Şimdi Ara

SLR LIKE Makina Tavsiyeleri !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
262
Cevap
2
Favori
34.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Like sınıfında nikon p500, panasonic fz150, sony hx100v, hs10 ve yeni çıkacak like makinalar arasında kalanlar için çeşitli iso değerlerinde imaj kaliteleriyle ilgili yararlı olduğunu düşünüdüğüm bir derleme paylaşmak istedim kaynakwww.dpreview.com dur!

edit: hs10 eklenmiştir ancak iso 200 imajları sitede bulunmuyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 16 Şubat 2012; 11:22:16 >

• aslında derlemeye fuji hs20 yide dahil etmek istiyordum ama dpreview de jpeg karşılaştırması malesef yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: svideoz

aslında derlemeye fuji hs20 yide dahil etmek istiyordum ama dpreview de jpeg karşılaştırması malesef yok.

@svideoz,
    HS10' nu alabilirsiniz eğer varsa aynı sensör aynı özellikler aralarında teferruat dışında bir fark yok,
    Bu inceleme için bir yorum yapmayacağım Sadece ISO100 bile herşeyi açıklıyor.
  • Ben P500 ile oyle kotu fotograf cekmeyi beceremedim DPReview mercegin onune yagli kagit koymus sanki...
    Ama alet "ben 8Mp olmaliyim!!!" diye bagiriyor. Nikon bu kompakt isini cozemedi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bipekkan

quote:

aslında derlemeye fuji hs20 yide dahil etmek istiyordum ama dpreview de jpeg karşılaştırması malesef yok.

@svideoz,
    HS10' nu alabilirsiniz eğer varsa aynı sensör aynı özellikler aralarında teferruat dışında bir fark yok,
    Bu inceleme için bir yorum yapmayacağım Sadece ISO100 bile herşeyi açıklıyor.

eklenmiştir
  • quote:

Orijinalden alıntı: xconnect

Makinenin fiyatının niye arttığını öğrenmek isteyenler için bilgilendirici bir örnek olmuş.

Ekleme:
    Bana kalırsa 2. el NEX veya 4/3 Panasonic ve Olympus lere yönelmek lazım.
    İlanımda satılık Panasonic G2 var. Aşağıda bahsi geçen makinelerin durumunu görebilirsiniz.
    ................

@xconnect,
    Sizinki de Murat- Mercedes karşılaştırması olmuş, Hani like dediysekte o kadar da abartmadık. Bir kere sınıfları farklı birinde sensör 12 mpx 1/2.3" diğerinde 4/3" MOS (Live MOS sensör)13.1 mp toplam (12.1 mp)etkin pixel sensör var. Ama dikkat çekerim sensör MOS tipi sensörde çok küçülmesine rağmen diğer aynı ölçekteki diğer markaların BSI-CMOS sensörlere adeta tokat atmış 800 ISO' da bile. Hala bu küçük ölçekli CMOS veya arkadan ittirmeli(!)takviyeli abuk subuk CMOS sensörlerde neden ısrar edilir anlamak mümkün değil. Olmuyor, olmuyor ve olmuyor....

• Hocam bende aynı sınıf olmadığının farkındayım,
    Lakin ikinci el daha verimli cihazlar alınabilir dedim.

Ama çoğu insan sıfır makine alıp kafası rahat olmak istiyor. Bende bu gruptayım.
    Hemde her türlü etinden sütünden makrosundan, telesinden yararlanmak istiyor.

Bana da birçok arkadaşım makine soruyor, Hani şu büyük olanlardan diye başlıyor
    Ben artık hiçbir şekilde Like lere yönlendirmiyorum. Git ikinci el 550D al kurtul diyorum.

Çünkü aldığı makineye göre değil paylaşım sitelerindeki fotoya göre değerlendiriyor
    Sonrada bunun daha iyisi varmış deyip bir iki aya arayışa giriyor. Olan sizin karizmaya oluyor.

Hiç Fotoğraf bilgisi olmayan insanlara makine tavsiyesi yapmak zordur ama almak isteyenlere hemen DSLR öneriyorum.

