Şimdi Ara

Son zamanlarda yaşamaya başladığım fps sorunu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Dotanın sistem gereksinimleri malum, yüksek değil. Ama nedense son 1-2 haftador fps düşüşü yaşamaya başladım. 1-2 hafta öncesine kadar bir kez bile vsync açıkken 60 fps altına indiğini görmemiştim, ama 1-2 gündür aksiyon olunca 10 fps'e indiği bile oluyor. BF4'ü high'da yağ gibi oynatan sistem dota'da kasıyor

Nedenini ve çözümünü bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dogukan733 -- 21 Haziran 2015; 17:47:52 >

• FPS Boost kullandınmı kullanmadıysan öyle bir dene belki düzelir Boosterlarla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guitars

FPS Boost kullandınmı kullanmadıysan öyle bir dene belki düzelir Boosterlarla

Siz dedikten sonra denedim, alakası yok. Dediğim gibi tüm güncel oyunları high-ultra gibi ayarlarda sorunsuz oynuyorum zaten sorun sadece Dota'da oluyor.
  • O zaman ya dotayı silip baştan kurucaksın yada formatlıcaksın PC yi başka çözüm yolu göremedim
  • Merhabalar

dogukan733 senin gibi aynı sorunu bende yaşıyorum bunun için bir program geliştirdim.Sorunu tamamiyle çözmesede oyunu oynanabilecek düzeye çekecektir.

Adımlar:

1.) Programı İndir.
    2.) Yönetici Olarak Çalıştır.
    3.) 3/4 sn bekle.
    4.) Program kapanınca Dota2 otomatik olarak açılacaktır.Eğer açılmaz ise kendin manuel olarak dota2 yi başlatman gerekicek.
    5.) Dota2 açıldığında oyun arama yeri(Oyun modu, Yer, Dil seçenekleri) ve grafik seçenekleri değişecektir.Ayarlar bölümüne giderek gelişmiş görüntü ayarlarındaki tüm işaretli seçenekleri kaldır, oyun ekranı işleme kalitesini %100 yap, gölge ve doku kalitesini yüksek yap.(ÖNERDİОİM BİR AYAR)

Tavsiye:

Gerçekten fps'in kötü durumdaysa, bahsettiğim adımları yaptıktan sonra arka plandan müzik dahi açma ve alt+tab yapmamanı öneririm.

Bu soruna ilişkin DH forumda yeni açmış olduğum konunun linki = Konuya Git

Direkt programın linki = İndir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lordinfas -- 25 Haziran 2015; 16:47:57 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lordinfas

Merhabalar

dogukan733 senin gibi aynı sorunu bende yaşıyorum bunun için bir program geliştirdim.Sorunu tamamiyle çözmesede oyunu oynanabilecek düzeye çekecektir.

Adımlar:

1.) Programı İndir.
    2.) Yönetici Olarak Çalıştır.
    3.) 3/4 sn bekle.
    4.) Program kapanınca Dota2 otomatik olarak açılacaktır.Eğer açılmaz ise kendin manuel olarak dota2 yi başlatman gerekicek.
    5.) Dota2 açıldığında oyun arama yeri(Oyun modu, Yer, Dil seçenekleri) ve grafik seçenekleri değişecektir.Ayarlar bölümüne giderek gelişmiş görüntü ayarlarındaki tüm işaretli seçenekleri kaldır, oyun ekranı işleme kalitesini %100 yap, gölge ve doku kalitesini yüksek yap.(ÖNERDİОİM BİR AYAR)

Tavsiye:

Gerçekten fps'in kötü durumdaysa, bahsettiğim adımları yaptıktan sonra arka plandan müzik dahi açma ve alt+tab yapmamanı öneririm.

Bu soruna ilişkin DH forumda yeni açmış olduğum konunun linki = Konuya Git

Direkt programın linki = İndir

Konuyla ilgili güncelleme yapayım reborn betasını indirdim onda da aynı sorun var mı diye, reborn'da en ufak sorun yok 60 fps sabit oynuyorum. Dota da bazen 60 fps sabit bazen de kafasına göre düşüyor anlamış değilim. Ama reborn dediğim gibi sorunsuz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.