Şimdi Ara

Sonsuz Enerji Projem Lütfen Bir İnceleyin Geliştirelim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
3
Favori
9.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba Aşağıdaki linkte bir animasyon var teoride çalışıyor pratikte nasıl olur bilmem Hepbirlikte Kafa yoralım TÜRKİYEmizin gelişmesi için bakarsınız enerji sorununu çözeriz Hepimize BAŞARILAR

Not: Konuya meraklı arkadaşlar zaten sonuca varmıştır anı kutoplar birbirini iter zıt kutuplar birbirini çeker kanunundan yola çıkılmıştır

http://www.hakanbicer.com/Movie1.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tr-ex -- 27 Ekim 2007; 12:27:07 >

• evet bu youtubede de var bunu magnetic motor olarak aratırsan bulursun bu projeleri artık amerikada adamlar evin bodrum katına döşemişler hiç elektrik faturası ödemeden kendi elektiriklerini ödüyorlar çok güzel bir olay ben buna benzer projeyi rüzgar enerjisinden yapmayı düşünüyorum bu projede motorun birine el yardımıyla yada kasnaklarla bir defa yol verildiğinde bir daha durmadan devamlı dönebiliyorlar zıt kutupların birbirini itmesi ilkesine göre beraber fikir alışverişi yapabiliriz bu topicte kolay gelsin
  • sağolasın kardeş tüm samimiyertimle söylüyorum enküçük bir kopya almadım bir yerden tamamen yıllardır kafamı kurcalayan bir projeydi ama farkettiğiniz gibi uygulaması biraz zor bir proje

ayrıca benimde bir rüzgar jeneratörü projem var ve hareketli aksamı bitti ilgili topic altında var incelersen sevinirim

http://forum.donanimhaber.com/m_18632218/mpage_1/key_//tm.htm#18632218
  • Umarım meseleyi inanç haline getirmemişsindir ve aptalca tartışmalar içine girmeyiz. Fizik bizim meclise benzemez nerden buldun diye sorar adama. Diskin içindeki mıknatısları o şekilde çevirecek enerjiyi nerden buldun diye sorabilir mesela.
  • hayır kardeşim inanç haline getirsem proje aşamasından pratiğe geçerdim ancak hiç denemem olmadı

Ayrıca içteki dişliler rotor dişli (büyük olan) dişliler yardımı ile hareket alıyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: tr-ex

hayır kardeşim inanç haline getirsem proje aşamasından pratiğe geçerdim ancak hiç denemem olmadı

Ayrıca içteki dişliler rotor dişli (büyük olan) dişliler yardımı ile hareket alıyor

Düşünce güzel ama bu proje çalışmaz.

Daire dışındaki mıknatısların ve içerideki mıknatısların dönmesinde, bu mıknatıslar karşı karşıya geldiğinde biri n iken diğeri s oluyor, bir başka seferde biri n iken diğeri de n oluyor. Projede kararlılık olmalı, yani sürekli bir itme gücü açığa çıkarılmalı, bu dönmenin çoğu anında zıt ve aynı kutuplar sürekli karşılaşıyor.

Bence kesinlikle olmaz bu proje...
  • quote:

sağolasın kardeş tüm samimiyertimle söylüyorum enküçük bir kopya almadım bir yerden tamamen yıllardır kafamı kurcalayan bir projeydi ama farkettiğiniz gibi uygulaması biraz zor bir proje

ayrıca benimde bir rüzgar jeneratörü projem var ve hareketli aksamı bitti ilgili topic altında var incelersen sevinirim

http://forum.donanimhaber.com/m_18632218/mpage_1/key_//tm.htm#18632218

yoo kardeş seni bi yerden buldun diye suçlamıyorum sadece incelemen için kaynak gösteriyorum bu fikrin aklına gelmesi normal her fizik dersi gören kişilerin de aklına gelebilirdi seni rüzgar jeneratörü projen için tebrik etmek istiyorum o konu hakkında konuşursak dinamosu falan çok iyi olur yardımlarını bekliyorum

• sistem boşluk vererek çalışıyor yani bu çark ilk hareket verildiğinde ve boşta iken belki çalışabilir ama yüke bindiğinde mıknatıslar birbirlerine bakmadığı anda çark durabilir bu işin simulasyonun yapan programlar var onlarla deneyebilirsiniz maxwell ile falan deneyin.
  • Bu sistem maalesef çalışmaz. İçerdeki mıknatısları kim döndürecek. Bu aynı şuna benziyor bi aralar Hulki Cevizoğlu nda da bu tür şeyler tartışılıyordu. Yani siz bisikletin tekerlerine jeneratör bağlıyorsunuz. Sonrada pedalları üretilen bu elektrikle çalışan motorla dönderiyorsunuz. Ama burada şu atlanıyor tekerleği döndürmek için bir enerji gereklidir. Üstelik o jeneratör bir yüke bağlı ise.

Burada da aynı şey geçerli ortadaki mıknatısları rotora bağlarsan rotor dönmek istemeyecektir.
  • Boşta çalışır ama bir devreye bağladığın zaman ters yönde elektrik akımından dolayı ters etki kuvveti oluşturur buda motoru durdurur. Sabit hızla dönen bir motor enerji tüketmiyor demektir. Sen devreyi bir yüke bağladığın zaman yük enerji tüketmeye başlar ve motora verilen ilk enerji tükenir. Pratikteğe yansıması aşağı yukarı böyle olur.

