Şimdi Ara

Solar Şarjlı Lityum Pilli LED'i Dim Etme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Resimdeki LED'i karanlık olan koridoru aydınlatmak için kullanıyorum. Pili kısa gidiyor. Led parlaklığını azaltığ şarj ömrünü uzatmak için

a-Sadece direnç ekleyerek yapabilir miyim? ölçmedim ama 0.2W yazıyor 0,2w/3,7=0,05A görünüyor.

b-PWM motor kontroller için DIY veya hazır 2A lik olanlar var(Çoğu Vmin 3,5V olduğu için verim alabilir miyim bilmiyorum.)

c-??????

Solar Şarjlı Lityum Pilli LED'i Dim Etme

Merak edenler için

0.55w solar panelli (5V@0,11A), 450mAh 18650 lityum pilli, PIR sensörlü, 3 modlu, ABS kasalı Led.

Artıları: fiyat, arkasındaki tek viayı açık modifiye edebilirsiniz, içi gayat geniş büyük pil veya şarj portu ekleyebilirsiniz, lityum pilli, PIR sensörü iyi çalışıyor. Eksileri; pili ne yazık ki kutuda yazdığı gibi 1200mAh değil 465mAh ölçtüm, Difüzrü yok ışık aşağı yönlü de olsa güzel dağılmıyor, IP65 yazılmış ama herhangi bir yalıtım yok, ışık sıcaklığı/şiddeti/PIR sensör hassaslığı ayarlanmıyor.0.55w solar panelli, 450mAh 18650 lityum pilli, PIR sensörlü, 3 modlu, ABS kasalı Led. Artıları: fiyat, arkasındaki tek viayı açık modifiye edebilirsiniz, içi gayat geniş büyük pil veya şarj portu ekleyebilirsiniz, lityum pilli, PIR sensörü iyi çalışıyor.

Eksileri; pili ne yazık ki kutuda yazdığı gibi 1200mAh değil 465mAh ölçtüm, Difüzrü yok ışık aşağı yönlü de olsa güzel dağılmıyor, IP65 yazılmış ama herhangi bir yalıtım yok, ışık sıcaklığı/şiddeti/PIR sensör hassaslığı ayarlanmıyor.

• Direnç eklenir de bu seferde aydınlatma gücü iyice düşer. Kutu içine 2 tane yerli pilimiz olan aspilsan koymak güzel bir fikir olabilir. 2.900 mAh'dı herhalde ve 80-90 TL civarı.

2 tanesi 5.500 diyelim kaba taslak. 1 kere fullense 1 hafta yanar zaten :)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • koridorda, yani iç mekanda panel pili yeterince şarj etmediğinden olmasın?

pili bile değiştirseniz aynı sonuç çıkacak o zaman

• çaycı Ç kullanıcısına yanıt

Solar ile şarj etmiyorum. Resimde yok ama DC 2.1mm jack ten ayarlı güç kaynağı ile CCCV şarj ediyorum.

• dfk24 kullanıcısına yanıt

Aspilsan daha çok yeni. Takvim ömrünü doldurup kendini ispatlaması lazım. (2034 ten sonra analiz edilebilir)

Panasonic Murata NCRb faz 2 serisi var elimde.

Bunun gibi bataryalı ledlerde verimlilik herşey.

• mugennotsukiyomi M kullanıcısına yanıt
    :) 80 lira hocam kendini ispatlamasa ne olur. Ayrıca her gün yeni testler yapılıyor 20-30 amperde bile rakiplerinden geri kalır yanı yok . Vtc6 bunun anca getir götürünü yapar.

Bende elektrikli scooterim için batarya paketi yapmayı düşünüyorum. Karar sizin elbette... Ben fikrimi beyan ettim sadece .

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.