Şimdi Ara

Son zamdan sonra aracınızla yaptığınız KM değişecekmidir ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
1
Favori
4.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ayakkabıya da ekstra vergi bekliyorum ben. malum mümkün mertebe araba kullanmayınca yürüyoruz. ona da koysunlar anasını satiim, çıplak ayakla yürürsek de hızlı nefes alıyorsun diye koysunlar. ekonomi yönetimine bak, hayır kullanım düşecek gene ister istemez gelirin de düşecek. ne ötv zammı yaptılar ne oldu, millet kaçak sigara içiyor, kaçak akaryakıt kullanıyor, rakıyı damacana ile adana'dan alıyor,üstelik boğma. sonuç valla öğrenci iken küvette bira yapıyorduk artık içmiyorum, içtiklerimi de eş dost yurtdışından gelirken getiriyor şu an içsem kendim yaparım. tesisat kendini 1 yılda çıkarır zaten.
  • evet kesinlikle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZSARA

Sattım kurtuldum.

Evde iki tane koç gibi bisiklet var neyime yetmiyor. Hem spor yapmış olurum.

Hakedilenden fazla vergi ödemek acayip gücüme gidiyor artık.

Ben de işe gidiş gelişlerimde daha çok kullanacağım artık bisikleti.

Zaten ara sıra gider gelirdim bisikletle, son 2 gündür de bisikletle gidiyorum, kış bastırana kadar da her gün bisikletle gideceğim.

Madem öyle, işte böyle.

• değişmez.
  • Bu arada "Evim-işim uzak, bisikletle gidemem", "bisikletim kötü" diye bahane uyduranlara duyurulur.

Bugün, kasımda 4. doğumgününü kutlayacak oğlum eymir gölü çevresinde tam bir tur attı, yani 10.5km kadar bisiklete bindi :)

Bisikleti ise 10kilo ağırlığında feci bi bisiklet.

2008 kasım doğumlu bir çocuk 10km yol yapabiliyorsa.. Potansiyelinizi düşünün :)

Zamlara tepkinizi göstermek istiyorsanız bisiklet güzel bir alternatif.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugo

quote:

Orijinalden alıntı: Codemaste®

Kesinlikle değişecek... Hatta satıp az yakan bir motosiklet almayı düşünüyorum. Zaten uzun süredir aklımda vardı...

Kesinlikle iyi bir fikir ama nedense ulkemizde motorsiklet pek fazla kullanilmiyor.
    Sanirim iklim kosullarindan. Ama yaz geldiginde herkes motoruyla gezse ne guzel olurdu.

Keşke öyle olsaydı ne trafik kalırdı ne bir şey. Şimdi birine söylersem ilk dediği tehlikeli olduğu oluyor. Ben hiç korkmuyorum. Çok da keyifli. Sınırları zorlamadıkça sorun yok. Ki ben en fazla 150 cc düşünüyorum. En fazla 130 yapıyorlar ve en fazla 100 km'de en fazla 2.5 lt. yakıyorlar. Tedbirlerimi de alıp takdiri Allah'a bırakacağım. Forumda onca konu açtım araç tavsiyesi istemek için. Şimdi hepsini rafa kaldırdım kesinlikle araba almayacağım. Geleceğe dair hiç umut bırakmadı adiler...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ugo

quote:

Kesinlikle değişecek... Hatta satıp az yakan bir motosiklet almayı düşünüyorum. Zaten uzun süredir aklımda vardı...

Kesinlikle iyi bir fikir ama nedense ulkemizde motorsiklet pek fazla kullanilmiyor.
    Sanirim iklim kosullarindan. Ama yaz geldiginde herkes motoruyla gezse ne guzel olurdu.

Keşke öyle olsaydı ne trafik kalırdı ne bir şey. Şimdi birine söylersem ilk dediği tehlikeli olduğu oluyor. Ben hiç korkmuyorum. Çok da keyifli. Sınırları zorlamadıkça sorun yok. Ki ben en fazla 150 cc düşünüyorum. En fazla 130 yapıyorlar ve en fazla 100 km'de en fazla 2.5 lt. yakıyorlar. Tedbirlerimi de alıp takdiri Allah'a bırakacağım. Forumda onca konu açtım araç tavsiyesi istemek için. Şimdi hepsini rafa kaldırdım kesinlikle araba almayacağım. Geleceğe dair hiç umut bırakmadı adiler...

102 lik Honda Activa motorum var , büromdan belediye vs gibi yerlere giderken kullanıyorum park sorunu vs yok .

Tabi sabah işe gidip gelirken ise aracımı kullanıyorum . Gün içi motor

• quote:

Orijinalden alıntı: Bugrahan27

Sizin seçiminiz sanırım aracınız olduğundan dolayı scooter olmuş.. Gerçekten güzel düşünmüşsünüz...
  • quote:

quote:

Sizin seçiminiz sanırım aracınız olduğundan dolayı scooter olmuş.. Gerçekten güzel düşünmüşsünüz...