Tabi bu benim düşüncem ...
  • sistemin ilk bakışta mantıklı görünsede dönen parçaların çokluğu sürtünme kayıplarını arttıracaktır. buda verimin düşmesine yol açacaktır.
  • quote:

hayır kardeşim inanç haline getirsem proje aşamasından pratiğe geçerdim ancak hiç denemem olmadı

Daha önce bu konularda bazı kişilerin nasıl patavatsızlıklar yaptığına forumca pek çok defa şahit olduk. O tavrım bu sebepleydi mazur göresin.

Mıknatıs dediğin şey başı ve sonu birbirine eşit bir vadi gibidir. Senin yaptığın hayali makina dikkat edersen bu benzetmeye göre şöyle birşey: Bir dairenin çevresinde ardısıra dizilmiş vadilerin birinden aşağı itmek suretiyle kendin de bir miktar harçlık enerji sağlayarak bir taş bırakıyorsun, (sürtünme filan yok diyelim) taş vadinin dibine kadar kazandığı enerjiyi yukarı çıkmak için harcıyor, harçlık enerjiyi koruduğu için aradaki kısa düzlüğü aşıp bir sonraki vadiye ulaşıyor yine aynı hareketi yapıyor, sonsuza kadar hareket edecek olsa bile taşın enerjisini kullanmak üzere harçlığını bitirecek herhangi bir müdahalenin taşın diğer vadiye ulaşmasını engelleyeceğini ve bulunduğu vadide salınım yapmaya başlayacağını görmüşsündür. Senin makinanın da sonu bu türlü ama sürtünmeleri hesaba katarsak giderek sönen bir salınım olacaktır. Ayrıca bu makenizmanın her iki tarafta birbirine zıt kutuplarda sabit olarak duran miknatıslardan oluşan bir sistemden tek farkı içteki dişli makenizmanın yarattığı atalet ve sürtünme kayıpları olacaktır. Mıknatıs asla mekanik yönlendirmelerle harcanabilecek bir enerji içermez. Yani istediğin kadar makenizma yap enerji sadece bir türden başka bir türe dönüşür, makenizma sadece kaynağı yönlendirir.

• abi sürtünme nolcak
  • çalışmaz denildi ya zaten sürtünme olmasa da çalışmaz.
  • cevap yazarak bana ışık tutan tüm arkadaşlara teşekkür ederim ben bunu düşümdüğüm bu güne teoride çalışır ama pratikte nasıl olur bilmem diyerek düşündüm çünkü fizik kurallarından birdemeti mesela enerji üretimi ve tükaetimi le ilgili kanunlar ve sürtünme kanunlarını yıkamaz düye düşünürken tüm dünyada bu tip projelerden yapan ve çalıştıran insanları duyunca heyecanlandım ve aceba dedim amam vardığım noktada yanılmamışım cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim
  • Liu Kang
    ve diğer arkadaşlara teşekkür ederim hakkaten açıklayıcı ve yapıcı bir açıklama getirmişiniz duruma anlaşılan evet çalışmayacak bir proje bu

anlamayan arkadaşlar var anlaşılan çalışma prensibini birkez dsaha anlatayımda bana neden başta mantıklı geldiğini anlasınlar

rotordaki mıknatıslar ile dıştaki mıknarıslar birbiri ile senkronize çalışıyor
    bir taraftan saat yönünde önündeki mıknatısı iterken arkada kalan mıknatısı çekiyor ve aynı hizaya geldiğinde mıknatısı fırlatma etkisi çevirmeye devam ediyor bu yüzden bana mantıklı gelmişti bir zamanlar
    ama olası ihtimallerin sistem üzerindeki etkilerinin tıpkı tahminm ettiğim gibi olduğunu benim gibi hayal ederek yazan arkadaşlara borç luyum
  • emek vermişsin hoş güzel ama termodinamik kanunlarını iyi bilmek gerek. yoksa emeklerinin hepsinin bir anda boşa gittiğini görünce üzülür insan. hem emeğin gider hem zamanın belkide paran. ama gelecek çalışmalarında başarılar dilerim.
  • pratik fizik kurallarına uygun bir olay. yalnız orada tek bir mgn ortam yok. bir çok var yani bir mgn. maddenin diğer tüm mgn. maddelerle etkileşimini tek tek hesaplaman gerek. birde sürtünmeyi önleyici birşey lazım! kendi kendini devirdayım ettirmesi için. lakin şu varki uygulamalı fizikte: sürtünme birbiri arası etkileşim hava sürtünmesi hepsini geçtim maddenin atomlar arası titreşimi bile söz konusu iyi hesapla! devir dayım ettirecek başka bişeye ihtiyacın var
  • kuvetli mıknatıslarla oluyor bu açıları çok düzgün ayarlamanız gerek bu konu defalarca kez burda tartışıldı başarılı olanlar oldu saklanıp gidenler oldu yok evladım öyle şey olmaz diyip forumları kirletenler oldu sıkıldım artık ben bu işte matrix e döndü bi yapılıyor bir yıkılıyor gibi... birileri sonuca ulaşsa bile yazmıyor kimileri köstek olmak için elinden geleni yapıyor..

hadisklerin içindeki mıknatısları dik ve düzgün açılarda yerleştirdiğinizde bu işi çözebiliyorsunuz. hdd mıknatıslarıyla yapılıyor. yapanlarda var
  • Güzel bir konu
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.