Şimdi Ara

Skyrim - Sıkça Sorulan Sorular (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
502
Cevap
16
Favori
113.632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: G Man

selam beyler eşyaları kime satabiliriz.. cevap gelmemiş..

bir de skill işi karışık istediğim skile puan veremiyorum. 0/5 yazıyor one handed diyelim veremiyorum. ork seçtim hangi skili önerirsiniz.. kg iyi günler

eşyaları hanlara veya market yerlerindeki insanlara bir takım magelere satabilirsin. Herkesle diyalog kur birine rast gelirsin mutlaka. İstediğin skilldeki perkü açamazsın. Her perk için belli bir skill level i gerekiyor. Örneğin, her farklı skillde son perkü açmak için o skill puanınızın 100 olması lazım. Örneğin, pickpokette son perk elde kullanılan eşyaları da çalabilmek, bu perkü aktif edebilmek için pickpoket levelinizin 100 olması lazım. Bütün bu skillerin toplam leveli de sizin karakterinizin levelini veriyor. Orklar çift elli silahlarda iyimiş diyorlar ben highelf im o yüzden bilmiyorum. Ama oyunda para sıkıntısı çekmek istemiyorsanız ve herkesi rahatça soyabilmek istiyorsanız önce pickpoket ve lockpick kasın ve tabii çaldığınız eşyaları satabilmek içinde speech kısmında bir perk var onu da açmanız lazım.

• dostum bi kaç sorum var. 1. bu saklama sandığını nerde bulabiliriz ? hangileri ?

2. bide sadece okla gösteren yerlermi ana görev mesela yan görev gelince ekstra okla gösteriliyormu ? yada yan görevler varmı ?

3. ben peq iksir kullanmıyorum zorun en alt seviyesinde oynuyorum ama fazla düşmanlar zorlu değil (trolleri filan söylemiyorum) bu iksirler neye nerde yarıyacak bi türlü anlam veremedim

4. bide büyü icin level ağacında hangilerini açmamız lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defro -- 2 Aralık 2011; 1:31:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: defro

dostum bi kaç sorum var. 1. bu saklama sandığını nerde bulabiliriz ? hangileri ?

2. bide sadece okla gösteren yerlermi ana görev mesela yan görev gelince ekstra okla gösteriliyormu ? yada yan görevler varmı ?

3. ben peq iksir kullanmıyorum zorun en alt seviyesinde oynuyorum ama fazla düşmanlar zorlu değil (trolleri filan söylemiyorum) bu iksirler neye nerde yarıyacak bi türlü anlam veremedim

1- Eğer evin yoksa Whiterundaki demircinin önündeki varillere veya görevlerini açtıysan riverwooddaki sleep giant inn'deki kadının odasındaki sandıklara koyabilirsin.

2- Yan görevleride ''j'' tuşuna basarak journaldan ''Miscellenous'' sekmesinin üzerine gelip enterla seçebilirsin ama seçili diğer görevleri enterla kapaman lazım.

3- İksirler hızlı bir şekilde can,mana veya büyü barını doldurmana yarar veya çeşitli rezistans ve avantajlar sağlar. Eğer heal kullanmıyorsan 3-4 düşman gelince kullanmazsan yatarsın.

4- Büyücü oynamadım ama sanırım destruction,conjuction filan kesinlikle kasmalısın diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: defro

dostum bi kaç sorum var. 1. bu saklama sandığını nerde bulabiliriz ? hangileri ?

magic skillleri:
    desturaction: yıkıcı büyüler için(alev topu, şok gibi)
    restoration: yapıcı büyüler(healing ya da stamina doldurma gibi)
    illusion: ilizyon büyüleri adı üstünde(düşmanlara yapıldığında senden kaçmalarını, birbirlerine saldırmalarını veya senden korkmalarını sağlayan büyüler burada)
    conjuration: bu da korunma büyüleri. Magic shield veya kurt köpeği veya alev kadın yapmak için.
    enchanting: bu da büyüleri nesnelere uygulama ve büyülü nesnelerle alakalı yapılan işlemler için. Soul trap, ve magic enchantmentlar için.

Bir bilen varsa benim sorum var. Ben black soul gemler var. Bunlar önemli galiba. bunları nasıl hakkını vererek kullanırım? bir de insan soullarını almak için yeterince büyük soul gem var mı veya insan soul trapı için ne yapmamız lazım?

