Şimdi Ara

SNR Hızı Ve Hat Zayıflaması Nedir Neye Göre Belirlenmektedir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
3
Favori
60.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • senin değerler oldukça iyi fiber mi kulanıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz.kizilay1

senin değerler oldukça iyi fiber mi kulanıyorsun

hayır adsl kullanıyorum ama bu şekilde internet çok yavaş ne hikmetsehayır adsl kullanıyorum ama bu şekilde internet çok yavaş ne hikmetse
  • Hat pek sağlıklı değil elinde farklı modem varsa onlada deneyin snr o şekilde kopma sorunu olması gerekir zaten hat crc üretmiş hızınızı 14-15 mbite indirmen lazım eğer kurtarmazsa birazdaha inmesi gerekir ama ilk önce evdeki kablolarda ek filan varsa onları tekrardan elden geçirin splıtter olmadanda deneyin ayrıca modemin kablosu cok uzun olmasın.
  • Modemi kapatıp açtıktan sonra 8mb hızına ulaşıyorum yalnız b uhız hiç de fazla sürmüyor kopmalar yaşıyorum. ADSL ışığı yarım saat durmadan yanıp sönüyor oluyor. Daha sonra hızım 2mb düşünce baya bi internette kopma olmuyor. Yeni eve taşındıktan sonra oldu bunlar. Önceki evimizde adil kota miktarımı aşsam bile hızım 8mbitten aşağıya düşmüyordu çok şanslıydım.
    Değerlerim bunlar siz ne diyorsunuz? Apartman içindeki dairemize gelen kabloyu değiştirtmeyi düşünüyorum.
     SNR Hızı Ve Hat Zayıflaması Nedir Neye Göre Belirlenmektedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taraftar13 -- 18 Temmuz 2014; 2:21:43 >

• taraftar13 T kullanıcısına yanıt
    Berbat arıza kaydı bırak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BonezCrusher

Berbat arıza kaydı bırak.
    Arıza kaydı bıraktım ordan ne yapsalarda olmuyor. Apartmanda daireye gelen kabloyu elektrikçinin biine değiştirtmeyi düşünüyorum. Faydası olur mu dersiniz, başka çarede aklıma gelmiyor.
  • taraftar13 T kullanıcısına yanıt
    Altyapı sıkıntılı kabloyu değiştirmeden önce ankastrenin oraya in albeline bir kablo bağla modeme bak değişme varmı direk telekomun kabloya bağlıyacaksın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BonezCrusher

Altyapı sıkıntılı kabloyu değiştirmeden önce ankastrenin oraya in albeline bir kablo bağla modeme bak değişme varmı direk telekomun kabloya bağlıyacaksın.

o zaman da ucunu yapmak lazım onuda kendim yapamam.
  • kaydettiğin sayfalarda fena hani :D
  • Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 1024 253
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 6268 1229
    SNR Sınırı (dB): 22.8 32.2
    Hat Zayıflaması(dB): 41.0 24.8
    Güç (dB): 15.3 7.3

8mb ultranet limitsiz (77tl) kullanıyorum. TTNET hiç sorun olmadığını söylüyor sizler ne düşünüyorsunuz?
  • Adsl Hat Durumu SHOWTIME.L0
    Adsl Modu G992.5
    Sistem Girişi 796 kbps
    Sistem Çıkışı 14335 kbps
    Attenuation Sistem Çıkışı(db) 13
    Attenuation Sistem Girişi(db) 5
    SNR Margin Sistem Çıkışı(db) 11.7
    SNR Margin Sistem Girişi(db) 14.7
    Attainable Down Rate 18144 kbps
    Attainable Up Rate 1223 kbps
    Satıcı No RETK
    Donanım Yazılımı Sürümü 2920bc12
    CRC Hataları 0
    Sistem Girişi BER 0e-7
    Sistem Çıkışı BER 0e-7
    Yukarı Çıkış Gücü 9
    Aşağı Çıkış Gücü 10
    Sistem Çıkışı ES 0
    Sistem Girişi ES 0
    Sistem Çıkışı SES 0
    Sistem Girişi SES 0
    Sistem Çıkışı UAS 0
    Sistem Girişi UAS 0

nasıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: l3aran

Gelen Giden
    DSL Hızı(Kb/s): 1024 253
    Ulaşılabilir Hız(Kb/s): 6268 1229
    SNR Sınırı (dB): 22.8 32.2
    Hat Zayıflaması(dB): 41.0 24.8
    Güç (dB): 15.3 7.3

8mb ultranet limitsiz (77tl) kullanıyorum. TTNET hiç sorun olmadığını söylüyor sizler ne düşünüyorsunuz?

Altyapıı yetersiz. Gerçekten sorun yok yani. Ama 1 mb değilde 3 mb alabilir hat. Onu yükselttirin. Sözleşme yaparım diyorsan.
    http://www.ttnet.com.tr/bireysel/kampanyalar/Sayfalar/12-Ay-Indirim-Firsati-Kampanyasi.aspx bu kampanya devam ediyorsa düşünebilirsiniz. Bu bitmiş ise bunun benzeri kesin vardır. Forumda ikna kampanyasından söz ediliyor. Ayda 49 tl imiş. Boş yere 77 tl vermeyin. Karar sizin nihayetinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeur -- 12 Eylül 2014; 6:42:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: redwolf0

