fragmanlar ve Oyunlar gibi özel ekstraları size sunar. BonusView işlevselliği sayesinde, film ile birlikte ayrı bir video akışı "resim içinde resim" formatında oynatılarak filmin oyuncuları ve ekibi ile yapılan röportajları, sahne çizimlerini ve diğer görsel içeriği gösterir. S360'ın şık tasarımı BRAVIA TV'nizi mükemmel biçimde tamamlayarak, salonunuza yakışan uyumlu bir ev eğlence sistemi oluşturur.
    Renk
    Siyah

DVD Bölge Kodu
    2

BD-ROM Bölge Kodu
    B

Sistem

VAR

VAR

BD-R/RE Çalma
    VAR

AVC-HD 8c/12cm DVD Çalma
    VAR

DVD Video Oynatımı
    VAR

Ses CD'si Çalımı
    VAR

VCD Oynatımı
    YOK

Super VCD Oynatımı
    YOK

VAR

VAR

DVD+R/RW Çalma
    VAR

CD-R/RW Çalma
    VAR

JPEG Çalma
    VAR

Resim Kalitesi

VAR

VAR

Video D/A Dönüştürücü
    12 bit/148,5 MHz

24p Gerçek Sinema
    VAR

x.v. Colour
    VAR

Aşamalı Taramalı Çıkış
    VAR

Precision Drive HD
    VAR

Deep Colour
    VAR

Ön Ayarlı Resim Modu
    VAR

Ses

VAR

Dolby® TrueHD kod çözümü
    VAR

VAR

VAR

VAR

Audio D/A Dönüştürücü
    192kHz/24bit

Yapı

Ön Panelde Ekran
    VAR

Terminal

HDMI™
    1

Komponent Video Çıkışı
    1

S-Video Çıkışı
    YOK

Kompozit Video Çıkışı
    1

SCART Konektörü
    YOK

1

1

7.1 Kanal Analog Çıkış
    YOK

Analog Stereo Çıkış
    VAR

Ethernet
    VAR

Uzaktan Kumanda

YOK

TV Kontrolü
    VAR

Rahatlık

Hızlı Açılış
    6 saniye

XrossMediaBar™ (GUI)
    VAR

Kolay Ayarlama
    VAR

BRAVIA Sync
    VAR

PhotoTV HD
    VAR

VAR

YOK

VAR

Ebeveyn Kontrolü
    VAR

Diğerleri

Ekran Koruyucu
    VAR

Video Bit Hızı Göstergesi
    VAR

Özellik

Güç Gereksinimleri
    220-240V

Güç Tüketimi (Çalışmada)
    22W

Güç Tüketimi (Beklemede)
    0,19 W (Normal Bekleme Modunda)

Otomatik kapatma
    30 dakika

Boyutları (GxYxD)
    430 x 56 x 216 mm

Ağırlık (kg)
    2,1

• şimdide s560 ın teknik verileri;

