Şimdi Ara

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount) (141. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.224
Cevap
54
Favori
131.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: freelyman_1980

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)

Sony A7 m2 16-35 lens ile geçen gün çektiğim fotoğraf. Yorumlarınızı alabilirim...

Kadraj güzel. Tam pc de masaüstü resim yapmalık. Böyle manzara çekimlerinde lensi en açık diyaframda tutmayın. Işık yeterli olduğundan f8 gibi değerlere alıp ışığı enstantaneden alın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• freelyman_1980 F kullanıcısına yanıt
    Süper,ne güzel timelapse yapılır orada.
  • AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    diyaframı nerden gördün? aslına bakarsanız o an da fırtına vardı ve hava oldukca karanlıktı zaten 5 dk sonra yağmur başladı. o yüzden f4 de çekim yapabildim. teşekkürler
  • Emphire kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
    Çok iyi be :) Hangi siteden upload ediyorsunuz?
  • quote:

diyaframı nerden gördün? aslına bakarsanız o an da fırtına vardı ve hava oldukca karanlıktı zaten 5 dk sonra yağmur başladı. o yüzden f4 de çekim yapabildim. teşekkürler
    Resim dosyasına sağ tık, özellikler. Ust başlıklardan ayrıntılar a girince o listede yazıyor resim ile ilgili değerler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. 500 px kullanıyorum ama bu sitenin eski popülerliği yok... zaten etiketimde linkler mevcut.iyi günler
  •  SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)
    Sony A7 m2 16-35 f/4 lens ile taze taze paylaşmak istedim...
  • Herkese iyi bayramlar arkadaşlar...

Aklımda bir soru var cevaplarsanız sevinirim, İki üç lensli bir kombinasyon için E mount lenslermi mantıklı olur yoksa 800TL civarı LA-EA3 - 4 gibi çeviriciler alıp A mount lensler kullanmakmı mantıklı olur malum A serisi lensler daha ucuz far edilir şekilde değermi sizce?
    A7 m2 16-35 f4 lens.... İyi bayramlar
    İyi bayramlar gayet güzel...

Arkadaşlar 18-105'den fazla memnun değilim odaklama konusunda ve netlikte daha iyi bekliyordum, Bazen çok iyi sonuç veriyor duruma göre ama bazen istediğim netliği ve odağı alamıyorum, Aklımda iki üç şey var acaba dönüştürücü alıp A mount lenslermi kullansam yoksa 2-3 tane E mount alıp yoluma devammı etsem bilemiyorum.
    Makina nedir?

A6000 Hocam, Mesela bir manzara çekiyorum arka kısımdaki ağaçlar net değil yakınlaşınca fazfa yapay yani bozuk gibi duruyor.
    Örnek fotoğraf, Yada bana öyle geliyor gibi

a mount lensler cok verimli olmayacaktir. 18-105 kalitesi kanitlanmis lenslerden birisidir. Eger profesyonel makina kullaniyorsaniz fotograf makinadan ciktigi gibi size zevk vermeyecektir. Fotograf duzenleme renk ayari beyaz ayari sonradan yapmiyorsaniz zevkde alamayacaksiniz. Youtube girin unlu fotografcilarin photoshop tutoriallarini izleyin. Ozellikle raw cekiminde karanlik biseye benzemeyen fotograflar olusur ve siz dersinizki ben bu makinaya bukadar para verdim sonuc bumu. Halbuki dogru cekim dogru pozlama dogru netleme ile cekilen fotografa hafif rotujlerle harika sonuclar olusturabilirsiniz...

Ucuz a kacip a mount lens kullanirsaniz isinizi gorur ama tatmin etmez. Sigma donusturucu ile canon lensleri kullanmak daha mantikli bir yol yada sony nin G ve Zeiss lensleri sizi tatmin eder. Ama en azindan lightroom bilginiz olmasi ve fotografi islemek onemlidir bunu goz onunde bulundurun...

Kisaca profesyonel makinalar duzenleme yapilmadan kullanilmaz... iyi bir cep telefonu daha tatminkar olabilir. Genellikle bu ise yeni baslayanlar baskalarinin ftgraflarina imrenerek bakar ama unutulan sey hepsinin arkasinda azda olsa phtshp olmasidir. En son paylastigim aycicegi fotografinin orjinal halini paylasarak ne demek istedigimi anlatayim. Bence cok para harcama yerine uygun para harcamak en mantiklisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freelyman_1980 -- 17 Haziran 2018; 11:58:44 >

Mesela bu ornek fotografiniz... sen her alani net olarak elde etmek istersen focus stacking yapman lazim daha sonra ps da birlestirmen lazim.... yani sorun lensde degil teknikde olabilir...

