Şimdi Ara

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount) (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.224
Cevap
54
Favori
131.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hakan abi fotoğrafın tarzından sen oldugunu direk anladım
     SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme tahtasi -- 18 Kasım 2014; 11:42:03 >
  • Sony A6000 16-50

Hava Müzesi-Ankara by Narki-A6000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Narki -- 18 Kasım 2014; 11:51:45 >

• Çok iyi fotolar var gerçekten. Ekipman takıntısı olanlar önce böyle fotoğrafları incelemeliler bence.

@webislander fotoları çektiğiniz yer neresi acaba?
  • fss1403 kullanıcısına yanıt
    M42 adaptörüm gelirse manuel lenslerle çektiklerimi de paylaşabilirim. Manuel lensleri kullanmasını bilirsek, bütçe olarak ucuza güzel ekipman toplanabilir.
  • fss1403 kullanıcısına yanıt
    çiçekli olan yer Atatürk Arboretumu

boğaz görünen yer Otağtepe eski adı Tema Vakfı

ekipman konusuna gelirsek;önceki makinam 450d idi.geniş açı,zoom,tak gez hepsini düzmüştüm.fakat zamanla taşımaktan bıktım ve hepsinden kurtuldum.Kit lens çok mu iyi çekiyor hayır ama benim için çok kolaylık.
  • Teşekkürler bende gidip gezeyim İnşallah.
    Anlatmak istediğim elinde ki makine yeterli iken daha iyisine ve en iyisine sahip olma isteğidir. Bu başlıkta ve fuji x başlığında gördüğüm fotolar çok iyi. Adam tam karenin tam olarak ne işine yarayacağını bilmiyor parada kazanmıyor bu işten ama bir tomar para bayılıyor sonuç yine kötü fotoğraflar. Bende samsung aynasız kullanıyorum dslr taşımak bana yük.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tpnrck

Bilmeyenler için çok yararlı bilgi paylaştınız teşekkürler :)
    Fotoğrafınız galiba direk makineden çıkmış :)

Rica ederim... Biz de birilerinden öğrendik, öğreniyoruz :) Bilgiyi paylaştıkça hep birlikte daha güzele yol alırız. Böyle bir güzellik var iken sizlerin bundan mahrum kalmanızı istemem.

Benim eklediğim fotoğraf sadece forum sayfasında nasıl görünüyor diye göstermek için eklediğim bir fotoğraf. Yoksa o fotoğraf Sony ile çekilmedi ve RAW'dan jpeg yaptığım için makinanın kendi jpeg ayarlarından farklı bir sonuç elde etmişimdir muhakkak. Her makina jpeg çıktı verir iken yüklenen yazılıma göre fotoğraf üzerinde tabiri caiz ise Photoshop müdahalesi yapar ! Tabi genel kanı "Photoshop" dendi mi bir fotoğrafın makinanın bize jpeg olarak verdiğinden bambaşka ve çok daha iyi sonuç elde etmek olduğuna dairdir. O sebeple dijital fotoğrafa müdehaleyi detayları bilmeyenler ve Photoshop öğrenmeye üşenen (veya çekinen, zaman bulamayan, burun kıvıran) bir çok kişi işte "ben orijinalini seviyorum" ve bune benzer sözler eder. en ufak kompakt'tan en baba d-slr'a bütün dijital fotoğraf makinaları aslında adından da anlaşılacağı üzere görüntüyü sayısal veri olarak kayıt eder. Bu görüntü işlenmediği sürece rakamsal veriden ibarettir. Bazı makinalar bu dijital veriyi bize sunmaz ve direk içindeki yüklü yazılım tarafından "Photoshop" layarak (diyebiliriz) bize jpeg çıktısını verir. Bunu bilen, Photoshop veya benzeri RAW işleme programlarından birisini(birkaçını) kullanmayı bilen kişiler kontrolü dışında bir müdehale yerine RAW veriyi kendileri işlemeyi tercih edebilirler.

Hiçbir müdehale olmadan makinanın verdiği jpeg bize ancak makinanın jpeg işleme konusundaki yazılımsal başarısını gösterir. Ciddi incelemelerde genellikle RAW örnekler de paylaşılır ve/veya incelemeye alınan fotoğraflar aynı RAW işleme programında her ayrı makinanın RAW dosyası için aynı ayarlar uygulanarak incelemeye tabi tutulur.

