Şimdi Ara

Sonax Hızlı Cila İncelemesi ve Uygulaması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
37
Cevap
4
Favori
22.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam aracı cilalı şampuan ile yıkadıktan sonra üzerinde su varkenmi cilayı uyguyalım ? Yoksa bez ile ıslaklığı aldıktan sonramı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer_Faruk. -- 28 Mayıs 2016; 22:31:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omer_Faruk.

Hocam aracı cilalı şampuan ile yıkadıktan sonra üzerinde su varkenmi cilayı uyguyalım ? Yoksa bez ile ıslaklığı aldıktan sonramı ?

hocam arac kopuklendikten sonra suyla iyice durulayin.

Su uzerindeyken her bolgeye 2 fis atip sungerle cok detayli yapmadan yayin sonra bidaha suyla iyice durulayin bu kadar.

bu urun arac islakken sonuc verir.Kuru iken uygulanan urun Sonax Brilliant shine'dir.

brilliant shine kirmizi urunden cok daha kaliteli , farkli yontemle uygulaniyor ve bildigin kati wax in sivi hali gibi dusun.Boya koruma gorevi goruyor parlaklik sagliyor boncuklama yapiyor tabi maks 2 ay.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • !sTaNbLuE ! kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam

• Normal cila ile hızlı cila arasında ne tür fark var? En azından kimyevi olarak değil de, uygulama şekli ve etkisi bakımından normal cila/wax yerine hızlı cila yeterli midir devamlı dışarıda duran bir araç için? (Kırmızı renk)

• programmer_onur kullanıcısına yanıt
    Hızlı cila daha çabuk uygulanır.Genelde ömrü daha kısadır.Yıkamadan yıkamaya kullanılır yada 2 yıkamada bir.Katı cila alırsanız yada sıvı olanlarıda var uygularken biraz ugraştırır daha uzun ömürlü olur.

Hızlı cila daha çok atılan cilanın ömrünü uzatsın ve araç biraz daha parlasın diye kullanılır.Fiyatı digerlerine göre daha ucuz olur genelde.
  • bu araba ağzına kadar fırça çiziği bez çiziği ve RDS dolu. güneşin vurduğu yerlerde örümcek ağı şeklinde çizikler belli oluyor. bu araca dünyanın en pahalı en iyi katı waxını dahi uygulasanız bir sonuç alamazsınız. aracın parlaması için öncelikle pasta ve polisaj makinesi ile o çiziklerden arındırılması gerekir. bu şekilde yapılan cila kaportayı daha iyi temizlemekten öteye geçemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bulut5155

bu araba ağzına kadar fırça çiziği bez çiziği ve RDS dolu. güneşin vurduğu yerlerde örümcek ağı şeklinde çizikler belli oluyor. bu araca dünyanın en pahalı en iyi katı waxını dahi uygulasanız bir sonuç alamazsınız. aracın parlaması için öncelikle pasta ve polisaj makinesi ile o çiziklerden arındırılması gerekir. bu şekilde yapılan cila kaportayı daha iyi temizlemekten öteye geçemez.

Zaten amacın cila ile çizik giderme olmadığı belli. Daha parlak ve çizikleri maskeleyen ıslak bir görünüm verilmek amaç. Pasta işlemide polisajsız çok sakat ev ortamında.

• Ne cig insanlar var forumda arkadasin konusunu bende basit buldum daha kisa ozetlenebilirdi lakin bu hakaret etme anlatanin sevkini kiracak sekilde olmamali adam gibi efendice soyle olsa daha iyi olurdu diye de yazilabilirdi. Biraz medeniyet sahibi olun

• quote:

bu araba ağzına kadar fırça çiziği bez çiziği ve RDS dolu. güneşin vurduğu yerlerde örümcek ağı şeklinde çizikler belli oluyor. bu araca dünyanın en pahalı en iyi katı waxını dahi uygulasanız bir sonuç alamazsınız. aracın parlaması için öncelikle pasta ve polisaj makinesi ile o çiziklerden arındırılması gerekir. bu şekilde yapılan cila kaportayı daha iyi temizlemekten öteye geçemez.

