Şimdi Ara

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount) (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.224
Cevap
54
Favori
131.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam Canon 135mm yi hangisini alacaksiniz? Fd mi ef mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fenomenon kullanıcısına yanıt
    muhtemelen ef alacağım , manuel bulmak epey güç, is olmayan 1. versiyonları daha ucuz zaten

manuel lenslerde helios denedim ancak manuel odaklama yapıp çektiğimde bile bulanık çekiyor, sanırım elde çekmek çok zor yada başka bir ayarı var

• Merhaba,
    Bende M43 aynasızdan Sony aynasıza geçtim.
    Gerçi 2.gövde olarak M43'e de devam ediyorum.

50mm f1.8 ve 55-210mm aramaktayım.
    Malum sitede GET ilanı açmak kaydı ile temiz ve uygun fiyatlı tekliflere açığım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysf044

Aynasız makinalar ile pokehli fotoğraf çekmek istiyorsanız DRO yu kapatıp keskinlik kontrası biraz azaltıp gürültü giderme gibi tüm iyileştirme ayarlarını kapatmanız lazım. Kullandığım nex nx ve m4/3 sistemlerde gördüğüm hepside keskin ve kontrastlı fotoğraf çekiyorlar, kontras ve keskinliği fazla olan fotoğraflarda alan derinliği ve pokeh az olur. Birde Alan derinliği ve pokeh istiyorsak aralıklı lenslerde son mm e kadar zum yapıp nesneye mümkün mertebe çok yaklaşmamız lazım sabit lenslerde de durum aynı nesneye ne kadar yakın olursak arka plan o kadar bulanık olur. Pokeh için birazda arka kısımlarda ışık yansıması ve ışık büzmeleri olmalı yapraklardan eşyalardan yerdeki kumlardan birazcık ışık yansıması olduğu zaman pokehli fotoğraf elde edebiliriz. Şahsen ben çok severim pokehli fotoları o yüzden takumar ve tomioka lensleri hep favorimdir.

Hocam şu lens işlerinden hiç anlamıyorum. Yani hangi lens ne işi yapıyor biliyorum mm ve f değerlerini tabi ki ama makinama hangi lensleri takabilirim Sony marka haricinde onu hiç bilmiyorum. Makinam Sony a6000. Zaten bu Makinam ilk makina ve daha önce hiç fotoğrafçılık işine girmedim. Ufak bişi alayım derken bunu aldık. Hiç profesyonel bir makina gibi gelmiyor bana. Hiç Canon falan kullanmadığım için kıyaslayamıyorum.

Bu makina nasıldır 1800 tl para verdim kit lens ile kullanıyorum. 50mm f1.8 almak üzereydim satıcı yan çizdi yollamadi. 700 tl gibi bir rakam veriyordum ikinci ele. Ben de alan derinliği seviyorum. Ve portre ağırlıklı çekiyorum. Arada manzara açık alan. Onu kit lens 16mm ile çekerim ama portre için sony nin 50mm f1.8 inden başka ucuza kapataliceğim bir şekil converter ile vs mümkün müdür.

• Sony Alpha'lar için yeni bir uygulama duyurusu yapıldı. Digital Filtre
    http://www.alfakulup.com/2017/03/14/sonyden-yeni-uygulama-duyurusu-dijital-filtre/
  • coaxem kullanıcısına yanıt
    Hocam ben sahibindene baktım da 2500-3000'den aşağı Canon 135mm yok :)

Ayrıca adaptör de almanız gerekecek.

Eğer manuel sorun değil derseniz samyang düşünebilirisniz. Sıfırı 2000 lira. Kendim kullanmadım ama optik kalitesi Canon 135mm kadar iyiymiş.

Edit: mesajınısı tam okumamıştım. Mauel düşünmüyorsunuz galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fenomenon -- 14 Mart 2017; 21:18:59 >
  • lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Hocam bende nex5R var. İlk makinen, 1 yıldır kullanıyorum, ara sıra foto çekiyorum. Lens olarak Canon fd 50mm f1.4 var. Manüel lens. Foto çekmek zaman alıyor, şipşak değil yani ama eğlenceli ve güzel sonuçlar çıkartıyor. Onun dışında kit lens ve 55-210mm var.

Açıkçası şuan kafam biraz karışık. E-mount lensler çok uygun değil. Misal 10-18mm f4 bütçemi çok aşıyor. Portre lensi olarak 50mm mi alsam yoksa daha geniş açılı 35mm mi alsam?

Acaba bunu satıp a58 mi alsam diye düşünüyorum. A-mount lensler daha kolay bulunuyor.

Eğer nex5R de kalırsam samyang lens de alabilirim. Manuele alıştım. 21mm f1.4 veya geniş açı için 12mm f2 güzel olabilir.

sony A6000 hayırlı olsun, küçük bir cihazdır ama becerisi koca gövdelerde yoktur 179 odaklanma noktası ile tüm çerçeveyi odaklar çok hızlı af ile hareketli nesnelerde çok başarılıdır iso başarısı bir çok apcs gövdede yoktur benim için A6000 nin tek eksiği 5 eksenli titreşim önleme olmayışı oda olsa Sony A7ii almaz A6000 de kalırdım.

