Şimdi Ara

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount) (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.223
Cevap
54
Favori
131.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kağıt üstünde güzel olduğunu görüp pratikte sükutu hayale uğradığımız onca şey yaşadık. a7ryi deneme fırsatım olmadığı için endişemi mazur görün.

Şuan kafamdaki plan 70 200 lensimi ve mark 3ümü satıp bir a7s (video klipler için bundan eminim kesin alıcam) bir de a7r (fotoğraf için) almak. elimde bir de sigma 20mm 1.4 art serisi lensim var. onu da adaptorle kullanmayı düşünüyorum. mitakon 85mm 1.2 a7r ve 50mm 0.95 de a7s ile güzel bi kombinasyon olabilir. sigma 20mm de adaptörle her ikisinde kullanabilirim gerektiği durumlarda.
    ya da mitakona hiç girmem (mitakonlar direk e mount bu arada) fd lens adaptörü ile fd lenslere yönelebilirim fakat fd lenslerin keskinliğini youtubedaki örneklerde beğenmedim. a7r nin örnek düğün dış mekan temalı rawlarını aradım ama bulamadım. bulsam gönül rahatlığıyla geçiş yapardım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cannavaro1903

Kağıt üstünde güzel olduğunu görüp pratikte sükutu hayale uğradığımız onca şey yaşadık. a7ryi deneme fırsatım olmadığı için endişemi mazur görün.

Şuan kafamdaki plan 70 200 lensimi ve mark 3ümü satıp bir a7s (video klipler için bundan eminim kesin alıcam) bir de a7r (fotoğraf için) almak. elimde bir de sigma 20mm 1.4 art serisi lensim var. onu da adaptorle kullanmayı düşünüyorum. mitakon 85mm 1.2 a7r ve 50mm 0.95 de a7s ile güzel bi kombinasyon olabilir. sigma 20mm de adaptörle her ikisinde kullanabilirim gerektiği durumlarda.
    ya da mitakona hiç girmem (mitakonlar direk e mount bu arada) fd lens adaptörü ile fd lenslere yönelebilirim fakat fd lenslerin keskinliğini youtubedaki örneklerde beğenmedim. a7r nin örnek düğün dış mekan temalı rawlarını aradım ama bulamadım. bulsam gönül rahatlığıyla geçiş yapardım.

Eğer amacınız düğün fotoğrafı çekmekse A7R düşünmeyin, otomatik odaklaması sizi üzer ve yüksek ISO gerekirse 5DMarkIII daha iyi. Ek olarak makine çıktısı ten renkleri Canon'da daha iyi. A7R'da renkleri düzeltmek için RAW'la biraz vakit geçirmeniz lazım.
    A7R'ın düğün dış mekan vs.. fotoğraflarının az oluşunun sebebi yukarıda anlattıklarım zaten.
    Düşünerek, planlayarak, poz verdirerek çekim yapıyorsanız iş başka tabi.

• quote:

Kağıt üstünde güzel olduğunu görüp pratikte sükutu hayale uğradığımız onca şey yaşadık. a7ryi deneme fırsatım olmadığı için endişemi mazur görün.

adaptörle iş yapamazsınız (otomatik olanları kastediyorum) dediğim gibi manuel lens kullanacaksanız her türlü 7R Mark III'ten iyidir

Ben uzun zaman 6D kullandım mark III ile aynı sensör hatta bazıları İQ olarak çok hafif 6D nin daha iyi olduğunu iddia ediyor.

Yüksek iso olarak 7R la 6D arasında varsa bile çok az bir far var (biri 36 diğeri 20 olsun o kadarda) ama iso 1600'e kadar aradaki farkı anlamanız pek mümkün değil gibi

7R ile çok şahane manuel lensleri kullanma imkanınız var günümüz lenslerinin neredeyse hiçbirinde olmayan renk ve kontrasta sahip lensleri, mesela ucuna taktığınız küçüçük bir leica ile bambaşka fotolar elde edebilirsiniz

Uzun zaman manuel kullandım sırf sokakta af lense ihtiyacım olduğu için bir çoğunu sattım ama en basitinden zeiss 135 2.8 de bulduğum renkleri bugüne kadar hiçbir lenste bulamadım

Ama tekrar söylüyorum af adaptörle canon sigma lensleri 7R 'da kullanamazsınız kullanırsınız ama manuel kullanmaktan pek bir farkı olmaz

• cevaplarınız için teşekkür ederim.