Hocam bu 2 sene onceki konu , hayatta kullanmam bi daha..Sattim zaten araci baya oldu ;)..Suan bu aracin yesili mevcut , onada scholl ile guzel bi pasta cila yaptim , simdi kis icin koruma yapacagim , bunun yerine bsd kullanilmali. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: C.Canky

quote:

Hocam bu 2 sene onceki konu , hayatta kullanmam bi daha..Sattim zaten araci baya oldu ;)..Suan bu aracin yesili mevcut , onada scholl ile guzel bi pasta cila yaptim , simdi kis icin koruma yapacagim , bunun yerine bsd kullanilmali. :)

araç çok güzel zaten ona laf yok :) bsd bence de hızlı cila da devrim niteliğinde bir ürün. ayrıca geçtiğimiz aylarda kırımızı kutu nun içeriğinde bir miktar değişim oldu. sanırım içindeki carnauba miktarını arttırdılar. ben şahsen memnunum ara ara kullanıyorum.

bu arada üssteki andropozlu abi sanırım benim msjımı referans göstererk biraz laf söylemiş. daha önceki msjımda sana ve yaptığın incelemeye en ufak laf etmedim sadece arabanın durumundan bahsettim. ama işte bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunca böyle yanlış anla-ma-malar oluyor :)

neyse konumuza dönersek boya koruma ve detail ile ilgili yapılan işleri detailturkey den takip edebilirsin.

• kırmızı şişe beş para etmez mavi şişe bsd kullanın hatta hybrit v7 ile karıştırıp bsd sürün on numara oluyor :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: C.Canky

quote:

araç çok güzel zaten ona laf yok :) bsd bence de hızlı cila da devrim niteliğinde bir ürün. ayrıca geçtiğimiz aylarda kırımızı kutu nun içeriğinde bir miktar değişim oldu. sanırım içindeki carnauba miktarını arttırdılar. ben şahsen memnunum ara ara kullanıyorum.

bu arada üssteki andropozlu abi sanırım benim msjımı referans göstererk biraz laf söylemiş. daha önceki msjımda sana ve yaptığın incelemeye en ufak laf etmedim sadece arabanın durumundan bahsettim. ama işte bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunca böyle yanlış anla-ma-malar oluyor :)

neyse konumuza dönersek boya koruma ve detail ile ilgili yapılan işleri detailturkey den takip edebilirsin.

detail turkeyde açtığım uygulama konularım mevcut , uzun zamandır takipçisiyim , çeyizi detail turkey sağolsun 1 senedir topladığım bilgiler dahilinde düzdüm :) ..

ben bir süre meg ultimate quick wax ını kullandım , sonradan bu iş böyle olmayacak diyip güzelce pasta cila yaptıktan sonra ayda 1 katı wax + bsd atıyorum , şimdi haliyle kışın zamanım olmadığım için aracı ipa ile temizleyip 3800 + katı wax + c2v3 + bsd atıp en azından 5-6 ay idare edecek şekilde koruma altına almayı planlamaktayım .

şöyle buyrun hatta ;..

http://www.detailturkey.net/konu/kurtarma-operasyonu-1996-infiniti-i30-nissan-maxima.24184/

• Deniyicem hocam bakalım parlayacak mı

• Aynı üründen bende de var ve araç kırmızı. Buradaki çelişkili yorumlar ve aşağıdaki linki okuduktan sonra uygulama yapıp yapmama konusunda iyice kararsız kaldım:

http://www.detailturkey.net/konu/sonax-kirmizi-kutu-hizli-cila-beni-perisan-etti.24182/
  • bimlerde satılan slikonlu camsille deneyin bir kerede.aracı yıkayıp hafifce kuruldıktan sonra bol bol bu spreyden sıkarak siliyorum.gayet belirgin şekilde parlaklık veriyor ve toz tutması oldukça gecikiyor.
  • yazın yapmayın kaportaya ıyı yedıremezsenız gunes yanıgı lekeler oluyor o zaman komple boyaya gırmesı gerekıyor ınsanın elı yorulunca cila yedıremeyınce.kaportada cila fazlalıgı kalıyor güneş yakıyor kimyasal kabarıyor
  • yazın arabayı gölge bir yerde serin su ile güzelce yıkadıktan sonra uygulamayı yine gölge bir yerde yapmalısınız.
    eğer kaporta üzeri sıcaksa uzak durun, mundar olur.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.