Şimdi Ara

Sona Yaklaştım Panasonic TM700 mü yoksa Canon hf s10 mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.374
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar bir takım aracı arkadaşlar sayesinde abd den Canon hf s10 almaya karar vermiştim aracı olacak arkadaş elinde Panasonic TM700 olduğunu istersem bunu bana daha uygun olarak verebileceğini söyledi karşılaştırmalı testlerde Panasonic TM700 , hf s10 dan daha üstün görünüyor

http://camcorder-test.slashcam.com/compare-e8522173bad2874253634ab8d89d4f12.html

şunuda belirteyimki canona karşı daha bir sempati duyuyorum siz nedersiniz bu geri dönüşü olmayan yolda ....

• Bütçen ne kadar hocam ? Ayrıca nereden getirteceksin Panasonic'i ? Türkiye'de "henüz" satışı yok sanırım.

Panasonic fena kamera değil.Bende şu an Canon HF S10 var.Hayırlısıyla uzun yıllar mutlu,mesut yaşayacağız diye ümit ediyorum her ne kadar evden çıkıp çekim yapamadımsa da o günü büyük sabır ile bekliyorum.

Hep diyorum;

kamera işi ya tutkudur,ya hevestir.Büyük paralar koyuluyor.Ki zaten uzun yıllar kullanılacak ise o paralar helâl-i hoş olsun.Ben Canon'a her açıdan hakkımı helâl ediyorum.Ancak Panasonic'in samplelarını da beğenmedim değil.

Ne kadar TL olarak ? Canon,Türkiye'de 3899 TL idi.Panasonic TL kurundan ne kadar eder acaba ?

Edit:Özelliklerde Panasonic önde görünüyor. :-) Teknoloji olarakta daha yeni.2010 Mart yapımı.Bizimki ise 13 aylık bir bebek.Nisan 2009'lu.

İkisininde kendilerine göre artıları var ancak son kararı değerli abilerimiz söylesin.Ve tabi ki de bütçe sende,sen vereceksin kararını.

Ben de merak ettim açıkçası şu Panasonic'i. :-)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MİY1988 -- 21 Mayıs 2010; 0:17:44 >

• Canon'un Vimeo'da çok şahane örnekleri var...
    Panasonic'in ise çok çok şahane örnekleri...

Sırf vimeo'daki örneklerden gidersen, Panasonic TM700 bir adım önde...

Ama halen emin olamadığım şey şu:
    bütün bu örnek videolar sanki allanıp pullanıp da bize sunuluyor... bazı işlemlerden geçirilildikten sonra...
    Makineden çıkan ham görüntüler değil gibi... eğer öyleyse şapka çıkartılır tabi...
  • birazdan tm 700 izlenimimi atacağım :) 2-3 saat e gelir
    onu da oku önce :)

ahanda:

http://forum.donanimhaber.com/m_39912953/mpage_1/f_/key_//tm.htm#39912953

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thesappho -- 21 Mayıs 2010; 13:59:18 >
  • panasonic in sadece sensor boyutunu sorun ediyorum. yoksa bende pana tm700 e karar vermiştim ama sensorü diğer rakiplerine oranla çok küçük. nerdeyse 1/4,1 sensor boyutu kullanan tek marka. fakat benim anlamadığım sensor sayısı.? pana tm700 ün sensor sayısı 3. bu ne demek bilen varmı? 3 sensor kamerada ne işe yarar.
    sensor boyutunun geniş açı ve gece çekimlerinde işe yaradığını biliyorum? yanlış biliyo olabilirim.?
    sensor olayı yüzünden henüz tam karar vermedim. panasonic tm700 ün sensorünü inceleyen, rakiplerine oranla küçük olma sebebini bilen, buna açıklık getiren hayırsever bi arkadaş olursa benimde karar vermemi sağlıyacak.

