Şimdi Ara

SOGUTMAM LAZIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yapmak istedim bir şey var kasanın kendi soğutucu fanının üzerine bir 12 v lük fanda bn koymak istiyorum dışardan adaptörüm le beslicm sizce verim alır mıyım zararı olur mu bilen elektironikçi arkadaşlar yazsa makbule geçer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 16f84as 1 kullanıcısına yanıt
    Walla temsili bi kasa fotosunun üstünde gösterirsen daha iyi olur anlıyamadık pek. Adaptöre gerek yok psunun molexlerinede bağlarsın kasanın dışına takma gibi bi niyetin yoksa

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşlemcinin üzerindeki fanın üzerine bir fanf daha anlcn

• İşlemci nedir?
  • Kardeşim detaylı anlat

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doul coure intel Pentium D 925 3GHZ

• AhmetY58 kullanıcısına yanıt
    Kardeş şimdi işlemci fanı varya onun üzerine aynı ebatta bir fanı sıcak silikon ile yapıştırmak ve 50 derece olan osıyı duşurmek

• 16f84as 1 kullanıcısına yanıt
    Yukte mi 50 derece

Soğutucun nedir

Macunu yeniledin mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • en iyi sogutma sistemi no frost buz dolabı abicim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: 16f84as

Kardeş şimdi işlemci fanı varya onun üzerine aynı ebatta bir fanı sıcak silikon ile yapıştırmak ve 50 derece olan osıyı duşurmek

Hocam işlemci fanının üzerine aynı fandan 1 tane dahamı takmak istiyorsun ???

Bu tarz bişi buldum ama bana sorarsan hiçbirşeye yaramaz fazla ses yapıp kafa ütülemekten başka, 2. elde uygun fiyatlı cpu soğutucular var al canavar gibi soğutma yap uğraşma

SOGUTMAM LAZIM

• Evet hocam ama metal sogutucuz sadece aynen o şekil

• AhmetY58 kullanıcısına yanıt
    Yüksüz 45 yüklü 55-60 kardeşim

• quote:

Orijinalden alıntı: 16f84as

Yüksüz 45 yüklü 55-60 kardeşim

Yukteki sicaklik gayet normal benim eski sisteme senin bahsettiginin aynisini yaptim ses seviyesi artti bende cikarmistim eger imkanin varsa iyisinden bir macun ile orta seviye bir islemci sogutucu alip kullanmani tavsiye ederim.

• arkadaslar bende 8320 işlemci ve ud3p anakart var.bilgisayar ilk acılısta işlemci fanı cok yuksek seviyede donmekte ve ses yapmakta..speedfan ıle her acılısta ayar yaparak duzenlıyorum.Bunu biosdan halledemez mıyım her sefer yanı ıslemı tekrar etmekten kurtulmak ıcın..bıosda bulamadm ben fan control tarzı bişi..ayrıca 5600 rpm lerde donuyor gosteriyor ıslemcı fanını..
  • Adaptöre Ne Gerek Var, Direk PSU'dan Bağla .

Bir de SS Atabilir misin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: boras06

arkadaslar bende 8320 işlemci ve ud3p anakart var.bilgisayar ilk acılısta işlemci fanı cok yuksek seviyede donmekte ve ses yapmakta..speedfan ıle her acılısta ayar yaparak duzenlıyorum.Bunu biosdan halledemez mıyım her sefer yanı ıslemı tekrar etmekten kurtulmak ıcın..bıosda bulamadm ben fan control tarzı bişi..ayrıca 5600 rpm lerde donuyor gosteriyor ıslemcı fanını..

maalesef yok

fan kontrolcü alman lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

arkadaslar bende 8320 işlemci ve ud3p anakart var.bilgisayar ilk acılısta işlemci fanı cok yuksek seviyede donmekte ve ses yapmakta..speedfan ıle her acılısta ayar yaparak duzenlıyorum.Bunu biosdan halledemez mıyım her sefer yanı ıslemı tekrar etmekten kurtulmak ıcın..bıosda bulamadm ben fan control tarzı bişi..ayrıca 5600 rpm lerde donuyor gosteriyor ıslemcı fanını..

maalesef yok

fan kontrolcü alman lazım.

kontrolle ilgili bişi buldum silent auto manuel secenkleri vardı.Silent ve auto da değişiklik olmadı manuele aldım ve bu asamada pwm voltage secenekleri cıktı..ordan da voltage alınca en dusuk voltage a aldım ve denedm 3000 rpm e dustu.Bi nebze olsun acılıstaki donushızı sesi azaldı..Bu yaptıklarımın zararı olur mu?

• quote:

kontrolle ilgili bişi buldum silent auto manuel secenkleri vardı.Silent ve auto da değişiklik olmadı manuele aldım ve bu asamada pwm voltage secenekleri cıktı..ordan da voltage alınca en dusuk voltage a aldım ve denedm 3000 rpm e dustu.Bi nebze olsun acılıstaki donushızı sesi azaldı..Bu yaptıklarımın zararı olur mu?

çok fazla düşürmüşsün eğer max ayarı bu kadar düşürdüysen pc ısınınca yükseğe çıkaramayınca sıcaklık çok artar ve pc kendini kapatır.

mantıklı birşeyler yap ve kalsın.
  • O şekilde yaparsan soğutmaya bir faydası olmaz hatta hava akımını bozup daha sıcak bile çalışmasına sebep olabilir
  • utkubey777 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.