• quote:

a mount lensler cok verimli olmayacaktir. 18-105 kalitesi kanitlanmis lenslerden birisidir. Eger profesyonel makina kullaniyorsaniz fotograf makinadan ciktigi gibi size zevk vermeyecektir. Fotograf duzenleme renk ayari beyaz ayari sonradan yapmiyorsaniz zevkde alamayacaksiniz. Youtube girin unlu fotografcilarin photoshop tutoriallarini izleyin. Ozellikle raw cekiminde karanlik biseye benzemeyen fotograflar olusur ve siz dersinizki ben bu makinaya bukadar para verdim sonuc bumu. Halbuki dogru cekim dogru pozlama dogru netleme ile cekilen fotografa hafif rotujlerle harika sonuclar olusturabilirsiniz...

Ucuz a kacip a mount lens kullanirsaniz isinizi gorur ama tatmin etmez. Sigma donusturucu ile canon lensleri kullanmak daha mantikli bir yol yada sony nin G ve Zeiss lensleri sizi tatmin eder. Ama en azindan lightroom bilginiz olmasi ve fotografi islemek onemlidir bunu goz onunde bulundurun...

Kisaca profesyonel makinalar duzenleme yapilmadan kullanilmaz... iyi bir cep telefonu daha tatminkar olabilir. Genellikle bu ise yeni baslayanlar baskalarinin ftgraflarina imrenerek bakar ama unutulan sey hepsinin arkasinda azda olsa phtshp olmasidir. En son paylastigim aycicegi fotografinin orjinal halini paylasarak ne demek istedigimi anlatayim. Bence cok para harcama yerine uygun para harcamak en mantiklisi

Düzenleme yapıyorum hocam mesela bu fotoğrafta gökyüzü patlamıştı beyazdı lightroom ile düzenledim biraz fazla oynama yapmıyorum doğallığı kaybolmayacak şekilde, 18-105 güzel zaten yazdığım gibi bazen çok iyi sonuç veriyor bu tarz fotoğraflarda daha net sonuç vermesini bekliyorum sadece, Tak gez olarak en iyi lens sayılabilir şuan.

• Elimde a mount minolta 20. mm f 2.8 geniş açı ve 70.210 mm f4 beercan var. ÇOk temizler
    Kozmik ve optik olarak pırıl pırııllar
    20. Mm 830– tl
    Bercan 540– tl

Ful ön arka kapakları parasoleyleri orjinal
    Sadece 20. mm ön kapak muadil

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    Tüm sistemimi satılığa çıkardım. M43'e geri dönüyorum.
    Parçalardan ihtiyacı olan varsa malum sitede ilanlarım mevcut.

PM ile yazarsanız biraz geç dönüş yapabilirim çok sık bakamıyorum iş dolayısı ile.

A6000 + 16-50 kit. Tüm kutu içeriği ve kutu. 2019 Mart ayına kadar garantili. Kozmetik ve mekanik 10/10. Sıfır muadili...
    Sony 55-210 siyah. Tüm kutu içeriği ve kutu. 2019 Mart ayına kadar garantili. Kozmetik ve mekanik 10/10. Sıfır muadili...
    Sony 50mm f1,8 siyah. Ön-arka kapak var kutu yok. Genel anlamda temiz. 1-2 küçük toz var fotoğrafa etkisi yok.
    Sony 30mm macro gri. 1:1 büyütme oranı var. Gövde 8/10. Cam ve mekanik 10/10. ön-arka kapak var kutu yok.
    Sigma 19mm DN ART f2,8 gri. Gövde 9,8/10. Cam ve mekanik 10/10 tam fiyat performans lensi.
    Sony Nex 3N body , tüm kutu içeriği mevcut. Pili PDX marka çok iyi durumda , şarj aleti orjinal.

Temiz M43 lensleriniz ile takas olur.
    Temiz Omd e-m10 ii veya iii gövde ile takas olur.

• Bir kaç fotoğraf ekliyorum A6000 + 18-105/4 ile çektiğim

A7 m II 16-35 f/4

• 
Sayfa: önceki 139140141142143
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.