Şimdi Ara

SON DAKİKA Teog Kaldırıldı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
338
Cevap
2
Favori
19.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: senersongur

Güzel haber.

Bizden başka dünyada SINAV ile kafayı bozmuş ülke yoktu. Millet yıllarca çocukluğunu, gençliğini yaşayamadan saçmasapan sınavlara hazırlanıyordu. Ufacık çocuklar 4-5 yaşında sınav hazırlığı ile kafayı sıyırıyorlardı. Dershane vb. kurumlara her yıl milyarlarca dolar para harcıyordu. Umarım bu tarz gereksiz kan emici kurumlar da kapatılır.

ABD yada gelişmiş eğitimi olan Japonya, G.Kore, Almanya, İngiltere gibi bir ülkeden başarılı bir sistemi ülkemize adapte ederek, geleceğimizi şekillendiririz.

Hükümet inşallah özel okul ücretlerini de senelik belli bir sınıra çeker. Atıyorum yıllık maksimum 5000TL, üniversiteler için de 7500TL.

Bu sayede havadan para kazanan özel okullar da doğrudüzgün paralar alarak, vatandaşı kazıklamayı bırakırlar.

Teog'u kim getirmiş onu da yazsana.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

Güzel haber.

Bizden başka dünyada SINAV ile kafayı bozmuş ülke yoktu. Millet yıllarca çocukluğunu, gençliğini yaşayamadan saçmasapan sınavlara hazırlanıyordu. Ufacık çocuklar 4-5 yaşında sınav hazırlığı ile kafayı sıyırıyorlardı. Dershane vb. kurumlara her yıl milyarlarca dolar para harcıyordu. Umarım bu tarz gereksiz kan emici kurumlar da kapatılır.

ABD yada gelişmiş eğitimi olan Japonya, G.Kore, Almanya, İngiltere gibi bir ülkeden başarılı bir sistemi ülkemize adapte ederek, geleceğimizi şekillendiririz.

Hükümet inşallah özel okul ücretlerini de senelik belli bir sınıra çeker. Atıyorum yıllık maksimum 5000TL, üniversiteler için de 7500TL.

Bu sayede havadan para kazanan özel okullar da doğrudüzgün paralar alarak, vatandaşı kazıklamayı bırakırlar.

Bahsettigin ulkeler uzerine en ufak bir bilgin yok salliyorsun kafandan. O ulkelerde cok agir sinavlar var hatta japonlar intihar falan ediyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Tayyibin torunu TEOG'a girecek yaşa geldi herhalde o yüzden kaldırılmış olsa gerek

• Sadece kitaplara 1.5 milyar para verdik, bunun hesabını kim verecek? Böyle saçmalık görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tlhxyz -- 19 Eylül 2017; 13:35:26 >
  • Şaka gibi. Sınavı sınav takvimi belliyken kaldırıyorlar. Sınavı kaldıracaksan uzun vadede kaldırırsın. 15 senelik iktidar bunu yapmak için yeterli. Liselerin arasındaki kalite farkını azaltıp bu işi çözebilirsin. Ancak bilimsel ve laik eğitim yerine eğitimde dini referans alırsan bunu yapman imkansız.

Parası olan çocuğunu özel okula gönderip kurtaracak. Sınav sistemiyle dezavantajlı ama yetenekli öğrenciler kendi çabalarıyla yaylada açan çiçekler gibi kendilerini kurtarıyordu. Yazık bu ülkenin çocuklarına.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SerkanHur

Öğitim söstömö çökkk kötüüüüğğğğ Töeğğğ özbörcüüüüü

RTE: Teog kaldırıldı

nöğğğğğğğğğğğğğğ nöasıl kölğkör aşkım teöggggg

kıl bile bu kadar dönmüyor

He gülüm he 2013'de TEOG u İsmet İnönü süper bir sistem diye getirdi ve döndü.

Bak bakalım öven, sistemi getiren kim?

Teog her zaman kötü bir sitemdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: sarkat

quote:

Orijinalden alıntı: SerkanHur

Öğitim söstömö çökkk kötüüüüğğğğ Töeğğğ özbörcüüüüü

RTE: Teog kaldırıldı

nöğğğğğğğğğğğğğğ nöasıl kölğkör aşkım teöggggg

kıl bile bu kadar dönmüyor

He gülüm he 2013'de TEOG u İsmet İnönü süper bir sistem diye getirdi ve döndü.

Bak bakalım öven, sistemi getiren kim?

