Şimdi Ara

son sene ilk 1000

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
1.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aslında düşünceme göre böyle bir soruyu soran zaten baştan kaybeder ancak sadece kendime daha çok güvenmek istiyorum. bilmiyorum çalışmalarım bu kadar geç kalmayacaktı ama aksilik olacak ya, yazın ciddi bir kaza geçirdim. ailemde sıkıntılar oldu vs vs. şimdi tytde 280-290 bandındayım puan olarak. 0 değilim. ayt içinde öyle sayılır az buçuk. program yaptım dün, 20 kasıma kadar sınavlarım var okulda. 12. sınıfım bu arada. 20 kasıma kadar logaritma çembersel hareket elektrokimya vs oturtup bonus olarak 5/6 ayt konusu daha bitirip tytde matematik biyolojiye çalışacağım eksik olduğum için. 20 kasımdan sonra ise 25 aralığa kadar tytde eksik konuları bitirip ilerleyen süreçte ayt+tyt konu eksiği+tyt genel deneme ve branş denemeleriyle ilerlemeyi düşündüm. martta ayt bitecek ve ilerleyen zamanda da sadece deneme ve konu eksiği olarak devam edeceğim. sizce nasıl bu program? cerrahpaşanın kapısından girmemi sağlar mı

• Temel hiç yoksa son senede değil 1k, 10k bile imkansız. Buna kalıbımı basarım, bu kadar da iddialıyım.

Ama "temelin olmamasından" kasıt çok değişken işte. Adam fizik olimpiyatçısı, hiç çalışmadım bu sene başlıyorum diyor. Veya devlet okulunda OBP'si 99, temelim yok diyor.

Gerçekten temelin yoksa imkansız. Yani TYT'den 50 net yapıyorsan şu an mesela.

Ha yüksek hedefler koymaktan zarar gelmez hiçbir zaman, hiç yoksa ona göre çalışırsın gaz verir insana.

• öncelikle yaşadıklarınız için geçmiş olsun hocam, son sorduğunuza gelirsek gezmek için gidebilirsiniz son senede cerrahpaşa tıp kazanmanız imkansız

• Hocam isteyen her şeyi başarır. Azminizi kaybetmeyin

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 100net100k kullanıcısına yanıt

Boş yorum yapıyorsunuz hocam. Arkadaşım çok az bir temel ile 8 ayda 7k yapmıştı bu sene. Obpsi de 80 civarındaydı. İmkansız diye bir şey yok yani.  

• Obp çok yüksekse ve günde 10 saat çalışırsan olur

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • cakalsavasci C kullanıcısına yanıt

hocam benim de yan komşumun kızının kuzeninin ablasının yeğeninin torunu son 1 günlük çalışma ve 31 obp ile ilk 100 yaptı hem de sayısalda ama o tek seferlik bir şey bence   

• Temel hiç yoksa son senede değil 1k, 10k bile imkansız. Buna kalıbımı basarım, bu kadar da iddialıyım.

Ama "temelin olmamasından" kasıt çok değişken işte. Adam fizik olimpiyatçısı, hiç çalışmadım bu sene başlıyorum diyor. Veya devlet okulunda OBP'si 99, temelim yok diyor.

Gerçekten temelin yoksa imkansız. Yani TYT'den 50 net yapıyorsan şu an mesela.

Ha yüksek hedefler koymaktan zarar gelmez hiçbir zaman, hiç yoksa ona göre çalışırsın gaz verir insana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB5CC9F7B -- 22 Ekim 2021; 21:59:44 >
  • temelsiz birisi için ilk bin gerçekten aşırı olmuş

biraz daha gerçekçi hedefler koymalısın

• büyük hedefler büyük stress getirir bunu bil bence

• İmkansız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam burdakilere sormanız büyük hata anlama potansiyelinizi bilmiyoruz ki , azminizi bilmiyoruz ki , sıfır temelle iyi yapan öğrenci çok gördüm ve duydum biraz kısmet ve azme bakar başarılar.

• bu sene cerrahpaşa çok zor ama ilk mezun senenizde cerrahpaşa kazanma ihtimaliniz çok yüksek hocam o yüzden 1 sonraki seneye odaklanın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sen cerrahpaşaya gitmeyi kolay mı sanıyorsun? gece gece güldürme milleti burda lisede 4 yıl boyunca it gibi çalışanlar var sen onları günde 50 saat çalışsan da geçemezsin. ama eğer cerrahpaşayı gerçekten istiyorsan mezuna kalmayı göze al şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D72C9D06E -- 23 Ekim 2021; 3:8:56 >
  • Hocam öncelikle geçmiş olsun ama şu an ki durumunuzu göz önünde bulundurursak 8 ayda ilk 1000 yapmanız günde 10 saat çalışmadığınız sürece çok çok zor çalışsanızda düşük bir ihtimal yine kendinize daha gerçekçi hedefler belirleyin bence bu kadar uçuk hedefler sizi yorar ve motivasyonunuzu düşürür

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 100net100k kullanıcısına yanıt

Hocam hem trol hem boşsun ya. Hayvan gibi oturup çalışırsa, hırslıysa ve anlama kabiliyeti yüksekse neden yapamasın? Her şeye bu kadar sallayıp imkansız imkansız diye tutturmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakalsavasci -- 23 Ekim 2021; 8:27:14 >
  • Ben ve ilk bine giren okuldaki arkadaşlarım genelde 11in başı veya 11in 2.dönemi çalışmaya başlayan insanlar. 4 yıl çalışanlar da var ama gerekli değil. Böylece 12ye geçerken 11 bitmiş tyt de 80+net oluyo. Tyt genemelerle geliştirilip ayt abanınca ilk 1000 geliyo. Hem bu adamlar kadar çalışıp hem eksikleri kapatmanız lazım. İyi şanslar.

• cakalsavasci C kullanıcısına yanıt

Hadi sana ciddi cevap vereyim o zaman Polyana efendi bu sınav senin düşündüğün şekilde ilerlemiyor anlama kabiliyeti yüksek biri zaten 50-60 net ile başlamaz belli ki zerre sınav tecrüben yok ilk 1k dediğin sıralamayı oluşturan insanlar devlet fen liselerinden ya da çok çok iyi bilinen Anadolu’lardan çıkmış düzenli ve gerçekten emek vermiş zeki öğrenciler sen bu kişilerle senelerce yatmış son sene bir anda çalışma düzeni kazanıp full istikrar ne hikmetse de süper zekaya dönüşüp 1k yapabilecek olduğunu savunuyorsun.

Forumdakiler gibi 2-3 kere mezuna kalıp hala kazanamayan tiplerin düşüncelerinin yapı taşlarını da senin gibi iyimser ve gerçeklikten uzak insanlar oluşturuyor ki bunlar kendilerinde istedikleri yerler için kapasite olduğu fikrine varıp her şeyi başarabilecekleri yanılgısına düşüp, boş yer kaplıyorlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.