Şimdi Ara

Son Dönemeçe Girerken... I30 & Leon & Golf & Focus (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
3
Favori
1.235
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam senede ne kadar km yaparsin bilmem ama 1.6 powershift titanyum+sony ses sistemi olan paket ismi aklima gelmedi, 53.500 pesin fiyat almistim.

Baya mantikli donanimina gore usteliktr otomatik

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Astraya baktınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ccecy

Golf alacaksanız en azından 1.2TSI değil 1.4TSI alın. Bagajda 1lt yağ taşımak zorunda kalmazsınız.

neye göre kuruyorsunuz bu cümleyi ? forumdan duyduklarınıza mı, biizat kullandınız mı, bi yakınızdan mı şahit oldunuz ?
  • Dizelde artik ucuz degil 4,55tl olmus litresi,boyle giderse daha da artacak.1.2 tsi gibi motorlar bu durumda hem vergi avantaji hemde fazla tuketimi olmamasi ile bence daha onde.

i30 icin konusmak gerekirse,evet dizel otomatigi cok yakiyor.Uzun yolda 5.5lt seviyelerine iniyor ama sehir icinde 7,5lt altina indireni ben daha gormedimManuelde sorun yok, digerleri ne yakiyorsa o da onu yakiyor en fazla 6ltleri gorursunuz manuel ile.Sehir disi 4.2lt lere kadar dusurebildim ben,cok dikkatli surmedigim halde.

Cam tavan sikintisi cogu kiside var ona kimsenin itirazi olamaz.Krom parca dusuyor dediginiz sadece bazi araclarda arka kelebek cam citasi dusuyor,onuda bazi araclarda cozduler bazilarinda hala problem var.Servise gittiginizde komple cam degistiriliyor orasida ayri bi durum.Ama alip silikonu yapistirirsiniz olur biter.Elite model cok cok dolu fakat cam tavan tikirtisi var,style da bir sorun yok.Diger cam tavanli araclarda tamamen sorunsuz degil.Cam tavan+acilma olayi girince isler degisiyor.

Surus dinamikleri cogu kisi icin degisir ama normal kullanimda gayet iyi.3 degisik sertlik ayarli direksiyonu gayet konforlu ama araci alip pistte kullanir gibi kullanayim derseniz,direksiyon sport modda olsa bile elektrik destekli oldugu icin tepkileri,hidrolik gibi degil tabiki.Suspansiyonlar ne sert ne yumusak.Bizim yollar icin ideal.Arkada oturanlar egilip buzulmez,bagaj yeterli,aracin ici ferah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HyperXCrossfire -- 21 Aralık 2013; 18:49:56 >
  • aliengin A kullanıcısına yanıt
    Ara servisi sor. Tabiki şahit olduğum bildiğim,net bir olay. Golf 7 1.2TSI 8000km'de 1lt yağ yakıyor,servis normal diyor. 1.2 küçük motormuş,buna rağmen 105hp olduğu için yağ eksiltmesi normalmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ccecy -- 21 Aralık 2013; 19:06:18 >
  • quote:

Ara servisi sor. Tabiki şahit olduğum bildiğim,net bir olay. Golf 7 1.2TSI 8000km'de 1lt yağ yakıyor,servis normal diyor. 1.2 küçük motormuş,buna rağmen 105hp olduğu için yağ eksiltmesi normalmiş.

kardeşimde var. 11.000 km oldu yağla ilgili herhangi bir sorun yaşamadı.
    ilk 10000 km de yarım lt civarında yağ eksiltme olur olması da gayet doğaldır motor açısından.
    servise sormam gerek yok. forumdaki arkadaşları yanlış bilgilendirmeye de.
    Tamam işte yaklaşık aynı cevap normalmiş. Bana göre normal değil. Bir çok kişiye göre normal değil. 1.4TSI kullanan arkadaşlarımda yağ eksiltme sorunu yok. Bence kesinlikle 1.4TSI tercih edilmeli.
  • quote:

Tamam işte yaklaşık aynı cevap normalmiş. Bana göre normal değil. Bir çok kişiye göre normal değil. 1.4TSI kullanan arkadaşlarımda yağ eksiltme sorunu yok. Bence kesinlikle 1.4TSI tercih edilmeli.