• sanırım panasonicte 3 ana renk için sensör var, kırmızı yeşil mavi

http://panasonic.net/avc/camcorder/hd/hs700_tm700_sd700/feature1.html

3 sensör ama 1den iyi gibi.
    ben sevdim aleti, profesyonel değilim ama yukarda verdiğim linkte rshare linki var çekilen videonun
  • quote:

Orijinalden alıntı: thesappho

sanırım panasonicte 3 ana renk için sensör var, kırmızı yeşil mavi

http://panasonic.net/avc/camcorder/hd/hs700_tm700_sd700/feature1.html

3 sensör ama 1den iyi gibi.
    ben sevdim aleti, profesyonel değilim ama yukarda verdiğim linkte rshare linki var çekilen videonun

birde şu sensor boyutuna açıklık getirirsen tam süper olcak mesela bu listede en küçük sensor pana tm700 de.http://www.camcorderinfo.com/ratings.php# buna rağmen listede 1 numara. sensor boyutunun önemli olmadığınımı düşünelim bu durumda...?

• keşke getirebilsem :)

yazmış olduğum gibi ilgilenecek boş zamanım bile olmuyor.
    ama hd kablo ile TV den izleyince herhangi bir eksiklik bulunamayacağını (bu fiyata) düşünüyorum.

sensör açıklamasını bence uzmanlar yapabilir.
  • Panasonic fiyat ve kalite olarak tektir. Birçok markanın pahalı modellerinden bir tane alacağınız fiyata daha kaliteli bir Panasonic'ten iki tane alırsınız. 600-1100 TL aralığında güzel kameraları var. SDR-S26 / SDR-SW21 (Suya, toza ve darbelere dayanıklı) ve HDC-SD10 ( 1920x1080 HD) iyi modeller.

Panasonic varken Sony, Canon falan araştırmayın, yazık olur paranıza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmetturk52 -- 25 Mayıs 2010; 23:11:24 >
  • Ben Canon HF S10 kullanıcısıyım.Çok memnunum.Üstteki modeli bilemiyorum.Şu ana dek gördüğüm en büyük kamera Panasonic markaydı.Uğur Dündar ile Star Ana Haber'in çekildiği stüdyodaki kameralar dahil (bizzat gördüm) birçok ünlü yapımda kullanılan kameralar Panasonic.

Panasonic markası bir efsanedir,bunu biliyorum ama kamera sektöründeki ilkleri ve tek olduğu öncü olduğu konuları bilmiyorum.Öğrenmek isterim doğrusu.

Geçen gün vimeo'da bir video vardı adam Canon ve Panasonic kameraları aynı çıtaya monte etmişti çekim yapıyordu Canon bayağı öndeydi.Renkler açısından olsun ayrıntılar açısından olsun.

Ancak üstteki model değildi.Başka bir modeldi.

Vay be.Demek Canon HF S10'unda üstü çıktı.(HF S20) =))
  • quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

Ben Canon HF S10 kullanıcısıyım.Çok memnunum.Üstteki modeli bilemiyorum.Şu ana dek gördüğüm en büyük kamera Panasonic markaydı.Uğur Dündar ile Star Ana Haber'in çekildiği stüdyodaki kameralar dahil (bizzat gördüm) birçok ünlü yapımda kullanılan kameralar Panasonic.

Panasonic markası bir efsanedir,bunu biliyorum ama kamera sektöründeki ilkleri ve tek olduğu öncü olduğu konuları bilmiyorum.Öğrenmek isterim doğrusu.

Geçen gün vimeo'da bir video vardı adam Canon ve Panasonic kameraları aynı çıtaya monte etmişti çekim yapıyordu Canon bayağı öndeydi.Renkler açısından olsun ayrıntılar açısından olsun.

Ancak üstteki model değildi.Başka bir modeldi.

Vay be.Demek Canon HF S10'unda üstü çıktı.(HF S20) =))

evet 3-5 özellik eklemişler olmuş hf s20

karşılaştımalı testi burada biraz iyileştirmeler var

http://camcorder-test.slashcam.com/compare-620b98c8606fedd732d1ff52648d42dc.html

• sağolasın dostum,hemen bakıyorum..

alacağın model ne olursa olsun şimdiden güle güle kullan bu arada..
  • Alacaksın TM-700'ü keyfini süreceksin kardeş. Gerisini boşver.
  • başlıktaki soru benim için de geçerli :) içinden çıkılacak gibi değil ...

