Şimdi Ara

SONY 40' KDL-40Z4500 VS. KDL-40W4500 VS. KDL-40W5500 VS. LG LH5000

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
2.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bu 3 ürün hakkında sizden tavsiyelerinizi bekliyorum lütfen tv yi kullanma amaçlarım PC,PS3 ve USB'den film izlemek.

ayrıca bu tvler *mkv oynatıyor mu acaba yazarsanız sevinirim teşekkürler...

http://www.sony.com.tr/comparison/kdl40z4500aep/kdl40w4500aep/kdl40w5500k

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caesar06 -- 4 Temmuz 2009; 17:31:19 >

• 46 al derim
  • forumda okuduğum kadarıyla sonylerin usb okumada problem yarattığı yazılmış çok fazla sd yayın izlemeyeceğim dolayısıyla LG LH5000 modeliyle kıyaslarsak eğer sizce sony mi almalı yoksa lg mi?
  • merhaba,sony tv lerde usbden sadece mpeg1 ve avchd formatlarını görüntüleyebilirsin.herhangi bir divx desteği yok.yazdığım formatlar ise sony handycamlerin kayıt formatlarıdır o yüzden onları okuyor.usb deb divx okuyan lcd ler ise bazı codeclerde ( özellikle ses codecleri) problem yaratabiliyor.
    en iyisi,200tl civarında bir ücret ödeyip media player alman okumadıgı format ve dosya yok.çok kullanışlı.
    LH5000 i eliyorum.samimi olmak gerekirse yazdığın sony modellerini alabilecek maddi imkanın varsa zaten LG ye bakmana gerek yok.
    z4500 ün tek artısı 200hertz olması.tabiki diğerlerinden farklı ama çoook farklı diyemeyeceğim.fiyat/performans açısından zayıf kalıyor.
    w4500de be2 işlemci mevcut ve 50.000 kontrast , w5500 alma imkanın varken (be3 işlemci + 100.000 kontrast)
    40w5500 harika bir seçim olacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: oguzhanx

merhaba,sony tv lerde usbden sadece mpeg1 ve avchd formatlarını görüntüleyebilirsin.herhangi bir divx desteği yok.yazdığım formatlar ise sony handycamlerin kayıt formatlarıdır o yüzden onları okuyor.usb deb divx okuyan lcd ler ise bazı codeclerde ( özellikle ses codecleri) problem yaratabiliyor.
    en iyisi,200tl civarında bir ücret ödeyip media player alman okumadıgı format ve dosya yok.çok kullanışlı.
    LH5000 i eliyorum.samimi olmak gerekirse yazdığın sony modellerini alabilecek maddi imkanın varsa zaten LG ye bakmana gerek yok.
    z4500 ün tek artısı 200hertz olması.tabiki diğerlerinden farklı ama çoook farklı diyemeyeceğim.fiyat/performans açısından zayıf kalıyor.
    w4500de be2 işlemci mevcut ve 50.000 kontrast , w5500 alma imkanın varken (be3 işlemci + 100.000 kontrast)

öncelikle ilginiz için teşekkürler...

peki 40w5500 için hangi media player ı önerirsiniz ve alacağım playerda her türlü mkv avi vs gibi formatları altyazı sorunu yaşamadan 1/1 aktarabilmek söz konusu mu?

• Philips 42pfl8404 ü de ekle derim listene

w5500 de 8 bit panel war.Sony in çakallığı bi alt modeline 10bit koyuyo yeni diye çıkartıp eski panel konuyuor
  • quote:

Orjinalden alıntı: CANOZ

Philips 42pfl8404 ü de ekle derim listene

w5500 de 8 bit panel war.Sony in çakallığı bi alt modeline 10bit koyuyo yeni diye çıkartıp eski panel konuyuor

ama yanılmıyorsam bu tamamen BE3 ile alakalı. Sony w5500 Bravia Engine 3 (BE3) mavcut.Bu sebeple buna 8 bit panel koymuslar diye biliyorum.
  • Yok öyle bi şey ne yani bundan sonra be3 olan her panel 8 bit mi olucak

Tamamen sony nin eski panelleri eritme stratejisi.
  • Ben 40Z4500 aldım 2 hafta önce - doğru fiyat/performans oranı düşük olabilir ama bütçen yetiyorsa 40Z4500 al kesinlikle.Ben şahsen TVden çok memnunum, PS3te süper ve mkv oynatmak için bir wd tv hd media player aldım, çok pahalı değil.Bütçen yetiyorsa direkt 40Z4500 al
  • quote:

