Şimdi Ara

SLR LIKE Makina Tavsiyeleri ! (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
261
Cevap
2
Favori
34.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Anladım. Peki sx280 çekimleri beni tatmin edecek mi? Yani P510 yada L830 dan geri kalırmı sizce?
    sx280 de wifi, gps gibi özelliklerde var. Fiyat avantajı da var. Ama çekim kalitesi daha önemli malumunuz.
    Öğrendiğim kadarıyla Nikon L830 aşağı yukarı P510 kalitesinde çekim yapabiliyormuş. Yanlışsam düzeltin. L830 kalem pille çalışması beni düşündürüyor. Şarjlı pil kullanırsam sorun olmaz diye düşünüyorum.

Ha bir de vizörlü ne demek? Fotoğraf makinasında olmaz sa olmaz mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 29 Nisan 2014; 15:35:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: osman_goksel

Anladım. Peki sx280 çekimleri beni tatmin edecek mi? Yani P510 yada L830 dan geri kalırmı sizce?
    sx280 de wifi, gps gibi özelliklerde var. Fiyat avantajı da var. Ama çekim kalitesi daha önemli malumunuz.
    Öğrendiğim kadarıyla Nikon L830 aşağı yukarı P510 kalitesinde çekim yapabiliyormuş. Yanlışsam düzeltin. L830 kalem pille çalışması beni düşündürüyor. Şarjlı pil kullanırsam sorun olmaz diye düşünüyorum.

Ha bir de vizörlü ne demek? Fotoğraf makinasında olmaz sa olmaz mı?

sx280 hiçbirinden geri kalmaz, gece çekimlerinde nikonlardan daha iyidir...

bu listede L820 en altta kalır...

vizör bakaçtır, yani fotoğraf çekerken gözümüzü dayadığımız yere denir, slr makinalardan uyarlamadır...dijitallerde lcd ekrana önem verilir ancak benim gibi eski nesil olanlar filmli makinalardan kalma alışkanlıkla ekrana değil vizörden bakarak fotoğraf çekerler...yani vizör herkes için önemli değildir...

SLR LIKE Makina Tavsiyeleri !

• Bakaç (vizör) benim için olsa da olur olmasa da.

Anladığım kadarıyla canon alacağım.

Canon sx280 mi Canon sx510 mu tavsiye edersiniz.

Çok teşekkürler. :)
  • quote:

Bakaç (vizör) benim için olsa da olur olmasa da.

Anladığım kadarıyla canon alacağım.

Canon sx280 mi Canon sx510 mu tavsiye edersiniz.

Çok teşekkürler. :)
    ikisi arasında sx280...

not: ilk mesajınızdaki "düşük ışıkta temiz foto" beklentiniz çok önemliyse ve yurtdışından ucuza alma imkanı varsa canon s120 tavsiye ederim, zoomu azdır ama gece çekimlerinde daha başarılıdır...çok pahalı gelirse canon s95 de olabilir...bunun dışında genel kullanımda sx280 yeterlidir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 29 Nisan 2014; 17:41:15 >
  • Canon S120 fiyatı 449 usd. Yani SX50 den 50 usd daha pahalı. :)
    Canon S120 nin optik zoom u 5x. :)

Ama S120 tam gece çekim makinası. Örnek gece çekimlerine baktım harika. İnsan sadece gece çekmek için bile alabilir. Baykuş gibi makina :)

Tavsiyeler için teşekkürler, ufkumu açtınız.
  • quote:

Canon S120 fiyatı 449 usd. Yani SX50 den 50 usd daha pahalı. :)
    Canon S120 nin optik zoom u 5x. :)

Ama S120 tam gece çekim makinası. Örnek gece çekimlerine baktım harika. İnsan sadece gece çekmek için bile alabilir. Baykuş gibi makina :)

Tavsiyeler için teşekkürler, ufkumu açtınız.

O zaman S110 alın. Gece çekimi için düşük f değeri aramanız lazım. Bunda f değeri 2'den başlıyor. Zoom önemli değilse daha üstün bir makina. 2. seçim sx280 olur. Nikon modellerini bilmiyorum.

400$ seviyesine çıkılacak ise aynasız modeller araştırılmalı.
  • Teşekkürler
  • Eng. kullanıcısına yanıt
    Samsung NX300 almayı düşünüyorum.
    Normal günlük çekimlerin haricinde arada doğa manzara resimleri de çekeceğim.

18-55mm Lens ve 50-200mm Lens kit olarak beraber işimi görürmü sizce?
  • quote:

Samsung NX300 almayı düşünüyorum.
    Normal günlük çekimlerin haricinde arada doğa manzara resimleri de çekeceğim.

18-55mm Lens ve 50-200mm Lens kit olarak beraber işimi görürmü sizce?

