Şimdi Ara

Sonsuz Enerji Projem Lütfen Bir İnceleyin Geliştirelim (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
75
Cevap
3
Favori
9.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: kaan0

Hocam mıknatısın itme-çekme olayı kontrol altına alınabilir değil ki. Mıknatısı bir yaya benzeebilirsiniz. Yayı sıkıştırırsanız, eski haline gelinceye kadar iş yapar. Mıknatıs da böyle sıkıştırılmadan yoktan yere itmez. Malesef insanımız medyanın da yönlendirmesiyle bu işin temeline bakmadan yorum yapmayı seviyor. Medyada senede birkaç kere devri daim makinaları, bilmemnere semalarında görülen ufolar vs. gibi asparagas ilgi çekici haberler çıkıyor, biz de acaba? diye düşünmekten kendimizi alamıyoruz. Merakınız varsa şu adresten konuyu inceleyebilirsiniz.

Hocam temel amaç mıknatısı kontrol altına alabilmek değilde sınırlı çekme ve itme kuvvetinden faydalanarak dönmenin devamlılığını koordine etmek. Yani aslında sonsuz enerji değilde sonsuza dek dönme sağlamaktan bahsediyorum. Dünyanın güneş etrafında dönmesi, tamamen manyetizma sayesinde gerçekleştiriliyorsa, Uzay sürtünmesiz bir ortam ve sıcaklık farkı çok yüksekse ki şüphem yok. Geliştirilmiş bir peltierde her iki yüzeyde oluşan ısı farkı elektriğe dönüşüyor. Bu durumda bir yüzey 100 derece diğer yüzey eksi 250 derece olan bir peltierde elektrik oluşacaktır. Sorun bunu dünyaya aktarmaksa, Tesladan yardım alınabilir yada lazerle iletilebilir yada mikro dalga ile bilemiyorum. Dünyadaki kanunlardan bir takımı bize engel oluyorken uzayda en azından yerçekimi kanunundan ve sürtünmeden bağımsız hazırlanan bir düzenek bize enerji üretebilir.
    Deneyler uzay ortamında ve farklı tarzlarda yapılarak sanırsam sonuca ulaşılabilir.

• tr-ex T kullanıcısına yanıt
    Hocam kastettiğiniz sürtünmesiz ortamda sonsuz dönme elde etmekse bunun için bir çalışma yapmaya gerek yok. Uluslararası uzay istasyonu videolarında görebileceğiniz üzere çekimsiz ortamda bırakılan bir kaşık bile sonsuza kadar döner. Uzay istasyonunda astronotların soluması için hava bulunduğundan tabiki bir süre sonra kaşık durur fakat bu işlemi boşlukta yaparsanız o zaman kaşık hiç durmadan dönebilir. Fakat bu dönmeden enerji elde edilmesi mümkün değil. Kaşık yerine bir flywheel (türkçede nasıl geçiyor bilmiyorum volan olabilir belki.) kullanılırsa bunu çevirmek için başta bir enerji aktarılması gerek. Bunun sonucunda flywheel sonsuza kadar dönecektir. Bu cisme iş yaptırmak isterseniz durana kadar iş yapacaktır fakat yaptırdığınız işi aslında ilk dönme enerjisi vererek siz yapmış olursunuz. Yani flywheelde sadece enerji depolanabilir bu durumda.

Ekleme: Uzaydan enerji üretimi konusunda birkaç proje var. Bunlardan biri, aydan yararlanmak. Şöyle açıklayayım:

Ay yüzeyi barındırdığı materyaller sayesinde yüzeyde güneş paneli yapabilecek herşey mevcut. Amaç ayın hiç güneş batmayan kutuplarını dev birer güneş paneline dönüştürmek. Bunun için ay yüzeyine lazerle güneş paneli özelliği verecek araçlar aya fırlatılıyor. Sonrasında bu araçlar yazıcıdan çıktı alır gibi ay kutuplarının yüzeyini güneş panellerine çeviriyor. Sonrasında üretilen enerji, bir çanak sayesinde yoğunlaştırılıp dünyaya gönderiliyor. Ay'dan dünyaya kadar ışınlar atmosfer gibi bir engelle karşılasmadığından neredeyse kayıpsız olarak dünya atmosferine kadar geliyor. Atmosferde bir miktar kayba uğradıktan sonra, Dünya'daki alıcı çanaklara geliyor. Bu projeyi bir belgeselde görmüştüm ve üzerinde hala çalışmalar yapılıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan0 -- 28 Aralık 2014; 1:13:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan0

