Şimdi Ara

Sollama yaparken arkadan sıkıştırıp selektör yapanlar ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
132
Cevap
4
Favori
16.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tropeus77

bildik barzo bir apaçi.. dersini alırsın bir gün merak etme..

Alıntıları Göster
    Sol şeridi tapulu malı gibi kullananlara selektör attığımız için apaçi de olduk

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim başımıza geldi, çift yön otoyolda ilerliyoruz, bayram zamanı, yol yer yer virajlı. Babam sürücü ve sürekli gidip geldiği yol olduğu için 120 130 gidiyor rahat rahat. Adam Almancı manyak gelmiş arkaya yapışıp yol boyunca selektör yapıp duruyor. Kardeşim geçeceksen geç niye taciz ediyorsun. Biz yavaşlayacagiz da beyefendi geçecek. Babam yavaşladı, adam geçti 200 metre oldu olmadı benzilige girdi. Bu nedir şimdi arkadas ya

• Aslında aracın arkaya şöyle bişey monte edeceksin, sellektör yapana verecen coşkuyu, nevri dönsün anyayı konyayı bi görsün

Sollama yaparken arkadan sıkıştırıp selektör yapanlar ?

• Trafik magandalarına aynı yöntemlerle cevap vermenin manası yok, yol ver gitsin. Geçenlerde böyle magandanın biri burda konu açmıştı hatta bir çok kişi onu destekleyici yorum yaptı. Hayatın her alanında bu zihniyet var, adamlar tartışmaya da alışkın onlarla uğraşırken kendi sinirinizi bozmakla kalırsınız. Tekrarla yol verin gitsin elbet birgün belasını bulacaktır.

• Aynı durum benim başıma geldi sinirlendim frene bastım sollamadim da 5 dk arkamda durdu iyice kudurdu. Sonra yanastim sağa yanimdan pencereyi açmış bakıyor el kol hareketi yapıyor. Yanında biri daha varr keko. Sonra dedim niye taciz ediyorsun görmüyor musun sollama yapıyorum deyince yanındaki de artislik yaptı. Neyse bende arka camları araladim cam filmi var araçta arkada 2 kişi daha belirdi. Dedim bak insan gibi konuştum o eline.. tune sokarım çek kenara diyince uzadı. Yani kim neye layıksa o şekilde davranın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • diğer konuya benzerlerini yazdım ama buraya da yazayım bari :)

bu tür olaylar toplumdaki psikolojik bozukluğun kanıtıdır
    adam normal yaşantısında eziktir , çoğu konuda yeteneksizdir vs. , yola çıktığı zaman aslan kesilir
    hiç kimse kusura bakmasın ama bu tür davranışlarda bulunanların acilen psikiyatri uzmanına başvurmasını tavsiye ederim

aslında bu konuda devlet çoktan tedbir almalıydı ,aşırı hız yapanlar ve trafiği tehlikeye atanlar tespit edilip ,derhal psikiyatri uzmanlarına havale edilmeli ve olumlu rapor alamayanların ehliyetine el konulmalı

bu tip insanların derdi başka ne olabilir ?
    hız limitlerinde ve mümkün olduğunca trafikte saygılı olmayanların başka ne sebebi olabilir ?
    gel sağlığın için birkaç km. koş desen çıldırır ama trafiğe çıktığı zaman resmen canavarlaşır
    gerçi bunlara neden olanlar aynı şekilde otomobil üreticileri oluyor ,bilmem kaç beygirmiş ,bilmem kaç torkmuş vs.
    yahu herkes sanki ralliye mi katılacak ?