A6000 ile bir çok markanın lenslerini adaptör yardımı ile kullanabilirsiniz ama manuel olarak kullanmak zorundasınız canon nikon gibi af' li lensleri otofocuslu kullanmada ne yazık ki başarısız sony a6300 a6500 a7m2 a7rm2 a7sm2 gövdeler bu konuda daha iyi sony FE uyumlu lensler kadar başarılı olmasa da genel anlamda otofocuslu olarak yeterince güzel sonuçlar veriyorlar. Bunun dışında a6000 için sony 16mm sigma 19mm sony 35mm sony 50mm gibi güzel lensler var. Sony sel 50mm F1.8 güzel bir lens piyasada 2. elde 500 tl civarı satılıyor hep get ile olsun olsun 550 tl olur. Adaptör ile manuel lens kullanmaya gelince 85mm üzeri tele lenslerde pek iyi sonuç alamazsınız titremeden dolayı bulanık çekersiniz anacak bir tripot ile 200mm 300mm gibi lensleri kullanabilirsiniz ama 28mm 35mm 50mm 85mm gibi manuel lensler ile çok güzel sonuçlar veriyor a6000

• Fenomenon kullanıcısına yanıt
    Evet o civarlarda fiyatları :) Viltrox EF-NEX III adaptör elimde mevcut.
  • coaxem kullanıcısına yanıt
    Lensi satın almadan önce adaptör ile test etmenizi tavsiye ederim bazı canon lenslerde ilk etapta af kararsızlığı yapabiliyor, özellikle benim denediğim IS özelliği olmayan USM lenslerin bazılarında odaklanacağı yeri arayıp duruyor mesela canon 28-105 ile çok az kararsızlık yaptı canon 24-105 f4 lenste sorunsuz çalıştı ama 5.000 liralık canon 50mm f1.2 lenste çoğukez tepkisiz kaldı odaklamada
  •  SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)
    DSC08526 by Enver Yildirim, auf Flickr

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)
    DSC08517 by Enver Yildirim, auf Flickr

DSC08495 by Enver Yildirim, auf Flickr

DSC08480 by Enver Yildirim, auf Flickr

DSC08476 by Enver Yildirim, auf Flickr

DSC08395 by Enver Yildirim, auf Flickr

DSC08345 by Enver Yildirim, auf Flickr

• acordis A kullanıcısına yanıt
    Enver abi şu sensörü temizlet artık mis gibi manzaralar
  • ysf044 kullanıcısına yanıt
    Evet, Canon 85 1.2 ile oto odak yapmıyordu lens, sürekli arayıp duruyordu. Gerçi çok vakit olmadı lensi tam test etmeye.

Temizletmek pahali 35 Euro istiyorlar bende temizleme kiti alayim

• acordis A kullanıcısına yanıt
    Sizin orada makina ucuz bakımı pahalı desene
    179 odak noktası ne zaman işe yarıyor ki. Portre çekerken zaten bütün çerçeve odak istenmez portre ye odak istenir. Manzara çekerken ihtiyaç olsa vardır. Hareketli sahneler için Evet odaklama hızı güzel.

Sony işte saçmalamış ne işe yarayacaksa 179 af noktası, A6000 i geçtik adamlar a6500 e 425 tane odak noktası koymuş ne gereği var demi

Biz bir süredir aynasız makinelere taktık ondan aynalı pek kurcalamadık.

Geçen gün canon eos 8000d makineyi 18-55 stm lens ile bir iki kullandım. Böyle bir netleme daha görmedim duymadım.

Aynalı tarafta boş durmamış. Canonu tebrik ederim.

• serseri sirin kullanıcısına yanıt
    Canon yeni APCS gövdelerinin odaklaması baya bi ilgi odağı oldu ama fiyatları çok yüksek nikon d500 sony a6500 canon 80d çok iyiler ama apcs bir gövde için fiyatları çok yüksek
  • öncelikle merhaba, birkaç sorum öneri isteğim olacak...

amatör bir kullanıcı olarak kalacağım tek isteğim eli yüzü düzgün fotoğraflar, üzmeyecek performans.

canon 100d alsam tokina 11-16, canon 50mm f/1.8, canon 55-250mm alırdım sanırım. bu lensler uygun performansı da idare eder diyorlar.

canon gövdeleri pek iyi değil gibi. (mesela eos m3 pahalı) miyop ve gözlüklüyüm aynalılar da sıcak gelmiyor. bu yüzden sony alacağım fakat lens fiyatları beni korkutuyor.

a6000 yanına geniş açı, portre, belki tak-gez, belki sonrasında zoom lens almak 3 tane filan lens almayı düşünüyorum. hangi lensleri önerirsiniz? ucuz ve üzmeyecek lensler olmalı.

ne dersiniz hangi tarafı seçeyim, hangi lensleri alayım?
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.