Şimdi Ara

sony 82 ekran Trinitron tüplü Tv Arızası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
10.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamar,bizde made in japon 82 ekran trinitron tüplütv var. Epey zamandır kullanıyoruz 12 yılı geçti. 2 gün oluyor bir hata verdi öyledir duruyor sormak istedim
    arıza şu : Tamamıyla siyah ekran. power düğmesinin kırmızı ışığı 2 kere de bir yanıp sönüyor. kumandadan veya üstündeki düğmelerden aç dediğinizde açılıyo gibi yapıyo hemen üstteki ışıklar sönüyo ne ses var ne görüntü siyah ekran. arızayı anlayamadık bu arada bir not vereyim, geçen bu olay olmadan bir maç seyrettik ekranın sağ taraf baştan aşağı dairesel bir siyahlık vardı devasa bir yarım parantez düşünün sağ köşe öyleydi, sonra birden ertesi gün çalışırken ekranın ortasına doru bi renk kümseiyle pçok hızlıca renklerden oluşan bi dairesel kapanma düşünün o tip biş oldu o gün bugündür açılmıyor daha.

bilginiz var mı dır ?

• 82 ekran sony de benzer bir sorunu ben de yaşadım. tv açılmak için nazlanmaya başlamıştı, power düğmesine bastıktan 2-3 dk sonra açılıyordu.bir süre sonra hiç açılmadı.uzun uğraşalar sonucu sorunun tüpte olduğu anladım. tv tüpten ok aldıktan sonra açılıyor, ilginç bir durumdu.
    tüpün ömrünün sonuna geldiği belliydi. ben de tv ye tüpün sağlam olduğu bilgisini sanal olarak başlangıçta bir kere verecek bir düğme yaptım.
    power'dan açtıktan sonra bu düğmeye basılınca tv açılıyordu. bu şekilde 1 yıl idare etti,sonra lcd kardeşiyle yer değiştirdi.

elektrik konusunda tecrübesiz iseniz, yüksek gerilim olduğu için bu konuda bir ipucu vermeyeceğim.ama sorun %90 tüpte. bir sony servisine gidin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ign

Selamar,bizde made in japon 82 ekran trinitron tüplütv var. Epey zamandır kullanıyoruz 12 yılı geçti. 2 gün oluyor bir hata verdi öyledir duruyor sormak istedim
    arıza şu : Tamamıyla siyah ekran. power düğmesinin kırmızı ışığı 2 kere de bir yanıp sönüyor. kumandadan veya üstündeki düğmelerden aç dediğinizde açılıyo gibi yapıyo hemen üstteki ışıklar sönüyo ne ses var ne görüntü siyah ekran. arızayı anlayamadık bu arada bir not vereyim, geçen bu olay olmadan bir maç seyrettik ekranın sağ taraf baştan aşağı dairesel bir siyahlık vardı devasa bir yarım parantez düşünün sağ köşe öyleydi, sonra birden ertesi gün çalışırken ekranın ortasına doru bi renk kümseiyle pçok hızlıca renklerden oluşan bi dairesel kapanma düşünün o tip biş oldu o gün bugündür açılmıyor daha.

bilginiz var mı dır ?

ekranın kenarlarındaki dairesel siyahlıklar (büyük ekranlı tüplü tvlerin kronik sorunu) doğu batı devresindaki arızadan kaynaklanır.

• Beyler bizim 1998 veya 1999 model 72 ekran Sony'de öldü galiba. Geçen standby ışığı açılışta 2 kez yanıp duruyordu ve onu vertical bölgesine lehim yaptırarak çözdük ama bu seferde geç açılma baş gösterdi. Başlarda 5-10 dk bekliyorduk ve bugün 2 saati geçti hala açılmadı. Dün 1 saati geçti açılana kadar. Sanırım tüp bitti?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 1 Ekim 2017; 11:55:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biten tüpler , Atikermi BRC mi,,, benzine geçince çalışır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    iyi dayanmış, ses geliyor görüntü yoksa sana aygaza uğramak düşer.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.