Şimdi Ara

''α'' SONY ALFA DSLR Fotoğraf ve Bilgi Paylaşım Alanı ''α'' (189. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.937
Cevap
38
Favori
356.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ozturert

quote:

Orijinalden alıntı: jamboree

Fotoğraf eklerim yakında

Harika bir lens. Bu tip zoom lensler f8-f11 civarinda maksimum performans veriyorlar aklinda olsun. ama mecbursan tabii ki minimum diyafram degerinde kullanmaktan cekinme.
    Bu arada bu lensle profil de cekebilirsin, arada dene guzel seyler cikiyor. Ben Canon100-400 ile bazen eglencesine cikiyorum "kafa" avlamaya

Sağol ozturert,
    maximum performansı f7.1 ile f8 arası veriyor, zaten lens kalitesini oradan belli ediyor.
  • Canon 600d yi 1750 liraya alma imkanim var exa pc de. Mediamarkti bekliyorum oradaki fiyata gore 2300 gibi bir fiyatti a 65 hangisini tercih edeyim ? Ben a65istiyorum eyvallahta fiyat farkida az degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLooD_STaiN

Canon 600d yi 1750 liraya alma imkanim var exa pc de. Mediamarkti bekliyorum oradaki fiyata gore 2300 gibi bir fiyatti a 65 hangisini tercih edeyim ? Ben a65istiyorum eyvallahta fiyat farkida az degil

600d yerine 550d alin 50mmf:1.8 yanina bonus olsun:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Crop sensörde F10 üzerine çıkmak pek sağlıklı değil. Diffraction etkisi baş gösteriyor.

Bende Tamron 70-300 var ancak taktir edersiniz ki ucuz bir lens ve insan ister istemez daha hızlı ve kalitelisini arıyor. webdenal.a baktım ve stokta görünmüyor. Herhalde sonuncu lensi de sen satın aldın :)

Tele için Minolta 200mm APO 2.8.i düşünüyorum ama o da çok pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz

Crop sensörde F10 üzerine çıkmak pek sağlıklı değil. Diffraction etkisi baş gösteriyor.

Bende Tamron 70-300 var ancak taktir edersiniz ki ucuz bir lens ve insan ister istemez daha hızlı ve kalitelisini arıyor. webdenal.a baktım ve stokta görünmüyor. Herhalde sonuncu lensi de sen satın aldın :)

Evet ithalatçıda 1 tane var demişlerdi ama emaille sorarsan arayıp bilgi alırlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozeba

quote:

Canon 600d yi 1750 liraya alma imkanim var exa pc de. Mediamarkti bekliyorum oradaki fiyata gore 2300 gibi bir fiyatti a 65 hangisini tercih edeyim ? Ben a65istiyorum eyvallahta fiyat farkida az degil

valla hocam a65 almayayım o zaman baya bonusu iyi olan bir şey gelsin yanına :D benim aklım hep a65 te ama fiyat çok var bu şekilde :(
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ozeba

quote:

valla hocam a65 almayayım o zaman baya bonusu iyi olan bir şey gelsin yanına :D benim aklım hep a65 te ama fiyat çok var bu şekilde :(

isin icine a65 girince olay degisir;) ya bu tamamen butceyle alakali bir durum aslinda seneye bende bi a65 almayi dusunuyorum ama ayni fiyata soyle ikinci el bi temiz bi A77 bulursam hayir demem:)

• quote:

Orijinalden alıntı: Yavuz

Crop sensörde F10 üzerine çıkmak pek sağlıklı değil. Diffraction etkisi baş gösteriyor.

f11-13'e kadar cok dert olmaz. Ben f16 da kullaniyorum, eger pozlama onu gerektiriyorsa mecbur kaliyorsun. Zaten telefoto lenslerde isiktan ve titresimden dolayi f8'in uzerine cikmak pek mumkun degil.
  • quote:

f11-13'e kadar cok dert olmaz. Ben f16 da kullaniyorum, eger pozlama onu gerektiriyorsa mecbur kaliyorsun. Zaten telefoto lenslerde isiktan ve titresimden dolayi f8'in uzerine cikmak pek mumkun degil.

Dediğin gibi f8.in üstüne gerçekten pek çıkmak mümkün olmuyor.
  • Siteye yeni birşeyler eklediğimi (A33, Grip, 400mm 5.6 v.s ) belirtmek için girmiştim. Bir göz atın isterseniz. "izmirfotomarket"

@Jamboree : Yeni lensiniz için sizin adınıza çok sevindim. Sony bu lensi hakkeden gövdeyi de çıkaracaktır diye umuyorum ; yüksek ASA performansından bahsediyorum tabii... Ne A55 ne de okuduğum kadarıyla A65 ve A77 yeterli değiller henüz. 7D makinamdan aldığım 400 ASA'nın karşılığını bile henüz bulamadım ben. Bu sadece CCD vs CMOS sorunu da değil sanırım, çünkü benzer sensörleri Canikon da kullanıyor. Sony'ler ise doğa çekimlerinde sanki iç mekan çekimlerinden daha da başarısız görünüyorlar. A65 ve A77 sorunu biraz aşmış gibi görünüyor gerçi ama, A55 için okuduğum değerlendirmelerden sonra yazılanlara pek güvenim kalmadı açıkçası...
  • jamboree, a77 yi sipariş ettiniz mi? hadi hayırlısı olsun 70-400 ile birlikte müthiş bir ikili olurlar valla, sonuçları görmek için şimdiden sabırsızlanıyorum.