Bilip bilmemesi, tecrübesi, ne kadar aktif kullanabileceği, yanında taşıyıp taşıyamaması beni çok enterese etmiyor.
    Sonra bana kütü makine aldırdın demesini istemem açıkcası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xconnect -- 11 Ocak 2012; 21:05:25 >

• Güzel çalışma...
  • Aslında " Fotoğraf Makinesi ve Ekipman Tavsiyeleri " konusunu direk DSLR ve ekipmanlarına çevirip burayı like ve compact makine tavsiye konusu haline getirebiliriz
  • quote:

Hocam bende aynı sınıf olmadığının farkındayım,
    Lakin ikinci el daha verimli cihazlar alınabilir dedim.

Ama çoğu insan sıfır makine alıp kafası rahat olmak istiyor. Bende bu gruptayım.
    Hemde her türlü etinden sütünden makrosundan, telesinden yararlanmak istiyor.

Bana da birçok arkadaşım makine soruyor, Hani şu büyük olanlardan diye başlıyor
    Ben artık hiçbir şekilde Like lere yönlendirmiyorum. Git ikinci el 550D al kurtul diyorum.

Çünkü aldığı makineye göre değil paylaşım sitelerindeki fotoya göre değerlendiriyor
    Sonrada bunun daha iyisi varmış deyip bir iki aya arayışa giriyor. Olan sizin karizmaya oluyor.

Hiç Fotoğraf bilgisi olmayan insanlara makine tavsiyesi yapmak zordur ama almak isteyenlere hemen DSLR öneriyorum.

Bilip bilmemesi, tecrübesi, ne kadar aktif kullanabileceği, yanında taşıyıp taşıyamaması beni çok enterese etmiyor.
    Sonra bana kütü makine aldırdın demesini istemem açıkcası.

Fiyatlar uçuk bu arada:

http://www.bimeks.com.tr/urun/120921/panasonic-dmc-fz150.aspx

http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=4280

http://www.hizlial.com/foto-kamera/dijital-fotograf-makineleri/panasonic-lumix-dmc-fz150-12-1-mp-24x-optik-zoom-3-0-lcd-full-hd-3d-dijital-foto-makinesi_03.003.1236.0027.htm

belki kötü makine aldırdın demez ama her duruma göre en az 2-3 lens birden yanında taşıdımı, üstüne üstlük bu lenslerede bir yığın para bayılacağını sonradan öğrendimi arkandan sövebilirde o sebeple bu açık için elbett like makina her zaman gerekli olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 11 Ocak 2012; 21:03:35 >

• Benim mesajımı uçurmuşlar; ama insanlar bir adım sonrasını da görsünler diye test fotolarını tekrar ekleme ihtiyacı hissettim.
    Sonra daha biraz kendilerini zorlayarak iyisini alabileceklerini ve sadece sıfır ürün almanın oları tatmin etmeyeceğini de bilmeleri gerekiyor.

Ben etrafımda çok şahit oldum LIKE alıp beklentilerini yüksek tutup hayal kırıklığına uğrayanları biliyorum.
    Ben 770 TL ye kullandığım 4/3 sistem makinemi bana büyük geldiği için satıyorum, Aşağıdaki linklerde 1500 -1500 TL ye sıfır ürünler var. Aşağıdaki eklediğim testlere baksınlar ve iki katı paraya değer mi bir görsünler istedim. Bu durumu yanlış anlamanızı istemem ama diğer Sony NEX ve 4/3 Panasonic ve Olympus veya Canon 450/550 ikinci el fiyatları için de geçerli.

Üçuk fiyatlara birkaç örnek:

http://www.bimeks.com.tr/urun/120921/panasonic-dmc-fz150.aspx

http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=4280

http://www.hizlial.com/foto-kamera/dijital-fotograf-makineleri/panasonic-lumix-dmc-fz150-12-1-mp-24x-optik-zoom-3-0-lcd-full-hd-3d-dijital-foto-makinesi_03.003.1236.0027.htm

• quote:

belki kötü makine aldırdın demez ama her duruma göre en az 2-3 lens birden yanında taşıdımı, üstüne üstlük bu lenslerede bir yığın para bayılacağını sonradan öğrendimi arkandan sövebilirde o sebeple bu açık için elbett like makina her zaman gerekli olacak.

Hocam inanın bu makinelerde 3 lensin gerekli olduğunu bilen sadece bir elin parmaklarını geçmeyen insanlar var tavsiye isteyen.
    Ben işi biraz bilen insanları ya foruma yönlendiriyorum yada bizim kurumda çalışan görsel ve foto direktör arkadaşlara yönlendiriyorum.

