Şimdi Ara

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI... (77. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.577
Cevap
54
Favori
229.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • herkese merhaba öncelikle solidworks de montajı teknik resime aktarınca bi sorunlar karşılaştım ve çözemiyorum kesit görüntüsü aldığımda rulman segman ve dişli gibi standart parçaların kesit görüntüsü yanlış oluyo bana yardımcı olusanız sevinirim SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI...
  • SolidWorks Eğitmeni kullanıcısına yanıt
    merhaba bir sorum olacaktı kesit görünümü aldığım halde standart parçaların kesit görünümü alınmamış gibi gözüküyor bunun için ne yapabilirim
     SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI...
  • Denizdrmzzzz D kullanıcısına yanıt
  • Arkadaşlar elimde solidcam 2014 ve 2016 sürümleri var bunların multikey lisanslama dosyaları win 10 uyumlu değil nasıl win 10 uyumlu multikey dosyası bulabilirim
  • Solidworks Temel Eğitim Seti (2 boyut, 3 boyut, montaj ve imalat resimlerinin hazırlanışı)
  • Merhaba üniversite öğrencisiyim malum evdeyiz crackli olarak solid indirdim birşeyler öğreneyim diye ama ceza olayları vs varmış gerçek mi bu
  • TÜM SORULARIN CEVABINI BU HAFTAKİ VİDEO DA BULABİLİRSİNİZ, 3-4 GÜNE YAYINLAYACAĞIM.https://www.youtube.com/SolidWorksEgitmeni?sub_confirmation=1

- Solidworks nasıl satın alabilirim?
    - Solidworks yetkili satıcılar kim?
    - Solidworks için hangi paketi satın almalıyım?
    - İşyerinde Solidworks kullanıyorum baskın yer miyim?
    - Evde Solidworks kullanıyorum, ceza alır mıyım?
    - Solidworks başkasına satılabilir mi?
    - Solidworks devredilebilir mi?
    - Solidworks Öğrenci Paketini bilgisayarıma kurabilir miyim?

TAKİPTE KALIN
    https://www.youtube.com/SolidWorksEgitmeni?sub_confirmation=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidWorks Eğitmeni -- 26 Eylül 2020; 21:21:57 >

• bilgisayarınızın performansını online olarak test edin. böylece autocad/ solidworks gibi tasarım programları ve bilgisayar oyunları için yeter mi onu görün.

• Solidcam 2010 kurulumunu yapabilen var mı arkadaşlar bende ki dosya uygun değil galiba hiç bir yerde solidcam 2010 yok nereden temin edebilirim

• Arkadaşlar selam, tavisye etmiş olduğum bilgisayarın bir kaç kademe aşağı özellikte olanları da işinizi görür. mesela:

• i5 almak yerine i3' ün 9. veya 10. nesillerini tercih edebilirsiniz.

• nvidia 1050 Ti veya 1650 almak yerine mx230/ mx250 tercih edebilirsiniz.

• SSD almamayı tercih edebilirsiniz.

ancak ben ileriye yönelikte işlerinizi rahat şekilde halledebilmeniz adına bu öneride bulundum. daha düşük bütçede bir laptop alırsanız bilgisayarınız 3-4 yıl sonrasında artık yavaşlamaya başlayabilir ve bu da yeni bir laptop almanızı gerektirebilir. (bütçenize göre bunun kararını verecek olan sizlersiniz) Bilgisayarın marka modelini başka sitelerde de araştırıp fiyatlarına bakmanızı öneririm.

Bilgisayar marka modelini atıp "hocam bu bilgisayar nasıl?" diye yorum yazmak yerine araştırmanızı lütfen kendiniz yapın, artık nasıl araştırma yapmanız gerektiğini de bu video da öğrendiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidWorks Eğitmeni -- 7 Ekim 2020; 12:48:11 >

• Solidworks treehouse uygulaması excel dosyası oluştururken kapanıyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim?
  • a.ekin kullanıcısına yanıt

tek çözümü lisanslı solidworks ve lisanslı office kullanmak. yoksa bir çok programda kapanıyor.

• solidworks montaj ortamında takla attır (flip alignment) ikonunun çıkmasından kurtulun!

• Arkadaşlar solidcamde hangi versiyonu kurduysam tornalama da ayna ayakları referans noktasında çıkıyor yani parçayı geriden değil en uçtan yakalıyor ayarlar Z Axis position kısmı yok nasıl yapabilirim bilgisi olan varsa yardim etsin lütfen😟

• Hocam selamlar. Ferfoje demir lama ile profil çizicem fakat internette bir tane bile kaynak bulamadım. Kendim denedim o kadar yapamadım bi yardımcı olabilirmisiniz. Demirlerin köşelerindeki oyukları nasıl yapabilirim.

Ferfoje demiler şu şekilde ;

• k faktör ile merak edilenler

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmeTR0

Hocam selamlar. Ferfoje demir lama ile profil çizicem fakat internette bir tane bile kaynak bulamadım. Kendim denedim o kadar yapamadım bi yardımcı olabilirmisiniz. Demirlerin köşelerindeki oyukları nasıl yapabilirim.

Ferfoje demiler şu şekilde ;

bana kalacak olursa demirlerin kenarındaki oyukların hiç birini çizmenize gerek yok.

sonucta siz imalat yapmıcak mısınız? bırakın düz kalsın çizimde, siz malzeme olarak resimdeki malzemeyi kullanırsınız.

ha dersenizki ben musterime bu sekilde gostermek istiyorum (ki inanın buna da gerek yok, müşteriye de düz çizim gosterim ama malzeme olarak bu kullanılacak diyebilirsiniz)

o zaman part ortamında 1 tane ferfoje demir çizeceksiniz ve konfigrasyonlar oluşturacaksınız. bu tasarımı yaparken parametrik çalışmalısınki her istenidiginz olcude güzel ve dogru bir gorunum elde edin.

3.soyleyişim olacak ama inanın gerek yok bu kadar ayrıntıya, düz kaynak profili ile tasarlayın geçin.

• En çok sorulan sorulardan biri: "hocam ne kadar sürede solidworks öğrenirim?

• 2021 mayıs laptop araştırması

• 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.