Şimdi Ara

Sollama yaparken arkadan sıkıştırıp selektör yapanlar ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
4
Favori
16.333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2F06C70E2

Boş yapmayacaksın, yanımda kamyon varken selektör yapmayacaksın bu kadar basit baba parası yiyen makas atıp milletin canını hiçe sayanlar olarak bunu savunuyorsun :) keşke bir gün bu şekilde bir olayda bana denk gelsen :)
    keşke hızına uygun olmayan durumda sollamaya kalksan da bi de önümde frene bassan.
    sağından geçip önüne kırarken o zaman sana sellektörün yerini acı şekilde öğretirim.
  • Iki haftada bir Antalya Isparta yaparım Burdur Ağlasun yolu üzerinden herseferinde 80 kere yaşıyorum şu olayı ya. Ama burdan okuduğum şeyleri yapıcam güzelmiş 😄👍

• Diablo kullanıcısına yanıt
    bunlara bir de beyaz renk c200d amg kullananları eklemek lazım. tabi adam 300bin lira verip araç alınca kendini yolların kralı sanıyor. hakbuki kaput altında megane motoru var.

ankara otobanında bunlardan bir sürü denk geliyor. hepsine benzer şekilde ayarı veriyorum.

arkadan selektör yapınca kaba gibi 530i yazıyor, onu gör bari. bazen fena rencide ediyorum. küfür etsen bu kadar bozulmaz adam.

uzun yokuşta arkadan selektör yapıp geliyor. beklese yol vereceğim. ben de inat kamyonla sabitliyorum hızı. gidecek yer yok tabi.

tam yokuşun ortasında 1 vites küçültüp gaza yapışınca adamların aynada gözüken o şaşırmış surat ifadeleri ve ufukta kaybolmaları....

Sollama yaparken arkadan sıkıştırıp selektör yapanlar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: L.Miura

Iki haftada bir Antalya Isparta yaparım Burdur Ağlasun yolu üzerinden herseferinde 80 kere yaşıyorum şu olayı ya. Ama burdan okuduğum şeyleri yapıcam güzelmiş 😄👍
    Bence sanal alemde her denilene inanma

Arabada silah taşıma olayının pik yaptığı güzel ülkemde en iyisi sakin olmak

Yaşamak ve hayatta kalmak güzle şey değerli forumdaşım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hassey -- 13 Eylül 2018; 11:17:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hassey kullanıcısına yanıt
    Yok hocam silah taşıma mevuzusunda falan isim olmaz.
    Ornek vereyim biri, aynaları kapatıyorum dikiz aynasini karartıyorum saga geçince açıyorum, demiş bu bana göre işe yarar bişi. Yoksa hayatta sevmem trafikte dalasmayi kavga etmeyi. Ben sollamada arkamda böyle biri sıkıştırınca baya stres oluyorum geriliyorum fakat istemsiz oluyor işte bunlar biside yapamıyorum.
    Yaşamak ve hayatta kalmak kesinlikle çok güzel bişi forumdasim :).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.Miura -- 13 Eylül 2018; 11:21:11 >
  • Ben size silah taşıyın anlamında demedim.

Karşı taraf için konuştum.

Bildiğim için söylüyorum.

Her 4 araçtan üçünde ateşli silah var.

Niyazi olmak gibi bir tehlike varken hiç gereği yok

Geç yiğidim geç deyip belasını başka yerden bulmasını ummaktan daha Selim bir şey olmaz

Yolunuz bahtınız şansınız açık olsun

Bir de nikiniz Türkçe olaydı iyiydi

Biraz didaktik takıldıysam affola

• quote:

Orijinalden alıntı: budak_1903

bunlara bir de beyaz renk c200d amg kullananları eklemek lazım. tabi adam 300bin lira verip araç alınca kendini yolların kralı sanıyor. hakbuki kaput altında megane motoru var.

ankara otobanında bunlardan bir sürü denk geliyor. hepsine benzer şekilde ayarı veriyorum.

arkadan selektör yapınca kaba gibi 530i yazıyor, onu gör bari. bazen fena rencide ediyorum. küfür etsen bu kadar bozulmaz adam.

uzun yokuşta arkadan selektör yapıp geliyor. beklese yol vereceğim. ben de inat kamyonla sabitliyorum hızı. gidecek yer yok tabi.

tam yokuşun ortasında 1 vites küçültüp gaza yapışınca adamların aynada gözüken o şaşırmış surat ifadeleri ve ufukta kaybolmaları....

geçen bir tanesi gece vakti önüme düştü kırmızı ışıkta. bir kalkış kalktı ki sanki e55 amg sürüyor paşam ben de arkasından kalktım başladım sıkıştırmaya kaçmaya çalışıyor kaçamıyorda en sonunda sağa geçti. arabam astra cdti. bazen böylelerine ne kullandıklarını hatırlatmak gerekiyor.
  • işin kötü yanı alışılacak gibi bir durum da değil..
    Ne canlılarla aynı havayı soluyoruz, aynı şahlanan ülkede yaşıyoruz ya artık idrak yollarım tıkandı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tropeus77

makasa sıkıntı çıkarmıyorum çünkü o makas atma hayvanlığını geçmişte bende yapıyordum ancak selektöre hiç gelemiyorum.. açık camdan küfrünü yersin kaçarın yok..

