Şimdi Ara

Sogukta Aracın 2.Marşta Çalışması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba herkese hayırlı forumlar aracım 99 tipo 9 aydır bende.Bu 9 Ay içerisinde gerekli bakımları degişmesi gereken parçaları degişti ve bujilerde buna dahil

-2,5 Ay önce marş motoru ve akü degişti
    -4,5 ay önce karbürator temizletildi.

Havalar sıcakken tek marşta 1-2 sanıye içerisinde çalışıyordu.Fakat şu son haftalar havaların bayagı soguması ile birlikte aracım ilk marşı almıyor 3 saniye yi geçtikten sonra tekrar kontagı kapatıp açıyorum ve 2 marşı hemen alıyor.

Aynı şekilde tipo sahibi olan arkadaşlara felanda sordum kimisinde sorun olmadıgını sıkıntısız çalıştırdıgını kımısınde benım ki gibi aynı sorunu oldugunu ögrendim

Çogu kişiye bu durum normalmış gibi gelsede benım bıraz canımı sıktı sizce sebebi ne olabilir ? Platinde felan bir sorun olabilir mi ?

• Çalıştırma yöntemini tam öğrenmemişsin ondan. Yazın araba kolay çalışır .Ama kışın kendin taktik belirlemen gerek. Bizim eski şahini kışın en soğuğunda tek marşta lpg de çalıştırırdım. Babam ise asla çalıştıramazdı. 3-4 Marş denerdi anca çalışırdı. Bunun için arabayı biraz anlaman gerek
  • onu en son 84 modem renault da yaşamıştım
  • Lego95 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu konuda size katılıyorum bugünde tek marşta çalıştı ya gazı tam pompalayamıyorum ya da başka bir inceligi var.Yanı az bekletiyorum kontagı çevrili şekilde bujilere felan gerekli gerilim gitsin diye vs fakat yine olmuyor :'(
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    Yaw hocam çok korkutyor benı bazen aküyü alalı kaç ay olmuş güvenemıyorum bir anda aküyü boşaltacak gibi geliyor :/
  • sorun elektrik kaynaklı görünüyor .buji ve kabloları nasıl
  • bujı ve bujı kablolarına bak ve motor yagına sıcakken bir tane bor katkısı at. birde akü gücünü kontrol et.
  • zibidi gonzales kullanıcısına yanıt
    Hocam bende öyle düşünüyorum aracı ilk aldıgımız zaman buji ve kablolar felan degişmişti diye hatırlıyorum.9 Ayda bujiler sorun çıkartabilir mi ? Birde bazen marşa bastıgım zaman bırden marşı kesiyor araç büyük ihtiamlle elektrık kaynaklı
  • atrix1212 kullanıcısına yanıt
    Hocam buji ve buji kabloları arac ilk alındıgı zaman degiştirildi diye hatırlıyorum.

Bujiler 9 ayda sorun çıkartabilir mi peki ?

Birde bor katkısı ne derece olumlu olur ? Biraz forumlarda araştırdım kimisi çok iyi verim kimiside motor yagının çabuk tükenmesi çekişten düşmesi vs sonucunu almış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaxeveR

Hocam buji ve buji kabloları arac ilk alındıgı zaman degiştirildi diye hatırlıyorum.

Birde bor katkısı ne derece olumlu olur ? Biraz forumlarda araştırdım kimisi çok iyi verim kimiside motor yagının çabuk tükenmesi çekişten düşmesi vs sonucunu almış.

sen bujileri tekrar kontrol ettir. aküyü kontrol et. bor katkısını at. marka vermiyorum. sonra satıcı ılan ediyorlar. sıcak motora uygula. motorun sabah kalkışı, sesi solugu değişecek.
  • Aynı sebepten midir bilmem ama olayı anlatayım ne kadar uyuştuğuna kendiniz karar verin.Olmazsa da aynı sorunu yaşayan birinin işine yarar.Bir ay kadar önce arabam ilk çalıştırmada direkt çalışıyor ama o ilk birkaç saniyede gaz vermesem (boş viteste çalıştırırım) stop ederdi.Tekrar çalıştırdığımda normal şekilde çalışırdı.Gideceğim yere giderim, araba orada motor tamamen soğuyacak kadar beklediğinde ve çalıştırdığımda ayı şeyleri yaşardım.

