Şimdi Ara

Anahtarlı priz bağlama için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
34
Cevap
4
Favori
73.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yeni bir banyo dolabı aldım; üzerinde anahtarlı priz var, anahtar spot lamba için.

duvardan gelen iki kablo var, birinde elektrik var diğerinde yok.
    ayrıca spottan da gelen iki kablo var. (Spot lamba 220 ile çalışıyor)

bağlantı için yardımcı olabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alacatan -- 30 Kasım 2013; 12:22:42 >

• fotoğraflar görünmüyor.. kendi banyomdakine göre anlatayım..

evin sigortalarını kapatalım..

öncelikle o iki kablo prizin iki bağlantısına girecek.. böylece priz işi tamam..

şimdi o prize giren uçların cereyansız (toprak) ucuna spottan gelen bir kabloyu bağlayın..

spottan gelen diğer kabloyu anahtarın bağlantı noktalarından birine bağlayın..

son olarak kısa bir kablo parçası bulun ve bir ucunu anahtarın boş kalan ucuna bağlayın, diğer ucunu ise prizin cereyanlı kablo giren tarafına iliştirin..

şimdi kontrol edelim..
    duvardan gelen iki kablo prize giriyor mu?
    yine bu kablolardan birer tane ek kablo çıkıyor mu..
    ek kablolardan biri spota, diğeri anahtara gidiyor mu?
    anahtarın diğer ucundan çıkan kablo da spota gidiyor mu?

bütün cevaplar evetse sigortaları açıp, prizi ve spotu kullanabilirsiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoz

fotoğraflar görünmüyor.. kendi banyomdakine göre anlatayım..

evin sigortalarını kapatalım..

öncelikle o iki kablo prizin iki bağlantısına girecek.. böylece priz işi tamam..

şimdi o prize giren uçların cereyansız (toprak) ucuna spottan gelen bir kabloyu bağlayın..

spottan gelen diğer kabloyu anahtarın bağlantı noktalarından birine bağlayın..

son olarak kısa bir kablo parçası bulun ve bir ucunu anahtarın boş kalan ucuna bağlayın, diğer ucunu ise prizin cereyanlı kablo giren tarafına iliştirin..

şimdi kontrol edelim..
    duvardan gelen iki kablo prize giriyor mu?
    yine bu kablolardan birer tane ek kablo çıkıyor mu..
    ek kablolardan biri spota, diğeri anahtara gidiyor mu?
    anahtarın diğer ucundan çıkan kablo da spota gidiyor mu?

bütün cevaplar evetse sigortaları açıp, prizi ve spotu kullanabilirsiniz..
    ]https://store.donanimhaber.com/9d/e2/cd/9de2cd713be919b583a6069449b340a3.jpg

• quote:

Orijinalden alıntı: topcu197877

]https://store.donanimhaber.com/9d/e2/cd/9de2cd713be919b583a6069449b340a3.jpg

Alıntıları Göster
    Doğru

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Doğru

Alıntıları Göster
    Detaylı açıklamalarınız, emek verip hazırladığınız şemanız için her ikinize de ayrı ayrı teşekkür ederim.

Ellerinize sağlık, işlem tamamdır
  • Donanimhaber yine imdada yetişti. Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiLq3

Donanimhaber yine imdada yetişti. Teşekkür ederim.
    bende bu şekilde yapıcağım bir ugraşayım.banyo dolabı aşagı yukarı aynı.koçtaştan aldım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: DEMİRCİEFE

bende bu şekilde yapıcağım bir ugraşayım.banyo dolabı aşagı yukarı aynı.koçtaştan aldım..

Alıntıları Göster
    topçu arkadaş çok guzel şema çizmiş.teşekkurler..
  • peki bu bağlantıda priz hep aktifmi oluyor ? Ben anahtarı kapatınca hem spotta hem de prizde elektrik olmasını istemiyorum bu mümkünmü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: asi_karizma

peki bu bağlantıda priz hep aktifmi oluyor ? Ben anahtarı kapatınca hem spotta hem de prizde elektrik olmasını istemiyorum bu mümkünmü ?