:) aynı şeyi söylemiyoruz. her araç yarım litre yağ yakar zaten neyse.. uzatmıcam.
    bence performans isteniyorsa 1.4,
    biraz daha ekonomik yakıt siteniyorsa 1.2 gayet rahatlıkla tercih edilebilir.
    Allah Allah nasıl oluyorda her araç yarım litre yağ yakıyor. Servis süresi gelmeden yağ lambası yakan,yağ eklenen kaç araç var.
  • quote:

Allah Allah nasıl oluyorda her araç yarım litre yağ yakıyor. Servis süresi gelmeden yağ lambası yakan,yağ eklenen kaç araç var.

foruma bi konu aç de ki 10.000 km sonra aracın 1 lt yağ eksiltemsi normal midir diye.. bakalım ne çıkacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliengin

quote:

foruma bi konu aç de ki 10.000 km sonra aracın 1 lt yağ eksiltemsi normal midir diye.. bakalım ne çıkacak

2 opel 1 ford arac kullandim 0 km den itibaren hiçbiri yag eksiltmedi. Normal degil o.her araba yapar teziniz en azindan yanlis

• Kesinlikle focus.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shinnok

C sınıfında ne kadar kıytırık araba varsa listenize eklemişsiniz. C sınıfının lideri Honda civic ve toyota Corolla yı atlamışsınız çok ilginç.

İyi araştırın ve kullanıcı yorumlarını ve şikayetleri iyi inceleyin derim..

Corolla ve Civic ikilisinden ise civic i tavsiye ederim. Şimdiden hayırlı olsun.

Konuyu açan arkadaşımız araç HB olacak diyor siz gelmiş Civic veya Corolla öneriyorsunuz. Bari Auris veya Civic HB falan deseydiniz :) Ayrıca o listedeki 4 araçta Civic ve Corolla' dan iyi araçlar.. Corolla' ya önce aydınlatmalı cam düğmeleri koysunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

Hocam senede ne kadar km yaparsin bilmem ama 1.6 powershift titanyum+sony ses sistemi olan paket ismi aklima gelmedi, 53.500 pesin fiyat almistim.

Baya mantikli donanimina gore usteliktr otomatik

Mantıklı aslında ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: BeiLan41

Herkese merhabalar,

malum yarı yıl tatiline 1 ay kaldı ve ben de araba arayışlarıma hız verdim. Ama hala kafamda alacağım aracı netleştiremedim. Bütçem 50-57 bin tl arası. Hangi arabayı düşünsem araştırınca çeşitli sıkıntıları çıkıyor o yüzden hep eliyorum. Araştırdığım kadarıyla sıkıntısız araç yok. Eskiden 50 bin tl'ye en kral arabalar alınırdı şuan b segmenti araçlar bile dolu olunca 50 bin tl'yi buluyor , c segmentini doldurunca 60-70e kdr gidiyor.

Aklımda ilk olarak Hyundai i30 1.6 crdi elite otomatik vardı , çok yakıyormuş diye vazcaydım dedim düz vitesine bakayım. Aracın sürüş dinamiklerini beğenmeyen var, cam tavandan ses geliyor diyen var, yakıt göstergesi hatalı ölçüm yapıyor diyen var,krom kaplamalar dökülüyor diyen var,böyle olunca da araçtan soğudum.
    Sonra kafama yatan araç Seat Leon 1.6 tdi style + led paket ya da 1.4 tsi fr 140 hp + cam tavan + led paket kafama baya yattı. Sonra Leon'u araştırmaya başlayınca onunda bazı sıkıntıları olduğunu öğrendim.
    Dedim o zaman Wv golf 1.4 tsi comfortline düz vites bakayım herkes övüp övüp duruyor onu da araştırınca araçta hız sabitleme bile yanılmıyorsam opsiyon olarak sunulmuş. Araba opsiyonları ekleyince nerdeyse Mercedes A180 parasını buluyor.
    Eski bir ford kullanıcısı olarak diyorum 2013 Focus 1.6 tdci titanium smart paketli 2.el max 10.000 km'de Hatchback bir araç mı alsam diyorum daha önce de eski kasa ford'um vardı sattım. Sadece tek tereddütüm aracın baskı-balata biterken pek sinyal vermiyor küt diye yolda bırakıyor ( daha önceki aracımda öyle olmuştu ) ondan korkuyorum.

Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Araç HB olacak , 2013 model olacak, Dizel de olur ekonomik olursa benzin de olur. LPG istemiyorum. Eskiden illa otomatik vites diyordum ama şuan için otomatik de olur düz vites de olur diyorum. Kafam tamamen allak bullak oldu.

İ30 elite otomatik kullanıyoruz. Yakıtın fazlalığı dışında hiçbir eksik yönü yok. Cam tavan ses filan yapmıyor o ilk serilerde ortaya çıktı ve garantiden yaptırdı alanlar. Hyundainin garantisine güvenin bir sıkıntı olsa bile garantiden yaparlar. Krom kaplamalar hiç öyle dökülecekmiş gibi değil. Dökülse bile garantiden değişirsiniz. Başkalarının sözüne bakmadan gidip bir test sürüşü yapın bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xiamen

quote:

Orijinalden alıntı: BeiLan41

Herkese merhabalar,

malum yarı yıl tatiline 1 ay kaldı ve ben de araba arayışlarıma hız verdim. Ama hala kafamda alacağım aracı netleştiremedim. Bütçem 50-57 bin tl arası. Hangi arabayı düşünsem araştırınca çeşitli sıkıntıları çıkıyor o yüzden hep eliyorum. Araştırdığım kadarıyla sıkıntısız araç yok. Eskiden 50 bin tl'ye en kral arabalar alınırdı şuan b segmenti araçlar bile dolu olunca 50 bin tl'yi buluyor , c segmentini doldurunca 60-70e kdr gidiyor.

Aklımda ilk olarak Hyundai i30 1.6 crdi elite otomatik vardı , çok yakıyormuş diye vazcaydım dedim düz vitesine bakayım. Aracın sürüş dinamiklerini beğenmeyen var, cam tavandan ses geliyor diyen var, yakıt göstergesi hatalı ölçüm yapıyor diyen var,krom kaplamalar dökülüyor diyen var,böyle olunca da araçtan soğudum.
    Sonra kafama yatan araç Seat Leon 1.6 tdi style + led paket ya da 1.4 tsi fr 140 hp + cam tavan + led paket kafama baya yattı. Sonra Leon'u araştırmaya başlayınca onunda bazı sıkıntıları olduğunu öğrendim.
    Dedim o zaman Wv golf 1.4 tsi comfortline düz vites bakayım herkes övüp övüp duruyor onu da araştırınca araçta hız sabitleme bile yanılmıyorsam opsiyon olarak sunulmuş. Araba opsiyonları ekleyince nerdeyse Mercedes A180 parasını buluyor.
    Eski bir ford kullanıcısı olarak diyorum 2013 Focus 1.6 tdci titanium smart paketli 2.el max 10.000 km'de Hatchback bir araç mı alsam diyorum daha önce de eski kasa ford'um vardı sattım. Sadece tek tereddütüm aracın baskı-balata biterken pek sinyal vermiyor küt diye yolda bırakıyor ( daha önceki aracımda öyle olmuştu ) ondan korkuyorum.

Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Araç HB olacak , 2013 model olacak, Dizel de olur ekonomik olursa benzin de olur. LPG istemiyorum. Eskiden illa otomatik vites diyordum ama şuan için otomatik de olur düz vites de olur diyorum. Kafam tamamen allak bullak oldu.

İ30 elite otomatik kullanıyoruz. Yakıtın fazlalığı dışında hiçbir eksik yönü yok. Cam tavan ses filan yapmıyor o ilk serilerde ortaya çıktı ve garantiden yaptırdı alanlar. Hyundainin garantisine güvenin bir sıkıntı olsa bile garantiden yaparlar. Krom kaplamalar hiç öyle dökülecekmiş gibi değil. Dökülse bile garantiden değişirsiniz. Başkalarının sözüne bakmadan gidip bir test sürüşü yapın bence.

