Şimdi Ara

Sokak Kopekleri ne yiyor (ss eklendi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
9.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 4 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 59
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 44
  • Ortalama Mesaj Aralığı 34 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 19
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • 11 52 7 (44 mesaj) trplayer (12 mesaj) ofamof (3 mesaj) TheAlucard (3 mesaj) DnzIrmk (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (39 mesaj) Mobil (38 mesaj) Mini (50 mesaj) Uygulama (2 mesaj)
  • @
44 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Sokak Kopekleri ne yiyor (ss eklendi)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    91 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: TheAlucard

Aç kalıp kalıp insanlara saldırıyorlar.

Geçen akşam yolda eve doğru gidiyordum, önümde de bir amca marketten alış-veriş yapmış dönüyor herhalde. bir anda yolun kenarındaki arsalarda takılan köpek sürüsü, artık alınan malzemelerin kokusunu mu aldı ne olduysa (en az 12-13 köpek vardı) adama saldırdı ve adam canını kurtarmak için aldığı malzemeleri köpeklerin üstüne doğru fırlatıp kaçtı.

Geçen sene de bu hayvan severler sürüsünün kampüste inatla besleyip öğrenci sayısından çok hale getirdiği köpekler kütüphane yolunu adeta yüzüklerin efendisindeki hayaletlerin kapattığı gibi kapatmış, sabahları o yoldan geçmeye çalışan herkese saldırıyorlardı.

Bu yüzden Hepsinin toplanıp barınaklara tıkılmaları ve kısırlaştırılmaları gerek.

O hayvanlar Kupeli degil miydi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Çavuş
    91 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: denizsesi

Hiç bir şey değil ama bu hayvanlar beni yaşlandırdı. Yani şöyle söyleyim bir dilek hakkım olsa bütün hayvanların tok, sağlıklı ve sıcak bir ortamda olmalarını isterdim. Ben de elimden geldiğince besliyorum ama gözüm sürekli yollarda aç bir hayvan görünce dünyam yıkılıyor. Allah razı olsun onları bırakmayın en azından sevginizi esirgemeyin bütün paramı harcamama rağmen yetemiyorum kendimi çok yıpratıyorum. Bahçenize girmek isteyen hayvanın bakışını görünce başıma ağrı saplandı

Hocam o kopegi merak etmeyin disarda sevdim :) iciniz rahat olsun

|
    |
  • Çavuş
    91 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: SixSixSix

Mama ve yiyecek vermek yalnızca günü kurtarıyor maalesef.

Belediyelerin görevi yalnızca asfalt atmak değildir. Sokak hayvanlarını usulüne uygun bir şekilde toplayıp kısırlaştırmaları gerekiyor. Bu işin tek kurtuluş yolu budur. Aç da olsalar tok da olsalar üremeye devam ediyorlar içgüdüsel olarak. Her yavru, oldukça zor bulunan besin için ek bir rakipten başka bir şey değil.

Evde kedi-köpek besleyenler de kısırlaştırmalı. Sokağa terk edilen veya kaybolan evcil hayvanların kısır olması da önemli bir konu.

Çöpler eskisi gibi uzun süreli durmuyor. 3-4 saatlik bir süre zarfında toplanıyorlar. Köpekler ve kediler de bu duruma adapte oluyorlar. Gündüzleri yatıyorlar ve çöplerin dökülme saatinde uyanıyorlar. 3-4 saatlik süre içerisinde bulabildikleri kadar yiyecek tüketiyorlar. Nispeten ucuz olması sebebiyle, tavuk kemikleri oldukça çok bulunabiliyor çöplerde. Bu köpekler için iyi bir besin kaynağı. Ne yazık ki kediler bu poşetlerin çoğunu yırtamıyor, kemik gibi besinleri dişleri zayıf olduğu için kıramıyorlar. Onlar bir konuda şanslı; köpeklerden daha az besine ihtiyaç duyuyorlar. Yanlış hatırlamıyorsam, 150 gramlık bir besinle birkaç gün idare edebildiklerini okumuştum bir yerde.

Bizim aile gibi duyarlı insanlar zaten çöpten ayrı bir yere koyuyor bu tarz yiyecekleri. Onlar için bulması kolay ve zahmetsiz bir öğün oluyor en azından.