Park sorunu olmamasından dolayı tercih etmiştim , ayrıca şehir içi hızlı hareket imkanıda sunuyor . Tabi pizzacılar gibi trafik düzenini bozmadan
  • Ise gıdıp gelıyorum ,onun harıcınde 100 km de keyfım ıcın gezerım.O kadar da olsun.Esek gıbı vergısını ve arabanın taksıtıdı oduyorum
  • değişmedi değişmeyecek bırakında değişmesin

ailem harici neredeyse kullanmıyorum toplu taşima ve yürümek geneli..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nicknettin

aracımız 100kmde 10 litre yaksa .. 1 litre ile 10 km,, yani km'de normalde yaktığının 3 kuruş fazlası. 4 kişilik araçta kişi başına km'de 1 kuruşa bile denk gelmiyor:))

yalnız hünkarımızdan dileğimiz bir de pompacı sayısı arttırılabirse, vergi istasyonlarında bekleme süresi kısalır..

işin şakası bir tarafa, bugün şehirler arası yoldaydım. araç sayısı herzamanki gibiydi ancak, sağ şeritten usul usul giden araç sayısı artmış gibi geldi.:) üç gün psikolojik etkisi olur ,sonra ver elini rahvan yürüsün ..:)

Yolda ağır gidenler arttıysa bir nebze hayırlı işe de sebep olmuş o halde .

Tebrik ederim, bu zammı bile iyiye yoran bir insan olarak size ömür boyu mutluluklar diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

quote:

Orijinalden alıntı: Beamer

quote:

Orijinalden alıntı: djoz

Ne zammı? Kaç oldu ki? 5 TL oldu mu?

Değişmeyecek, niye değişsin..
    Aynı yol eskisinden 1 TL pahalıya geliyor diye arabayı bırakıp otobüse bineceksem arabayı niye aldım, komşulara hava atmak için mi?

Zaten hiç kullanmasam günde 5 TL masrafı var, yattığı yerde.. Değer kaybı da cabası.. O zaman binilecek..

Aynen.

Haftalık 100TL benzin alıyordum. Şimdi haftalık 105'e çıkacak diye arabaya binmeyeyim mi yani ?

Bu mantıkla 2009 da aldığınız fiyatla şu an iki depo yerine bir depo dolduruyorsunuz, arabaya binmeyecek misiniz?

Ne de olsa 2 depo yerine son 3 sene 1 depo doldurur oldunuz.

Kısacası ben de şöyle hareket edeyim bundan sonra, 105 liradan 110 a çıkınca binmeyeyim mi? 110'dan-115, 115den 120 'ye çıkınca binmeyeyim mi? En azından insan kendine, aman az zamlandı bu kez demesi yeterli oluyor.

Son 1 senedeki hesabı yapsa aslında, 100 liraya aldığı benzin şimdi 130-140 olmuştur farkında değil. Hep 100 liralık aldığı için, toplamda 4-5 lira zam gelmiş diye basit bir hesap yapılır. 1 yıl önce 100 liraya 25 litre alınan benzin şu anda 100 liraya 21 litrelere düşmüştür..

Fiyatına değil, aldığınız litreyi kontrol edin ne kadar azaldığını o zaman göreceksiniz işte.

Ama yinede söylüyorum. Mecbur kullanacak kesim var ben gibi..

• Bende anlamıyorum bunları. Yakıtı ucuzlatıp buradaki tahsilli adamların oylarını da almak varken neden acaba kendi bindikleri dalı kesiyorlar.?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonkurt

Bende anlamıyorum bunları. Yakıtı ucuzlatıp buradaki tahsilli adamların oylarını da almak varken neden acaba kendi bindikleri dalı kesiyorlar.?

Para daha tatlı , ayrıca seçimlere daha zaman var .
  • Motorin 5 TL'de olsa, 1 TL'de olsa işe yürüyerek gidip gelmeye devam edeceğim. Parasında değilim. Yürümeyi seviyorum ve yıllardır işe yürüyerek gidip gelirim. Vücut için çok faydalı. yaşıtlarım göbek yapmış iken ben 64 kiloyum. Yaşım 43.

Yakıt 1 TL olsa yürümezsin. Araba ile gider gelirsin diyenlere şunu söyleyeyim. İşyerinin ücretsiz servisi var ve evimin önünden geçer. Ama hiç bir zaman servis te kullanmıyorum. Sabah 5 km, akşam 5 km yürüyorum. Yani yapılan akaryakıt zamları beni pek fazla etkilemiyor. Yılda 2 kere uzun yol yapıyorum. ona da katlanıyorum artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

Motorin 5 TL'de olsa, 1 TL'de olsa işe yürüyerek gidip gelmeye devam edeceğim. Parasında değilim. Yürümeyi seviyorum ve yıllardır işe yürüyerek gidip gelirim. Vücut için çok faydalı. yaşıtlarım göbek yapmış iken ben 64 kiloyum. Yaşım 43.

