Şimdi Ara

SON DAKİKA...FRANSADA ZAMLAR GERİ ÇEKİLDİ (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
1
Favori
38.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
125 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "HALKIN HAKKINI ARAMASI BAZILARININ ZORUNA GİTMİŞ, HALK GEREKEN TEPKİYİ GÖSTERİYOR AMA İLK SALDIRAN POLİS OLUYOR HALK SESSİZCE EYLEM YAPSA DAHİ ANINDA POLİSTEN SERT KARŞILIK GÖRÜYOR EEE VATANDAŞ NE YAPACAK GEL BENİ JOPLA MI DİYECEK, GEL BENİ GAZLA, BEN ARMUTUM, ŞİDDETİ HÜKÜMET BAŞLATIYOR!!!!
    BAK NASIL POLİSTE DESTEK VERMEYE BAŞLAMIŞ BUYUR İYİCE KUDUR!!!"

SON DAKİKA...FRANSADA ZAMLAR GERİ ÇEKİLDİ

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/fransada-polisten-sari-yeleklilere-destek-215917h.htm

quote:

Fransa’da polisten sarı yeleklilere destek
    2-3 dakika

Fransa’da polisten sarı yeleklilere destek

Fransa’da sarı yeleklilere polisten destek geldi. Ülkedeki en önemli polis sendikalarından Vigi, cumartesi gününden itibaren süresiz greve gitme kararı aldı. Greve, İçişleri Bakanlığında çalışan idari, teknik ve adli tıp memurları ve işçiler katılacak.

Fransa'da polis sendikası, sarı yeleklilere destek için cumartesiden itibaren süresiz greve gidecek.

Fransız basınında yer alan haberlere göre, ülkenin en köklü polis sendikalarından Vigi, akaryakıt zamları ve ekonomik koşulların iyileştirilmesi için gösteriler düzenleyen sarı yeleklileri desteklemek amacıyla cumartesi gününden itibaren grev yapacak.

Haberde yer alan sendika açıklamasında, "Sarı yeleklilerin istekleri hepimizi ilgilendiriyor. Yasal olarak onlarla dayanışma içinde olmanın zamanıdır." ifadelerine yer verildi.

Greve, İçişleri Bakanlığında çalışan idari, teknik ve adli tıp memurları ve işçilerin katılacağı belirtildi.

Sarı yelekliler cumartesi Paris'in sembolleri arasında yer alan Champs-Elysees Caddesi'nin çevresinde gösteri düzenleyecek.

PROTESTOLAR

Fransa'da akaryakıt zamlarına ve ekonomik şartların kötüleşmesine tepki olarak 17 Kasım'da başlayan sarı yeleklilerin eylemleri, ülkede son yılların en şiddetli protestosuna dönüştü.

Genellikle şehir merkezlerindeki yüksek kiralar nedeniyle kırsal bölgelere yerleşenlerden oluşan göstericiler, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'dan akaryakıt vergilerini düşürmesini ve ekonomik koşulların iyileştirilmesini talep ediyor.

Başkent Paris'in Champs-Elysees Caddesi çevresinde 1 Aralık'ta düzenlenen, binlerce kişinin katıldığı gösteride polisin eylemcilere sert müdahalesi, sokaklarda araçların ve çöp bidonlarının yakılması, iş yerlerinin yağmalanması, sık aralıklarla ses bombalarının patlatılması ve alevlerin yükselmesi, kenti "kaosa" sürüklemişti.

Champs-Elysees çevresindeki birçok restoran, kafe ve mağaza, protestolar nedeniyle kepenk indirmiş ve çevrede de 3 ila 4 milyon avroluk hasar oluşmuştu. Ülkenin birçok kentindeki gösterilerde de caddeler ve yollar kapatılmıştı.

Gösterilerin başından bu yana çıkan olaylarda 3 kişi hayatını kaybetmiş, 222'si güvenlik görevlisi bin 43 kişi yaralanmış ve bin 424 kişi gözaltına alınmıştı.

