Şimdi Ara

Soğutma Sistemim.....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle formda biraz inceleme ve araştırmadan sonra fazla uğraşamayacağım için ve her türlü ekipmandaki eksilerden başımı ağrıtmamak icin kople bir sistem araştırdım. Ekran kartımdaki stok soğutucuyada çok gıcık olduğum için hem cpu hemde gpu için bir kit düşündüm..

Swiftech H20-220 Apex Ultima: Block tasarımı pompa ve diğer bileşenlerin kalitesini göz önünde bulundurarak en uygun setin bu olduğuna kara verdim.

Soğutma Sistemim.....

İçerik
     Soğutma Sistemim.....

Hortum
     Soğutma Sistemim.....

Radyatör
     Soğutma Sistemim.....

Ayrıca yardımı dokunacagına inandığım birkaç ufak şeyde eklettim kutuya
    1. Sıvı metal
    2. 4 adet altın kaplama rekor
    3. Sıvı sıcaklıgı için sensor
    4. Am2+ Aparatı

Soğutma Sistemim.....

EK-FC88 GT Full Cover : Vga Block burda ikinci el satın aldım Sevgili Kaan arkadaşımıza tşk ederim gercekden güvenilir ve yardım sever biri.
    Fakat Block Tam istedigim gibi karta oturmadı bende aldım elime törpüyü....
    İşaretili bölgelerde biraz gıdıklamakdan sonra cuk diye oturdu. Ama mofseller boşta kaldı

Soğutma Sistemim.....

Am2+ Aparatı takılmış işlmeci blogu
     Soğutma Sistemim.....

Sızdırmazlık testı once montajın son hali
     Soğutma Sistemim.....

Sızdırmazlık Testi 3 Saat kadar calıştı aparatlar ve kasaya monte ettim.
     Soğutma Sistemim.....

Motajda Radyotoru Kasanın Ustune Yerllestirdim kasada ufak bir mod yaptım 2 delik açtım
     Soğutma Sistemim.....

Soğutma Sistemim.....

Soğutma Sistemim.....

Soğutma Sistemim.....

Ve bana gore Sonuç
    Öncesi

Soğutma Sistemim.....

Sonrası
     Soğutma Sistemim.....
    [simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeqh -- 21 Ağustos 2009; 20:39:14 >

• öncelikle sıstemin güzel olmuş teprik ederim.acaba bu seti yurt dışından mı aldınız , sistem bileşenleriniz nelerdir O/C var mı yoksa normal degerdemi sistem, bu bilgileride eklersen daha da acıklayıcı olur ve başka arkadaşlarımıza yol göstermiş olursunuz.

• http://www.sidewindercomputers.com/swh2edukit.html $239.95
    http://www.sidewindercomputers.com/aphodoplandh.html $9.95
    http://www.sidewindercomputers.com/big1trgo1idf.html 4x3,50 $14
    http://www.sidewindercomputers.com/big1tesestfi.html $7.95
    http://www.sidewindercomputers.com/colipro.html $12.95

Maliyet : $284,8+ 50 tl (Vga Block)

Parclar sidewindercomputers den alınde parasını verdim sadece kargo üzreti verilmedi.

İşlem AMD Phenom X4 Black Edition 9600
    ankart Asus M3A78
    Ramler Kingston 800mhz DDR2
    Ekran kartı : 9800 GT Sparkle
    Henuz herhangibir overclock denemesi yapmadım YApınca ayrıca belirtirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeqh -- 28 Haziran 2009; 20:50:34 >
  • Gerçekten ellerine sağlık, sistemtedi tüm bileşenler 1.kalite

Ayrıca vga blok süper oturmuş

• quote:

Orjinalden alıntı: VISION

Gerçekten ellerine sağlık, sistemtedi tüm bileşenler 1.kalite

Ayrıca vga blok süper oturmuş

Tşk ederim wala uğrştım oldu az burası az orası derken cuk dıye oturdu dikkat ettiysen civalarda hep farklı modelde
  • Tebrikler en yakın zamanda bende su soğutmaya geçmek istiyorum ses durumu nasıl rahatsız edici bir gürültü varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kolpaci -- 29 Haziran 2009; 3:17:10 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kolpaci

Tebrikler en yakın zamanda bende su soğutmaya geçmek istiyorum ses durumu nasıl rahatsız edici bir gürültü varmı?

Tşkler birazcık sorun var çünkü 2kasa fanı 1cpu ve 1gpu fanı calışırken cıkardığı sesle şu an 2 radyator fannın çıkardığı ses aynı sanırsam bi fan control ünitesine ihtiyacım var çünkü fanlar gereğinden fazla hızlı donuyorlar
  • ya arkadaslar herkes gibi su sogutma tum bilgisayar kullananların hayalindeki sey.ben cok cok bilgi sahibi degilim.ama su sogutmada anlamadıgım seyler var.su sogutmanın 2 amacı var.
    1.kasa ici sessizlik
    2.performans

simdi 1 . ye gelirsek iyi bir hava sogutma lı kasada minimum 6 ile 8 maximumda 12 ye kadar cıkan arkadaslar var.12 tane fan olan bir kasada istedigin kadar kalite ve sessiz fan al genede biraz ses cıkar.bende mesala 7 tane var.4 nanoxia 2 14 luk cm .1 tane 12 lik cm .kasam gercekten sessiz suan.simdi su sogutmaya gelince e su sogutma takıyorsun.en az 300 400 masraf yapıyorsun.e radyatore 2 adet fan takıyorsun birde egsoz fan takiyorsun.e ne anladım bu istenben su sogutmayı fandan kurtulmak icin almıyormuyum.e alıyorum.e hem kablo kirliligi oluyor fanlar yuzunden hemde kasamda bi azalma yer acılma soz konusu olmuyor.bu iste fansız kablosuz radyatorler yokmu arkadas....