Yakıt 1 TL olsa yürümezsin. Araba ile gider gelirsin diyenlere şunu söyleyeyim. İşyerinin ücretsiz servisi var ve evimin önünden geçer. Ama hiç bir zaman servis te kullanmıyorum. Sabah 5 km, akşam 5 km yürüyorum. Yani yapılan akaryakıt zamları beni pek fazla etkilemiyor. Yılda 2 kere uzun yol yapıyorum. ona da katlanıyorum artık.

Hocam değişik birisiniz ( kötü manada değil ) ilginç tercihleriniz var. Daha önde konularınız da okumuştum otobanı sevmediğniz , otobüslerden hoşlandığınız gibi .

Günde 10 km yürümek sadece kilo açısından değil kalp v.s sağlığınız açısından da ilerde faydasını göreceksinizdir .

2 uzun yolunuzdada Dacia'nız 1.5 motor zaten kokluyor siz geze geze gidiyorsunuz dert etmemek lazım

• quote:

quote:

Motorin 5 TL'de olsa, 1 TL'de olsa işe yürüyerek gidip gelmeye devam edeceğim. Parasında değilim. Yürümeyi seviyorum ve yıllardır işe yürüyerek gidip gelirim. Vücut için çok faydalı. yaşıtlarım göbek yapmış iken ben 64 kiloyum. Yaşım 43.

Hocam değişik birisiniz ( kötü manada değil ) ilginç tercihleriniz var. Daha önde konularınız da okumuştum otobanı sevmediğniz , otobüslerden hoşlandığınız gibi .

Günde 10 km yürümek sadece kilo açısından değil kalp v.s sağlığınız açısından da ilerde faydasını göreceksinizdir .

2 uzun yolunuzdada Dacia'nız 1.5 motor zaten kokluyor siz geze geze gidiyorsunuz dert etmemek lazım

Siz yine kibarlık yapmışsınız. Arkadaşlarım bana gıcık derler. Ters adamsın. Aykırı adamsın derler. Doğrudur. Bir çok fikirlerimde bilinenin dışına çıkarım. Amacım dikkat çekmek veya aykırı olmak değil. Gerçekten samimi duygularla ifade etmek isterim ki şu aşağıda saydıklarım gerçekten sevdiğim şeyler.

1. Otobandan nefret ederim. Sürekli eski yollardan gider gelirim. Bilecik yolu favorimdir.
    2. OGS kullanmayı sevmem. Gişeye illa kart okutmalıyım. Köprüden geçtiğimi anlamalıyım. Bu şekilde uzun yola gittiğimi anlıyorum. Seyahate konsantre oluyorum.
    3. Ayda 200 km araba kullanırım. Diesel arabayı severim.
    4. Kolay kolay toplu taşıma aracı kullanmam. Acelem yoksa her yere yürürüm.
    5. FSM köprüsüne doğru sıkışık trafiği severim. Gerçekten severim.
    6. Uzun süren seyahatleri severim. İstanbul-Konya 23 saat, Konya-İstanbul 27 saat süren yolculuklarım var.

• arabayı alalı 5 gün oldu 70 liralık benzini tükettim şöförlük yok dur kalk dur kalk benzin balata ve lastik katliamı yapıyorum şimdilik tmm ben bu işi çözdüm dediğim gün sadece pazar günleri binmek üzere otoparka çekerim arabayı hiç gözümde arkada kalmaz :)
  • quote:

quote:

quote:

Siz yine kibarlık yapmışsınız. Arkadaşlarım bana gıcık derler. Ters adamsın. Aykırı adamsın derler. Doğrudur. Bir çok fikirlerimde bilinenin dışına çıkarım. Amacım dikkat çekmek veya aykırı olmak değil. Gerçekten samimi duygularla ifade etmek isterim ki şu aşağıda saydıklarım gerçekten sevdiğim şeyler.

1. Otobandan nefret ederim. Sürekli eski yollardan gider gelirim. Bilecik yolu favorimdir.
    2. OGS kullanmayı sevmem. Gişeye illa kart okutmalıyım. Köprüden geçtiğimi anlamalıyım. Bu şekilde uzun yola gittiğimi anlıyorum. Seyahate konsantre oluyorum.
    3. Ayda 200 km araba kullanırım. Diesel arabayı severim.
    4. Kolay kolay toplu taşıma aracı kullanmam. Acelem yoksa her yere yürürüm.
    5. FSM köprüsüne doğru sıkışık trafiği severim. Gerçekten severim.
    6. Uzun süren seyahatleri severim. İstanbul-Konya 23 saat, Konya-İstanbul 27 saat süren yolculuklarım var.

Aslında bazı benzer özelliklerimiz var gibi .

Sanırım bazı şeyleri kolay kolay değiştirmiyorsunuz önceden alıştığınız şeyler gibi . Farklılık ayrıcalıktır .

Uzun seyehat derken İst-Konya yolu 23 saat ve dönüş 27 saat yazmışsınız sebebi yol üzeri lokantalar , ziyaret edilebilecek yerlere uğramaktan ötürümü ?

G.antep-İstanbul arası 1100 km 3-4 ay önce aracımla gidip geldim 11 saat sürdü öyle bende hızlı gitmeyi sevmem .

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.