Alıntıları Göster
    Yav ben 1000 Km Bursa-Giresun yolunu 8 saatte toplam 7-8 selektör atarak gitmiş adamım.

O kolu oyuncak gibi kullanmam.Ama çok küfür işittiğim doğru,onlar da işitiyor benden orası ayrı

• quote:

Orijinalden alıntı: SoNLife

Sollamadan önce arkana baksan keşke
    Merhaba. Bana yazdıysanız, sollamaya çıktıgımda arkam boştu. Kamyonları sollarken uzaktan selektor ata ata hızla araba geldı ve tamponuma yapıştı. Benım sağımda kamyon ve tırlar vardı, ben onları sollarken adam ınatla selektor yapıyordu. Sınırden dörtlüleri yaktım, nasıl yol vereyım dercesıne ama adam hala selektor yapıyordu.
  • Geçen gidiyorum bende ortalama hızım 120 önümde adamın biri kamyonları solluyor oda 100-110 yol boş adam 3-4 kamyon sollayacak önüme geçti sol şeritte, kamyon sağdan 100 ile gidiyorsa bizim eleman 101 ile sollayacak bunları 3-5 dakika bekledim adam halen aynı yapıştım bende dibine yolda vermiyor hain iyice dibine girip yaktım şimşekleri korna basıyor bide, sinirimi alamadım önüne geçip arka sisleride yaktım gözleri yansın diye . Sende böyle bir şey yaptıysan bilemiyorum yani Sol şeridi fazla işgal etmemek lazım helede akan yolda . Gidemiyorsan gidene yol vereceksin abi yapacak bir şey yok. Senin durumun biraz mecburi ama var böyle garp tipler araban iyiyse sende onla birlikte basacaksın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARTHUR. -- 13 Eylül 2018; 15:35:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARTHUR.

Geçen gidiyorum bende ortalama hızım 120 önümde adamın biri kamyonları solluyor oda 100-110 yol boş adam 3-4 kamyon sollayacak önüme geçti sol şeritte, kamyon sağdan 100 ile gidiyorsa bizim eleman 101 ile sollayacak bunları 3-5 dakika bekledim adam halen aynı yapıştım bende dibine yolda vermiyor hain iyice dibine girip yaktım şimşekleri korna basıyor bide, sinirimi alamadım önüne geçip arka sisleride yaktım gözleri yansın diye . Sende böyle bir şey yaptıysan bilemiyorum yani Sol şeridi fazla işgal etmemek lazım helede akan yolda . Gidemiyorsan gidene yol vereceksin abi yapacak bir şey yok. Senin durumun biraz mecburi ama var böyle garp tipler araban iyiyse sende onla birlikte basacaksın
    Konuyu tekrar oku lütfen. Ben kaldırımda bile yürürken sağdan en kenardan yururum arkadan geçmek ısteyene engel olmayayım dıye. Yolda mı sol şeriti işgal edecegım allah askına ? O sol şeriti işgal edenlerden en az senın kadar nefret edıyorum. Ama ben sol şerite sadece sollama ıcın cıkıyorum ve sollama yaparken hız sınırını bıle aştıgım oluyor.

Sağ tarafımda kamyon varken nasıl yol vereyım ? Hızımı 150-180 km ye mı cıkarayım arkadakı ıcın ? Zaten 2 dk beklese kamynu gecıp sağa gecıcem, anlasın diye dörtlu yaktım dıyorum ama adam bellı kı maganda. O hızda tampona yapışan bırısının baska acıklaması olmaz, frene dokunsam bana çarpardı.

Sollayan adam isterse yavas gıtsın yıne selektor yapmam, sonuçta herkes hızlı kullanacak dıye bır şey yok. Sollaması bıttıgı halde yol vermezse evet birkaç kere selektor yapıp yol isterim. Yol vermezse ugrasmam sağından gecerım. Ben araba kullanırken sureklı arkayı kontrol edıyorum sağ şeritte bıle olsam hocam.

İyi forumlar.
  • Silenforce kullanıcısına yanıt
    Psikoloğa gitsene.. bir insan küfür yediğini bile bile neden yine küfür yemeye devam eder.. sor bir doktora ciddiyim..

Bir uyarı daha yapayım.. makas attığında ilk araç yani gerideki aracın şöförü acemi ise bir anda senden kaçmak istiyor vede kaza yapabiliyor.. süratli ise ölümcül bile olabiliyor.. kulağına küpe olsun...