Hocam hangi şehirdesiniz? ve de yakıt tüketiminizi öğrenebilir miyim? Erzurum Hyundai de i30 style düz vites araç ile test sürüşüne çıkmıştım aracın çekişi,yol tutuşu falan çok hoşuma gitmişti açıkçası. Elit düz vitesi test etmek istiyorum aslında , otomatiği çok yaktığı için. Ama Focus , Leon ve Golf de çok hoş araçlar. Direk kullanıcılardan test sürüşü yapanların da yorumları benim için çok önemli.

Bir arkadaş Civic ya da Toyota demiş. Bir başka arkadaş Astra demiş. Civic'in HB dizelini düşünmüştüm ama arkası ne kadar da tipsiz bir araç. Test sürüşü yapmayı düşünüyorum bakalım yakından görmek lazım çok ekonomik araç ama Toyotayı kesinlikle düşünmüyorum iç tasarımı hiç hoşuma gitmedi.
    Astraya gelince, 1.3 motoru yetersiz anlatıyorlar ki zaten 1.6 dizel motoru çıkacak şuan Astra almak çok anlamsız olur diye düşünüyorum.

Aslında en beğendiğim araç Golf ama bence o paralar golf için çok yüksek rakamlar. O yüzden de Leon'a yöneliyorum.
    Daha önceki aracım 2010 FOcus 1.6 TDCI Titanium du az çok fordu biliyorum ama farklı bir markaya yönelsem mi diyorum.
    I30 ise ilk göz ağrım mutlaka alacağım dedim araç ama yorumlar beni caydırdı,bir türlü ikna olamıyorum I30 konusunda şuan.
    Yorum yapan herkese çok çok teşekkür ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sythel

quote:

Orijinalden alıntı: aliengin

quote:

2 opel 1 ford arac kullandim 0 km den itibaren hiçbiri yag eksiltmedi. Normal degil o.her araba yapar teziniz en azindan yanlis

yağ eksiltme kırmızı ışığın yanmasıyla oluşan bir yağ eksiltme değil. yağ çubuğunun minimumuma inmesi gib düşünün.
    o yüzden elbette haberiniz olmaz.
  • Turbo araçlarda yağ eksiltme problem degildir. Atmisferik araçlarda 1lt yağ eksiltmek demek buyuk sıkıntı demek ama aynı sey turbo beslemeli araçla icin geçerli degil. Tsi motorlar downsizing yöntemi ile kucuk hacımli motorlardan modeline gore turbo veya hem turbo hem supersarj ile yuksek york ve beygir gucu üretmeyi hedef alan bi teknolojidir. Turbo salyangozu yağ ile soğur. Her turbo arac yağ eksiltir. 1lt biraz sisirme gibi geldi ama ozellikle rodajda o rakamlara çıkabilir. Eger sehir icinde yogun trafikte kullanacaksanız 1.2tsi ile 1.4tsi arasında en fazla 0.5litre fark eder. Arkadasımda eski kasa 1.4leon var 2011. Az yakma derdine dusmeden ist trafiği sehir ici kullanım 7.9lt. Kastigi zaman 7.6ya çekmişti ama nominal kullanımda bu degeri yakalamak imkansız. Ben 1.2tsi golf Yada leonun 7.5-8 arası sehir ici tuketecegini dusunuyorum. Golf veya leon alırsanız style ve comfortline donanımlarına opsiyon ekletmek ihtiyacı hissedeceksiniz.dizel Grande puntodan dizel otomatik i30a gecen Pınti eniştem arabadan soğudu i30cok yakıyor hakikaten. Yeni leon ledli on farlarda kronik buhulanma problemi var. Forumda kullanan arkadaslar ciddi diyalog icindeler doğuş oto ile. Eli kulağında tümünü servise çağıracaklar. Yeni leon karakterini kaybetti bence temiz 2012 leon fr bulsanız keske hem de 12000lira cebinize kalır. Son kasa leonlar cok dolu geldi. Yeni seatlar bomboş benm ibiza da ole maalesef. Kansiz golfte de hız sabitleme bile opsiyon. Astra dizel gitmiyor. Benzinli 140lik tsi dan tembel gucu tekerlere iletmede başarısız. Teknik veriler bile gösteriyor. Kısacası Allah kolaylık versin :))

• skoda rapid 1.6 tdi elegance

• BeiLan41 kullanıcısına yanıt
    Hocam illede hb olacaksa size tavsiyem cvt auiris olur test edin karar verin
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.