2. konuya gelirsek.arkadasın yukarda verdigi urunler gercekten guzel urunler.tr de bulman imkansız.sanırım arkadasda yurt dısından her parcanın en iyisini almış paradan kacmamıs(yanılıyorsam uyar beni)simdi arkadasın test sonuclarını inceledim.gayet guzel.su sogutmaya gectikten sonra nerdeyse her bileseninde 10 derece dusme yasamıs.performansına cok etki eder.guzel degerler.ama tr de su sogutma yapan arkadasların degerlerine bakiyoruz.4 5 derece oynuyor.magzemesizliktenmi yoksa kullanıcıdan dolayımı nedense ole aman aman performans alan gormedim.ya arkadaslar sole bi dusunursek 4 5 derece islemci sıcaklıgı icin 300 400 veripde su sogutmaya gecmek sizce mantıklımı?benim kafama cok takılıyor.

bu arada arkadasın su sogutma sistemi hayırlı ugurlu olsun.cok guzel olmus.birazcıkda kasa ici led ışık kullanırsan ve 3 pinli kablolarını toplarsan muthis bisi cıkar ortaya.saygılar herkese.
  • ben pek fazla bir değişiklik göremedim iyi bir hava soğutma sistemiylede odereceleride görebilirssin
  • quote:

Orjinalden alıntı: hsngencer

ya arkadaslar herkes gibi su sogutma tum bilgisayar kullananların hayalindeki sey.ben cok cok bilgi sahibi degilim.ama su sogutmada anlamadıgım seyler var.su sogutmanın 2 amacı var.
    1.kasa ici sessizlik
    2.performans

simdi 1 . ye gelirsek iyi bir hava sogutma lı kasada minimum 6 ile 8 maximumda 12 ye kadar cıkan arkadaslar var.12 tane fan olan bir kasada istedigin kadar kalite ve sessiz fan al genede biraz ses cıkar.bende mesala 7 tane var.4 nanoxia 2 14 luk cm .1 tane 12 lik cm .kasam gercekten sessiz suan.simdi su sogutmaya gelince e su sogutma takıyorsun.en az 300 400 masraf yapıyorsun.e radyatore 2 adet fan takıyorsun birde egsoz fan takiyorsun.e ne anladım bu istenben su sogutmayı fandan kurtulmak icin almıyormuyum.e alıyorum.e hem kablo kirliligi oluyor fanlar yuzunden hemde kasamda bi azalma yer acılma soz konusu olmuyor.bu iste fansız kablosuz radyatorler yokmu arkadas....

2. konuya gelirsek.arkadasın yukarda verdigi urunler gercekten guzel urunler.tr de bulman imkansız.sanırım arkadasda yurt dısından her parcanın en iyisini almış paradan kacmamıs(yanılıyorsam uyar beni)simdi arkadasın test sonuclarını inceledim.gayet guzel.su sogutmaya gectikten sonra nerdeyse her bileseninde 10 derece dusme yasamıs.performansına cok etki eder.guzel degerler.ama tr de su sogutma yapan arkadasların degerlerine bakiyoruz.4 5 derece oynuyor.magzemesizliktenmi yoksa kullanıcıdan dolayımı nedense ole aman aman performans alan gormedim.ya arkadaslar sole bi dusunursek 4 5 derece islemci sıcaklıgı icin 300 400 veripde su sogutmaya gecmek sizce mantıklımı?benim kafama cok takılıyor.

bu arada arkadasın su sogutma sistemi hayırlı ugurlu olsun.cok guzel olmus.birazcıkda kasa ici led ışık kullanırsan ve 3 pinli kablolarını toplarsan muthis bisi cıkar ortaya.saygılar herkese.

Yorunların için tşkler... Parcaların olabilecegi en iyiye yakın secmekten çekinmedim.. Ve sizde goruyorsunuz bende soyle bilgisayarın basına oturdum bakıyorum evet her bılesende 10 derece fark var biraz daha ince ayar yapılsa belki 12-15 derece arası bir performans alınıcak gibi duruyor ha bunu fanlarla yakalamaya çalışırsın çok kolay ve basit ama ozmanda fanların max devirde ve hızda ve enaz 7-8 tane calısacak onların cektıklerı enerjı ve ses emın hem cebını hemde kafanı yer ama su an pompada ses diye bir sey yok sadece radyator fanı var 2 adet belkı 1 eksoz he kasada yerım olsaydı dısına monte edebılseydım onada ıhtıyacım olmaya bılırdı.
  • Maliyet : $284,8+ 50 tl (Vga Block)

Gümrükte Herhangi Bir Sorun Oldumu Bilgi Verebilirmisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: FernandoFruzz

Maliyet : $284,8+ 50 tl (Vga Block)

Gümrükte Herhangi Bir Sorun Oldumu Bilgi Verebilirmisin

Dostum konu 2009'da açılmış. O tarihte gümrük denetimi çok iyi değildi ve muafiyet sınırı yüksekti. Şu anda muafiyet 75 euro civarında.
    Şu an bu tarz bir ürün alınsa gözden kaçmadığı sürece büyük ihtimalle gümrükte takılır ve vergi biner. Ayrıca USPS de bu sene international servisine zam yaptığı için
    kargo masrafları yaklaşık 1.5 kat daha fazla tutacaktır. Ben de 1-2 ürün alacaktım ama gümrük işinin püf noktalarını bilmediğim için güvenemedim açıkcası.
  • Bilgi İçin Teşekkürler Umutcan Konuyuda Hortlattık Desene :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.