Hocam kastettiğiniz sürtünmesiz ortamda sonsuz dönme elde etmekse bunun için bir çalışma yapmaya gerek yok. Uluslararası uzay istasyonu videolarında görebileceğiniz üzere çekimsiz ortamda bırakılan bir kaşık bile sonsuza kadar döner. Uzay istasyonunda astronotların soluması için hava bulunduğundan tabiki bir süre sonra kaşık durur fakat bu işlemi boşlukta yaparsanız o zaman kaşık hiç durmadan dönebilir. Fakat bu dönmeden enerji elde edilmesi mümkün değil. Kaşık yerine bir flywheel (türkçede nasıl geçiyor bilmiyorum volan olabilir belki.) kullanılırsa bunu çevirmek için başta bir enerji aktarılması gerek. Bunun sonucunda flywheel sonsuza kadar dönecektir. Bu cisme iş yaptırmak isterseniz durana kadar iş yapacaktır fakat yaptırdığınız işi aslında ilk dönme enerjisi vererek siz yapmış olursunuz. Yani flywheelde sadece enerji depolanabilir bu durumda.

Ekleme: Uzaydan enerji üretimi konusunda birkaç proje var. Bunlardan biri, aydan yararlanmak. Şöyle açıklayayım:

Ay yüzeyi barındırdığı materyaller sayesinde yüzeyde güneş paneli yapabilecek herşey mevcut. Amaç ayın hiç güneş batmayan kutuplarını dev birer güneş paneline dönüştürmek. Bunun için ay yüzeyine lazerle güneş paneli özelliği verecek araçlar aya fırlatılıyor. Sonrasında bu araçlar yazıcıdan çıktı alır gibi ay kutuplarının yüzeyini güneş panellerine çeviriyor. Sonrasında üretilen enerji, bir çanak sayesinde yoğunlaştırılıp dünyaya gönderiliyor. Ay'dan dünyaya kadar ışınlar atmosfer gibi bir engelle karşılasmadığından neredeyse kayıpsız olarak dünya atmosferine kadar geliyor. Atmosferde bir miktar kayba uğradıktan sonra, Dünya'daki alıcı çanaklara geliyor. Bu projeyi bir belgeselde görmüştüm ve üzerinde hala çalışmalar yapılıyor.

müthiş ay projesi ama ben hala uzayda, çekimsiz ortamda yapılabileceklerle ilgileniyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

quote:

Orjinalden alıntı: muhafız2

ya doğrumu bilen varmı acaba mıknatısların eksi 250 derecelerde kendiliğinden yükseldiğini duymuştum,
    yerçekimine karşı hafifliyormuş,
    acaba varmıydı böyle bişey,

Hocam -250C de elde etmesi çok zor bir sıcaklık,zaten mutlak sıcaklık olarak kabul edilen ve atomların dönmesinin durduğu sıcaklık -279C miydi -271C miydi neydi...

Mutlak sıfır 0 Kelvin, –273.15 °Celsius iç enerji 0
  • tr-ex T kullanıcısına yanıt
    Uzay sihirli bir ortam degil,orada da fizik kanunlari gecerli. Dunyanin güneş etrafinda dönmesinin manyetizma ile ilgisi yok.oluşumunda sahip oldugu momentum ile dönüyor. Gunese dogru yavas bir düşme denilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nowanda

Uzay sihirli bir ortam degil,orada da fizik kanunlari gecerli. Dunyanin güneş etrafinda dönmesinin manyetizma ile ilgisi yok.oluşumunda sahip oldugu momentum ile dönüyor. Gunese dogru yavas bir düşme denilebilir.

Uzayın sihirli bir ortam olduğu iddiası size ait. Uzay yer çekimsiz ve hava sürtünmesiz bir ortamdır. Geliştirilmesi gereken jeneratörde hava sürtünmesiz ve ağırlıktan bağımsız, nesnelerin hareketleri ile elektrik oluşturulacak komple bir mekanizma ile yapılmalıdır. Güneşin içindeki devinim Hidrojen dönüşümünde açığa çıkan manyetizma dünya ve samanyolu galaksisini kendine çekerken, Dönüşün merkez kaçı dışarı iter. bu durum yılları ve dolaylı yoldan mevsimleri oluşturur.

Lütfen bilmeden ahkam kesmeyelim yazışmadaki temel kastı anlamaya çalışalım anlamamışsak bir fikrimiz varmış gibi yargı oluşturmayalıumda bu konu diğerleri gibi kirlenmesin.