Teog her zaman kötü bir sitemdi

adam daha milletin tepkisinin sebebinin kaldırılmasından değil kaldırış tarzından,eğitim yılı başladığı pek çok çocuk ilk teog'a hazır olduğundan,yerine gelecek sistemin hala belli olmamasından dolayı olduğunu anlamıyor.Fazla şey yapmamak lazım hönkürür hönkürür gider :)

kimlerin oylarıyla seçlip ülkeyi yöneten bir adama kalmış bu ülke cidden komedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 19 Eylül 2017; 14:14:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: winwin35

helal olsun.

Bakın olay TEOG, eğitim sistemi, eğitimde adalet, imam hatipliler, vs. falan değil

Olay şu CB çıktı bir gece kaldırılmalı dedi, 1 hafta da kaldırdılar.

İşte maalesef AKP'nin neden bu ülkede hep 1. parti olduğunun göstergesidir bu olay.

Kafasına koyduğunu jet hızıyla yapma, karar verme ve uygulama, bürokratik süreçle vakit kaybı yerine şip şak işi sonuçlandırma.

Maalesef bizim halkımızda da sonrası ne olacak, alternatifi düşünüldü mü vs. gibi sorular sormak yerine bu iktidar kudretine hayran olduklarından, işte dediğini yapan lider gibi lider sözlerini duyacağız çok.

Yalnız şaka maka harbi lan, adam kaldırılmalı dedi şaaak diye kaldırdılar iyi mi.

Bazı konular vardır şip şak karar verirsin öyle gerekir. Ama eğitim öyle bir şey değil.

Eğitimde hata yaparsan bir nesli kaybedersin.

17 yıldır 5 kez müfredat değişmiş. Aynı müfredatla mezun olabilen bir öğrenci yok.

Bu demekki bir 17 yıldır nesil bozuk yetişiyor.

Sen yol, köprü, kanalizasyon yapmakta usta olabilirsin ama eğitimi git ehline bırak.

Canım istedi olur mu ya!

• Lan. Adam TEOG kaldırılmalı diyor hemen ardından TEOG kaldırılıyor, ne güzel dünya. Torpile nasıl engel olacaksınız? Torpili ortaöğretim kurumlarının girişlerine kadar indirdiniz lan helal olsun!

• Türkiye de yaşanılması daha zevkli hale geliyor, yeminle.

• BlackLead kullanıcısına yanıt
    Bence ME bakanı bile yerine ne getireceğini bilmiyor.

Adam çok pis terse geldi. Zaten Eğitimden de çakmıyor.

Şu an desen ki TEOG yerine ne gelecek, adam üzerinde çalışmaya devam ediyoruz diyecek.

Artık bu sene sınav filan yapamazlarda. Bu sene çoluğu çocuğu girenlere Allah sabır versin.

Durumları çok fena.

Muhtemelen okul puanlarına göre yapılacak ve şişirme notlar olacak.
  • sarkat kullanıcısına yanıt
    Kim düşünür?

Kitabı ücretsiz dağıtmaya başlamış, tablet falan modern eğitime geçmiş, müfredat desen o 5 değişimle eğitimi kendi kültürümüze, kendi örf adetimize uygun hale geliyor.

Bak turizm meslek liselerinde servis bar derslerinde alkollü içecekler konusu, kokteyl yapım uygulamalı dersleri bile kaldırıldı. Artık shaker'a yoğurt koyup milli içeceğimiz ayran yapacağız.

Dolayısıyla senin bu söylediklerin kimsenin umurunda değil, önemli olan durum şu, Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan beri bu ülke 800 Yıllık geleneklerinden kopartılıp muasır medeniyetlere ulaşma hedefi için modernizim adına çürüyen, özünden uzaklaşan bir toplumdu.

2002 den beri ise bu çürümeye RTE dur dedi ya gerisi önemli değil.
  • Teog sınavının bir sürü hataları vardı. Öncelikle bu sınav 2. yazılı yerine düşünülen bir sınavdı ve yerleştirmeye esas olan 3 senedeki 6 sınavın yerine getirilmişti. Zaman geçtikçe onbinlerce teog birincisi çıkmaya başladı. Sistem şişti. A semtinde oturan çocuk E semtine , E semtinde oturan çocukta A semtine servisle gitmeye başlatı. Servislerden trafik sıkıştı, çocukların tüm zamanı yolda geçmeye başladı. Ben kendi çocuklarımdan biliyorum. Günde 3 saat okula gitmek için harcanır mı?