Yok öyle bi şey ne yani bundan sonra be3 olan her panel 8 bit mi olucak

Konu hakkında tam bilgi sahibi olmadan bu kadar sert eleştri yapmayın lütfen.
    sony topicindede söyledigim gibi çok kısaca açıklıyorum;

panel neyi saglar? kısaca daha iyi görüntüyü.
    Sayın Mete Emiroğlu (Sony Teknik Pazarlama Yöneticisi) nin açıklaması şu şekilde aktarmaya çalışıyorum.
    "Be3 işlemci ile çok yol kat ettik,artık yüksek kontrast ve görüntüdeki derinlik için 10bit panel kullanmamıza gerek kalmadı,kullanılan 8bit panel be3 işlemci sayesinde yeterli oluyor"
    bu ne demek? be2 işlemci + 10 bit panel = be3 işlemci + 8 bit panel

• quote:

Orjinalden alıntı: Caesar06

quote:

merhaba,sony tv lerde usbden sadece mpeg1 ve avchd formatlarını görüntüleyebilirsin.herhangi bir divx desteği yok.yazdığım formatlar ise sony handycamlerin kayıt formatlarıdır o yüzden onları okuyor.usb deb divx okuyan lcd ler ise bazı codeclerde ( özellikle ses codecleri) problem yaratabiliyor.

öncelikle ilginiz için teşekkürler...

peki 40w5500 için hangi media player ı önerirsiniz ve alacağım playerda her türlü mkv avi vs gibi formatları altyazı sorunu yaşamadan 1/1 aktarabilmek söz konusu mu?

rica ederim,tek amacım var,araştırma yapan sizin gibi bilinçli tüketicilere nacizane bilgim ile yardımcı olabilmek.
    popcorn hour ve western digital in playerleri çok övülüyor.bir bakın onlara bence.

• Sadece usb medya özelliklerine göre Tv seçmek yanlış olur bence. Matroskaları en iyi oynatıcılarda bile açamadığım zamanlar oldu. Altyazı problemlerini hiç söylemiyorum.
    Koca Z4500 bir video açmadı diye kötü olmaz yani demek istediğim. Alırsınız güncellenebilir bir hd box veya eski seri bir imac divx probleminiz kalmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kimmeryalı@Conan

Sadece usb medya özelliklerine göre Tv seçmek yanlış olur bence. Matroskaları en iyi oynatıcılarda bile açamadığım zamanlar oldu. Altyazı problemlerini hiç söylemiyorum.
    Koca Z4500 bir video açmadı diye kötü olmaz yani demek istediğim. Alırsınız güncellenebilir bir hd box veya eski seri bir imac divx probleminiz kalmaz.

evet sanırım doğru söylüyorsunuz tümleşik olarak gelen usb okuyucuların media playerlar gibi kuvvetli olmayacağını düşünmeye başladım yani sorunsuz dosya okumasını istiyorsak sanırım illaki media playerlara mahkumuz gibi görünüyor üstelik 5.1 kanallı dolby digital seste benim için önemli...

wd tv 2 kanal ses veriyormuş araştırdığıma göre popcorn hour da durum nasıl? ses olayını da çözsem olay tamam kesin sony ye yazılıcam yani.

• Ortada 40Z4500 gibi bir seçenek ve onu alacak para varsa düşünecek birşey yok bence.
  • quote:

quote:

Sayın Mete Emiroğlu (Sony Teknik Pazarlama Yöneticisi) nin açıklaması şu şekilde aktarmaya çalışıyorum.
    "Be3 işlemci ile çok yol kat ettik,artık yüksek kontrast ve görüntüdeki derinlik için 10bit panel kullanmamıza gerek kalmadı,kullanılan 8bit panel be3 işlemci sayesinde yeterli oluyor"

Sony başka türlü ne açıklaya bilirdi ki. "Bu senenin ilk yarısında high-end ürün çıkarmadık 10 bit'i de koymadık ama BE3 icat ettik bu da işinizi görür. idare eder" mi diyceklerdi. :)))Hepsi pazarlama, yemleme... Donanımsal eksikliği yazılımla mı çözmüşler..

Kişisel görüşüm Sony'nin 2009 ürünleri, bırakın kendi 2008-2007 modellerini geçmeyi, Samsung'un bile gerisinde kaldı. LCD'im 2009 model olacak diyorsanız. Samsungun B serilerine yada philips bakın. Yada Sony'nin W,X,Z 4500 modellerinden birini alın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraypi -- 6 Temmuz 2009; 12:35:57 >

• quote:

Orjinalden alıntı: eraypi

quote:

quote:

Sony başka türlü ne açıklaya bilirdi ki. "Bu senenin ilk yarısında high-end ürün çıkarmadık 10 bit'i de koymadık ama BE3 icat ettik bu da işinizi görür. idare eder" mi diyceklerdi. :)))Hepsi pazarlama, yemleme... Donanımsal eksikliği yazılımla mı çözmüşler..