bu ülkede en yüksek hız limiti 120 km. ,o da otobanlarda ve sadece belli kesimlerinde
    ee öyleyse 200-300 küsür km. hız yapabilen araç üretmek ve almanın mantığı nedir ?
    ondan sonra Osmancık gibi yerlere konulan radarlara köpürüyoruz
    keşke otobanlar dahil her yere radar konulsa ,işte o zaman göreceğiz o ben istediğim hızda giderim kimse karışamaz diyenleri
    bu ülke insanı ciddi yaptırım olmadan ,kendiliğinden düşünmez , ancak çok sayıda ceza gelirse o zaman herkesten fazla kurala uyar

adam diyor gerekirse cezasını öderim sana ne
    canım istediğinde birisini silahla vurup ,gider cezasını öderim demekten ne farkı var ?
    normal bir insan suç işlemekten sakınır ama bu tip şahıslar suç işlemeyi bile marifet gibi görüyor
    bu durumda olan birisin psikolojisi normal olabilir mi ?

gerçi dediğim gibi her yere radar konulsa trafikteki sorunların çoğu bitecek
    çoğumuz daha yeni yolculuklardan geldik ,siz hiç eds olan yerde deli gibi araç kullanan gördünüz mü ?
    yani bunların dayılıkları bile hikaye :)

• Yol kültürünüz yok ve bu davranışınız çok bencilce.
    Sağ şeritte gidiyorsunuz önünüze araç çıktı mesafe var diye direk sollayamazsınız.
    90 ile gidiyordunuz sollamaya 120 ile çıktınız.
    Belki adam 180 ile gidiyor sizi gördü 120 e düşmek zorunda kaldı.
    İnanın kaza sebebi sizin gibi insanlar.
    Sol şerit bir kültürdür.Bu yolda hız sınırı 90 deyip sol şeritte 90 ile gidemezsiniz.
    Bi kaza olsa siz suçlusunuz " kontrolsüz sollama sebebi ile "
    Çünkü siz sollamaya çıkmasaydınız o adam şeridinde gidecekti.
    Sol şeritte 130 ile gidersiniz 150 ile selektör yersiniz.150 ile gidersiniz 180 ile yersiniz.180 ile gidersiniz 230 ile yersiniz.O şerit sizin değil.
    Her zaman arkadan aracın hızını hesaba katmak ve onun akışını bozmamak zorundasınız
    Umarım anlatabilmişimdir.
  • Ayni olay basima geldi,sag serit agir vasita dolu 130kmh civari suratle sollamaya devam ederken arkadan deli gibi selektor yapan SUV tarzi bir KIA yanasti neredeyse benim tampona yapisti yapisacak,hatta korna dahi calmaya basladi dengesiz , o aralar bendede bir onceki kasa Insignia vardi 2.0 turbo cigerli olanindan , tabi gozum dondu aynen senin yaptigin gibi saga gectim elemani onume alip 5-6 km boyunca onu taciz ettim,tabi eleman uzayamiyor , koca suvla viraja da giremiyor dogru duzgun,kendini zor bela sag serite atti bende kuduz kopek gibi hala sag seritte arkasindayim kovaliyorum , kendi hayatimi ve onun hayatini hatta diger araclari tehlikeye soktum , cidden pisman oldum butun gun dert oldu o olay bana ., nitekim degmezmis fakat oyle bir ruh haline burunuyorsunuz ki yukaridan bir yaratici o an yer yuzune inse sizi dizginleyemiyor.

Trafikte ofke kontrolu cok cok onemli ozellikle arkanizdan size uzulecek insanlar varsa.
  • klasik türk eşşekleri her yola çıktığında mutlaka bir çoğu ile karşılaşırsın. ben de aynı şekilde bi denyoya bu selektör yüzünden sınırlenmiş tamponuna yapışmıştım selektör eşliğinde en son dötlü yakıp bye bye dedi sağa geçerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anaconda41

Aslında aracın arkaya şöyle bişey monte edeceksin, sellektör yapana verecen coşkuyu, nevri dönsün anyayı konyayı bi görsün

düşünmedim değil.