Zaten her fotoğrafla ortalama 10 dakika vakit geçiriyorum halihazırda albüm hazırlarken. çekimlerimiz gündüz gün batımına kadar oluyor. bu sebeple iso ile de çok işimiz olmuyor. şuana kadar en yüksek 1600 iso ile neredeyse hiç fotoğraf çekmedim desem yeridir.

şu bahsettiğiniz zeiss 135 2.8 in tam olarak örneğini gösterme şansınız var mı hocam. birkaç farklı şekil görünümde lens buldum arama yapınca.
    leica konusunu hiç açmayalım hiç karpuz kabuğu düşürmeyelim aklımıza
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asarhaddon

quote:

adaptörle iş yapamazsınız (otomatik olanları kastediyorum) dediğim gibi manuel lens kullanacaksanız her türlü 7R Mark III'ten iyidir

Ben uzun zaman 6D kullandım mark III ile aynı sensör hatta bazıları İQ olarak çok hafif 6D nin daha iyi olduğunu iddia ediyor.

Yüksek iso olarak 7R la 6D arasında varsa bile çok az bir far var (biri 36 diğeri 20 olsun o kadarda) ama iso 1600'e kadar aradaki farkı anlamanız pek mümkün değil gibi

7R ile çok şahane manuel lensleri kullanma imkanınız var günümüz lenslerinin neredeyse hiçbirinde olmayan renk ve kontrasta sahip lensleri, mesela ucuna taktığınız küçüçük bir leica ile bambaşka fotolar elde edebilirsiniz

Uzun zaman manuel kullandım sırf sokakta af lense ihtiyacım olduğu için bir çoğunu sattım ama en basitinden zeiss 135 2.8 de bulduğum renkleri bugüne kadar hiçbir lenste bulamadım

Ama tekrar söylüyorum af adaptörle canon sigma lensleri 7R 'da kullanamazsınız kullanırsınız ama manuel kullanmaktan pek bir farkı olmaz

hocam nye öyle diyorsun
    sigma mc-11 adaptör ile canon uyumlu sigmaları gayet güzel af olarak şakır şakır kullanıyor millet. Arkasında sigma varsa sıkıntı yoktur.

• A7II ve 55-210 24-70mm f4 lenslerle cekilmistir

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)
    DSC07498 by Enver Yildirim, auf Flickr

DSC07533 by Enver Yildirim, auf Flickr

DSC07789 by Enver Yildirim, auf Flickr

DSC08197 by Enver Yildirim, auf Flickr

• hocam 1000tl üzeri fiyatı var. ki zaten (ben kendi adıma konuşayım) vizörde magnification gibi bi nimet varken daha uygun fiyata manuel lens alıp manuel netlemeyle kullanmayı tercih ederim. tabi bu kullanım alanına göre değişir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cannavaro1903 -- 1 Mart 2017; 1:15:28 >
  • 7r ile mi kullaniyorlar yoksa 6300 7r ii gibi makinelerlemi 7r ile kullanip sorunsuz netliyorsa bravo derim bakın burada A7 ile ilan testi var sonuç hiç tatmin edici değil

https://m.youtube.com/watch?v=tUoEwPp3xzQ

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acordis A kullanıcısına yanıt
    Renkler ve detay çok iyi
  • Yeni lens ile ilk seyahat. A6000+18-105
    Foggy Winter by onryzc1, on Flickr

Ski Jump by onryzc1, on Flickr

• quote:

7r ile mi kullaniyorlar yoksa 6300 7r ii gibi makinelerlemi 7r ile kullanip sorunsuz netliyorsa bravo derim bakın burada A7 ile ilan testi var sonuç hiç tatmin edici değil

Hocam bu adaptörü zaten sigma, alın ef lensleri kullanın diye çıkarmadı bildiğim kadarı ile.

