Şimdi Ara

SONY BD PLAYER KULLANANLAR BURAYA (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
2
Favori
25.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tamerege

quote:

Orijinalden alıntı: ring

merhaba,

BDP-S360B modelini kullanan var mı? Yabancı formalarda özellikle cd yi okurken cok sesli çalıştığı söyleniyor.Deneyen var mı acaba?

ben s350 kullanıyorum,çokta memnunum.çok fazla yada en azından kafa ütüleyecek bir gürültüsü yok. s360 ında bu sebeple
    çok farklı olacağını düşünmüyorum.
    arkadaşlar kullanıcı kayıtlarınızı yaptım

merhaba,

İlgin için teşekkür ederim.Amzon.com da kullanıcılardan ses şikayetleri oluş da onun için sormuştum.
    Bu fiyat farkları ne zaman normale iner diye merak ediyorum.Yurt dışında dvd oynatıcı fiyatına satılıyor (117 USD) bizde en ucuz bulduğum yer 449 TL istiyor.

• valla ben geçen sene gitti gidiyordan o fiyata almıştım. bu sebeple orayı takip etmende fayda var,özellikle sıfır cihazlar
    arada çıkıyor iyi fiyatla. yada bana öyle denk geldi,kumandasına pili bile ben taktım,o kadar yani
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: zéytin

Bir şey sormak istiyorum. Sony BDP alsak, amplifikatör almasak olur mu? Kalite farkı ne kadar olur?

Bir de torrentten indirdiğimiz 1080P filmleri Bluray'e kaydedip Sony BDP de rahat rahat oynatabilir miyiz?

Bir de BDP ler divx oynatıyor mu?

dostum tabiiki amfi almadan olur,fakat yavan olur.bdp lerin en önemli özelliği yeni nesil hd görüntülerin yanı sıra,hd sesleride
    bünyesinde barındırması.orjinal stüdyo kaydı kalitesinde ses alabilmektesin bu sayede
    sony bdp ler divx oynatmıyor,bildiğim kadarı ilede diğer markalardada bu özellik yok.zaten bu cihazdan böyle bir şey beklemekte
    biraz ayıp olur dostum,bd nereee divx nere
    indirdiğin filmleri izleyebilirmisin tam bilmiyorum zira hiç denemedim hep orjinal bd izlerim çünkü

ooo bir de amfi masrafı çıkacak. pc ye BD-RW alıp torrentten indirdiklerimi blu-ray e kaydeder öyle izlerim diye düşünüyordum.

media player mı alsam diye düşünüyorum. of yahu ne zahmetli ve masraflı iş

• zéytin@ dostum madem internetten filmleri indiriyorsun,yazdırmakla niye uğraşasın,al bir media player,yanınada 1,5 tb
    lik bir harici hard disk,ucuz yolluda bir amfi alıp bak keyfine o zaman.dd ve dts kayıtlı zaten indireceğin filmler,bu sayede
    çok para vermeden bu işide halletmiş olursun
  • quote:

valla ben geçen sene gitti gidiyordan o fiyata almıştım. bu sebeple orayı takip etmende fayda var,özellikle sıfır cihazlar
    arada çıkıyor iyi fiyatla. yada bana öyle denk geldi,kumandasına pili bile ben taktım,o kadar yani

merhaba,

İyi fiyata bulmuşsunuz. Benim GG den o konuda hiç ümidim yok.Piyasadan bile pahalıya satıyorlar orda.Şimdi baktım s360 için 622 TL istiyorlar.Piyasada 6 taksit 449 TL ye satılırken.Siz şanslıymışız.
  • Merhaba,

Dün akşam uydu antenler elektrik arızası nedeniyle çalışmayınca bu bahane ile ailecek "UP" filminin
    blu-ray'ini izledik (Oynatıcı Sony BDP-S560). Görüntü gayet iyiydi. Ses de -mecburen çocuklar anlasın diye- Türkçe 5.1 DD EX idi. Hanım, altyazılı DTS-HD Master Audio versiyonunu açtırmadı. Dolby Digital'de de sesler çok iyi idi.
    DTS-HD'yi düşünemiyorum. Bir ara fırsatı bulunca onu da dinleyeceğim.

Bu arada film tam ailecek izlenecek bir film. Hayat dersi de var. Film bitince bazı şeylerin değerini daha iyi anlayabilirsiniz.