• bir yaşıma daha girdim
    demek trafik yasalara ,yönergelere değil de ,kültüre göre oluyormuş ?
    kontrolsüz sollama kadar ,hız limitlerinin üzerinde araç kullanan aynı derecede suçtur (bir tanesini gösterip ,diğerine gözünü kapatsan bu böyledir)

bencil insan karşıdakinin hakkına hukukuna uymayan kişidir (yani tespit edilmiş hız limitlerine uymayanlardır)
    sen arkadaşlarına hava atacağım derken ,başkalarının hayatını riske attığını da mı anlamıyorsun ?

yahu arkadaş ben artık bu kurslardan iyece şüphelenmeye başladım ,size bu kurslarda sadece sol şerit ,sollama şerididir kuralını mı öğretiyorlar ?
    belirlenmiş hız limitlerine uymak gerektiği anlatılmıyor mu ?

sol şerit kültürmüş :)
    yani yazılı yasalar falan boşuna yani ?
    radar tespit edip ceza yazıldığında artık devlete dersin ,ben kültüre uydum ceza yazamazsınız diye

her 23-30 km.de bir radar olsa göreceğiz o kültürü
    aslında sizde haklısınız ,devlet otobanlara hız limitleri koymuş ama etkin bir şekilde denetlemediği için ,herkes kendi kanunu yazmış ,uyguluyor

• Bana bu tipler pek rast gelmiyor, (genelde yol isteyen ben oluyorum ;) )Herşeyin bir adabı vardır, mesela Bursa otobanında 3 şerit kaymak gibi yolda orta şerit boşken sol şeritti 120 ile giden adama korna selektör yapar sollarken de ana avrat küfreder,el kol harektinide yapar giderim.
    Ama dediğniz gibi 2 şeritli yolda kamyon sollamaya çıkmış hızı 100+ olan hiçkimsye ne selektör yaptım ne de götüne yanaşıp taciz ettim, sollamak adamın hakkı ve limitleri aşmak istememeside hakkı ama aynı sollamyı 60-70 le yapana yine selektör yine korna yapıp anasının hatrını sorarım (ağır araç sollaması hariç, onlara herzaman saygım var), götün yemiyorsa sollama 50 ile giden arabayı 60 sollamaya çalışmak neymiş
    Sonuçta bazı araba kullanmasını bilmeyip sollamya çıkan öküzlerde , arabasına güvenip yollar benim diyen öküzlerde var.

Ama en komik anım ankaraya giderken orta şeritte 110 ile giderken benle aynı şeritten gelen doğana benzeyen bir arabanın bana selektör yapıp sola geçip sollamaya çalışması, hafif yokuş çıkıyoruz, o araç acayip bağırıyor, ve beni milim milim geçmeye çalışıyor, adamla bir ara göz göze geldik, içimden herif beni sollamak için motoru patlatacak yazık deyip gaza az basıp 160'a çıkmıştım, bir dahada o adamı görmedim. Bu tiplerde var işte.

• quote:

Orijinalden alıntı: tropeus77

niye çıkayım? senin önün açmak için mi? sen kimsin ki? ambulansmısın itfaiyemi?

Alıntıları Göster
    Sana 180'e çık demiyorum 120'ye çık diyorum. Zaten 80'le giden aracı 90'la sollayacaksan hiç sollana gerek yok arkasına takıl git.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hadiyaaaa

Bana bu tipler pek rast gelmiyor, (genelde yol isteyen ben oluyorum ;) )Herşeyin bir adabı vardır, mesela Bursa otobanında 3 şerit kaymak gibi yolda orta şerit boşken sol şeritti 120 ile giden adama korna selektör yapar sollarken de ana avrat küfreder,el kol harektinide yapar giderim.
    Ama dediğniz gibi 2 şeritli yolda kamyon sollamaya çıkmış hızı 100+ olan hiçkimsye ne selektör yaptım ne de götüne yanaşıp taciz ettim, sollamak adamın hakkı ve limitleri aşmak istememeside hakkı ama aynı sollamyı 60-70 le yapana yine selektör yine korna yapıp anasının hatrını sorarım (ağır araç sollaması hariç, onlara herzaman saygım var), götün yemiyorsa sollama 50 ile giden arabayı 60 sollamaya çalışmak neymiş
    Sonuçta bazı araba kullanmasını bilmeyip sollamya çıkan öküzlerde , arabasına güvenip yollar benim diyen öküzlerde var.