Sigma diyor ki "Canon Mount Sigmaları al bu adaptörle kullan. İzlediğim videolarda bazı Canon marka lensleri de çalıştırıyor, bazıları iyi bazıları kötü ama o zaten işin bonusu. Sigmanın adaptörün bütün ef lensleri çalıştırdığı gibi bir iddiası yok.

Bence bu adaptör ART severler için büyük nimet.

şurda uyumluluk listesi var bu arada
    http://briansmith.com/sigma-mc-11-lens-adapter-compatibility-list/

• quote:

Orijinalden alıntı: branta

quote:

7r ile mi kullaniyorlar yoksa 6300 7r ii gibi makinelerlemi 7r ile kullanip sorunsuz netliyorsa bravo derim bakın burada A7 ile ilan testi var sonuç hiç tatmin edici değil

Hocam bu adaptörü zaten sigma, alın ef lensleri kullanın diye çıkarmadı bildiğim kadarı ile.

Sigma diyor ki "Canon Mount Sigmaları al bu adaptörle kullan. İzlediğim videolarda bazı Canon marka lensleri de çalıştırıyor, bazıları iyi bazıları kötü ama o zaten işin bonusu. Sigmanın adaptörün bütün ef lensleri çalıştırdığı gibi bir iddiası yok.

Bence bu adaptör ART severler için büyük nimet.

şurda uyumluluk listesi var bu arada
    http://briansmith.com/sigma-mc-11-lens-adapter-compatibility-list/

Birçok Canon marka lensi çalıştırıyor aynı Metabones gibi ama Sigma'lardaki performansı daha iyi Metabones adaptöründe 6300 ve 7R II de canon lenslerle olan performansı Sigma'dan daha iyi Toni nurtopu karşılaştırmıştı daha önce

https://www.youtube.com/watch?v=b_dVkZasTCI

• a6300 35mm 1.8
    Berkay Gür - Dreaming by Berkay Gür, on Flickr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iawnlb -- 5 Mart 2017; 12:40:32 >

• Sony A6000 16-50mm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imaginePerest -- 5 Mart 2017; 21:24:32 >
  • Sony A7ii + commlite adaptör + canon ef 24-105mm F4

Canon EF 24-105 F:4 USM IS by yusuf erhan, on Flickr

• Sony A7ii + commlite adaptör + canon ef 24-105mm F4

DSC05581 by yusuf erhan, on Flickr

DSC05559 by yusuf erhan, on Flickr

• ysf044 kullanıcısına yanıt
    Hocam a7II adaptör ile af hızı nasıl?

• bendeki adaptör commlite benzeri ucuz bir adaptör canon 5d mark3 ile kullandığımız canon 24-105 f4 lens ile çektim son eklediklerimi 5d mark3 ten daha hızlı odaklama yapıyor A7ii 24-105 lens ile benim çok hoşuma gitti çok iyi bir odaklama var a7ii de fırsat buldukça diğer canon lensler ile denemeler yapacağım. Sony mark2 lerde lens sıkıntısı yok eğerki adaptör edinirseniz. Bir tek canon 50mm F1.2 lenste odaklama sıkıntısı yaptı ki o lens zaten çok hassas bir lens 5d mark3 ile çekerken aynı sıkıntıları yaşatıyor, tıpkı pentax gövdelerindeki gibi af de kararsızlık yapıyor. Canon lenslerle denemek lazım acaba tüm lenslerde aynı performansı verecek mi yoksa bazı lenslerde zorlanacak mı çünkü tr de adaptörle canon ve başka lensler kullanan çok az galiba
  • ysf044 kullanıcısına yanıt
    sonuclarini merakla bekliyorum

• acordis A kullanıcısına yanıt
    ysf044 kullanıcısına yanıt
    @ysf044 Hocam testleri merakla bekliyoruz. Birde adaptörüne markası modeli nedir?

@açardım Hocam elinize sağlık. 55-210 crop mod mı kullandınız?

• 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.