Şimdi Ara

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount) (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.223
Cevap
54
Favori
131.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu günde biraz canon ef 28-105 lens ile deneme yaptım gayet başarılı af yapıyor kapalı alanda odaklamasını cep telefonu ile videoya çektim canon 24-105 f4 kadar hızlı olmasa da odaklaması böyle ucuz bir lens için hiç fena değil. Sonuç olarak optik sabitlemeli canon lenler de biraz daha iyi odaklama yapıyor bir sony fe 24-70 f4 hızını elbetti ki beklemek yanlış olur ama düşük maliyet ve bol lens çeşidi için bu tür adaptörler çok faydalı. Şunu da belirtmekte fayda var bu adaptörler ile iyi performansı yalnızca A6300, A6500, A7ii, A7Rii, A7sII gövdelerde alabiliyoruz. Ben bizzat bendeki adaptörü A6000 ve A7r düz gövdede denedim AF performansı çok kötü, mark 2 gövdelerde son güncelleme olan 3.10 sürümünü yüklemek gerekiyor hızlı odaklanma için, canonun IS özellikli daha üst seviye lenslerinde çok iyi performans alabileceğimi düşünüyorum.

basit bir test çekimi yaptım hem telefonla çekip hemde makinayı kullandığım için biraz acemice oldu video
    https://youtu.be/KKilzC4lv6o

bendeki adaptör alttaki fotoğrata olan adaptördür yaklaşık 45-70 dolar arası fiyatı var.
     SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysf044 -- 7 Mart 2017; 13:52:48 >

• Sony A7m2 + EF-Nex FA adaptör + Canon EF 28-105mm F3.5-4.5
    Fiyatına ve yaşına göre sonuçları hiçte fena degil lensin

Canon EF 28-105mm F3.5-4.5 by yusuf erhan, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ysf044 -- 7 Mart 2017; 13:49:45 >

• Bu fotoğrafın mevcut çekim değerleri ile daha net olması gerekmez mi? Yanlış yaptığım bir nokta varsa nerede yanlış olduğu konusunda yol gösterebilirseniz sevinirim.

Oslo Sunset by onryzc1, on Flickr

• RoadRR R kullanıcısına yanıt
    Metraj kipi ayarlarında merkez yada nokta seçeneğini seçmeniz lazım, ışığa karşı çekim yaparken veya fazla ışık yansıması olan ortamlarda çoklu metraj kipini seçerseniz makina ışık ölçümünü o yüksek ışığa göre ayarlar haliylede gölgeler karanlık çıkar.
  • ysf044 kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler. Aydınlık/karanlık değerlendirmesi ile birlikte fotoğrafa orjinal boyutunda baktığımda çok bulanık görünüyor gözüme. Bu bulanıklığın sebebini arıyorum daha çok.
  • RoadRR R kullanıcısına yanıt
    fotoğra ışık ile meydana gelir ışık düzensiz olunca sensörde net görüp çekemez yine olay metraj kipi yani makinanın ışık ölçümünde bitiyor.
  • Benim EF-NEX çeviricim de bu Viltrox EF-NEX -III

Araba fotoğrafı çekeceğimden dolayı 135mm m42 lens düşünüyorum. Tavsiyelerinizi alabilir miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• coaxem kullanıcısına yanıt
    135mm manuel lenslerde pek kaliteli sonuç alamazsınız f2.8 diyaframlı olanların çoğunluğu kaliteden yoksundur, biraz olsun nikon, konica ve takumarın f2.5 diyaframlı olanlarına bakın derim yalnız takumar 135mm f2.5 lensin 2 sürümü var birisi m42 diğeri pk boynetli kaliteli olanı m42 olanıdır. Renkleri ve keskinliği güzel olsun isterseniz takumar 135mm f2.5 m42 yada carl zeiss 135mm lenslere bakabilirsiniz daha iyi lensler var fakat yerli piyasada bulmak sorun olur porst 135mm f1.8 gibi
  • ysf044 kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim, sahibinden'de pek lens bulamadım zaten ebayden araştıracağım.

aslında pahalı olmasa sony'nin kendi lenslerine yöneleceğim ama epey pahalı.

Araba fotoğrafı çekmek istiyorum genel olarak. Sony FE 50mm 1.8 aldım ancak istediğim arkaplan bokehini yakalayamadım.

Elimde Helios 44M-2 var birde onu deneyeceğim M42-NEX adaptör gelince

• A6000 16-50mm
  • Sony A7m2 + canon ef 28-105

bahar by yusuf erhan, on Flickr

• A6000 16-50mm ND1000
  • quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

teşekkür ederim, sahibinden'de pek lens bulamadım zaten ebayden araştıracağım.

aslında pahalı olmasa sony'nin kendi lenslerine yöneleceğim ama epey pahalı.

Araba fotoğrafı çekmek istiyorum genel olarak. Sony FE 50mm 1.8 aldım ancak istediğim arkaplan bokehini yakalayamadım.

Elimde Helios 44M-2 var birde onu deneyeceğim M42-NEX adaptör gelince

50mm f1.8 bokehlerde iyi gayet siz nasıl yakalayamadınız acaba?
    Bu lensten arıyorum ben de ikinci el satan bilen varsa yazabilir mi
  •  SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)
    Opera House by onryzc1, on Flickr

Seagull by onryzc1, on Flickr

• lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Araba ve ulaşım aracı çektiğimden arka derinliğin fazla olması gerekiyor objeyi öne çıkarabilmek bakımından ancak 50mm ile performans alamadım. Canon 135mm 'e yöneleceğim gibi

http://www.500px.com/cptgkm

• coaxem kullanıcısına yanıt
    Aynasız makinalar ile pokehli fotoğraf çekmek istiyorsanız DRO yu kapatıp keskinlik kontrası biraz azaltıp gürültü giderme gibi tüm iyileştirme ayarlarını kapatmanız lazım. Kullandığım nex nx ve m4/3 sistemlerde gördüğüm hepside keskin ve kontrastlı fotoğraf çekiyorlar, kontras ve keskinliği fazla olan fotoğraflarda alan derinliği ve pokeh az olur. Birde Alan derinliği ve pokeh istiyorsak aralıklı lenslerde son mm e kadar zum yapıp nesneye mümkün mertebe çok yaklaşmamız lazım sabit lenslerde de durum aynı nesneye ne kadar yakın olursak arka plan o kadar bulanık olur. Pokeh için birazda arka kısımlarda ışık yansıması ve ışık büzmeleri olmalı yapraklardan eşyalardan yerdeki kumlardan birazcık ışık yansıması olduğu zaman pokehli fotoğraf elde edebiliriz. Şahsen ben çok severim pokehli fotoları o yüzden takumar ve tomioka lensleri hep favorimdir.
  • canon 28-105mm
    Canon EF 24-105 F:4 USM IS by yusuf erhan, on Flickr

super takumar 55mm f1.8
    super takumar 55mm f1.8 by yusuf erhan, on Flickr

super takumar 55mm f1.8
    super takumar 55mm f1.8 by yusuf erhan, on Flickr

• yeni aldığım meike mk320s flaşı test ettim yemek arasında hiç fena değil çok güçlü bir flaş olmasada dahili flaşlardan çok çok iyi

meike mk320s flash test by yusuf erhan, on Flickr

• 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.