"Sarı yeleklilerin" protesto ettiği akaryakıt zamlarının 2019 yılı için iptal edildiği açıklanmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: 88mph

Biraz tarih okursan toplumların nasıl geliştiğini, hakkın nasıl alındığını görürsün. Senin mantığında olsaydı insanlık, şuan hala ortaçağı yaşıyorduk. Ayrıca ortalığı yıkacaklar tabi, gezide de yıkıldı ortalık. Bize biber gazını silah gibi kullanıp sıkan polislere, Atatürk'ün p.çleri diye saldıran polislere silah alıp sıkmadık, insanlar hırsını duraklardan, kaldırımlardan vs.den aldı. İnsanın doğası budur, yapılan normaldir. Asıl insanlar bunu yapmıyorsa tehlike büyük demektir. Ya toplum bir süre sonra tamamen yozlaşmanın ahlaksızlığın normalleştiği bir pislik çukuru haline gelecektir ya da sonunda yapılan eylemin boyutu sadece mala gelen zararla değil canlada olacaktır. Biz şuan pislik çukuru durumundayız, zira gezi eylemleri oldu, bir sürü eylemci polis yüzünden öldü, ölen canlara değil, kırılan 2 durak camına yani mala acıdı "insancık"lar. Elin Yunanistanında, polis 15-16 yaşında bir çocuğu öldürdü bütün ülke ayağa kalktı.
    bizdede ensar davasında bir kereden bişey olmaz dendi.medeniyet farkına bak.

iq ortalamasının 88 olduğu ülkeden fazlasını beklememek gerek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Master Willem -- 6 Aralık 2018; 16:38:33 >

• Fransız devrimini halk ayaklanması zanneden biriyle tartışmak benim hatam özür dilerim. Rica ederim beni alıntılama, bu son cevap olsun.(milli mücadele hariç - topyekün bir halkın azgın emperyalistlere karşı mücadelesidir) Sen yapılan tarih propagandasına göre inanarak tatlı hayaller kurmaya devam et bakalım.
  • OPTİMİST kullanıcısına yanıt
    Bana laf ebeliği yapma, bal gibi anlatmak isteneni biliyorsun, kıvıracaksan bencede tartışma benle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 88mph

Bana laf ebeliği yapma, bal gibi anlatmak isteneni biliyorsun, kıvıracaksan bencede tartışma benle.
    Burjuvazinin ( Sermaye, toprak sahibi zenginlerin ) Kilise / Dini otorite ile kapışmasını Halk ayaklanması diye yutturmuşlar sana, buralarda ahkam keseceğine bi kenara çekilip sana öğretilenleri geniş bir perspektfiten sorgulamaya başlasan kendine büyük iyilik etmiş olursun, Fransada ki işler sana büyük gelir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoSSgO

Aferim Lan Fransızlara, Ne özeniyorum kültürlü ve hakkını yedirmeyen, hırsızlığı savunmayan ülkelere. Keşke benim ülkem de böyle bir bilince sahip olsaydı. Şimdi akp nin bir yolsuzluguyla ilgili başlık açsam 38 sayfa savunurlar halbuki.

"Çalıyor ama çalısiyor"(bir milletten duyup diyebileceğimiz en ahlaksız cümle) diyen bir milletin ferdi olarak hem utanıyor hem tebrik ediyorum.
    Ona sıra gelmeden yöneticiler açtığınız konuyu siliverirler zaten..
  • evet zamlar geri çekildi. Ancak 6 aylık bir süreyle geri çekildi sanırım. Fransa Hükümeti açıklama yapmış. 6 ay sonra Paris olayları yeniden başlayabilir. haftalikgunluk.wordpress.com/2018/12/06/5-aralik-2018/
  • webbie kullanıcısına yanıt
    Hükümeti savunduğumu sanma ama seni şikayet ettilerse muhtemelen ağzından hakaret içeren bir şey çıkmıştır.bunlara dikkat etmek lazım.müdürünün,amirinin gözüne girmek için pusuda bekleyen kraldan çok kralcı çok var.adam sigortasız çalışıyor,500 liralık telefon kullanıyor ama milyon dolarlık adamların şakşakçılığını yapıyor.

Hükümet yetkilileri son model iphone kullanıyorken "yerli telefon kullanın "deyince iphone'ları kırıp Vestel alan adamlardan ne beklersin? Sorgulama yetisini kaybetmiş insanlar var.bırak savcılığa şikayet etmeyi seni bıçaklamadıklarına şükret.bunlara" yüzerek Yunanistan'a gidip orayı fethedeceğiz" deseler yüzme bilmeyenler de denize atlar.o derece uyuşmuşlar,afyonlanmışlar.

Benden sana tavsiye ağzından en ufak bir hakaret çıkmasın yoksa mahkemeler hiç affetmez.en ufak hakaretin bedeli 3 bin lira olur ve sicilin bozulur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Bu ülkenin içinde bulunduğu durumu açıklayabilecek bir tanı ve teşhis yok.