Hocam yazdiklarinizda cok haklisiniz kucukken aliyorlar buyuyunce hevesleri kaciyor atiyorlar sokaga kisirlaatirma yok asilama yok sokakta bit kene kapiyorlar yavrulari oluyor vs.

Yine bizim burasi iyi gibi cogu kopekte kupe var. 3 senedir bulundugun sehirde yasiyorum 2 kere yavru kopek gordum.

Kedilerin birde bahceye girme sanslari var. Acikinca miyavla miyavla yemeginide alabiliyor

|
    |

• Binbaşı
    1569 Mesaj
    Hocam çok güzel bir şey yapıyorsunuz. Sadece yemek vermek değil onların sevgiye de ihtiyaçları var ve artık sizi tanıyorlar.

Özellikle şekerli şeyler vermeyin yiyorlar ama uzun sürede kör oluyorlar. Kuru ekmek yemezler ama bi kaba yemek suyu ya da süt koyup ekmeği parçalayıp içine atabilirsiniz onu da yerler.

Kasaplarda etin tavuğun ayırdıkları kısımlar oluyor, yine artan kemikler oluyor. Hayvanlara vericem diyince genelde bunları parasız verirler. O şekilde de bulabilirsiniz, çiğ ya da pişmiş yerler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • DH Yönetici
    7111 Mesaj
    Şekerli bir şey vermeyin. 15 kilo mama tek bir köpeğin yaklaşık 40 günlük temel besin ihtiyacını karşılayabilir ancak tabi havalar soğumaya başladığı için bu rakama 30 gün de diyebiliriz. Mama dışında bir şey vermek isterseniz. kasaptan 2-3 parça kemik alın. bunu makarna ile birlikte (hiç yağ tuz koymadan) haşlayın. içinede kuru ekmek vs doğrayıp karıştırın. Bu şekilde belki protein ihtiyaçlarını karşılayamazsınız ama en azından tok kalırlar.
    |
    |
  • Yarbay
    2334 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 11 52 7

quote:

Orijinalden alıntı: TheAlucard

Aç kalıp kalıp insanlara saldırıyorlar.

Geçen akşam yolda eve doğru gidiyordum, önümde de bir amca marketten alış-veriş yapmış dönüyor herhalde. bir anda yolun kenarındaki arsalarda takılan köpek sürüsü, artık alınan malzemelerin kokusunu mu aldı ne olduysa (en az 12-13 köpek vardı) adama saldırdı ve adam canını kurtarmak için aldığı malzemeleri köpeklerin üstüne doğru fırlatıp kaçtı.

Geçen sene de bu hayvan severler sürüsünün kampüste inatla besleyip öğrenci sayısından çok hale getirdiği köpekler kütüphane yolunu adeta yüzüklerin efendisindeki hayaletlerin kapattığı gibi kapatmış, sabahları o yoldan geçmeye çalışan herkese saldırıyorlardı.

Bu yüzden Hepsinin toplanıp barınaklara tıkılmaları ve kısırlaştırılmaları gerek.

O hayvanlar Kupeli degil miydi?

Hayır.
    |
    |

• Yarbay
    4443 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ofamof

Hangi köpek günde 7.5 kilo mama yer ya?? Sallamayın lütfen yanljş bilgiler vermeyin insanlara

Seninkiler köpek değil o zaman.

Benim köpek 20 kilo yediği oldu.

• Yüzbaşı
    270 Mesaj
    Arkadaşım en ucuza en fazla alabileceğin tek şey tavuk but sırtı. Kilosu 2-2,5 arası değişiyor. Başka hiçbir şey uyguna gelmiyor. 10 liralık alsan 4-5 kilo yapıyor. Mamalar bazı dönemlerde indirime giriyor ama onuda her sokak köpeği yemiyor maalesef. Biz hayvan severler sahip çıkmazsak köpeklerin işi gerçekten çok zor. Kediler ufak tefek avlanabiliyor ve çöpün içine falan girebiliyorlar. Köpekler onuda yapamıyor.
  • Yarbay
    3069 Mesaj
    Köpeklere şekerli şeyler zararlı diye biliyorum.
    |
    |
  • Binbaşı
    1731 Mesaj
    Bu ülke bu itlerden hala neden kurtlmadı hiç anlamıyorum...
  • Onbaşı
    16 Mesaj
    Şekerli ve her çeşit unlu mamüller lezzetli olsalar da vücuda zehir etkisi yapıyor. Insülin hormonu direk devreye girip kana giren o zehri hemen karaciğere yolluyor. Salam ve sosis gibi şarküteri ürünleri ise İŞLEM GÖRMÜŞ et sınıfına girdiği için uzun vaade de büyük zararlar veriyor.