Kişisel görüşüm Sony'nin 2009 ürünleri, bırakın kendi 2008-2007 modellerini geçmeyi, Samsung'un bile gerisinde kaldı. LCD'im 2009 model olacak diyorsanız. Samsungun B serilerine yada philips bakın. Yada Sony'nin W,X,Z 4500 modellerinden birini alın..

cihazı ben PC,PS3 için düşünüyorum dolayısıyla samsunglardan input lag sorunu yüzünden caydım açıkçası

şu anda kafamı kurcalayan tek şey 200 hz ile 100 hz arasındaki farkın ne olduğu.

bu farkı açıklayabilecek bir arkadaşımız varsa çok sevinirim zira LG LH5000 ve SONY 40W5500 modelleri arasında bu yüzden çok kaldım...

LG LH5000 80:000/1 kontrast SONY 100:000/1 kontrast

• birde SONY 40W5500 tepki süresi 8ms. LG LH5000 tepki süresi 2ms.

sizce bu değerler çok farklı değil mi yani SONY'nin tepki süresinin bu kadar uzun olması ne tür bir dezavantaj?
  • quote:

birde SONY 40W5500 tepki süresi 8ms. LG LH5000 tepki süresi 2ms.

sizce bu değerler çok farklı değil mi yani SONY'nin tepki süresinin bu kadar uzun olması ne tür bir dezavantaj?

iki firmanın ölçüm şekilleri farklı,sony nin neredeyse bütün lcd leri 8ms :)
  • quote:

quote:

birde SONY 40W5500 tepki süresi 8ms. LG LH5000 tepki süresi 2ms.

iki firmanın ölçüm şekilleri farklı,sony nin neredeyse bütün lcd leri 8ms :)

iyide 2ms 8ms ye göre artı bir durum değilmi?

ve 80bin kontrastla 100bin arasında ne kadar fark vardır sizce?
  • Kontrast iki üç sene öncesinde önemle üzerinde durulması gereken birşeydi. çünkü firmalar, şimdiki gibi kendilerine göre garip parametreleri birbiriyle çarpıp abuk subuk sallama değerler yazmıyorlardı. Artık işin çivisi çıkmış durumda. işin başını da Samsung ve Philips çekmekte. Özellikle Samsung kendini fena aştı. Lcdlerini NASA'ya CERN'e filan yaptırtmaya başladı. 80.000, 100.000 kontrast yazmaktan sıkılmış, ultra, mega, high contrast gibi gülünç seviyelere kadar taşımış olayı. Philips'de ms değerleriyle çok oynar 4ms, 3 ms, 2 ms, yakında 0 ms ve ulltra, mega, high ms seviyelerine inmek üzereler. Onlarda lcd'lerini nano teknolojiyle üretiyorlar. :)
    Garibim Sony'de hala 8 ms'de çok ısrarlı. Bütün modellerinde istisnasız 8 ms yazar. Çünkü doğrusu da bu aslında. 8ms 'nin altında olduğunu iddia eden lcd'leri sony'nin kullandığı kriterlere göre ölçsek kaç ms çıkar acaba. Sony'nin yalana ihtiyacı yok. Ürettiği ürünler ortada, kendini ispatlamış hareketli görüntülerde üstüne yok. Kontrast konusunda da eskiden Sony'lerde 1200/1, 1800/1 2200/1 gibi mütevazi değerler görürken vestel, samsung ve türevleri 3000. 5.000 10.000 kontrastlar yazmaya başlayınca mecbur kaldı O'da denklemler kurup yüksek değerler yazmaya.

Artık bu vakit lcd'lerin üzerinde yazan kontrast değerlere çok fazla riayet etmeyin. Sorunuza gelecek olursak 80.000 ile 100.000 arasında ki fark hangi marka ve modele baktığınla ilgilidir. yani 80.000 ile 100.000 değerleri aslında hiç bişey ifade etmemektedir. A markanın giriş seviyesindeki bir lcd'ye bakıyorsanız. 100.000 değil ultra-mega oooha kontrast yazsa ne farkeder. B markasındaki ürünün üst seviye serisine bakıyorsanız da 30.000 kontrast yazsa ne farkeder.. Önemli olan lcd'yi tamamlayanların ne özellikte olduğu ve herşeyden önemlisi işlemcisinin ne seviyede olduğudur.. Siz önce ne kadar para ayırabilirsiniz ona karar verin. . Markaların kendilerine göre karakteristik farklılıkları dışında şuan ki bütün markalardaki lcd'lerinin görüntü kalitesi iyi durumda. Eğer görüntü kalitesine bakarak lcd alacaksanız. Sony'nin bütün modelleri, Samsungun B 6 ve 7 serisi, Philips'i çok iyi bilmiyorum ama 40" düşünüyorsanız 2000 TL ve üstü fiyatında olan lcd'lerini ve LG'nin de lh5000 modelini inceleyebilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraypi -- 7 Temmuz 2009; 11:12:59 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.