Bence hızlı karar verilmesi belirsiz durumdan daha faydalı oldu. Kalkacak dedikten sonra bu sene çocukları teog a sokmak onlara haksızlık olurdu.

Milli ekonomi, trafiğin azalması, ailelerin masraflarının düşmesi ve çocukların daha çok cocukluklarını yaşaması adına bence önemli bir değişiklik olmuştur. Her mahallede, her okulun hem başarısız, hem de başarılı öğrencilerinin olması çok daha mantıklı. Okul içi rekabeti ve okulun toplam başarısını artırır bu durum.

Tüm başarılıları bir okula, tüm başarısızları bir okula toplamak eğitim adına sürdürülebilir bir durum değil. Özellikle başarısızların toplandığı okullar çöpe dönüşürken, başarılıların olduğu okullarda da herkes başarılı olamayacak, başarılıların içinde bir çok çocuğun motivasyonu düşecek. Oysa o çocuğu başka okula verdiğinde o okula göre başarılı oldundan kendi motivasyonu da artmış olacak.

Bir eğitimci olarak yapılanı destekliyorum.

• Memlekette eğitim , kanun , hak , hukuk , adalet don lastiği gibi nere çekersen oraya gidiyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.f.y.

Teog sınavının bir sürü hataları vardı. Öncelikle bu sınav 2. yazılı yerine düşünülen bir sınavdı ve yerleştirmeye esas olan 3 senedeki 6 sınavın yerine getirilmişti. Zaman geçtikçe onbinlerce teog birincisi çıkmaya başladı. Sistem şişti. A semtinde oturan çocuk E semtine , E semtinde oturan çocukta A semtine servisle gitmeye başlatı. Servislerden trafik sıkıştı, çocukların tüm zamanı yolda geçmeye başladı. Ben kendi çocuklarımdan biliyorum. Günde 3 saat okula gitmek için harcanır mı?

Bence hızlı karar verilmesi belirsiz durumdan daha faydalı oldu. Kalkacak dedikten sonra bu sene çocukları teog a sokmak onlara haksızlık olurdu.

Milli ekonomi, trafiğin azalması, ailelerin masraflarının düşmesi ve çocukların daha çok cocukluklarını yaşaması adına bence önemli bir değişiklik olmuştur. Her mahallede, her okulun hem başarısız, hem de başarılı öğrencilerinin olması çok daha mantıklı. Okul içi rekabeti ve okulun toplam başarısını artırır bu durum.

Tüm başarılıları bir okula, tüm başarısızları bir okula toplamak eğitim adına sürdürülebilir bir durum değil. Özellikle başarısızların toplandığı okullar çöpe dönüşürken, başarılıların olduğu okullarda da herkes başarılı olamayacak, başarılıların içinde bir çok çocuğun motivasyonu düşecek. Oysa o çocuğu başka okula verdiğinde o okula göre başarılı oldundan kendi motivasyonu da artmış olacak.

Bir eğitimci olarak yapılanı destekliyorum.

yerine getirilecek sistem belli olmadan eski sistemi kaldırmanın hiç bir mantıklı izahı yok boşuna savunmaya kalkmayın hocam.

Çocuklar bu yazdan beri teog'un ilkine hazırlanıyor ve şimdi pat kaldırdık diyorlar kasımdaki sınavı. Pek çoğu hazırdı bile o çocukların.Şimdi yaşadıkları stresi vs. düşünebiliyor musun?

Daha geçen cuma teog'a açık uçlu sorular eklenecek haberi yayınlandı milli eğitim sayfasında.Daha 10 gün sonrasının planını yapmayan bir meb'den bahsediyoruz,bir anda sürüyle öğrencinin kaderi değişti ,gerçi onlarında eli kolu bağlı padişahımız ferman yazdırdı ne yapsınlar değil mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 19 Eylül 2017; 14:19:14 >

• Bir adam düşünün,

dış politikası ayrı bir deerttt

iç politikası ayrı derttt

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaş benden sonra baya değişmiş bu sistem. lgs vardı benim zamanımda. ondan önce ne vardı hatırlamıyorum gerçi de. lgs, oks, sbs, teog atladığım yoktur umarım. lgs ve öss'ye giren biri olarak şanslıyım galiba ben :)

• < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Milletle dalga geçmesinler artık sınav olmasın liselere girişte. Torpil falan diyorlar. Elenen zaten öss de elenir. Lise için Torpil yaptıracak anne babaya da yapacak olan öğretmen varsa onlara da yazıklar olsun artık. Artık üniversite sınavı dışında sınav istemiyoruz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.