Şimdi Ara

Snap Paketleri Kullanan Var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Snap paketleri hakkında kimileri iyi kimileri kötü yorumlar yapıyor.
    Dosya boyutunun fazla olduğunu söyleyenler, uygulamaların geç açıldığını söyleyenler var.
    Ben web geliştirme ve java geliştirmek için ubuntu kullanmak istiyorum. Ve ide'leri yüklemek için uğraşmak istemiyorum.
    Snap paketleri ilgimi çekti.
    Sizce bir sorunla karşılaşır mıyım ? Performans düşüklüğü gibi ?

• büyük ihtimalle dediğin sorunlarla karşılaşırsın hocam. Ubuntu kullanacaksan idelerin ppalarini depo ekleyip apt install demene bakar. Hangi ideleri kullanacaksın yardımcı olayım istersen
  • Toriko kullanıcısına yanıt
    Intellij idea mesela hocam.
    Bu arada eclipse'i kurdum diyelim sitesinden. Güncellemeleri kendisi yapar mı ? Terminalden mi halletmek gerekiyor ? Siz hangi dağıtımı kullanıyorsunuz ?
  • axlrose. kullanıcısına yanıt
    Ben arch kullanıyorum hocam, kendimde intellij idea kullanıyorum direk kendi sitesinden kurdum gayet basitti. Güncelleme geldiği zaman açılışta bildirim olarak söylüyor tek tıkla kurabiliyorsunuz. Eminim eclipse'te aynı şekildedir. Intellij kurmak için yapmanız gereken tek şey, önce indirdiğiniz dosyayı zipten çıkarmak. terminalde tar -xf dosya_adi komutuyla yapılabilir ya da ubuntuda dosyaya sağ tık, buraya çıkar diyerek de yapabilirsiniz. Çıkardığınız dizinin içindeki bin klasörüne girin ve sağ tık burada terminal aç diyin. Ardında terminale ./idea.sh komutunu girin. Eğer ki çalışma izni hatası verirse önce sudo chmod +x idea.sh diyin ardından tekrar deneyin. Kurulum ekranı karşınıza gelecektir ordan sonrası windows ile aynı zaten.
  • Toriko kullanıcısına yanıt
    Aur da yok muydu hocam daha pratik olur güncellemek falan sanki

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • axlrose. kullanıcısına yanıt
    Ubuntu snapd ilk kez Linux kullanacak adamın ömür boyu Linux kullanmamasına sebep olacak kadar akıllara zarar uyduruk bir şey hiç bir zaman bulaşmayın.
    Aradığınız şeyler Flatpak olarak varhttps://flathub.org/apps/category/Development

Aslında en güzeli sistemin kendi paketini kullanmaktır (rpm deb v.s) Bunların çoğu zaten güncel halde rpm olarak mevcut Fedora da, olmayanları da flatpak ile tamamlarsınız, güncelleme almaya devam eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: loradona

Aur da yok muydu hocam daha pratik olur güncellemek falan sanki
    Valla hocam dediğim gibi uygulamayı başlatıncı güncelleme varsa bildirim olarak çıkarıyor köşeden, güncellemek sorun olmuyor o yüzden. İdeye bakınmak için kendi sitesine girmiştim download for linuxi görünce yapıştırdım açıkcası aura bakmadım bile
  • Dostum Snap paketi kurduktan sonra mı? yoksa driver yükledikten sonra mı? bilmemem ama benim sistemin anası ağladı Started User Manager for UID 117 de boot kalıyor, devam etmiyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.