Bende 4 tane mekanik lens var. Manuel acayip bir kelime :) Ben elektronik olmayan anlamında "mekanik" tanımını kullanmayı tercih ediyorum bu lensler için. Vivitar 55mm. F2.8 Makro lens baya iyi bir lens mesela. Çok ucuza bulunabilen Vivitar 75-205 tele foto lensim var. Çok çok yakınlaştırmasa da Ay fotosu falan çekiyorum :) 150 TL'ye almıştım ! Belli amaçlar için çok ucuza çok güzel tatlar yaşatabilecek lensler bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 18 Kasım 2014; 16:11:02 >

• jiddi kullanıcısına yanıt
    Haklısınız, bence bir fotoğrafı işlemeden fotoğraf demek hata :) işlemeyi detaylı bilmek lazım ki "vaaay" dedirtcek fotoğraflar çıksın. Alphaturk forumdahttp://forum.alfakulup.com/viewtopic.php?t=2338 bu abimiz çok güzel fotoğraflar çıkarıyor bakmanızı tavsiye ederim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir de şu da mümkün flickr'da,
    Hesap aldı iseniz orada forum benzeri ama tabi görsel olarak çok daha keyifli "grup" oluşturma imkanınız da var. Misal "Sony a6000 Türkiye" falan gibi bir grup açıp bu başlıktaki arkadaşları orada bir çatı altında toplayabilirsiniz. Forumun arka sayfalarında kim ne çekmişti diye dolanıp, her sayfayı yüklemeyi beklemekten ise orada bir grupta herkesin çektiği fotoğrafa her zaman çok daha kolay ulaşabilirsiniz. Grup içinde forum konuları açıp yazışabilirsiniz. Yani flickr fotoğrafçılık ile uğraşan birisi için aslında baya tecrübeli ve güzel hizmet veriyor.
    -
    Arkadaş da baya güzel çekmiş ve de işlemiş fotoğrafları !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 18 Kasım 2014; 16:16:29 >
    Bu çok güzel bir fikir aslında çok iyi olabilir, tabi flickr ı detaylı bilen biri gerekiyor :)
  • quote:

Bu çok güzel bir fikir aslında çok iyi olabilir, tabi flickr ı detaylı bilen biri gerekiyor :)

Flickr hesabınızı yazın buraya. Ben grup açar sizi yönetici yaparım. Vaktim oldukça ilgilenirim. Bu süreçte sizler de ortama alışırsınız ve bana ihtiyacınız kalmaz.

Hatta bir de aynı adla facebook grubu kurulur. Flickr'a yüklediğiniz fotoların direk facebook'ta paylaşımı da kolay. Bir anda çok geniş bir ağ kurmuş olursunuz !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 18 Kasım 2014; 16:21:13 >
    https://www.flickr.com/photos/tpnrck buyrun hocam. Sony aynasızlar olarak açarsanız daha iyi olur, en azından bütün aynasız sonycileri toplamış oluruz.
  • quote:

https://www.flickr.com/photos/tpnrck buyrun hocam. Sony aynasızlar olarak açarsanız daha iyi olur, en azından bütün aynasız sonycileri toplamış oluruz.

Tamam, hayırlı olsun... İlgileniyorum, flickr'ınıza da bakın bu arada.
    -
    Sony a6000 Flickr kullanıcıları grubu - Tıkla, katıl, paylaş !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 18 Kasım 2014; 16:41:45 >

• Şimdi imzanıza flickr adresinizi, bu konunun ilk mesajına flickr grup adresini ekler isek iyi olur kanımca.
    -
    Grup adresi :
    https://www.flickr.com/groups/sony_a6000/
  •  SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)
  • quote:

Orijinalden alıntı: deneme tahtasi

kardeşim ben seni tanıyamadım ama ya, kimsin ki

• Nex-5N + SEL35

• Nex-5N + SEL35

• quote:

Orijinalden alıntı: theVATANSEVER

quote:

fahri ? kerim ?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: theVATANSEVER

quote:

fahri ? kerim ?

selamlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.