Bir de şu var; DSLR makinası olan için lens ihtiyacını hissettiği an işin büyük bir kısmını öğrenmiş olduğudur.
    Yani artık kendi bilgisiyle kendi yolunu çizebilir. Ne istediğinin, nelere yönelmesi gerektiğinin farkındadır.
    Bu durumda makineyi çöpe atmadan sa sadece lens takviyesi yaparak olayı çözmüş olur.

Saygılar.

• quote:

quote:

Hocam inanın bu makinelerde 3 lensin gerekli olduğunu bilen sadece bir elin parmaklarını geçmeyen insanlar var tavsiye isteyen.
    Ben işi biraz bilen insanları ya foruma yönlendiriyorum yada bizim kurumda çalışan görsel ve foto direktör arkadaşlara yönlendiriyorum.

Bir de şu var; DSLR makinası olan için lens ihtiyacını hissettiği an işin büyük bir kısmını öğrenmiş olduğudur.
    Yani artık kendi bilgisiyle kendi yolunu çizebilir. Ne istediğinin, nelere yönelmesi gerektiğinin farkındadır.
    Bu durumda makineyi çöpe atmadan sa sadece lens takviyesi yaparak olayı çözmüş olur.

Saygılar.

@xconnect,
    Bimeks' te verdiğiniz fiyat geçen hafta indirimde KDV dahil 1200 TL idi.
    dSLR konusu çok izafi (Göreceli) bir konu. Böyle kafadan dSLR' ye geçip aldığının yarı fiyatına elden çıkaranda çok. Aslında bu konu çok tartışıldı. Ben her 3 makinayıda halen kullananlardan biriyim. Daha öncede 2006' ya kadar ısrarla filimli SLR kullanmaya yanında bas-çek tarzı yine filimli makinalarla devam eden biriydim.
    Her tip makina yerine göre. Örneğin boynunuzda mangal kadar bir dSLR ile parkta şurada burada fotograf çekmeye kalkarsanız bizim tedirgin ve mütedeyyin zerzevatı rahatsız edersiniz. Rahatlığı dağda bayırda bulursunuz. Müzede bile fotograf çekmek sizi şüpheli vatandaş yapmaya yeter.(Ankaradan bahsediyorum) Özellikle Müzelerde tepdil-i kıyafet, kafada tüylü bir şapka, ağzımda yanmayan pipo ile fotograf çekerim. Tipimde müsait Bazen müze bekçisi yasak masak der, bön-bön suratına bakarım. "yavur bu" diye söylene söylene uzaklaşır. İyi bir like' ın tadı başka iyi bir compactı'n yeri başka kısaca dSLR' nin yeride bambaşka.

Edit: Bu arada hiç bir makina çöpe atılmaz...
    Papua Yeni Gine Ata sözü....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 11 Ocak 2012; 23:38:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Aslında " Fotoğraf Makinesi ve Ekipman Tavsiyeleri " konusunu direk DSLR ve ekipmanlarına çevirip burayı like ve compact makine tavsiye konusu haline getirebiliriz

@Sh@rKs-PoWeR,
    dSLR' ye ait topiğin yeni farkına vardım. Bu topikte sadece like makineler olarak devam edilsin derim Compact makinalar sınır tanımıyor artık ayrı bir topik olmalı.
  • O taktirde konu başlığını tüm slr like makinaları kapsayacak şekilde düzenliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A21AA1D72 -- 11 Ocak 2012; 23:46:07 >
  • Oldukça iyi olacaktır.Bende diğer konunun adını pier'e söyliyeyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sh@rKs-PoWeR

Oldukça iyi olacaktır.Bende diğer konunun adını pier'e söyliyeyim

Evet evet hiç degilse bu tarz bir yığın yeni konu açılmaz
  • admin arkadaşa iletelim başlığı üst konu yaparsa bölüm daha düzenli olur böylelikle her kafadan bir ses çıkmaz!
  • bu karşılaştırmadaki makineler üst sınıf dslr like makineler bide ucuz larını koysanız canon sx130-fujifilm s2950
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhlisgöktaş

bu karşılaştırmadaki makineler üst sınıf dslr like makineler bide ucuz larını koysanız canon sx130-fujifilm s2950

sx130 u geç o like değil s2950 zaten bir yığın incelemesi karşılaştırması mevcut ben yapmadım ama inceleme yapmak ve paylaşmak isteyen arkadaşlar varsa kendi izlenimlerini tavsiyelerini burada zaten yazacaklar o maksatla konu açtım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.