Adsl Hat Durumu SHOWTIME.L0
    Adsl Modu G992.5
    Sistem Girişi 796 kbps
    Sistem Çıkışı 14335 kbps
    Attenuation Sistem Çıkışı(db) 13
    Attenuation Sistem Girişi(db) 5
    SNR Margin Sistem Çıkışı(db) 11.7
    SNR Margin Sistem Girişi(db) 14.7
    Attainable Down Rate 18144 kbps
    Attainable Up Rate 1223 kbps
    Satıcı No RETK
    Donanım Yazılımı Sürümü 2920bc12
    CRC Hataları 0
    Sistem Girişi BER 0e-7
    Sistem Çıkışı BER 0e-7
    Yukarı Çıkış Gücü 9
    Aşağı Çıkış Gücü 10
    Sistem Çıkışı ES 0
    Sistem Girişi ES 0
    Sistem Çıkışı SES 0
    Sistem Girişi SES 0
    Sistem Çıkışı UAS 0
    Sistem Girişi UAS 0

nasıl

İyi hiç elleme bundan başka hızı almazsın. Alan diyende yalan söyler...

• Öncelikle cevap için teşekkür ederim Thrax. Daha ayrıntılı anlatmam gerekirse 3 gün önce internet hızım bu şekilde değildi 2mb/sn indirme hızım vardı şu an 100kb/sn şeklinde. Bunun sebebini çözebilmiş değilim ve TTnet çalışanlarını aradığımda sanki internetim hep bu hızdaymış gibi bahsediyorlar ve çözüm sunmuyorlar. TTnet ile zaten sözleşmemiz var bitmesini bekliyoruz. Tek istediğim ceza ödemeden ayrılabilmek.
  • quote:

Öncelikle cevap için teşekkür ederim Thrax. Daha ayrıntılı anlatmam gerekirse 3 gün önce internet hızım bu şekilde değildi 2mb/sn indirme hızım vardı şu an 100kb/sn şeklinde. Bunun sebebini çözebilmiş değilim ve TTnet çalışanlarını aradığımda sanki internetim hep bu hızdaymış gibi bahsediyorlar ve çözüm sunmuyorlar. TTnet ile zaten sözleşmemiz var bitmesini bekliyoruz. Tek istediğim ceza ödemeden ayrılabilmek.

D-Slam veya Port aktarımı talep edebilirsiniz. Santrale en yakın D-Slam veya Saha dolabına portlarınızın aktarılmasını isteyebilirsiniz. Bu işlem size 3 5 mb extra hız sağlayabilir. 3 5 mb artacağı garanti değil ama denemekte fayda var.
    Bu talepte bulunupta gerçekleştirebilen sayıs çokı az. Mağlum ilgisiz TTNET...
    Müşteri hizmetlerini aradığınızda ağ şefleri ile konuşmak istediğinizi söyleyin. Onlara bağlasınlar. Derdinizi onlara anlatın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yeur -- 12 Eylül 2014; 15:24:24 >

• akn den patlamıssın
  • Bugün de TTnet ile yaptığım görüşmelerde söylediklerinizi dile getirdim. Tahmin ettiğiniz gibi talebimle ilgileneceklerini söylediler ve ağ şefleri ile görüşemedim. Orada çalışan hanım bana yardımcı olmaktan çok suçlayıcı bir tavır içerisindeydi ve aklıma takılan bir durum oluştu. İnternet hızımı arttırdığını söyledi ve baktığımda 2mb olmuştu. Bu kadar basit bir şekilde hızımı arttırdığına göre (ki 1den 2yapması yine şaka gibi) neden en başta bir düşüş yaşadım ve 2 gündür sürekli arayıp durduğum halde denk geldiğim birisi sanki kendi cebinden ödüyormuş gibi bir tavırla internetimi 2mb yaptı. Şu noktada çoktan başka bir firmaya geçmeye karar verdim tek merak ettiğim neden böyle bir durum yaşandı. Bu sorunda bana çok yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.
  • quote:

Bugün de TTnet ile yaptığım görüşmelerde söylediklerinizi dile getirdim. Tahmin ettiğiniz gibi talebimle ilgileneceklerini söylediler ve ağ şefleri ile görüşemedim. Orada çalışan hanım bana yardımcı olmaktan çok suçlayıcı bir tavır içerisindeydi ve aklıma takılan bir durum oluştu. İnternet hızımı arttırdığını söyledi ve baktığımda 2mb olmuştu. Bu kadar basit bir şekilde hızımı arttırdığına göre (ki 1den 2yapması yine şaka gibi) neden en başta bir düşüş yaşadım ve 2 gündür sürekli arayıp durduğum halde denk geldiğim birisi sanki kendi cebinden ödüyormuş gibi bir tavırla internetimi 2mb yaptı. Şu noktada çoktan başka bir firmaya geçmeye karar verdim tek merak ettiğim neden böyle bir durum yaşandı. Bu sorunda bana çok yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Bunların çoğu ilkokul mezunu belkide ilkokul terk. İnsanla nasıl konuşulur bilmez. 1 aylık eğitimle oraya oturtturulmuş torpilli dediğimiz basiretsizler.

• HızTutkunu H kullanıcısına yanıt
    Kablolu bağlanın hocam AYRICA Akk yi geçmiş olabilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KüfürbazHaydoo -- 13 Eylül 2014; 15:23:43 >
  • Beyler çok uzun zaman aradan sonra TTNnet'e geçtim. Aşağıdaki değerler nasıldır?

SNR Hızı Ve Hat Zayıflaması Nedir Neye Göre Belirlenmektedir?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.