Hoşçakalın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper029

Merhaba,

Dün akşam uydu antenler elektrik arızası nedeniyle çalışmayınca bu bahane ile ailecek "UP" filminin
    blu-ray'ini izledik (Oynatıcı Sony BDP-S560). Görüntü gayet iyiydi. Ses de -mecburen çocuklar anlasın diye- Türkçe 5.1 DD EX idi. Hanım, altyazılı DTS-HD Master Audio versiyonunu açtırmadı. Dolby Digital'de de sesler çok iyi idi.

Bu arada film tam ailecek izlenecek bir film. Hayat dersi de var. Film bitince bazı şeylerin değerini daha iyi anlayabilirsiniz.

Hoşçakalın...

dostum tv ne vardı sende?
  • Sayın alper029,

bdp-s560 modelinin bitstream gönderme özelliği varmıdır? Harman Kardon AVR 255 ile HDMI bağlantı yapıldığında receiver'ın ön panelinde Dolby TrueHD yada DTS-HD yazıları çıkarmı ?

Bunları şu yüzden soruyorum : anlaşılacağı üzere AVR 255 i PS3 ile kullanıyorum ancak Dolby TrueHD yada DTS-HD codecli bir bluray seyretmeye çalıştığımda anfi üzerinde bu ifadeler yerine Dolby Digital yada Multichannel gibi yazılar çıkıyor, konuyu çok araştırdım ve PS3 ün bu codecleri bitstream olarak gönderemediği için olduğu söyleniyor, bende sırf bu yüzden BDP-s560 almaya karar verdim ancak tam olarak emin değilim, yanlış bir ürün almaktan korkuyorum, BDP-s560 kullanan biri olarak bana neler söyleyebilirsiniz
  • iki sorum olacak :)

1- BDP S500 - S550 ve S560 arasında ne gibi farklar var ?
    2- Hem BDP S500 hemde 46X4500 TV var her ikisi icin firmware yüklemiştim ilk aldığımda, şu anki son versiyonları kaç ve linkleri bulamadım google ile aramama rağmen ... yardımcı olursanız sevinirim ...
  • arkadaşlar bluray için ps3 alıcam hem oyun konsolu hem de film için tavsiye eder misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bimsef

Sayın alper029,

bdp-s560 modelinin bitstream gönderme özelliği varmıdır? Harman Kardon AVR 255 ile HDMI bağlantı yapıldığında receiver'ın ön panelinde Dolby TrueHD yada DTS-HD yazıları çıkarmı ?

Bunları şu yüzden soruyorum : anlaşılacağı üzere AVR 255 i PS3 ile kullanıyorum ancak Dolby TrueHD yada DTS-HD codecli bir bluray seyretmeye çalıştığımda anfi üzerinde bu ifadeler yerine Dolby Digital yada Multichannel gibi yazılar çıkıyor, konuyu çok araştırdım ve PS3 ün bu codecleri bitstream olarak gönderemediği için olduğu söyleniyor, bende sırf bu yüzden BDP-s560 almaya karar verdim ancak tam olarak emin değilim, yanlış bir ürün almaktan korkuyorum, BDP-s560 kullanan biri olarak bana neler söyleyebilirsiniz

sevgili bimsef hiç kafanı yorma s560 bu özelliğe sahip ve sesleri çözdürmeden direk amfiye yollatıp,amfine çözdürerek,ekranda True HD ve
    DTS-HD MA yazılarını rahatlıkla görebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zyvox -- 6 Şubat 2010; 9:56:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ohayyam

iki sorum olacak :)

1- BDP S500 - S550 ve S560 arasında ne gibi farklar var ?
    2- Hem BDP S500 hemde 46X4500 TV var her ikisi icin firmware yüklemiştim ilk aldığımda, şu anki son versiyonları kaç ve linkleri bulamadım google ile aramama rağmen ... yardımcı olursanız sevinirim ...