• cevaplar için teşekkürller arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetaLX

quote:

bir de skill işi karışık istediğim skile puan veremiyorum. 0/5 yazıyor one handed diyelim veremiyorum. ork seçtim hangi skili önerirsiniz.. kg iyi günler

eşyaları hanlara veya market yerlerindeki insanlara bir takım magelere satabilirsin. Herkesle diyalog kur birine rast gelirsin mutlaka. İstediğin skilldeki perkü açamazsın. Her perk için belli bir skill level i gerekiyor. Örneğin, her farklı skillde son perkü açmak için o skill puanınızın 100 olması lazım. Örneğin, pickpokette son perk elde kullanılan eşyaları da çalabilmek, bu perkü aktif edebilmek için pickpoket levelinizin 100 olması lazım. Bütün bu skillerin toplam leveli de sizin karakterinizin levelini veriyor. Orklar çift elli silahlarda iyimiş diyorlar ben highelf im o yüzden bilmiyorum. Ama oyunda para sıkıntısı çekmek istemiyorsanız ve herkesi rahatça soyabilmek istiyorsanız önce pickpoket ve lockpick kasın ve tabii çaldığınız eşyaları satabilmek içinde speech kısmında bir perk var onu da açmanız lazım.

sağ ol .. skill /perk sıfırlama var mı ?

• quote:

quote:

quote:

onun için ek birşeyler çıkarmışlar heralde ama. Sıfırlama derken o zamana kadar aldığın perkleri toplayıp bir daha harcamayı kastediyorsun heralde.
    şöyle bir link var ama ne kadar yardımcı olur bilmem.
    http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=1876#content
    ama 100 levele kadar hemen hemen hepsini açmış olursun zaten. ben 40 küsürüm, pickpoket tam, speechin bitmesine iki tane kaldı, lockpick in bitmesine de, destructionın bitmesine 3 perk kaldı. bir de oyunun başında bilmeden verdiğim birsürü perkler var.

• quote:

quote:

quote:

quote:

onun için ek birşeyler çıkarmışlar heralde ama. Sıfırlama derken o zamana kadar aldığın perkleri toplayıp bir daha harcamayı kastediyorsun heralde.
    şöyle bir link var ama ne kadar yardımcı olur bilmem.
    http://www.skyrimnexus.com/downloads/file.php?id=1876#content
    ama 100 levele kadar hemen hemen hepsini açmış olursun zaten. ben 40 küsürüm, pickpoket tam, speechin bitmesine iki tane kaldı, lockpick in bitmesine de, destructionın bitmesine 3 perk kaldı. bir de oyunun başında bilmeden verdiğim birsürü perkler var.

sağ ol eve gidince deneyeceğm. ben de bilmeden bir sürü beceri açtım yarım yarım oldu, düzelir umarım. bakacaz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lemelem

Ya arkadaşlar iki elle büyü yapamıyorum. Hani ortada toplanıyor ya büyü. Onu nasıl yapıcaz? sağ sol iki tuşa aynı anda basınca iki el ayrı ayrı büyü yapıyor. Nasıl yapılacak?

ikisi de aynı etkiyi yapıyor. O oyun içinde birşey oyun kendisi ayarlıyor. Bir öyle oluyor bir öbür türlü.

yanlış yönlendirmişsin arkadaşı sende yanlış bilgiye sahipsin .

Tab tuşuna bas magic sekmesine gel oradan istedğin büyüyü sec ''f'' tuşuyla favori yap menüden çık ''q'' tuşuyla favorilerini aç skilin üzerine mause ile gelip 1-2 yada 3 defa tıkla LR seçeneğinde bırak (LR= left+right) olay bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: MateryaL___

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lemelem

Ya arkadaşlar iki elle büyü yapamıyorum. Hani ortada toplanıyor ya büyü. Onu nasıl yapıcaz? sağ sol iki tuşa aynı anda basınca iki el ayrı ayrı büyü yapıyor. Nasıl yapılacak?

ikisi de aynı etkiyi yapıyor. O oyun içinde birşey oyun kendisi ayarlıyor. Bir öyle oluyor bir öbür türlü.

yanlış yönlendirmişsin arkadaşı sende yanlış bilgiye sahipsin .

Tab tuşuna bas magic sekmesine gel oradan istedğin büyüyü sec ''f'' tuşuyla favori yap menüden çık ''q'' tuşuyla favorilerini aç skilin üzerine mause ile gelip 1-2 yada 3 defa tıkla LR seçeneğinde bırak (LR= left+right) olay bu.

ben iki elinde de aynı büyüyü seçtiği halde top yapmıyor şeklinde anladım. O yüzden öyle cevap verdim. Yanlış anlamışım demek ki.

