Şimdi Ara

SON DAKİKA: 800'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi getirildi (20 Mayıs 2020) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
298
Cevap
6
Favori
23.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
351 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lazer__

Alıntıları Göster
    Adamsin hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: enizam

Hiç de garip değil. Satıcı elindeki malı eski fiyattan satmaya devam ederse, stoğu bitirip yeni mal alacağı zaman mesela 10 tane yerine ancak 7 tane alabilecek.
    Bir dahakine 7 yerine 5 vsvs. Yani sermayesi eriyor eski fiyattan satınca. Ticaretin doğasına aykırı.
    Ne alaka peki ? Yeni aldığı malları eski fiyattan mı satsın dedik? Eski fiyattan aldığını eski fiyattan satsın. Yeni aldığı malları yeni fiyattan sattığı zaman arada fark falan kalmıyor. Aynı şekilde devam etmiş olur. Boş yere algı yapmaya çalışıyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek adam sistemi ile uçuyoruz 😎

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Berke_NO -- 20 Mayıs 2020; 11:16:46 >
  • Valla artık hızlarına kimse yetişemiyor , ben artık market ürünlerindeki fiyat değişimini takip edemiyorum , alıp geçiyorum .Bu yapılan zammı bile güzel adım yerli üreticiyi desteklemek lazım yabancı ürün gelmesin diyor Çomarlar, nasıl bir beyin nasıl bir düşünce tarzı, acaba kafaları gerçekten bu kadar mı basıyor , yoksa işlerine geldikleri için mi böyleler ? Sanki bu yapılan zamdan üretici etkilenecek , üretici ithal ettiği ürün pahalılaşırsa son kullanıcıya , bizlere gelene kadar da pahalılaşacak , yani bizlere , kullanıcılara giriyor bu ilave ek vergi . Şimdi de trol haber sitesi başlık atmış , dolar 10 TL olacak diye bekleyenler çok bekler , katarla bilmem kaç milyon dolarlık Swap anlaşması yaptılar diye seviniyor , swap deyince , antik kuntik laflarla Çomarları kandıracaklarını biliyorlar , düşmana gerek yok , düşman işte bunlar , elin arabından faizle borç para aldık diye trol gazlıyorlar .

• Gördüğüm kadarıyla listedeki ürünlerin çoğu Türkiye de üretimi rahatlıkla yapılabilen ürünler, umarım iç piyasa canlanır bu vesileyle

• Ben çifte bayram derken corona dan bahsediyor sanıyordum demekki buymuş

• quote:

Orijinalden alıntı: Mehmet Sırrı

Gördüğüm kadarıyla listedeki ürünlerin çoğu Türkiye de üretimi rahatlıkla yapılabilen ürünler, umarım iç piyasa canlanır bu vesileyle
    hee kesin. emin ol iç piyasa canlansın diye yapılıyor bu hamleler zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman06

Fabrika açmaya gerek yok ki, bacasız fabrika dedikleri bu olsa gerek

devlet bulmuş taktiği. bir tane üretici firmaya bir tane de bana al diyor. oh beleş fabrika. hemde her şeyi üretiyor. sigaradan tut, araba, alkol, elektoniklere kadar

dünyanın en büyük bacasız fabrikası, iyi geliri var

• quote:

Orijinalden alıntı: PrensMişkın

Fransızlar benzine üç beş kuruş zam geliyor deyip ülkeyi ayağa kaldırıyorken türk milletine bakın
    Araplar dahi şu an haklarını arıyorlar. Srap demeden önce saygıyla eğilin bundan sonra
    Türk milleti sindirilmiş bir milletdir. eğer türk halkı uykusundan uyanamazsa araplar bizi geçer bu kafayla 10-15 sene içinde.
  • sağ olsunlar eski Türkiye'den eser kalmadı. Şahlandık alayı bizi kıskanıyor....

Bi dakka doktor bey geliyorum, ilacım mı unutmuşum doktor bey.

• Zaten ucuz olan şeylere gelmiş.Böylece zenginden alıp fakire vericekler.Onlar konuşur ak parti yapar.Bir zahmet 900 farklı şey de yapmayın oturun oturduğunuz yerde neyinize yetmiyor kuru ekmek zeytin peynir.

• Bence tek böbrekle de yasanır yani çok aç gözlü olmayın.

• Kılıçdaroğlu gibi mıymıntı muhalefet olunca %500 zamda yapılır oy kaybı falan olmaz.
    Eş dost doldurursan partiyi böyle pasif kalırsın.
    Kaç seçim kaybedip hala o koltukta oturuyor.
    CHP'nin başına bir an önce konuşmayı becerebilen birisinin gelmesi lazım.
    Eeee öe falan demekten konuşamıyor adam. Oy verenler bile dinlemek istemiyor.
    Muhalefet pasif olduğundan hükümet istediği her şeyi yapıyor.

• bir sonraki vergi zammı olarak arabalara bekliyorum veya elektronik tüm şeylere.

en sondaki gıda ürünlerine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Colda

Kılıçdaroğlu gibi mıymıntı muhalefet olunca %500 zamda yapılır oy kaybı falan olmaz.
    Eş dost doldurursan partiyi böyle pasif kalırsın.
    Kaç seçim kaybedip hala o koltukta oturuyor.
    CHP'nin başına bir an önce konuşmayı becerebilen birisinin gelmesi lazım.
    Eeee öe falan demekten konuşamıyor adam. Oy verenler bile dinlemek istemiyor.
    Muhalefet pasif olduğundan hükümet istediği her şeyi yapıyor.
    Onu geç, akp mhp oy toplamının hala %40'ın üzerinde olduğu düşünüldüğünde böyle millete karşı çok insaflı vergi veriyorlar yine de.

başka ülkelerde neden böyle ağır vergiler yok sanıyorsunuz?. çünkü o ülkelerin halkları en ufak bir vergi artışında sokaklara dökülen iktidarı istifaya çağıran devlet düşmanı vatan haini halklardır da ondan. bizim halkımız gibi devleti ne kadar koyarsa koysun desteğe devam eden, ohhh biraz daha koy diyen halklar değil onlar.

iş halkta bitiyor. bu halk bugün başına gelenleri sonuna kadar haketti. YETMEZ AMA EVET.

• 900 farklı ürünün lobisini ve yahudileri kınıyorum

• Korona'yı gerekçe olarak gösteriyorsan korona geçince bu gelen ek vergileri komple kaldırman gerek. Bunu yapamıyorsan o zaman bunun tek bir anlamı var o da korona bahane vergiler şahane
  • Sevindiği bir an ve söz vardır yurdum insanının, halbuki üzülmesi gereken söz tamda o sözdür.
    Bir şeyi alıpta zam geldiğinde. Biz tam zamanında almışız şimdi oooo

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.