Şimdi Ara

Soğutucumu Ryzen 5’e Uydurabilir miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Xigmatek gaıa SD1283 model soğutucum var.

Ancak soketleri Ryzen 5 uyumlu değil.

Bu soğutucuya, Ryzen 5 uyumlu soket (soğutucuya takılan aparat ve kasanın arkasına takılan bağlantı aparatı) bulunup bulunamayacağı konusunda bilgisi olan var mıdır?

Stok Fan ile 70-75 derecelerde geziyor oyunda...Bu eski soğutucumu takarım dedim ama uyumsu olduğu için stok fan takmak zorunda kaldım.

• uyumlu ayak bulabileceğinizi sanmam. kendinizayağı oraya uydurmaya çalşacaksınız delerek veya baka bir metalle.
  • Üreticisi uyumlu kiti çıkarmadığı sürece uydurma birşey takarak çok zor. Anakarta zarar verme durumunu bir yana işlemcinin üstüne oturmama gibi sıkıntılar da çıkacaktır. Bende bu yüzden Cooler Master Hyper 212 Evo'mu takamadım sistemime. Uyumlu kitide bulunmuyor. AM4 uyumlu yeni bir soğutucu düşünebilirsiniz.
  • Şunu alıp deneyesim var ama hiç umudum da yok olaxağı konusunda..

https://www.teknobiyotik.com/akasa-venom-hava-sogutma-am4-baglanti-kiti-ak-mx242.html
  • o kit uymayabilir ben daha evvel uymayan soketlere soğıtucularımı bir şekilde uydurdum delerek başka metal parça kullanarak vs.önemli olan soğutucuyı işlemci üsründe eşit sıkıştırma ile sabit tutabilmek. el yatkınlığı yoksa uğraşmayın zatwn soğutucuda öyle ahım şahım değil
  • jackal___61 kullanıcısına yanıt
    İyi bir soğutucu ne önerirsiniz?
  • UNDYING U kullanıcısına yanıt
    sıfır almak biraz pahalı artık dolar oldu 7 tl.
    2.el bulmaya çalışın derim. daha büyük bir blok eğer kasaya sığıyor ise
  • link

Üretici attığım maili cevaplamış bunu alın diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Süleyman Çakır. -- 28 Nisan 2020; 16:17:30 >
  • Süleyman Çakır. kullanıcısına yanıt
    Üretici yanıtlasa da boş. :) Bende size o parçayı alabilmek için ödeyeceğiniz kargo ücretini yazayım. Aşağıdaki ücretler Euro cinsindendir.

- UPS® (UPS Express Saver®) €37,68
    - UPS (Worldwide Express Saver) €37,68
    - UPS (Worldwide Express) €40,34
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.