çift lensiyle birlikte makina almanızı önermem, ikinci lens hep eziyettir, alacaksanız "iyi bir tek lens" olsun...tecrübeyle sabit, alırsanız siz de tecrübeli olacaksınız...
  • 18-55 üzerinde gelen standart lens. Diğer 50-200 lens baya pahalı zaten. Ama 18-55 işimi görmeye yetecek mi... Satıcı 18-55 günlük kullanım için demişti. Zoom olayında kalacak makina gibi...
    Zaten fiyat da uçtuk, hanım napıyon demeye başladı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

18-55 üzerinde gelen standart lens. Diğer 50-200 lens baya pahalı zaten. Ama 18-55 işimi görmeye yetecek mi... Satıcı 18-55 günlük kullanım için demişti. Zoom olayında kalacak makina gibi...
    Zaten fiyat da uçtuk, hanım napıyon demeye başladı

imkanınız varsa nikon d5100 + 18-105vr öneririm...
    hem makina hem de lens süper, 1.800'e alınabiliyor...

http://www.n11.com/nikon-d5100-18-105-vr-kit-sok-fiyat-P15887996

başka bir alternatif...fuji xs-1...tüm teknomarketlerde 1.699 lira...

SLR LIKE Makina Tavsiyeleri !

• quote:

evde vukuat mı çıktı?..
  • Vukuat değilde kafa çok karıştı. Bir diyorum ya canon sx280 yeter abd den 400 tl gibi komik bir rakama maloluyor. Bir diyorum Samsung NX300 alayım sadece kendi 18-55 lensiyle 1300 TL abd 1700 TL Türkiye fiyatı. Sonra diyorum o lens yetmezmi uzak manzaralarda. Sonra diyorum ki Samsung NX1000 var çekim kalitesi aynıymış onu mu alsam. 730 TL abd 930 TL Türkiye fiyatı.
    Sonra diyorum ya canon sx50 alayım iyi zoom yapıyor çekimi de bana yeter. 970 TL abd 1200 TL Türkiye fiyatı. Sonra Nikon D5100 Fuji derken tırlattım.

• quote:

Vukuat değilde kafa çok karıştı. Bir diyorum ya canon sx280 yeter abd den 400 tl gibi komik bir rakama maloluyor. Bir diyorum Samsung NX300 alayım sadece kendi 18-55 lensiyle 1300 TL abd 1700 TL Türkiye fiyatı. Sonra diyorum o lens yetmezmi uzak manzaralarda. Sonra diyorum ki Samsung NX1000 var çekim kalitesi aynıymış onu mu alsam. 730 TL abd 930 TL Türkiye fiyatı.
    Sonra diyorum ya canon sx50 alayım iyi zoom yapıyor çekimi de bana yeter. 970 TL abd 1200 TL Türkiye fiyatı. Sonra Nikon D5100 Fuji derken tırlattım.

bende sx50 var iyi makina ancak ona uygun bir çanta aldım mecburen, taşıması kolay olsun istersen sx280 daha pratik...bence en iyi seçenek o...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 8 Mayıs 2014; 11:43:30 >

• quote:

Vukuat değilde kafa çok karıştı. Bir diyorum ya canon sx280 yeter abd den 400 tl gibi komik bir rakama maloluyor. Bir diyorum Samsung NX300 alayım sadece kendi 18-55 lensiyle 1300 TL abd 1700 TL Türkiye fiyatı. Sonra diyorum o lens yetmezmi uzak manzaralarda. Sonra diyorum ki Samsung NX1000 var çekim kalitesi aynıymış onu mu alsam. 730 TL abd 930 TL Türkiye fiyatı.

Loş ortamda çekecekseniz S110 işinizi görür gibi. SX280 çok yönlü ve o da güzel. Aynasızlar hızlı gelişiyor ve model sayısı artıyor. Özellikle samsung girdikten sonra cılkını çıkartır çeşit olarak tahminim.

Bence bunlarla tecrübe edinip sonra pahalı modellere geçin. Bu süre zarfında ihtiyaçlarınız ve bilginiz de artacaktır.

