Şimdi Ara

slm arkadaşlar.bilgisayar ilk açılırken <Windows root>\system32\hal.dll.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm arkadaşlar.bilgisayar ilk açılırken <Windows root>\system32\hal.dll. dosyası eksik veya bozuk kopyalayın diye mesaj veriyor.xp cd dim var.cdroma koyup dosa düşebiliyorum ama gerisini yapamıyorum.forumda arattım bulamadım.nasıl copy yaparım veya bu sorunun çözümü nedir.teşekkürler

• selam, cd yi takıp üstüne kurman lazım. Yani yeniden xp kuruyormuşun gibi yapacaksın. MErak etme diğer programlarına birşey olmaz. xp yi üstüne kurarken zaten windows dizini silinecek diyecek sana, onaylayıp devam et. Bu işlemler kısa sürer 10 dk. falan. Sonra pc normal halini alır.
  • ama arkadaşım xp yi üstüne kurarken otomatik format atıyor
  • olay şundan ibaret.şimdi bazı proğramlar vardır.windowsun kullandığı dll dosyalarını ortak kullanırlar..sen bu gibi programları kaldırırken uninstal bunuda silmek ister veya siler.buda windowstan bir dll dosyası sildiğine işarettir.bilgisayarı yeniden başlattığındada windows eksik dosya hatası verir.Bu hatanın mantığı budur.bunun en kolay yolu başka bir bilgisayardan kaybolan dll dosyasını kopyalayıp(aynı sürüm ve versiyon olmasına dikkat et) bilgisayarının C:\windows\system32 klasörüne yapıştırmak olmalıdır.eğer kopyalanamıyor uyarısı gelirse bunu dos modunda yapman gerekecektir.o nedenle bilgisayarda dos bilmek bence en önce gelmelidir. çok ukalalık yaptım galiba

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.