Şimdi Ara

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount) (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.224
Cevap
54
Favori
131.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Resimleri bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz, bir çok kişinin bilgi sahibi olabilmesi için güzel oldu. Siz galiba A6000+18-55 ile kulkanıyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kusura bakmayın 18-50 yazmışım, düzelttim şimdi yanında gelen 16-50 lens ile kullanıyorum şu anda. A6000 benim ilk profosyonel makinam o yüzden 16-50 başlangıç için yeterli benim için.
  • Narki kullanıcısına yanıt
    Başlangıç için yeterli bi set ama ihtiyaçlar artınca lens arayışına giriyorsunuz. İsterseniz özelden sohbet edebiliriz :)

• evet zamanla başka lenslere düşünmeye başlıycam eminim..özelden devam edebiliriz tabiki
  • A6000+16-50 OSS

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)

19 by Talha PINARCIK, on Flickr

• merhaba arkadaşlar. resimler çok güzel elinize sağlık.
    makine yeni inceleme bilgisi Türkçe olarak çok yok.
    detaylı paylaşırsanız iyi olur.
    bu arada fiyatı nedir bu makinanın? fiyat performans açısından
    değerlendirir misiniz?
  • A6000 16-50 Atatürk Arberotum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webislander -- 17 Kasım 2014; 22:27:04 >
  • A6000 + SEL1018
    Barselona

• A6000 + SEL35
  • tpnrck, 6 ve 9 nolu resimde hangi ayarları/efeftleri kullandınız ?
    webislander, arboretum fotoğrafında hangi ayarları/efektleri kullandınız ?
    Sizin resimlerdeki renkler, çok daha canlı gözüküyor. Narki'nin paylaştığı yavan, soluk ve mat renklere sahip uçak resimlerine hiç benzemiyorlar. Aynı makine ürünü demezdim, bilmesem.
  • Brazmir B kullanıcısına yanıt
    Fotoğraf evdeki bilgisayarımda.Bakmadan tam emin olamam ama düşük hdr modundan çekmiş olabilirim.Bir de son zamanlardaki alışkanlığım bütün fotoları RAW çekiyorum.Evde kafama göre son şeklini veriyorum belki bununla alakalı olabilir.Ama normal jpeg çekilince Narki arkadaşımızdan farklı olmayacaktır.
  • Konuda da belirttiğim gibi benim makina ile ilk resimlerim bunlar. Acemilik var biraz tabi. Otomatik modda kitlens ile cekilen ham fotograflar yani cektikten sonra resimlere herhangi bir işlem yapılmadı. Daha tecrübeli arkadaşlar manuel modda daha iyi kareler yakalayabilirler. Tabi foruma koymak için boyutlarını %55-60 derecede düşürdüğümü ve orjinalinin daha iyi olduğunu da söylemeliyim
  • Evet boyutlar çok düşüyor maalesef.. 5 Mb ten 111 kb e indi dosya boyutu var mı ötesi:)

• Brazmir B kullanıcısına yanıt
    Genelde fotoğraflarımı işlerken gözüme nasıl hoş geliyorsa öyle yapıyorum, galiba bunlarda hdr var tam hatırlayamadım

• asyali2001 A kullanıcısına yanıt
    Bunu bizim değerlendirmemiz pek açıklayıcı olmayacaktır. Bizden daha profesyonel arkadaşlar var onlardan bilgi almanız daha mantıklı olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Narki

Konuda da belirttiğim gibi benim makina ile ilk resimlerim bunlar. Acemilik var biraz tabi. Otomatik modda kitlens ile cekilen ham fotograflar yani cektikten sonra resimlere herhangi bir işlem yapılmadı. Daha tecrübeli arkadaşlar manuel modda daha iyi kareler yakalayabilirler. Tabi foruma koymak için boyutlarını %55-60 derecede düşürdüğümü ve orjinalinin daha iyi olduğunu da söylemeliyim

Arkadaşlar forum sayfalarına fotoğraf yüklemek çok gereksiz ve büyük zaman kaybı. Flickr.com ücretsiz olarak 1 terabyte alan veriyor. Bir üye olun, 1 terabyte'lık fotoğraf arşiviniz oluversin. Flickr'a yüklediğiniz fotoğrafları forum sayfasında paylaşmak ise 2 tıklamalık bir iş !..
    -
    Misal

SubWay by Ciddi Biri, on Flickr
    -
    Hatta flickr arşivinize yüklediğiniz fotoğraflarınızı aynı zamanda facebook hesabınızda da, başka forumlarda da ve başka sosyal ağlarda da her seferinde tekrar yükleme-bekleme yapmadan paylaşabilirsiniz. Ayrıca yükleyeceğiniz fotoğrafları ufaltmanıza da gerek yok. İsterseniz yine de ufaltmak size kalmış tabi.

• Jiddi teşekkürler bilgilendirme için..flickr kullanayım bende..1tb çok iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Narki

Jiddi teşekkürler bilgilendirme için..flickr kullanayım bende..1tb çok iyi

Rica ederim... Hesap aldıktan sonra flickr hesabınız için kendi belirleyeceğiniz bir alan adı da alabiliyorsunuz.
    Şöyle,
    http://fotoptik.blogspot.com/2014/02/flickrda-profilimize-ozel-alan-ad-almak.html
  • a6000in zaten direk flickr baglantısı var..önce o işi halledip daha sonra flickra üye olup alan adı işinide halledeyim..tekrar teşekkürler..
  • jiddi kullanıcısına yanıt
    Bilmeyenler için çok yararlı bilgi paylaştınız teşekkürler :)
    Fotoğrafınız galiba direk makineden çıkmış :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.