Kablosuz-N İnternet teknolojisi, mevcut kablosuz sistemlerin en hızlısı ve en güveniliridir. BD live işlevlerinden yararlanmak veya en yeni cihaz yazılımı güncellemelerini indirmek için uygun bir yol sunar. DLNA onaylı ağ özelliği, aynı odada olmasalar bile diğer cihazlardan JPEG dosyası aktarımını mümkün kılar JPEG dosyalarını kolaylıkla aktarıp TV ekranında görüntülemek için USB bağlantı noktası Oynatıcı DVD'lerle geriye doğru uyumludur; HDMI™ bağlantısıyla, Precision Cinema HD Görüntü Yükseltme teknolojisini kullanarak görüntüyü yükseltebilir ve en iyi görüntüyü elde edebilirsiniz. DVD koleksiyonunuz Full HD TV'nizde mükemmel görünür. Sony'nin BD-Live özelliğine sahip yeni Blu-ray Disc™ oynatıcısı, etkileşimli özelliklere erişmenizi sağlar. Doğrudan İnternete bağlanan BD-Live; Bonus Özellikler, Haberler, Fragmanlar ve Oyunlar gibi özel ekstraları size sunar. BonusView işlevselliği sayesinde, film ile birlikte ayrı bir video akışı "resim içinde resim" formatında oynatılarak filmin oyuncuları ve ekibi ile yapılan röportajları, sahne çizimlerini ve diğer görsel içeriği gösterir. x.v.Color™, oynatıcının görüntüleri insan gözünün gerçek dünyada gördüklerine benzeyen daha doğal ve daha canlı renklerle görüntülemesini sağlar. Deep Colour teknolojisi, oynatıcınızı Deep Colour için hazır bir HD TV'ye HDMI™ bağlantısıyla bağladığınızda daha akıcı görüntüler ve daha fazla renk çeşitliliği sunarak daha renkli bir film deneyimi yaşamanızı sağlar. PhotoTV HD'ye özel fotoğraf görüntüleme teknolojisiyle, dijital fotoğraflarınızı BRAVIA TV'nizde en iyi şekilde görüntüleyebilirsiniz. Precision Drive HD teknolojisi, eğilmiş veya çizilmiş olsalar bile, Blu-ray Disc™'leriniz ve DVD'lerinizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Ödüllü PLAYSTATION®3 menüsüyle aynı tasarıma sahip olan XrossMediaBar menü sistemi, size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için basit ve sezgisel kontrol sağlar Hızlı Başlangıç modu, günümüz ürünlerinde eşi benzeri olmayan bir hızla Blu-ray Disc™ oynatıcınızı yalnızca altı saniyede (6 saniye) başlatmanızı sağlar. BRAVIA Sync teknolojisi, Blu-ray Disc™ oynatıcınızı tek bir düğmeye dokunarak BRAVIA televizyonları ve Ev Sineması sistemleriyle senkronize etmenizi sağlar. Oynatıcı için en yeni uygulamalar, cihaz yazılımı güncellemeleriyle İnternetten güncellenebilir. Güncellemeleri çalıştırarak, Blu-ray Disc™ oynatıcınızın daima en iyi performansı sergilemesini sağlayabilirsiniz. Dolby® TrueHD Full HD Ses Kod Çözümü ve DTS-HD Ana Ses kod çözümü ile, filmlerin orijinal müziklerini stüdyoda dinlermişçesine zengin ve güçlü bir ses kalitesi elde edersiniz. Olağanüstü ses kalitesi için HDMI™ bağlantısı ile 7.1 kanal High Definition Surround Ses Bit Akışı Oynatıcının şık tasarımı BRAVIA TV'nizi mükemmel biçimde tamamlayarak, salonunuza yakışan uyumlu bir ev eğlence sistemi oluşturur.
    Renk
    Siyah

DVD Bölge Kodu
    2

BD-ROM Bölge Kodu
    B

Sistem

VAR

VAR

BD-R/RE Çalma
    VAR

AVC-HD 8c/12cm DVD Çalma
    VAR

DVD Video Oynatımı
    VAR

Ses CD'si Çalımı
    VAR

VCD Oynatımı
    YOK

Super VCD Oynatımı
    YOK

VAR

VAR

DVD+R/RW Çalma
    VAR

CD-R/RW Çalma
    VAR

JPEG Çalma
    VAR

Resim Kalitesi

VAR

VAR

Video D/A Dönüştürücü
    12bit / 148,5MHz

24p Gerçek Sinema
    VAR

x.v. Colour
    VAR

Aşamalı Taramalı Çıkış
    VAR

Precision Drive HD
    VAR

Deep Colour
    VAR

Ön Ayarlı Resim Modu
    VAR

HD Reality Enhancer
    YOK

Süper Bit Eşleştirme (SBM)
    YOK

Firm Grain Reducer (FGR)
    YOK

Pürüzsüzleştirme
    YOK

USB Fotoğraf Gösterimi
    VAR

Ses

VAR

Dolby® TrueHD kod çözümü
    VAR

VAR

VAR

VAR

Audio D/A Dönüştürücü
    192kHz / 24bit

H/P Jakı
    YOK

Yapı

Ön Panelde Ekran
    VAR

Terminal

HDMI™
    1

Komponent Video Çıkışı
    1

S-Video Çıkışı
    YOK

Kompozit Video Çıkışı
    1

SCART Konektörü
    YOK

1

1

7.1 Kanal Analog Çıkış
    VAR

Analog Stereo Çıkış
    VAR

USB Ön bağlantı noktası
    VAR

Kulaklık çıkışı
    YOK

Uzaktan Kumanda

YOK

TV Kontrolü
    VAR

Bağlanabilirlik

Kablosuz İnternet
    VAR

DLNA İstemcisi
    VAR (Fotoğraf)