Evet normalde priz sürekli aktif, spot kullanılacağı zaman anahtar vasıtasıyla aktif oluyor.
    İstediğiniz şekilde de bağlantı yapılabilir fakat priz kullanılacağı zaman spotta aktif olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: VRMS

quote:

Orijinalden alıntı: asi_karizma

peki bu bağlantıda priz hep aktifmi oluyor ? Ben anahtarı kapatınca hem spotta hem de prizde elektrik olmasını istemiyorum bu mümkünmü ?

Evet normalde priz sürekli aktif, spot kullanılacağı zaman anahtar vasıtasıyla aktif oluyor.
    İstediğiniz şekilde de bağlantı yapılabilir fakat priz kullanılacağı zaman spotta aktif olacaktır

Sorun değil yani hem priz hem de spot anahtarla aktif olsun. Ama bunun için nasıl bir yol izlicem ? bağlantı için
  • asi_karizma kullanıcısına yanıt
    Şemada anahtarın iki ucuda elektriğe bağlı, fakat lamba çıkışınınn bir ucu anahtara sonra elektriğe bağlı,,, prizinde anahtara ortak ucunu iptal edip, anahtar çıkışına bağlarsanız oda anahtar kontrolünde olur fakat pirize çok yüklenirseniz anahtar yanar. anahtar zaten max 150-200w taşır lamba için
  • topcu197877 kullanıcısına yanıt
    hakkaten güzel anlatmışsın bravo çok sevdim tarzını
  • quote:

Şemada anahtarın iki ucuda elektriğe bağlı, fakat lamba çıkışınınn bir ucu anahtara sonra elektriğe bağlı,,, prizinde anahtara ortak ucunu iptal edip, anahtar çıkışına bağlarsanız oda anahtar kontrolünde olur fakat pirize çok yüklenirseniz anahtar yanar. anahtar zaten max 150-200w taşır lamba için

kardeşim çok teşekkür ederim hem anlatım hem de emeğin için. sadece saç kurutma makinesi çalışacak prizde 5 dk. filan o da çok sorun yaratmaz diye düşünüyorum
  • asi_karizma kullanıcısına yanıt
    Sac kurutma makinasi ortalama 2000w.. İcinde rezistans var, soba gibi,,, sobanin fanlisi
  • quote:

Sac kurutma makinasi ortalama 2000w.. İcinde rezistans var, soba gibi,,, sobanin fanlisi

Yani Emin kardeşim kaldırmaz mı demek istiyorsun ? bağlantıyı yaptım sorun yok anahtardan her ikisinide kumanda edebiliyorum lakin daha prizi kullanmadım
  • Bu prizi banyo dolabı dışında kullanabilir miyim?
    Evin salonunda sadece tek bir anahtar var o da florasan lambayı yakmaya yarıyor. Böyle bir anahtar alıp hem florasanı hemde topraklı prizi kullanabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EneSerhat

Bu prizi banyo dolabı dışında kullanabilir miyim?
    Evin salonunda sadece tek bir anahtar var o da florasan lambayı yakmaya yarıyor. Böyle bir anahtar alıp hem florasanı hemde topraklı prizi kullanabilir miyim?
    Linkte ki teyp fişi iş görür mü?

http://urun.n11.com/tv-kablolari/teyp-notebook-adaptor-fisi-1kalite-sifir-urun-P63467842
  • EneSerhat kullanıcısına yanıt
    Pirize gelen ana hat kablosundan hine normal fiş cikisinizi alirsiniz..
    anahtar baglantisini priz hattindan alip, anahtar üzerinden sagdece lambayi kontrol edebilirsiniz.. priz hattini kontrol etmeyiniz.
  • quote:

Pirize gelen ana hat kablosundan hine normal fiş cikisinizi alirsiniz..
    anahtar baglantisini priz hattindan alip, anahtar üzerinden sagdece lambayi kontrol edebilirsiniz.. priz hattini kontrol etmeyiniz.
    peki sadece anahtar bağlarsak şöyle mi olması lazım nötür direk spota faz anahtara anahtardan spota doğrumu.. şimdiden tşklr
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.