Şimdi Ara

Sokakta Bulunmus Yavru Kopek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaslar, oncelikle bizim bir terzi dukkanimiz var ve bu sabah babam kapida bir yavru kopek bulmus ancak tam sokak kopegi degil sibirya kurdu olmasi muhtemel ancak sari bir rengi var. Her neyse biz bunu iceriye aldik yemek, su verdik ve ciddi ciddi bakmayi dusunuyoruz. Daha onceden de kopek bakmistik fakat ilk kez yavru bakiyoruz. Ancak bu gun bize birtakim problemler cikardi ve bunlar normal mi yoksa degilmi bilemiyorum, bu nedenle sizlere sormak istedim.

1- Oncelikle ilk geldiginde gayet sakindi yaklasik sabah 10 dan ogleden sonra 4 e kadar uyudu dinlendi cok sakin bir bicimde, ardindan 4 ten sonra etraftaki kumaslari kemirmeye basladi bende gidip buna bir top aldim topla oynadi buraya kadar guzel ancak 1 saat sonra huysuzlanmaya basladi ve sevmeye calistigimda pacamdan tutup isirmaya basladi gerci disleri pek yok ama olsun, sadece bana degil ve babamada aysini yapti. Acaba bu normal mi ve bunu nasil duzeltebiliriz?

2- Saat 8 sularinda buna bi tasma aldim taktik ve takarkende zorlandik isirmaya ve huysuzlanmaya basladi neyse disariya cikardik bizden kurtulmak kacmak istedi daha sonra biraz sakinlesti ve cisini yapti sonra yine huysuzlandi bizde iceri alip kumaslardan yatak yapip koyduk orda dinlenmeye basladi. Acaba bu tasmaya alisik olmamsindan mi kaynaklainr?

Yani arkadaslar sizden ricam bana bi' yol gosterin, bunu nasil egiticez? tuvalet egitimi vs zor gibi duruyor ama hayvani sokaga salip birakmaya vicdanimiz el vermiyor. Lutfen bi' yol gosterin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Soğansız Dürüm

Merhaba arkadaslar, oncelikle bizim bir terzi dukkanimiz var ve bu sabah babam kapida bir yavru kopek bulmus ancak tam sokak kopegi degil sibirya kurdu olmasi muhtemel ancak sari bir rengi var. Her neyse biz bunu iceriye aldik yemek, su verdik ve ciddi ciddi bakmayi dusunuyoruz. Daha onceden de kopek bakmistik fakat ilk kez yavru bakiyoruz. Ancak bu gun bize birtakim problemler cikardi ve bunlar normal mi yoksa degilmi bilemiyorum, bu nedenle sizlere sormak istedim.

1- Oncelikle ilk geldiginde gayet sakindi yaklasik sabah 10 dan ogleden sonra 4 e kadar uyudu dinlendi cok sakin bir bicimde, ardindan 4 ten sonra etraftaki kumaslari kemirmeye basladi bende gidip buna bir top aldim topla oynadi buraya kadar guzel ancak 1 saat sonra huysuzlanmaya basladi ve sevmeye calistigimda pacamdan tutup isirmaya basladi gerci disleri pek yok ama olsun, sadece bana degil ve babamada aysini yapti. Acaba bu normal mi ve bunu nasil duzeltebiliriz?

2- Saat 8 sularinda buna bi tasma aldim taktik ve takarkende zorlandik isirmaya ve huysuzlanmaya basladi neyse disariya cikardik bizden kurtulmak kacmak istedi daha sonra biraz sakinlesti ve cisini yapti sonra yine huysuzlandi bizde iceri alip kumaslardan yatak yapip koyduk orda dinlenmeye basladi. Acaba bu tasmaya alisik olmamsindan mi kaynaklainr?

Yani arkadaslar sizden ricam bana bi' yol gosterin, bunu nasil egiticez? tuvalet egitimi vs zor gibi duruyor ama hayvani sokaga salip birakmaya vicdanimiz el vermiyor. Lutfen bi' yol gosterin.

1-normal , dişleri kaşınıyor.ısırıp kemirebileceği oyuncaklar al.
    2-her canlı gibi onun da sana bir alışma süreci olacak.sokaktan alıp kurtardığın candan daha sadık bir şey bulamazsın bundan emin ol.sadece biraz zamana ihtiyacı var.

tuvalet eğitimi oldukça kolay lakin ufak ise tutmakta zorlanır.bu eğitimsizlikten değil biyolojik yapısından kaynaklanır.yemeklerden sonra dışarı çıkartırsan oraya yapar.

ek olarak kesinlikle aşılarını yaptırın.

• Soğansız Dürüm kullanıcısına yanıt
    Hocam Sahibine gitmeye çalışyor olabilir. Gittiği yere kadar takip edin. Tasmayı salmayın ama.
  • @CyberSurfer

Oncelikle cevabınız için teşekkürler hocam, biraz endiseliyim açıkçası ancak içimi rahatlatriniz :) zaten pazartesi veya Salida veteriner götürmeyi planlıyorum Yakınlarda devletin olması lazım onlar ilgilenir sanırsam.

@gskkaan

Yok hocam kirliydi baya sanırsam uzunca bir süredir dışarda ve çocuklar yüzünden bitkin düşmüştü. Ancak aşısı, taşması, kimliği vs yoktu yani sahibinin olduğunu sanmıyorum zaten sadece cekistiriyordu sanırım tasmadan hoşlanmadi yada alışamadı zaten takarkende ısırmaları çalışıyordu kızgın bize heralde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Soğansız Dürüm -- 13 Eylül 2015; 1:22:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Isırma sebebi diş kaşınması ve oyun köpekler ısırarak oynar kendi aralarında. Tasma konusundada alışık olmadığı için istememezlik yapıyor aslında kaçmaya çalışmıyo özgürce dolaşmak istiyo zamanla alışır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.