anlamadığım başka bi şey de dokunmatik ekranlı ve vizörlü canon hf s21'in 3200 fiyatı varken, daha eski hf s10'un 3900 satış fiyatı var (tr için tabi)

bunun sebebini bilen var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetturk52

Alacaksın TM-700'ü keyfini süreceksin kardeş. Gerisini boşver.

haklısın kardeşde bukadar güzel kamera neden canonun hf s 20sinden daha ucuz bizde ordan huylandık bilmediğimiz bir eksiğimi var ?
  • sendemi71 canon hfs20 nin daha pahalı olduğunu hangi siteden veya dükkanda gördün?

bu karşılaştırmadahttp://camcorder-test.slashcam.com/compare.html en düşük fiyatta pana tm700 1088 $ canon hfs20 699 $.

pana tm700 ün ankara media marktaki fiyatının 2.999 tl olduğunu gördüm. canon hfs 20 nin dükkan fiyatı nedir bilmiyorum.?

acaba yanlış alarmı seninki. pana tm700 sanki daha pahalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetturk52

Panasonic fiyat ve kalite olarak tektir. Birçok markanın pahalı modellerinden bir tane alacağınız fiyata daha kaliteli bir Panasonic'ten iki tane alırsınız. 600-1100 TL aralığında güzel kameraları var. SDR-S26 / SDR-SW21 (Suya, toza ve darbelere dayanıklı) ve HDC-SD10 ( 1920x1080 HD) iyi modeller.

Panasonic varken Sony, Canon falan araştırmayın, yazık olur paranıza.

bu yorumun altına imzamı atarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: laydin

sendemi71 canon hfs20 nin daha pahalı olduğunu hangi siteden veya dükkanda gördün?

bu karşılaştırmadahttp://camcorder-test.slashcam.com/compare.html en düşük fiyatta pana tm700 1088 $ canon hfs20 699 $.

pana tm700 ün ankara media marktaki fiyatının 2.999 tl olduğunu gördüm. canon hfs 20 nin dükkan fiyatı nedir bilmiyorum.?

acaba yanlış alarmı seninki. pana tm700 sanki daha pahalı

Buyur kardeş fiyat farkı ile alakalı açmış olduğum bir konu linkleri bu konu içerisinde bulabilirsin ayrıca bugünden itibar 800$ altına düşmüş tm700 ün fiyatı

http://forum.donanimhaber.com/m_39999972/tm.htm

Ayrıca Laydin kardeş eğer garanti konusundan benim gibi fedakarlık gösterebileceksen abd den 1500 lira civarı bir meblaya getirecek aracılar var yinede kendin bilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sendemi71 -- 26 Mayıs 2010; 13:48:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sendemi71

Buyur kardeş fiyat farkı ile alakalı açmış olduğum bir konu linkleri bu konu içerisinde bulabilirsin ayrıca bugünden itibar 800$ altına düşmüş tm700 ün fiyatı

http://forum.donanimhaber.com/m_39999972/tm.htm

Ayrıca Laydin kardeş eğer garanti konusundan benim gibi fedakarlık gösterebileceksen abd den 1500 lira civarı bir meblaya getirecek aracılar var yinede kendin bilirsin

anladım. direk amazon fiyatından kıyasladın sen. o konuyuda okumuştum halbuki kaçırmışım

şimdiye kadar netten sadece vergi ödemeleri yaptım. hiç alışveriş yapmadım. dediğin gibi yarı fiyatına abd den getirtme fikri aslında düşünülebilir. ama bilmiyorum valla? acemiyim netten alışveriş konusunda

• sendemi71 dostum bir soru soracağım..ürünü yarı fiyatına almak şahane bir duygu..hele ki sıfırsa..yalnız küçücük bir kağıt parçasından neden fedakarlık etmek isteniyor ki ? ben kendi kameramı garanti kartı olduğu için aldım..yarı fiyatına almak zaten muhteşemdi ama garantili oluşu daha muhteşem kılıyordu..sonuçta yer kaplamayan ufacık bir kağıt parçası ama teknolojik ürün bu..Allah Korusun bir durum falan olur..önemli sonuçta..

satıcılar neden garantiden fedakarlık yapılmasını istiyor ? o kağıt neyi değiştiriyor bir açıklarsan çok sevinirim...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.