Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.884
Cevap
64
Favori
159.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • a6000 modelini yapiyorsun cözünürlügü 24 m. yapiyorsun vizör ün c. yariya neden indiriyorsun ? hangi akla hizmet ben almiyorum bunu kime satarsansat sony

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kreuger -- 12 Mayıs 2014; 12:00:18 >
  • Bakcın çözünürlüğünün düşmesini bu kadar büyütmeyin. İkisini yanyana koysanız bile fark çok farkedilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Bakcın çözünürlüğünün düşmesini bu kadar büyütmeyin. İkisini yanyana koysanız bile fark çok farkedilmiyor.

Merhaba. sonunda güncel bir konu buldum

Ben de yurt dışında yaşayan bir tanıdığım aracılığıyla fotoğraf makinesi getirteceğim aksilik olmazsa. a77'de karar kılmışken bu kompaktları gördüm. V gerçekten boyutlarına göre aşmış durumdalar. Şimdi a77 ve a6000 arasında muallakta kaldım. Bana lütfen yol gösterin Bir de fujinin iyi modelleri var sanırım yanasız sınıfında

a77'den yana tek korkum iso

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Bakcın çözünürlüğünün düşmesini bu kadar büyütmeyin. İkisini yanyana koysanız bile fark çok farkedilmiyor.

Merhaba. sonunda güncel bir konu buldum

Ben de yurt dışında yaşayan bir tanıdığım aracılığıyla fotoğraf makinesi getirteceğim aksilik olmazsa. a77'de karar kılmışken bu kompaktları gördüm. V gerçekten boyutlarına göre aşmış durumdalar. Şimdi a77 ve a6000 arasında muallakta kaldım. Bana lütfen yol gösterin Bir de fujinin iyi modelleri var sanırım yanasız sınıfında

a77'den yana tek korkum iso

Önceki makineniz nedir?
    İhtiyaçlarınız, alışkanlıklarınız nedir?
    Bütçeniz nedir?

Tavsiye isteyen arkadaşların bunları mutlaka belirtmesi lazım.

Kısaca;

İlk dslr ise bence aynasız
    Geniş ve uygun fiyatlı lens yelpazesi ise aynalı
    Taşınılabilirlik için tartışmasız aynasız
    Günlük kullanım için yine tartışmasız aynasız
    Tam kare pro fotoğrafçılık için tabii ki aynalı
    Geniş aksesuar uyumluluğu için hala aynalı
    Son teknoloji ürünü için kesinlikle aynasız
    EK; video için yine aynasız

Benim düşüncelerimdir!

ISO için; piksel dikizleme yapmadığım için ve maalesef f4 zeiss kullandığım için iso6400e kadar tv de temiz ve kabul edilebilir kareler alabiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artizz -- 13 Mayıs 2014; 18:45:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mr.Loney kullanıcısına yanıt
    Bir de bildiğim kadarı ile A77 güncellendi, yeni Modeli çıktı

• 21 Mayıs'ta satışa başlanıyormuş

İrtibat denizhoca

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam hocam :) Benim 16-70 hafta içi gelecek o yüzden kit lensi ile kullanıyorum. Sizden şu Power Zoom özelliğini nasıl kullanabileceğimi bana açıklamanızı rica edeceğim. Müsait bir zamanınızda Crop yaparak zoom olayını anlatırsanız hatta bilmem gerektiğini düşündüğünüz başka bir özelliği varsa onu da yazarsanız çok sevineceğim :)
  • Hayırlı olsun tekrar

1 ay öncesine döndüm ben de, ilk gece baya geç saate kadar kurcalamıştım makineyi :)

Crop olayı çok kolay;
    Menü/çekim ayarları/1 Nolu sekme altında
    Görüntü boyu L/M/S var
    M 12mp yaparsan 1.4x, S 6mp yazarsan 2x zoom yapabilirsin.

Yapman gereken halkayı çevirmeye devam etmek sadece

Pop-up flash için bir detay çalışması yapmak istiyorum aslında fakat zaman yok
    Olursa buradan paylaşırım

Varsa sizin de foto/ video yorumları bu konu altından paylaşabilirsiniz

Ne de olsa sen de ilk yerli a6000sin forumda :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • artizz A kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim :) Bu gün itibari ile deneyeceğim. Bneim paylaşım yapabilmem için çok erken ancak kurcaladıkça , öğrendikçe bilgi vermeye ve diğer A6000 sahiplerine yardımcı olmaya çalışacağım ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BirazUye

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim :) Bu gün itibari ile deneyeceğim. Bneim paylaşım yapabilmem için çok erken ancak kurcaladıkça , öğrendikçe bilgi vermeye ve diğer A6000 sahiplerine yardımcı olmaya çalışacağım ;)

Bir sorum olucakti gece sifir isikta foto cekmeye kalkinca super otomatikte cihaz kasiyor gibi geldi...ve şuda war otomatik flash cikmiyor bizim acmamizmi gerek??

• quote:

Orijinalden alıntı: oskis

quote:

Bir sorum olucakti gece sifir isikta foto cekmeye kalkinca super otomatikte cihaz kasiyor gibi geldi...ve şuda war otomatik flash cikmiyor bizim acmamizmi gerek??