• Eng. kullanıcısına yanıt
    Loş ortamda çekmesi + benim için ama tek kriter değil. Biraz zoom u iyi olsaymış. Biraz da ucuz olsaymış düşünebilirdim. Bir de psikolojik olarak S110 un görünümü kompakt minik makinalar gibi duruyor gözüme. :) Bana diyecekler ki bu kadar paraya ala ala bunu mu aldın.
    Ama diyeceksiniz ki Samsung NX300 yada NX1000 çok mu ucuz ya da çokmu zoom u iyi. Ama sanırım Samsung un büyük sensörü, albenili dış görünümü (beyaz) ve multimedia özellikleri cazip geldi.
    Ama kararım hala Samsung değil. Canon SX50 'ye karar vermiş gibiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osman_goksel -- 9 Mayıs 2014; 13:39:37 >
  • Arkadaşlar acil olarak yardım ve önerilerinizi bekliyorum. Dün Samsung Nx-300 aldım. Yanında 18-55 - 45 mm sabit 3D - 50-200 Lens ile beraber aldım. Fotoğraftan daha çok video kayıt için kullanacağım. Sizlere sorum şu olacak, bu cihazın inceleme ve yorumlarında fotoğraf çekimi ile ilgili bir çok bilgi buldum. Ama video performansına ilişkin bir şey bulamadım. Bu cihazın video kalitesi nasıldır? İkinci sorum ise, makineyi aldıktan sonra bana birkaç kişi bu paraya Nikon D7000 yada Canon 700D almamın çok daha mantıklı olduğunu söylediler. Bu 3 makineyide bilenler varsa bu konuda bana yardımcı olmanızı rica ederim. Ama dediğim gibi bu 3 cihazı kıyaslarken video performansları benim için daha öncelikli. Üçününde fiyatları aşağı yukarı aynı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Birde not eklemek istiyorum, Lütfen bu 3 makine aynı kategori değil, ikisi DSLR birisi aynasız slr falan demeyin :) bende biliyorum. Ama ben bu 3 cihazdan birini seçmek durumundayım. NX 300'ü dün satın aldım ama kafam karıştığı için kutusunu açmadım değiştirme ihtimalim var diye. Dolayısıyla video çekimi yapıp kendim kalitesini test edemiyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: onurgms

Arkadaşlar acil olarak yardım ve önerilerinizi bekliyorum. Dün Samsung Nx-300 aldım. Yanında 18-55 - 45 mm sabit 3D - 50-200 Lens ile beraber aldım. Fotoğraftan daha çok video kayıt için kullanacağım. Sizlere sorum şu olacak, bu cihazın inceleme ve yorumlarında fotoğraf çekimi ile ilgili bir çok bilgi buldum. Ama video performansına ilişkin bir şey bulamadım. Bu cihazın video kalitesi nasıldır? İkinci sorum ise, makineyi aldıktan sonra bana birkaç kişi bu paraya Nikon D7000 yada Canon 700D almamın çok daha mantıklı olduğunu söylediler. Bu 3 makineyide bilenler varsa bu konuda bana yardımcı olmanızı rica ederim. Ama dediğim gibi bu 3 cihazı kıyaslarken video performansları benim için daha öncelikli. Üçününde fiyatları aşağı yukarı aynı. Yardımlarınızı bekliyorum.

Birde not eklemek istiyorum, Lütfen bu 3 makine aynı kategori değil, ikisi DSLR birisi aynasız slr falan demeyin :) bende biliyorum. Ama ben bu 3 cihazdan birini seçmek durumundayım. NX 300'ü dün satın aldım ama kafam karıştığı için kutusunu açmadım değiştirme ihtimalim var diye. Dolayısıyla video çekimi yapıp kendim kalitesini test edemiyorum...

samsung iyi makina ancak çift lensli makina almayın...video konusunda lider marka panasonic makinalardır...ve yine video konusunda canonlar genelde nikonların önündedir...d7000 hakkındaki şikayetleri de göz ardı etmemek lazım...

bu durumda;

canon 650d veya 700d makina, yanında mutlaka 18-135 STM lens ile almak sizi mutlu eder...
    (alternatif; imkanınız varsa canon 60d daha iyi...http://fotografium.com/canon-60d-18-135-is-stm-lens-dslr-fotograf-makinesi#)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 9 Mayıs 2014; 19:53:45 >

• quote:

Loş ortamda çekmesi + benim için ama tek kriter değil. Biraz zoom u iyi olsaymış. Biraz da ucuz olsaymış düşünebilirdim. Bir de psikolojik olarak S110 un görünümü kompakt minik makinalar gibi duruyor gözüme. :) Bana diyecekler ki bu kadar paraya ala ala bunu mu aldın.
    Ama diyeceksiniz ki Samsung NX300 yada NX1000 çok mu ucuz ya da çokmu zoom u iyi. Ama sanırım Samsung un büyük sensörü, albenili dış görünümü (beyaz) ve multimedia özellikleri cazip geldi.
    Ama kararım hala Samsung değil. Canon SX50 'ye karar vermiş gibiyim.

daha önce yazdığım gibi, sx50 gayet iyi makinadır, ben de bizzat kullanıyorum...
    makinayla ilgili değerlendirmem var...http://forum.donanimhaber.com/m_81144644/f_//tm.htm#81144644

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.