• 12 Angry Men kullanıcısına yanıt
    Ben sizin durumunuza bişey demiyorum hocam, bu memlekette duran trafikte bile sol şeritte selektör yapan garip insanlar var . Ben hayatta kimseyi rahatsız etmem beni çok zorlamadıkça. 180 ile giderken bile yanımdan muazzam hızla geçen araçlar oluyor onlarada hak vermek lazım . Bir ara otomatik bora ile yola çıktım 160-180 gidiyorum önümde biri çıkıyor yol boş ama beni yavaşlatıyor, o arabayla tekrar o hıza çıkmaya üşeniyordum :D
  • erka1907 kullanıcısına yanıt
    Ha tabi öğretirsin ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: tropeus77

Psikoloğa gitsene.. bir insan küfür yediğini bile bile neden yine küfür yemeye devam eder.. sor bir doktora ciddiyim..

Bir uyarı daha yapayım.. makas attığında ilk araç yani gerideki aracın şöförü acemi ise bir anda senden kaçmak istiyor vede kaza yapabiliyor.. süratli ise ölümcül bile olabiliyor.. kulağına küpe olsun...
    Acemiyse sollamasını yapıp defolup gidicek şeridine biz de acemiydik.

Kendilerini küfretmek için zorlayanlara karşı birşey yapamam.Ben yolunda giden adama neden bulaşıyım,veya düzgünce sollamasını yapıp giden adama.Yine olsa yine yaparım.Altımda önünde metal koruma barı olan pick-up olsa tamponuna bile değdiririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Silenforce

Acemiyse sollamasını yapıp defolup gidicek şeridine biz de acemiydik.

Kendilerini küfretmek için zorlayanlara karşı birşey yapamam.Ben yolunda giden adama neden bulaşıyım,veya düzgünce sollamasını yapıp giden adama.Yine olsa yine yaparım.Altımda önünde metal koruma barı olan pick-up olsa tamponuna bile değdiririm.

Alıntıları Göster
    bildik barzo bir apaçi.. dersini alırsın bir gün merak etme..
  • Hep bunlar araçların güzelliğinden oluyor.Bastın mı 200 e dayanıyor araçlar.
    Halbuki araçlar şahin ,doğan,brodway vs olsa paşa paşa gidersiniz kavga etmeden.
  • Var öyle tipler,

Bayramda Balat>Eminönü yönündeyiz, araçlar azalmış trafik ortalama bir anadolu şehri yoğunluğuna inmiş herkes sakin sakin seyir halinde iken 06 plaka c-ax ford lu dingilin biri o sakin yolda vites düşürüp abanarak bağırtarak kıra kıra geliyor, kırmızı yeşil oldu direk selektör arkadan sağa kafa çıkarmalar vs. hiç uğraşmadım dedim hanıma çevir 155 i verdim konumunu plakasını modelini vs. baktım sirkeci tarafında öpüyorlar.

Diğer numune pazar günü kemer yolunda denk geldi, 100-105 civarıyız sağ dolu ön dolu dibime kadar girmiş passat seri selektör çakıyor, arabada çoluk çocuk hani direksiyonda acemi olsa kaza yaptırır.

Önce fren gösterdim uzaklaşır gibi oldu sonra gene tampona dayandı, hanım der uğraşma ben derim hanıma uğraşmıyorum sağa boşluk bulsam... Neyse sağa ilk boşlukta buna yol verdim sonunda geçti öndeki seat a selektör çakmaya başladı yalnız yol istemiyor direk tampon tampona taciz ediyor.

Biraz gaz verdim, far ayarını yukarı çekip uzunla sisleri açtım başladım selektöre, hızımız var ön dolu sağda kaçmalık ya da makaslık boşluğuda yok yediği b.. dan bir kaç dakika tattırdım sonra saldım gitti.

2 yıl önce Adanaya ziyarete gitmişiz, şehir içinde sakin sakin şeridimde yanan kırmızıya yanaşırken önüme ölümüne 5 serisi bir bmw girdi panik fren yapmasam ön kapısından gireceğim (sinyal filan yok sanırsın yok kesiyor) o şekil yeşili bekledik. Neyse ışık yandı bu toplayıp önüme geçti az ilerledik sağda ilk boşluk oluştuğunda geçip diğer ışıkta önündeki araç ışığa gelmeden yan yola girince bende beklemediği hızla kısa mesafede önündeki boşluğa girdim.

Dikize baktım arabadan inmiş köpürerek bağırış çağırış geliyor, iken bizim kayın biraderlerin bulunduğu öndeki diğer aracımız bir anda boşalıverdi biri yakasında diğeri elinde öteki ensesinde bir anda karıştı ortalık. Bizimkileri zor tuttuk bmw deki yarma şaşkın eşekten düşmüş karpuz durumunda ik bik ediyor

Yukarıdaki gibi taciz edilmedikçe veya araba dolu ise çok bulaşmıyorum ama insanız istisna olabiliyor.

Artık genelde tuşluyorum 155 i plaka mevki eşgal ve olayı bildiriyorum, hepi topu bir kaç dakika salıyorum kobrayı.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.