Henüz onu denemedim :) Ama flaş senkronizasyonu yapınca açılması lazım. Hani Enstantane ile birlikte ayarlayıp açılmasını sağlayabiliyor olmalıyız :)
  • quote:

quote:

quote:

Henüz onu denemedim :) Ama flaş senkronizasyonu yapınca açılması lazım. Hani Enstantane ile birlikte ayarlayıp açılmasını sağlayabiliyor olmalıyız :)

Super otomatik modda cekimde acilmiyor malesef?? Yani acilmiyor derken şunu diyorum
    Cihazin ustundeki ekranin ustundeki flas tusuna basip flashi kadranindan cikartiyorum sonra cekerken flash atiyor onda sorun yok sorun olarak gordugum belkide olmayan sey use şu
    Bu kadranin otomatik olarak normal dslr lerdeki gibi kendi kendine cikip cikmamasi??

• oskis kullanıcısına yanıt
    Kendi kendine çıkabilecek bir mekanizmaya sahip olduğunu düşünmüyorum açıkcası. Sanki flaş daha cok gerektiği zaman kullanıcı çıkartsın diye tasarlanmış. Zaten benim icin fark etmiyor olmasa da olur. Zira gizliliği bozuyor diye af aydınlatmasını bile kapattım ben:))

• quote:

Kendi kendine çıkabilecek bir mekanizmaya sahip olduğunu düşünmüyorum açıkcası. Sanki flaş daha cok gerektiği zaman kullanıcı çıkartsın diye tasarlanmış. Zaten benim icin fark etmiyor olmasa da olur. Zira gizliliği bozuyor diye af aydınlatmasını bile kapattım ben:))

Eed kendi cikical gibi durmuyor gibi...
    Birde sey sorucaktim bu cihazin icine facebook kurup direk telefonada gerek kaladan wifi war ise face ile paylas warmdir?? Nerden indirebilirz

Flickr falan var uygulama Mağazası'nda ancak ben üye olup indirme girişiminde bulunmama ragmen defalarca yanlis parola veya kullanıcı adı uyarısı ile karşılaştım. Bu aksam ya da yarın müsait olunca çözeceğim o işi ;) fakat siyah beyaz çekimine bayıldım makinenin çok güzel tonlama yapiyor :)))

• quote:

Flickr falan var uygulama Mağazası'nda ancak ben üye olup indirme girişiminde bulunmama ragmen defalarca yanlis parola veya kullanıcı adı uyarısı ile karşılaştım. Bu aksam ya da yarın müsait olunca çözeceğim o işi ;) fakat siyah beyaz çekimine bayıldım makinenin çok güzel tonlama yapiyor :)))

Daha dun aksam aldim
    Hocadan ewe gelmem filan 9 u buldu umraniyeden fatihe;)) karistiramadim ..nasil yapilior ??

Menüye gir kareli olan bir sekme var ona gel zaten uygulama listesi yazıyor ona tıkla tabi wi-fi bağlı olsun. Alphaturk de nex6 uygulama sorunu diye bir başlık var orada nereye üye olacağın yazıyor makineden de üyelik yapabiliyorsun ancak pc daha kolay olur çünkü mod tekeri ile klavye kullanmak gercekten ızdırap :)))

• quote:

Menüye gir kareli olan bir sekme var ona gel zaten uygulama listesi yazıyor ona tıkla tabi wi-fi bağlı olsun. Alphaturk de nex6 uygulama sorunu diye bir başlık var orada nereye üye olacağın yazıyor makineden de üyelik yapabiliyorsun ancak pc daha kolay olur çünkü mod tekeri ile klavye kullanmak gercekten ızdırap :)))

hocam bulamadim valaa link atabilirmisinzi?
  • hocam sizi rahatsiz ettim kusura bakmayin bir tane sd kart bakiyorumda hafiza karti ? bu cihaz uhs-1 formatini destekliyormudur acaba?ben kendi sitesindede uhs ibaresi goremedimde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oskis -- 24 Mayıs 2014; 9:55:24 >
  • quote:

quote:

Eed kendi cikical gibi durmuyor gibi...
    Birde sey sorucaktim bu cihazin icine facebook kurup direk telefonada gerek kaladan wifi war ise face ile paylas warmdir?? Nerden indirebilirz

Sony playmemories portalına üye olmanız gerek
    Üyelik bilgileri ile makineden giriş yapıp uygulama indirebilirsin
    Twitter ve flickr var facebook var mı emin değilim
    Cepten kumanda uygulaması da var

Biz lokasyonu tr yaptığımız için sadece ücretsizleri görebiliyoruz
    Oysa usa gibi diğer lokasyonlardan çok güzel fakat ücretli programları görebilirsin

Flaş ise otomatik açılmıyor
    İyi ki öyle, önceki gövdede f1.8 lens ile çekerken zırt pırt çıkan popup flaş can sıkıyordu

İhtiyacım varsa elimin altında tek tuş ile açarım
    Öyle menüye gir flaşı kapat yok

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.