Ben de çıldırdım artık oyu AKP'ye atacağım. Kamyonun freni patlamış yokuş aşağı gidiyoruz ben de gaza katkıda bulunacağım.
    Kesinlikle katılıyorum. Bu denli hastalıklı bir toplumu çözebilecek,açıklayabilecek sosyolog veya sosyolog topluluğu yok dünyada

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram5

Hükümeti savunduğumu sanma ama seni şikayet ettilerse muhtemelen ağzından hakaret içeren bir şey çıkmıştır.bunlara dikkat etmek lazım.müdürünün,amirinin gözüne girmek için pusuda bekleyen kraldan çok kralcı çok var.adam sigortasız çalışıyor,500 liralık telefon kullanıyor ama milyon dolarlık adamların şakşakçılığını yapıyor.

Hükümet yetkilileri son model iphone kullanıyorken "yerli telefon kullanın "deyince iphone'ları kırıp Vestel alan adamlardan ne beklersin? Sorgulama yetisini kaybetmiş insanlar var.bırak savcılığa şikayet etmeyi seni bıçaklamadıklarına şükret.bunlara" yüzerek Yunanistan'a gidip orayı fethedeceğiz" deseler yüzme bilmeyenler de denize atlar.o derece uyuşmuşlar,afyonlanmışlar.

Benden sana tavsiye ağzından en ufak bir hakaret çıkmasın yoksa mahkemeler hiç affetmez.en ufak hakaretin bedeli 3 bin lira olur ve sicilin bozulur.
    Sağolsunlar, arada sırada şanslarını deniyorlar ama ellerine henüz birşey geçmedi. Hatta bir ara grup halinde şikayet edip, sırtımdan prim kazanmaya da çalıştılar ama o da işe yaramadı.

İşin acı yanı, aynı adamlar muhtemelen para için kendi babalarını bile benzer şekilde harcayabilecek tipler ve biz bu insanların seçimlerini yaşıyoruz.

Bu arada, uyarınız için teşekkür ederim.

Fransız burjuvalar ne toprak ne de sermaye sahibi orta sınıfı temsil ediyorlar.İngiliz burjuvaları ile birbirine karıştırmışsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7F5E754B7 -- 6 Aralık 2018; 17:58:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7F5E754B7

Fransız burjuvalar ne toprak ne de sermaye sahibi orta sınıfı temsil ediyorlar.İngiliz burjuvaları ile birbirine karıştırmışsınız.
    Fransız İhtilali / aydınlanma denen şeyin ardında da İngiltere var zaten hocam. Benim anlatmaya çalıştığım husus Fransız Devriminin Halk hareketi/ isyanı gibi sunulmasu halbuki alakası yok. Halkın bir kısmı bu işe kışkırtılmış / bu işte kullanılmış olabilir ama günün sonunda kazanan Burjuva , kaybeden Dini otorite'dir. İktidar / yetki değişiminden başka bir şey değil , zulüm daha kitlesel bir hale gelip büyüyerek devam etmiştir
    Fransız devrimini halkın bir kısmının kışkırtılması söylentisi doğru değil.Fransız ihtimali doğrudan mutlak krallığı hedef aldı dini otoriteyi değil.Dini otorite krallığa bağlıydı, krallık dini otoriteye değil.

Sadece iktidar yetki değişimi demekte çok yanlış çünkü sonrasında Fransa ve bundan etkilenen ülkelerin başta siyasi yapısı olmak üzere birçok şeyi tamamen değişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7F5E754B7 -- 6 Aralık 2018; 18:48:58 >
  • Bunlar aktroll falan değilki bunlar kripto fetocu...
    Çoğuda zaten akp diyor.
  • Hiç kimse şikayet etmesin sonuçta herkes kendi hür iradesi ile oy kulanıyor ne yapalım

Benzin 6TL civarında ise ne yapalım dolaylı vergilerle altında eziliyorsak ne yapalım

köprüler zarar ediyorsa ne yapalım sayıştayıon açıkladığı KM de 63 TL yakan arac
  • Yes!!! ACAB!!!SON DAKİKA...FRANSADA ZAMLAR GERİ ÇEKİLDİ
  • Adamlar sonuçta zamları geri çektirdi, fazla edebiyata gerek var mı bu saatten sonra,

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Burjuva uzaylı mı? Halkın bir kesimi değil mi? Ortada otoriteye karşı ayaklanma, karşı çıkma yok mu? Burjuvanın otoriteye karşı itaati sonucu mu oldu Fransız Devrimi :) Sonucunda monarşi yıkılmadı mı...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.