Şimdi Ara

Son Dönemeçe Girerken... I30 & Leon & Golf & Focus

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
3
Favori
1.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

malum yarı yıl tatiline 1 ay kaldı ve ben de araba arayışlarıma hız verdim. Ama hala kafamda alacağım aracı netleştiremedim. Bütçem 50-57 bin tl arası. Hangi arabayı düşünsem araştırınca çeşitli sıkıntıları çıkıyor o yüzden hep eliyorum. Araştırdığım kadarıyla sıkıntısız araç yok. Eskiden 50 bin tl'ye en kral arabalar alınırdı şuan b segmenti araçlar bile dolu olunca 50 bin tl'yi buluyor , c segmentini doldurunca 60-70e kdr gidiyor.

Aklımda ilk olarak Hyundai i30 1.6 crdi elite otomatik vardı , çok yakıyormuş diye vazcaydım dedim düz vitesine bakayım. Aracın sürüş dinamiklerini beğenmeyen var, cam tavandan ses geliyor diyen var, yakıt göstergesi hatalı ölçüm yapıyor diyen var,krom kaplamalar dökülüyor diyen var,böyle olunca da araçtan soğudum.
    Sonra kafama yatan araç Seat Leon 1.6 tdi style + led paket ya da 1.4 tsi fr 140 hp + cam tavan + led paket kafama baya yattı. Sonra Leon'u araştırmaya başlayınca onunda bazı sıkıntıları olduğunu öğrendim.
    Dedim o zaman Wv golf 1.4 tsi comfortline düz vites bakayım herkes övüp övüp duruyor onu da araştırınca araçta hız sabitleme bile yanılmıyorsam opsiyon olarak sunulmuş. Araba opsiyonları ekleyince nerdeyse Mercedes A180 parasını buluyor.
    Eski bir ford kullanıcısı olarak diyorum 2013 Focus 1.6 tdci titanium smart paketli 2.el max 10.000 km'de Hatchback bir araç mı alsam diyorum daha önce de eski kasa ford'um vardı sattım. Sadece tek tereddütüm aracın baskı-balata biterken pek sinyal vermiyor küt diye yolda bırakıyor ( daha önceki aracımda öyle olmuştu ) ondan korkuyorum.

Sizin tavsiyeleriniz nelerdir? Araç HB olacak , 2013 model olacak, Dizel de olur ekonomik olursa benzin de olur. LPG istemiyorum. Eskiden illa otomatik vites diyordum ama şuan için otomatik de olur düz vites de olur diyorum. Kafam tamamen allak bullak oldu.

• sürüş konfor paketli golf al keyfine bak.
  • golf 1.2 tsi comfortline +donanım eklet bak keyfine.
  • Cüzdanın zenginse al Golf, kalbin zenginse i30 keyfine bak derim.
  • 1.2 tsi golf comfortline+ donanım

aynı araçlar arasında bende kaldım

focusu iç mekanın özellikle arka kısmın darlığı yüzünden

leonu trim sesileri yüzünden ve iç mekanı gerçekten kalite hissi vermiyor

i 30 ise ön yargılarımı yıkamadığımdan almadım

aralık başı itibari ile golfe yazıldım

Golf 1.2 TSI 105 PS BlueMotion Technology Comfortline manuel
    Metalik Renk pasifik mavi
    Elektrikli Açılır Panaromik Cam Tavan
    17" Dijon Aluminyum Alaşım Jantlar
    Basic Bi-Xenon Farlar
    Sürüş Konfor Paketi (ön -arka park sensörü ,hız sabitleyici=
    Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi
    %65 oranında karartılmış arka camlar
    Yer Tasarrufu sağlayan Stepne
    Işık Görüş Paketi (coming leaving home yağmur sens kararan dikiz aynası)

sipariş verdiğim araç aşağı yukarı 58 bine geliyor bugünki fiyatı

keyfine bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dymmt -- 21 Aralık 2013; 11:28:30 >

• 1.2 golf + opsıyon

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Temizinden bi focus al dostum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Butceyi biraz asabilirseniz 1.4 golf highline

• BeiLan41 kullanıcısına yanıt
    52 000 tl
    1.2 tsı Golf comf
    Sürüş konfor paketı: hız sabitleme, park sensörleri
    Anahtarsız giriş ve çalıştırma
    .
    Ikinci el az km li, focus hb tdci de alınabilir.
    .
    Şubatta gelecek olan YETi de düşünülebilir.

• Golf 1.2 TSI +Donanımlar daha mantıklı olur gibi duruyor ama bayilerin elinde araç var mıdır bilemiyorum.
  • C sınıfında ne kadar kıytırık araba varsa listenize eklemişsiniz. C sınıfının lideri Honda civic ve toyota Corolla yı atlamışsınız çok ilginç.

İyi araştırın ve kullanıcı yorumlarını ve şikayetleri iyi inceleyin derim..

Corolla ve Civic ikilisinden ise civic i tavsiye ederim. Şimdiden hayırlı olsun.
  • 2 ay once 3000 km de hb focus titanium smart paket aldim cok memnunum tavsiye ederim. Boya kaza degisen cizik bile yok. 52000 e aldim. Bence de mantikki yoldasiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sukulented -- 21 Aralık 2013; 13:08:50 >
  • Anladığım kadarıyla Focus 1.6 tdci titanium ile Wv golf 1.2 + opsiyonlara yönelmek mantıklı gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeiLan41 -- 21 Aralık 2013; 14:13:46 >
  • dymmt D kullanıcısına yanıt
    Süper araç olmuş güle güle binin.

• quote:

Orijinalden alıntı: eczman2000

Süper araç olmuş güle güle binin.

teşekkür ederim

araç mart gibi teslim edilecek
    1.2 tsi düşük yakıt tüketimi, vergi diliminin en alt seviyede olması
    ,dizel araçların satın alma ve bakım maliyetlerinin daha yüksek olması sebebi ile tercih sebebim oldu
  • BeiLan41 kullanıcısına yanıt
    Belirttiğiniz araçlar içerisinde parasını hak eden tek aracın focus olduğunu düşünüyorum.Hele golf o fiyatlara nasıl önerilir anlamıyorum yakında kapı kollarını bile ek olarak arabaya koyduracaklar böyle saçmalık olmaz.Bu kadar wv hayranı varken bu politika da değişmeyeceğe benziyor.
  • 3 nünde içine otur, test sürüşü yap. sonra izlenimlerini yaz. bakalım ne karar vereceksin
  • Golf 1.4 Tsi comfortline + surus k. paketi+katlanir yan aynalar
    ve
    Focus 1.6 tdci Titanium+smart paket(sirf Sony icin) cok temiz az km.li
    arasinda kalirdim, yillik km 7500 km. yi gececek ise direkt Focus'u alirdim, yoksa Golf'ude ciddi ciddi dusunurdum.

• Golf ve focus one çıkar burdan.
    Golf 1.2 tsi comfotline+surus konfor paket oneririm. Focus dizelin sifiri biraz asar bütçenizi ama 2. El temiz bulursaniz alin.
    Sony muzik sistemi olmayan ic mekan görüntü olarak güzel değil pek ,biraz da dar içi onun disinda güzel araba. Tsi az yakiyor diyor kullananlar . Ayrica sifir olma avantaji var ...

• Golf alacaksanız en azından 1.2TSI değil 1.4TSI alın. Bagajda 1lt yağ taşımak zorunda kalmazsınız.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.