s500 ün teknik özellikleri şöyle:
    />

Ürün Özellikleri

24p Gerçek Sinema, Bravia Theatre Sync, x.v.Colour, gelişmiş HD Ses özellikleri ve Motorlu kızaklı kapağı destekleyen Yüksek Teknolojiye sahip BD Oynatıcı...
    1080p High Definition Resim
    7.1ch Surround Ses
    24p Gerçek Sinema
    Bravia Theatre Sync
    x.v. Renk
    1080p DVD Yükseltme
    AVC-HD Disk Çalma
    Dolby® True HD kod çözümü/bit akışı çıkışı (HDMI™ ver1.3)
    Dolby® Digital Plus kod çzöümü/bit akışı çıkışı (HDMI™ ver.1.3)
    DTS®-HD Yüksek Çözünürlüklü Ses kod çözümü/bit akışı çıkışı (HDMI™ver1.3)
    DTS®
    5.1 kanal Altın Kaplamalı Analog Ses Çıkışı
    HDMI™
    Bit Hızı Göstergesi
    Motorlu Kızaklı Kapak

Teknik Özellikleri:

Çalar Türü

Renk
    Mavi-Siyah

DVD Bölge Kodu
    2

BD-ROM Bölge Kodu
    B

Sistem

BD-ROM Oynatma
    VAR

BD-R/RE Çalma
    VAR (yalnızca BDMV)

AVC-HD 8c/12cm DVD Çalma
    VAR

DVD Video Oynatımı
    VAR

Ses CD'si Çalımı
    VAR

VCD Oynatımı
    YOK

Super VCD Oynatımı
    YOK

DVD-R/RW (Video Biçimi) Oynatma
    VAR

DVD-RW (VR Biçimi) Oynatımı
    YOK

DVD+R/RW Çalma
    VAR

CD-R/RW (CDDA) Oynatma
    VAR

JPEG Çalma
    VAR

MP3 Çalma
    VAR

Super Audio CD Çalımı
    YOK

Resim Kalitesi

1080p çıkışı (HDMI™)
    VAR

DVD'yi 1080p görüntü yükseltme özellikli
    VAR

24p Gerçek Sinema
    VAR

x.v. Renk
    VAR

Aşamalı Taramalı Çıkış
    VAR

Ön Ayarlı Resim Modu
    VAR

Ses

8 kanallı Doğrusal PCM bit akışı çıkışı
    VAR

Dolby® Digital kod çözümü
    VAR

Dolby® Digital bit akışı çıkışı
    VAR

Dolby® Digital Plus kod çözümü
    VAR

Dolby® Digital Plus bit akışı çıkışı
    VAR

Dolby® True HD kod çözümü
    VAR

Dolby® True HD bit akışı çıkışı
    VAR

DTS® kod çözümü
    VAR

DTS® bit akışı çıkışı
    VAR

DTS®-HD Yüksek Çözünürlüklü Ses kod çözümü
    VAR

DTS®-HD Yüksek Çözünürlüklü Ses bit akışı çıkışı
    VAR

DTS®-HD Ana Ses kod çözümü
    YOK

DTS®-HD Ana Ses bit akışı çıkışı
    YOK

Yapı

Motorlu Kızaklı Kapak
    VAR

Ön Panelde Ekran
    VAR

Terminal

HDMI™
    1

Komponent Video Çıkışı
    1x altın plaka

S-Video Çıkışı
    1x altın plaka

Kompozit Video Çıkışı
    1x altın plaka

SCART Konektörü
    YOK

Dijital Ses Çıkışı: Koaksiyel
    1x altın plaka

Dijital Ses Çıkışı: Optik
    1

5.1 kanal Analog Çıkış
    1x altın plaka

Analog Stereo Çıkış
    1x altın plaka

Ethernet
    YOK

Uzaktan Kumanda

Model İsmi
    RMT-B101P

TV Kontrolü
    VAR

Rahatlık

Hızlı Kurulum
    VAR

Bravia Theatre Sync
    VAR

Resim içinde Resim (PIP)
    YOK

Etkileşimli Ses
    YOK

Kademeli İLERİ/GERİ
    VAR

Çocuk Kilidi (Tepsi Kilidi)
    YOK

Özel Ebeveyn Kontrolü
    VAR

Disk Devam Ettirme
    VAR

Diğerleri

Ekran Koruyucu
    VAR

Ses/Video Bit Hızı Göstergesi
    VAR

Başlatma ekranı
    VAR

Artalan Grafikleri
    VAR

Özellik

Güç Gereksinimleri
    220-240 V

Güç Tüketimi (Çalışmada)
    33 W

Güç Tüketimi (Beklemede)
    0,4 W

Boyutları (GxYxD)
    430 x 99,2 x 361 mm

Ağırlık (kg)
    4,8

aradaki farklara bakabilmen için,s500 ün özelliklerini ekledim.s550 ve s560 ında özelliklerini daha önce zaten eklemiştim.