Nasıl çözdüm: Boğaz temizlenecek, düzelmezse değişecek dediler.O da olmazsa dedim.Oksijen sensörüne bakarız.Olmazsa gaz beyni değişir dediler.İki gün arabayı sadece benzinde kullandım. Olay düzeldi.Sanırım araç beyni yakıt hava karışımı konusunda karışmış.
  • hocam aracınızda jikle varmı bilmiyorum ama varsa ilk çalıştırmada kolaylık sağlar. Gaz pompalama konusunda eğer gazı çok pompalarsanız araç çalışacakken boğulur ve marş süresi artar. Az pompalarsanız da geç çalışır.. Önemli parçaların bakımını yapılmış marş konusunda. Eğer akünüz doluysa gaz pompalamayı deneyebilirsiniz. Yani 1 defa, 2 defa, 3 defa gibi. Jikle varsa jikleyi kullanmayı unutmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

quote:

sen bujileri tekrar kontrol ettir. aküyü kontrol et. bor katkısını at. marka vermiyorum. sonra satıcı ılan ediyorlar. sıcak motora uygula. motorun sabah kalkışı, sesi solugu değişecek.

Tamamdır hocam bor katkısı hakkında biraz kafamda soru işaretleri oluştu fakat biraz daha sorup soruşturayım

• general263 G kullanıcısına yanıt
    Hocam benımkıde aynen motor sıcak ve aracı stop ettim gazımı aldım fakat tekrar çalıştırmakta yıne aynı zorlugu çekiyorum.Benzin alıp öyle deniyecem olumlu olumsuz bir durum olursa editlerim teşekkürler
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

quote:

Tamamdır hocam bor katkısı hakkında biraz kafamda soru işaretleri oluştu fakat biraz daha sorup soruşturayım

94 motor tempra tek soguk havada 2 marşla çalışırken, artık ceyrek marşla calısıyor ve sessizleşiyor.

• By Efendy B kullanıcısına yanıt
    Hocam araç jikleli sabah çalıştırırken hiç jikleyi çekip çalıştırmayı denemedım ama deniyecem.Aynen dediginiz gibi hocam gaz pompalama olayı çok pompaladıgım zaman geç marş alıyor.Az pompaladıgım zaman da geç çalışıyor valla marş hakkında aklıma gelen tüm parçaların bakımı felan vs yapıldı akü dolu sabah jikleyi çekip çalıştırmayı denıyecem olumlu olursa editlerim hocam teşekkürler
  • atrix1212 kullanıcısına yanıt
    Hocam bor katkısı atacagım fakat bu ay bıraz maddi yönden tırtladıgım için bor katkısı kullanmaya çekınıyorum hanı olurda bir problem çıkarırsa mokoko olurum.

Ama araştırdıgım bazı forumlarda eski araçların çogunda bor katkısı çok iyi sonuçlar vermiş bunu nerden temın edebiliriz ?
  • quote:

Hocam bor katkısı atacagım fakat bu ay bıraz maddi yönden tırtladıgım için bor katkısı kullanmaya çekınıyorum hanı olurda bir problem çıkarırsa mokoko olurum.

Ama araştırdıgım bazı forumlarda eski araçların çogunda bor katkısı çok iyi sonuçlar vermiş bunu nerden temın edebiliriz ?

internet sitelerinde satışı var. hepsiburada. gittigidiyor n11.sahte ürün var dikkat et güvenli satıcıdan tercih et.
    25-40 lira araı fiyatlar. benzinliklerden almamanı öneririm.
  • Akü son donemde değişti demişsiniz ama önce onu bir ölçtürün.Sıcak havada normal çaĺışıp soğuk havada çalışmamasının nedeni bu olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.