Ama en komik anım ankaraya giderken orta şeritte 110 ile giderken benle aynı şeritten gelen doğana benzeyen bir arabanın bana selektör yapıp sola geçip sollamaya çalışması, hafif yokuş çıkıyoruz, o araç acayip bağırıyor, ve beni milim milim geçmeye çalışıyor, adamla bir ara göz göze geldik, içimden herif beni sollamak için motoru patlatacak yazık deyip gaza az basıp 160'a çıkmıştım, bir dahada o adamı görmedim. Bu tiplerde var işte.
    Sağ şerit boşken ortadan gitmek de doğru değil. Ayrıca selektör atınca hızlandıysan zaten selektör işini görmüştür

• şu ülkenin haline acısak mı ,gülsek mi acaba ?
    kimi der trafik kültürü ,kimi der trafik adabı :)
    yahu bunlar herkese göre değişen işler mi ?
    işin acı tarafı kendisi yasa ,yönetmelik umursamadığı halde ,karşı tarafa demediğini bırakmıyor
    burası muz cumhuriyeti mi diye sormaya gerek bırakmıyorlar :)

yahu en azından şuna da mı kafanız basmıyor ,bir davranışın cezası varsa o iş suçtur kuralına ?
    ben istediğim hızda giderim diyebilmen için onun cezasının olmaması gerekir ,cezası varsa suçtur ve suç işleyen (hatta hak gören) birisinin haktan bahsetmesi ,hak istemesi yüzsüzlüğün sonu olmalı

hırsızın evi soyarken yakalandığında ,sende daha sağlam kilit yapsaydın demesi bile bundan daha insaflı
    egm. uyarı yayınlayacağına burada hız limitlerini aştım diye övünenleri tespit etse ne güzel olurdu :)
  • degobar kullanıcısına yanıt
    Ziyaaaaaaaa
  • quote:

Orijinalden alıntı: cseyfe

Ziyaaaaaaaa
    Forumda beni tanıyan palavra atmadığımı bilir, O zamanki ortağım rahmetli Aydın Erkan Fazilet-Refah-AKP Tavşanlı yönetiminde olup, milletvekillerinden Abdüllatif Şener ile Sait Açba ve bakanlardan Mustafa Kalemli devamlı mekanımızı ziyarete gelirdi.
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Kendini mi haklı göstermeye çalışıyorsun,
    İçinde bulunmadığın bir dünyayı garipsemen normal

İşin hava atmayla vb alakası yok.

Sizin gibiler trafiğin akış hızını değiştirdiği için riske atıyorsunuz.

Nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama bunun en büyük örnekleri Ankara dadır.
    Başka hiç bir yerde görmedim sağ şeridin sol şeritten daha hızlı aktığı.
    İnsanlar kalıplaşmış, bu yolda hız sınırı 80 deyip sol şeritten 80 ile gidiyor.

Gidemezsin, sol şeriti gereksiz işgal etmek te ayrıca suçtur.

Sadece kendini düşünüp bencilce yaşayamazsınız.

Güvenmiyorsanız da kendinize tehlikeli sularda yüzmeyeceksiniz.
    Tehlikeli diyorum, risk, güvenen daha büyük risk alır.
  • hadiyaaaa H kullanıcısına yanıt
    hadi sen şehirlerarası otobandaki hız sınırı olan 120 yi baz almışsın ya ş.içi 50 km hız sınırı var ona ne demeli?, o kadar çok karşılaşıyorumki, amca bir ayağı çukurda yada bayan, belli arabaya hakim değil sol şeritte önündeki ile 500 metre ara bırakmış gidiyor. Orta şeritte giden herkes önüne kırıyor ve sol şeridi felç ediyor, sorsan hız sınırı 50 ben kurallara uyuyorum der. İnsanın çıldırmaması elde değil.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.