ayrıca s500 ün en son güncellemesinin linkinide veriyorum;

http://esupport.sony.com/US/perl/swu-list.pl?mdl=BDPS500&SelectOS=7

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zyvox -- 6 Şubat 2010; 9:54:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

arkadaşlar bluray için ps3 alıcam hem oyun konsolu hem de film için tavsiye eder misiniz?

eğer amacın hem film izlemek hemde oyun oynamak ise zaten sormaya gerek yok,ps3 tek geçilir bu durumda,slim teknik olarak tüm yeni
    nesil ses codeclerinide desteklediği ve bunları bitstream aktarabildiği için gayet iyi bir tercih olur.
  • quote:

quote:

arkadaşlar bluray için ps3 alıcam hem oyun konsolu hem de film için tavsiye eder misiniz?

eğer amacın hem film izlemek hemde oyun oynamak ise zaten sormaya gerek yok,ps3 tek geçilir bu durumda,slim teknik olarak tüm yeni
    nesil ses codeclerinide desteklediği ve bunları bitstream aktarabildiği için gayet iyi bir tercih olur.

teşekkür ederim dün aldım.
  • quote:

Sayın alper029,

Bende sizinle aynı sorunları paylaşıyordum ve gidip bluray player almaktanksa fat ps3'ü satıp slim ps3 aldım..200-250 liraya yeni nesil ses codeclerini bitstream olarak aktarabilen bir sisteme kavuşursunuz böylece..

• quote:

quote:

Merhaba,

Hoşçakalın...

Üstad,

Bende salonda Pioneer LX 5090, oturma odasında Pioneer 4280xa var.

Saygılar...

• quote:

Sayın alper029,

Sayın bimsef,

S560; bitstream de, PCM de gönderebiliyor. Ben cihazı çok beğendim. Size de tavsiye ederim. Eğer Harman Kardon'un ekranında bitstream veri aldığında gösterebileceği lcd menü varsa bence görürsünüz. Benim kullandığın AVR olan Yamaha 663 maalesef bu yazıları küçücük gösteriyor. Ekranda da kocaman "Straight" yazıyor.

Bu arada bendeki şişko PS3 de bitstream gönderemiyor. Sadece Slim modellerin bu yeteneği var; bilginize...

Saygılar...

• quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim dün aldım.

iyi günlerde güle güle kullan,hayırlı olsun.senide kullanıcı listesine ekliyorum

• quote:

quote:

quote:

Merhaba,

Hoşçakalın...

Üstad,

Bende salonda Pioneer LX 5090, oturma odasında Pioneer 4280xa var.

Saygılar...

süper tercihler,keyfini kesinlikle anlıyorum.s560 ile 5090 coşuyordur

• quote:

quote:

Sayın alper029,

Sayın bimsef,

S560; bitstream de, PCM de gönderebiliyor. Ben cihazı çok beğendim. Size de tavsiye ederim. Eğer Harman Kardon'un ekranında bitstream veri aldığında gösterebileceği lcd menü varsa bence görürsünüz. Benim kullandığın AVR olan Yamaha 663 maalesef bu yazıları küçücük gösteriyor. Ekranda da kocaman "Straight" yazıyor.

Bu arada bendeki şişko PS3 de bitstream gönderemiyor. Sadece Slim modellerin bu yeteneği var; bilginize...

Saygılar...

bizim 663 ün tek eksiği maalesef ,yeni nesil ses ler üzerinde hiç işlem yapamıyor.o sebeplede ortada kocaman "straight" yazıyor.
    yani bdp den gelen sesi olduğu gibi hop. lere yolluyor.aslında çok gereklide değil biz zaten o sesleri duyalım istiyoruz,ikonları
    yandığı içinde bu sesleri alabildiğimizi görüyoruz.
    sevgili bimsef en kısa zamanda sizide aramızda görmeyi diliyoruz
    avr 255 in ekranında bu yazıları rahatça görebilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zyvox -- 7 Şubat 2010; 9:40:55 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.