Şimdi Ara

Sokak Kopekleri ne yiyor (ss eklendi) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
9.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu aksam bahcedeki kedilere reflex plus verdim. Cok seviyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kopeklerin ot yemesi mideleri rahatsizsa yaptiklari bir sey her kopek nerdeyse haftada 3 4 kez bununyapar. Anormal segildir.

Sokak kopeklerine mama vereceksen gunluk 300 gramdan fazla verme bir kopege kilosu bellidir onlarin zaten maks 20 kg hayvanlar bir kilodan 3 ogun cikar 15 kg lik mamadan 45 ogun yemek cikar yani bir kopegi doyurmak sadece 1 lira gibi bir degere tekabul eder 50 liralik 15 kg mama aldiginizi varsayiyorum. Pahalisindan alacaginiza ucucuzundan fazla alin ayni paraya onemli olan doymalari ve yaglanmalari sokakta hic bir sey bulamayanlar var

• Bence toplumun iyiligi icin hepsi olmeli ya da sahiplenilmeli. Cani falan diyecekler ama koyunlari da kesip yiyoruz, cani miyiz? Ne icin kendi iyiligimiz icin. Zaten dogru duzgun et yiyemiyoruz bir de bulabildigimizi bize hic faydasi olmayan hayvanlara mi verecegiz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Bence toplumun iyiligi icin hepsi olmeli ya da sahiplenilmeli. Cani falan diyecekler ama koyunlari da kesip yiyoruz, cani miyiz? Ne icin kendi iyiligimiz icin. Zaten dogru duzgun et yiyemiyoruz bir de bulabildigimizi bize hic faydasi olmayan hayvanlara mi verecegiz?

kasaptan 10 koca torba et artığını 20 TL'ye alabilirsiniz.Ben öyle yapıyorum.Aldığım artık etleri pişirip sokak köpeklerine veriyorum.4 köpeğe bakıyorum kendi iş yerimizde ve bunun bana maliyeti aylık 80 TL.
    O an yaşadığınız mutluluğun karşılığı bence yok.İnsan yardım etmek isterse her türlü yardım eder.

"Bize hiç faydası olmayan" demişsiniz.Size faydası olmayan kimseye yardım etmeyin zaten.
    İnşallah kimse de sizden yardım isteyecek duruma gelmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.pupa

quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Bence toplumun iyiligi icin hepsi olmeli ya da sahiplenilmeli. Cani falan diyecekler ama koyunlari da kesip yiyoruz, cani miyiz? Ne icin kendi iyiligimiz icin. Zaten dogru duzgun et yiyemiyoruz bir de bulabildigimizi bize hic faydasi olmayan hayvanlara mi verecegiz?

kasaptan 10 koca torba et artığını 20 TL'ye alabilirsiniz.Ben öyle yapıyorum.Aldığım artık etleri pişirip sokak köpeklerine veriyorum.4 köpeğe bakıyorum kendi iş yerimizde ve bunun bana maliyeti aylık 80 TL.
    O an yaşadığınız mutluluğun karşılığı bence yok.İnsan yardım etmek isterse her türlü yardım eder.

"Bize hiç faydası olmayan" demişsiniz.Size faydası olmayan kimseye yardım etmeyin zaten.
    İnşallah kimse de sizden yardım isteyecek duruma gelmesin.

Muhtac olan insana tabi yardim edersin niye? O da karnini doyurup muhtac gorunce yardim edebilsin diye.

Bir koyun gibi bir seyinden faydalanmiyorsun o zaman niye besleyeyim? Polis kopekleri olur onlar baska. Ayriyeten saldirganlik tasliyorlar kisin siz herhalde hic disari cikmiyorsunuz kisin, tuzunuz kuru belki sominenizin basinda sicacik oturuyorsunuz. Kisin calisanlar var disarida kagit toplayanlar onlar ne olacak? Kisin kimse besleyemiyor hayvanlari ac olduklarindan saldiriyorlar, kaldi ki ac olmasa bile kimse yoksa saldirabilir gucsuz gorduyse, niye saldirmasin ben olsam ben de saldiririm. Gelir hatta en hayvanseverinizden birini isirirdim kaba etinden.

Niye besleyeyim simdi hayvani beslemek zorunda miyim? Yetismiyor, her turlu pahali. Cok fazla kopek var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sokak köpekleri sokaklardan toplansın. Özellikle gece yaya dışarı çıkmak imkansız. Toplansın hayvanlar uygun yerlerde. Trt payı gibi resmi haraçlar yerine sokak hayvanlarını koruma adı altında vergi toplansın. Bir tane hayvan mağdur olmaz böylece. Belki 500 sene sonra olur.

• Her kurban bayramında ihtiyacı olmayan komşularıma ve akrabalarıma ayıp olmasın diye et taşımaktan nefret ettim. Aklımda 1000 liraya uzun raf ömrü olan et ya da mama alıp sokak hayvanlarına dağıtmak var. 10 bin kişilik bir ilçede 365 kişi bir araya gelip hergün bir gönüllü 1000 liralık et/mama alıp dağıtsa sokak hayvanları obez olur.

• Geçen birini gördüğümde kedi yiyordu içim acıdı kediye
  • şu an carrefour kart ile carrefour'dan 10 liralık kedi-köpek maması alıp fişini justsnap uygulamasına yüklerseniz, sinema bileti kazanıyorsunuz. hem hayvanları sevindirip, hem de sinema bileti kazanmak isteyen arkadaşların dikatine
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.