Şimdi Ara

Sol Ayak Frenini Yapamıyorum!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün boş trafiksiz meydanda sol ayakla fren yapmayı denedim ama yapamadım az basmama rağmen zank diye duruyor araba. Sağ ayaktaki gibi yapamıyorum. Bir yazıda sol ayak freni yapmanın olumlu yönlerini okumuştum nedir bu işin sırrı?
    Yapan nasıl yapıyor bunu ?

• Şimdi forumda çıkıp şöyle kontra böyle lift off şöyle kopardım arkayı önü mesajları gelir. Ancak gerçekte olan forum üyelerinin %95'i sol ayak freni yapmamıştır bile.

Bizim gibi sıradan sürücüler için gereksiz çoğumuzun aracı otomatik önden çeker şehir içi oyuncakları zaten
  • hiç denemedim gerekte duymadım.
    neymiş olumlu yönleri bilmediğimden soruyorum ?
  • Eskiden edwird urfalı vaynett vardı, özledim.
  • Sol ayakla frene basılmaz.
  • Sen bir daha araba kullanma. Trafikte pimi çekilmiş bombadan farkın yok
  • Tek olumlu yanı ralli pilotları için.
  • Pist veya ralli yarislarinda, turbo basincini kaybetmemek, devirden dusmemek icin kullanilir.
    Arac egea cup mi, rollbar var mi, parkur neresi; bu neyin sol ayak freni?
    Hangi semtteyseniz soyleyin de,uzak duralim
  • Şimdi forumda çıkıp şöyle kontra böyle lift off şöyle kopardım arkayı önü mesajları gelir. Ancak gerçekte olan forum üyelerinin %95'i sol ayak freni yapmamıştır bile.

Bizim gibi sıradan sürücüler için gereksiz çoğumuzun aracı otomatik önden çeker şehir içi oyuncakları zaten
  • quote:

Orijinalden alıntı: SHIHAD

Sen bir daha araba kullanma. Trafikte pimi çekilmiş bombadan farkın yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: rallier_61

Pist veya ralli yarislarinda, turbo basincini kaybetmemek, devirden dusmemek icin kullanilir.
    Arac egea cup mi, rollbar var mi, parkur neresi; bu neyin sol ayak freni?
    Hangi semtteyseniz soyleyin de,uzak duralim
    Araç ford taunus. Pazartesiden sonra istanbul maltepedeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Şimdi forumda çıkıp şöyle kontra böyle lift off şöyle kopardım arkayı önü mesajları gelir. Ancak gerçekte olan forum üyelerinin %95'i sol ayak freni yapmamıştır bile.

Biz normal sürücüler için gereksiz yani. Peki trafikte tamponumuza yapışanlara yapıca etkili oluyormuş gaz kesmeden fren lambasını yakmak için

• quote:

Orijinalden alıntı: SuperchargerrEgeaa

Araç ford taunus. Pazartesiden sonra istanbul maltepedeyim

Alıntıları Göster
    Arada zümrütevler tarafına geliyorum gözünü seveyim arkanda siyah alfa görürsen sol ayak freni falan yapma zaten diskler balatalar bitik araba durmuyor, durduk yere iş açmayalım.

Gündelik kullanımda sol ayak freninin bir getirisi yok, zaten sol ayak alışkın olmadığı için hassas şekilde basamıyorsunuz, ben de sağ ayağım çok yorulunca dur kalk trafikte sol ayağımla kontrol edeyim freni diyorum da kalas gibi oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beetle Juice

Eskiden edwird urfalı vaynett vardı, özledim.
  • Ben solağım direksiyon dersinde sol ayakla yaptım hep bir sıkıntı olmadı neden normal arabalarda sol ayakla yapılmaz dediniz ki anlamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Diablo

Arada zümrütevler tarafına geliyorum gözünü seveyim arkanda siyah alfa görürsen sol ayak freni falan yapma zaten diskler balatalar bitik araba durmuyor, durduk yere iş açmayalım.

Gündelik kullanımda sol ayak freninin bir getirisi yok, zaten sol ayak alışkın olmadığı için hassas şekilde basamıyorsunuz, ben de sağ ayağım çok yorulunca dur kalk trafikte sol ayağımla kontrol edeyim freni diyorum da kalas gibi oluyor.

Alıntıları Göster
    Bende zümrütevler tarafındayım yok hocam yapmam zaten birden duruyor yapınca trafikte başıma iş almıyım

• ben yapmadım ama istanbul park'ta mesela sol ayak freni kullanmayı bilenler nefis viraj alıyorlar bize plaka okutuyorlardı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

ben yapmadım ama istanbul park'ta mesela sol ayak freni kullanmayı bilenler nefis viraj alıyorlar bize plaka okutuyorlardı
    Piste girdiğinize göre sizde hızlı bir şeyler vardır
  • SuperchargerrEgeaa S kullanıcısına yanıt
    hızlı bişey olması şart değil ki girmek için. pist günleri var, istersen fiat doblo ile bile girebilirsin (ki girenler vardı sanırım )

95 beygirlik mitsubishi colt ile girdim. tabii porsche gt3'lerin yanında pek tutunamadı ama, hyundai i20 gibi modelleri de geçtik
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeremy Klakson

hızlı bişey olması şart değil ki girmek için. pist günleri var, istersen fiat doblo ile bile girebilirsin (ki girenler vardı sanırım )

95 beygirlik mitsubishi colt ile girdim. tabii porsche gt3'lerin yanında pek tutunamadı ama, hyundai i20 gibi modelleri de geçtik

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.