Haftada 1-2 gün, 3-4 küçük parça sosis verilebilir, mutlu olurlar ama iyilik yaptığımızı sanarken zarar vermeyelim hayvanlara. Şekerli ve unlu gıdaları ise yılda bir bile vermemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mebasta -- 1 Kasım 2017; 12:12:22 >
  • Yarbay
    3489 Mesaj
    Usenmezsen kasaplardan cope gidecek seyleri alip hayvanlara verebilirsin. Temin etmesi kolay olur ama pisirmen gerekmekte.

|
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.

Keşke belediye zamanında sizin ananızı babanızı kısırlaştırsaydı da, böyle "olmamış"lar yetiştirmeselerdi...
  • Çavuş
    41 Mesaj
    Acaba açlıktan ölen insanlar ne yiyecek diye de tasalanmıyor değilim.

• Çavuş
    91 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: ZeroSystem

Bu ülke bu itlerden hala neden kurtlmadı hiç anlamıyorum...

Onlara sira gelene kadar daha cooooook iki ayakli it var turkiyede

|
    |
  • Çavuş
    91 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: miryokefalon

Acaba açlıktan ölen insanlar ne yiyecek diye de tasalanmıyor değilim.

Hocam yine insanlar bir yolunu buluyor ekiyor biciyor avlaniyor topluyor dileniyor

Tabi ihtiyaci olanlarda var

|
    |
  • Çavuş
    91 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

quote:

Orijinalden alıntı: dirty_y

Arkadaşım en ucuza en fazla alabileceğin tek şey tavuk but sırtı. Kilosu 2-2,5 arası değişiyor. Başka hiçbir şey uyguna gelmiyor. 10 liralık alsan 4-5 kilo yapıyor. Mamalar bazı dönemlerde indirime giriyor ama onuda her sokak köpeği yemiyor maalesef. Biz hayvan severler sahip çıkmazsak köpeklerin işi gerçekten çok zor. Kediler ufak tefek avlanabiliyor ve çöpün içine falan girebiliyorlar. Köpekler onuda yapamıyor.

Tavsiyeleriniz icin tesekkurler

|
    |
    Bahsedilenler: Özgür Can, TacoNikky
  • Çavuş
    91 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

quote:

Orijinalden alıntı: Mebasta

Şekerli ve her çeşit unlu mamüller lezzetli olsalar da vücuda zehir etkisi yapıyor. Insülin hormonu direk devreye girip kana giren o zehri hemen karaciğere yolluyor. Salam ve sosis gibi şarküteri ürünleri ise İŞLEM GÖRMÜŞ et sınıfına girdiği için uzun vaade de büyük zararlar veriyor.

Haftada 1-2 gün, 3-4 küçük parça sosis verilebilir, mutlu olurlar ama iyilik yaptığımızı sanarken zarar vermeyelim hayvanlara. Şekerli ve unlu gıdaları ise yılda bir bile vermemek lazım.

Peki hocam sekerden uzak tutarim tavsiyeleriniz icin tesekkurler

|
    |
    Bahsedilenler: Ata, Fatih
  • Binbaşı
    1355 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: dfk24

quote:

Orijinalden alıntı: ofamof

Hangi köpek günde 7.5 kilo mama yer ya?? Sallamayın lütfen yanljş bilgiler vermeyin insanlara

Seninkiler köpek değil o zaman.

Benim köpek 20 kilo yediği oldu.

Bence seninki FİL falan öyle köpek mi olur
    |
    |
  • Çavuş
    77 Mesaj
    Arkadaşım Adana'da okurken belediyeyle irtibate geçmiş, sürekli mama yardımı alıyordu. Sokak köpeklerini besliyordu. Bulunduğun şehrin belediyesine bir başvur belki yardımı dokunur.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
pubg mobile uc
vp satın al
Sohbet
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,578
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.