• Hidrojenden manyetizma olusup dunyayi kendine cekiyor, dönüş oluyor, merkez kaç oluyor mevsimler olusuyor. Anladim.tesekur ederim.
    Bu arada cozdugunuz problemin milyar dolarlik oldugunu hatirlatayim. bilim yer cekimini abuk sabuk seylerle aciklamaya caliyor; higgs bozonu diyor,uzay zaman bozulmasi diyolar bilip bilmeden.ama bence sizin manyetizma aciklamaniz daha mantıklı.bi dergiye filan gondermeyi dusunur musunuz?

• nowanda kullanıcısına yanıt
    sen bilime biraz daha dal belki anlarsın. canın tartışma istediyse git başka biriyle yap. Kendini bilim sözcüsü . bilim adamlarının Türkiye temsilcisimi sanıyorsun. Ben burada belki ufkumu açarım lakin başkalarına ilham veririm diye bir konu açmışım sen bir kamyon cümleden birini almış çingene sakızı gibi çiğniyorsun.

aşağıdaki linkleri oku bir aydınlanma çağı yaşa sanırım benden önce birileri yamış sen okumamışsın :) muhhaaa

https://hemsnobhemgeek.wordpress.com/2010/03/24/kutle-cekim-kuvveti-diye-bir-sey-yok/
    http://www.harunyahya.org/tr/Makaleler/14862/gunesin-yok-olmasini-engelleyen-mucize
    http://www.inploid.com/t/gunesin-cekim-gucu-gezegenleri-yorungede-tutacak-kadar-gucluyse-biz-bu-gucu-neden-hissetmiyoruz/27102/
    http://www.sizinti.com.tr/konular/ayrinti/ay-olmasaydi.html
    http://www.cografya.gen.tr/diger/uzay/yer-yuvarlagi-ve-evren.htm

bırak yeni akımları ispatlanamaz bilimle uğraşma :)

• Benim ilk mesajimdan sonra, tartisma cikaran sensin.burasi bir forum. kendi blog sayfan degil. Herkes fikrini beyan edebilir. Yanlislari soyler. Senin soylediklerin yanlis.Yanlis bilgiyle ufuk acmak, ilham vermek seni rahatsiz etmez mi?
    Ilham almak istiyorsan bilgiye saygi gostereceksin.
    Sakiz cigneyen, iskembeyi kubradan sallayan sensin. Kaynaklar yasini ve ufkunu ortaya koymus. Sana cukurunda iyi debelenmeler.

• nowanda kullanıcısına yanıt
    töbeee
  • Arkadaşlar bu açtığım konuda tüm veriler istenirse bulunabilir bazı densizler çıkıp tartışıyor ve gereksiz yere buraları dolduruyor lütfen mevcut bilgilerimizle ve tekrar tekrar okuyup anlayarak katkıda bulunalım. Yıllarca okullarda okutulan ve hala bilinin tek varabildiği noktayı müsbet ilim olarak kabul edip kitaplara işleyen fizik ve " kimya " yasalarını eleştirebilmek için televizyondan öğrendiklerimizden daha fazlasına ihtiyacımız var. Mevcut bilimin kabul ettiği ve halan işlerliğini koruyan ve ileriye ulaşamadığımız varsayımlardan bazıları güneşin çekim yasasıdır. Bilim bu yüz yılda olmaya bilir diyerek kuşkucu yaklaşımla yeni kuramlar üzerine araştırmalarını derinleştirmiş ancak henüz kabul edilebilir fizik yasalarını değiştirecek somut adımlar atamamıştır. Lütfen biz bu konuya yorum yazarken Discoweriden öğrendiklerimizi satmayalım anlayışınız için teşekkür ederim.

Not: Burası benim blogum değil ama benim konum.

• Densiz lafini sana iade ediyorum. Mesajlarinda bana ilgi kurma. Kimden fikir bekliyorsan onlari bekle, onlarla konuş.

• kardeş ben bir düzenek yaptım sürekli dönüyor hiç durmuyor gücünü arttırmak için de bir yöntem buldum ama maddi imkanım sınırlı bitirince burada sergileyeceğim fizik kuralıymış uzaymış havaymış boş laflar ben evimin elektiriğini üretsem yeter
  • Kardeş ciddimisin uzunca bir süredir bu konuyu çok irdeledim ama bir prototip çıkaracak ne bir zamqnım ne de maddi olanağım olmadı sabırsızlıkla projeni paylaşmanı bekleyeceğim. Allah yolunu açık etsin
  • cihaz yapılmış seri üretime geçmişilmiş elektrik üretimi için enerji bakanlığından onay bekliyorlarmış incelemek isteyen bakabilirhttp://www.hmsbturk.com/tr/
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.