BD-Live etkin
    VAR

İnternet üzerinden cihaz yazılımı güncellemesi
    VAR

Rahatlık

Hızlı Açılış
    6 saniye

XrossMediaBar™ (GUI)
    VAR

Kolay Ayarlama
    VAR

BRAVIA Sync
    VAR

PhotoTV HD
    VAR

YOK

VAR

Ebeveyn Kontrolü
    VAR

Diğerleri

Ekran Koruyucu
    VAR

Video Bit Hızı Göstergesi
    VAR

Özellik

Güç Gereksinimleri
    220-240V

Güç Tüketimi (Çalışmada)
    28W

Güç Tüketimi (Beklemede)
    0.19W (Normal Bekleme Modunda)

Otomatik kapanma (dk)
    30

Boyutlar (GxYxD) mm
    430 x 70 x 216

Ağırlık (kg)
    2,4

• son olarakta kısaca ps3 ün teknik detayları;

PS3’ün yeni özellikleri

PS3 sistem yazılımı güncellemesi – V 3.00: Yeni PS3 ile sistem yazılım sürümü de yükseltiliyor. Bu güncelleştirmeyle kullanıcılar, “En yeniler” ("What''s New" ) ekranıyla hızlı bir şekilde en yeni oyun, muzik ve filmlere ulaşabilecekler. Ayrıca PlayStation Store’dan XMB ™ (XrossMediaBar) üzerindeki son oynadıkları oyunları doğrudan kullanabilecekler. PS3 sürekli olarak gerçekleştireceği sistem yazılımı güncellemeleriyle kullanıcıların eğlence deneyimini daha da geliştirmeye ve kolaylaştırmaya devam edecek.

BRAVIA® Sync™ Özelliği: Yeni PS3 sistemi BRAVIA ® Sync ™ özelliği ile sunuluyor. Kullanıcılar yeni PS3 sistemini HDMI kablosuyla Sony BRAVIA LCD TV’ye bağladıklarında TV’nin uzaktan kumandasıyla PS3 sistemini de yönetebilecekler. Ayrıca Sony’nin Eco prensiplerine uygun olarak geliştirilen BRAVIA’lar "Sistem Bekleme Modu"na geçtiğinde PS3 sistemi de otomatik olarak kapanacak.*

Dikey Stand (Vertical Stand - CECH-2000 serisi): Kullanıcılar ayrı satılan bir dikey stand (“Vertical Stand”) ile PS3 sistemlerini evlerinin mevcut ev eğlence ve ses sistemlerine daha kolay entegre edebilecekler.

“Install Other OS” özelliğinin kalkması: Yeni PS3 sistemi, oyunlar ve diğer eğlence içeriklerini sunmaya odaklanıyor. Yeni PS3 sistemiyle kullanıcılar, diğer işletim sistemleri yükleyemeyecekler.

CPU-MERKEZİ İŞLEM BİRİMİ - Cell Broadband Engine™
    GPU-GRAFİK İŞLETİM BİRİMİ- RSX®
    AUDIO OUTPUT-SES ÇIKIŞI - LPCM 7.1ch, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS, DTS-HD, AAC
    HAFIZA - 256MB XDR Main RAM, 256MB GDDR3 VRAM
    HARD DISK-SABİT DİSK - 2.5” Serial ATA 120GB *1
    BAĞLANTI - Ethernet (10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T) × 1 IEEE 802.11 b/g
    CONTROLLER - Wireless Controller (Bluetooth®)
    AV ÇIKIŞI
    HDMI ÇIKIŞ BAĞLANTISI 1
    AV MULTI OUT 1
    DIGITAL OUT 1
    GÜÇ - AC 220 – 240, 50/60Hz
    ENERJİ TÜKETİMİ- YAKLAŞIK 250W
    BOYUTLARI- 290 × 65 × 290 mm (width × height × length
    AĞIRLIK-3.2kg
    PAKET İÇERİĞİ-
    PlayStation®3 system × 1
    Wireless Controller (DUALSHOCK®3) × 1—
    GÜÇ KABLOSU-1
    VİDEO GÖRÜNTÜ KABLOSU-1
    USB

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.