...

ayrıca 50mm lens arayanlar için şu ilanı bir vereyim dedim:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-50-mm-f1-8-muhtesem-fiyat-72693985/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: M@rvelous

...

ayrıca 50mm lens arayanlar için şu ilanı bir vereyim dedim:

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-50-mm-f1-8-muhtesem-fiyat-72693985/detay

dün baya iç çekerek baktım bu ilana... keşke nakitim olsa da alsam diye. :) ilan forumdan birine mi ait. satıcıyı tanımadığım için "neyse salla" diye kendimi avuttum. :D

• nakit var bende aslında da, satıcıya lensin fotoğraflarını çekip gönderebilir misiniz dedim ve gün içerisinde yollarım dedi ama yollamadı. ayrıca get ile ilan açar mısınız sorusuna da cevap vermedi.. ama yeni üye değil, 3 tane ilanı var ve hepsi sony ile ilgili. dolandırıcı olduğunu da düşünmüyorum pek..

fiyat iyi de işte ben 50mm yi pek istemiyorum. aklımda hep 85mm var ama bu lensi sıfır almaya kalksak 275 liraya mı ne denk geliyor yurtdışında. saturn de sanırım 300 liraya alınabiliyor. bu lens temiz ise 200 lira değer açıkçası..
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@rvelous

nakit var bende aslında da, satıcıya lensin fotoğraflarını çekip gönderebilir misiniz dedim ve gün içerisinde yollarım dedi ama yollamadı. ayrıca get ile ilan açar mısınız sorusuna da cevap vermedi.. ama yeni üye değil, 3 tane ilanı var ve hepsi sony ile ilgili. dolandırıcı olduğunu da düşünmüyorum pek..

fiyat iyi de işte ben 50mm yi pek istemiyorum. aklımda hep 85mm var ama bu lensi sıfır almaya kalksak 275 liraya mı ne denk geliyor yurtdışında. saturn de sanırım 300 liraya alınabiliyor. bu lens temiz ise 200 lira değer açıkçası..

fiyat olarak çok cazip durduğu için tercih edilebilir. Sonuçta minolta 50mm 1.7 lere 200-280 TL arası fiyat istiyolar. 200 TL bu lens için gayet iyi bir fiyat, tek sorun satıcı nasıl?

50mm konusuna gelince bende pek sevmem fakat 1.8 diyaframlı az yer kaplayan en ucuz AF lens bu. 85mm 1.8 böyle bir lens bulsam hemde bu şekilde uygun bir fiyata 50mm yi kim takar..

• 85mm f1.8 gibi bir lens yok işte sony de 400 dolara falan keşke öyle bir lens olsa ayrıca, 85mm f2.8 in diyaframı beni çok düşündürtüyor. çok keskin bir lens ama biraz loş ışıkta oldukça biraz zorlar, odak uzunluğu da 85mm olunca biraz yüksek bir perde hızına ulaşmak zorunda kalıyoruz.. canon 85mm f1.8 i çok iyi, nikon un yeni 85mm f1.8G nin de iyi olacağından hiç şüphem yok. umarım sony yakında yapar bir şeyler..

ekleme:

http://kurtmunger.com/85mm_compid310.html

şu karşılaştırmaya mutlaka bakın, 85mm f2.8 şaka gibi bir sonuç vermiş valla..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@rvelous -- 30 Ocak 2012; 0:55:16 >

• Sağol M@rvelous, evet A77 i aldım sonunda (ispanyadan 1150€ ya) haftasonu geliyor.
    ..

85mm f2.8 gerçektende çok iyi, köşe keskinliğinde 1.4 rakiplerini bile geçiyor ama bence diyaframdan çok 85mm yi ne için kullanılacağını düşünmek gerek. Portre için ideal ama crop çarpanıyla 127mm ye denk geliyor olması bence çok kısıtlar insanı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamboree

Sağol M@rvelous, evet A77 i aldım sonunda (ispanyadan 1150€ ya) haftasonu geliyor.
    ..

85mm f2.8 gerçektende çok iyi, köşe keskinliğinde 1.4 rakiplerini bile geçiyor ama bence diyaframdan çok 85mm yi ne için kullanılacağını düşünmek gerek. Portre için ideal ama crop çarpanıyla 127mm ye denk geliyor olması bence çok kısıtlar insanı.

hocam nasıl aldınız ? ebay falan mı
  • Ebayden takılır , elden aldırdım
  • quote:

Sağol M@rvelous, evet A77 i aldım sonunda (ispanyadan 1150€ ya) haftasonu geliyor.

Hayırlı olsun.

Sony 85mm f/2.8 özellikle Full Frame.de portre için fiyat/performans açısından mükemmel. Aslında ben bulsam Minolta 85mm f/1.4G düşünürdüm ancak bulmak çok zor.
  • Hayırlı olsun :-)

bakalım istedğin rahatlığı A77v ile bulabilirsin umarım.

ben buldum mu dersen umarım fw 2.0 çıkınca daha iyi olacak
  • 
Sayfa: önceki 187188189190191
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.