• çok basit bir soru ama bir türlü bulamadım..

bazı izlediğim videolarda kendimizi dışardan tps olarak görebiliyoruz bu bir yamamıdır yoksa oyun içi bir tuşa mı basıyoruz ?
  • Arkadaşlar Diplomatic Immunity görevini yapıyorum. görevin bir bölümünde bir partiye kılık değişip giriyoruz. içeride birini kurtarıyoruz görev tamamlanıyor. onun dönüşünde rawenwood da Delphine ile görüşmem gerekiyor fakat gittiğim zaman hem köylüler hemde delphine bana saldırıyor haliyle öldürüyolar.normalde olmaması gereken birsey ama belliki bir yerde yanlışlık yaptım yada eksik birşey var içinden çıkamadım. Bilgisi olan varsa oyunun bu kısmıyla ilgili yardım istiyorum sizlerden.
  • Bu Imperial ve stormcloak factionlarından detaylı bir biçimde bahsedebilir misiniz? İyi kötü taraf olmadığını biliyorum fakat amaçlarını tam kavrayamadım.İsyancılar ve krallık fakat diğer serileri oynayamadığım için konuya tam hakim değilim.Ayrıca grey-mane ve battlebornları da unutmamak gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: romax

çok basit bir soru ama bir türlü bulamadım..

bazı izlediğim videolarda kendimizi dışardan tps olarak görebiliyoruz bu bir yamamıdır yoksa oyun içi bir tuşa mı basıyoruz ?

Mouse daki tekerleği döndür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Kosmos

quote:

eyvallah sağolasın ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: leoloji

Arkadaşlar Diplomatic Immunity görevini yapıyorum. görevin bir bölümünde bir partiye kılık değişip giriyoruz. içeride birini kurtarıyoruz görev tamamlanıyor. onun dönüşünde rawenwood da Delphine ile görüşmem gerekiyor fakat gittiğim zaman hem köylüler hemde delphine bana saldırıyor haliyle öldürüyolar.normalde olmaması gereken birsey ama belliki bir yerde yanlışlık yaptım yada eksik birşey var içinden çıkamadım. Bilgisi olan varsa oyunun bu kısmıyla ilgili yardım istiyorum sizlerden.

dostum aynısı bende de oldu. çaktırmadan bi eve geç 10 saat uyu düzeliyorlar
  • quote:

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: E.C

Bu Imperial ve stormcloak factionlarından detaylı bir biçimde bahsedebilir misiniz? İyi kötü taraf olmadığını biliyorum fakat amaçlarını tam kavrayamadım.İsyancılar ve krallık fakat diğer serileri oynayamadığım için konuya tam hakim değilim.Ayrıca grey-mane ve battlebornları da unutmamak gerek.

Oblivion'u oynadım sadece, ona göre yazıyorum...

İmperial:

Oblivion boyunca bu arkadaşlarla birlikte çalıştık. Cyrodill üzerindeki Deadra tehlikesinin savuşturulmasına yardımcı olduk ve hiçbir kötülüklerini görmedik. Bu Skyrim denilen bölge aslında Nord ırkına ait ve zamanında tüm Jarl'ların (şehir yöneticileri) üstünde bir High King tarafından yönetiliyormuş. Fakat bu High King'in Imperial yanlısı tutumu (himayecilik zihniyeti de denebilir) yüzünden, Windhelm Jarl'ı "Ulthrek Stormcloak", kralı öldürüyor ve bir nevi William Wallace oluyor. Bunun üzerine Imperial ordusu Skyrim'e girerek yönetimi devralıyor ve tüm Jarl'ları kendine bağlıyor.

Stormcloak Rebellion:

Bu arkadaşlar Ulthrek Stormcloak önderliğinde bir isyan başlatıp hem Imperial'a hem de onların tarafındaki Jarl'lara savaş ilan ediyor. Nord ırkı dışındaki insanları alırken kuşkucu davranıyorlar. Bir gün Imperial askerleri, Ulthrek Stormcloak önderliğindeki bir grup isyancıyı pusuya düşürüyor (Kendilerini birinin gammazladığını düşünüyorlar). Stormcloak askerleri idama götürülürken sen de arada kaynıyorsun ve hikaye orada başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheAnormaly -- 3 Aralık 2011; 21:43:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: great_cnta

quote:

quote:

Hayırdır?
  • Esbern diye adamın olduğu yerlerde,görevlerde bug oluşuyor.Adamın sesi gelmiyor ve yapması gereken şeyleri yapmıyor kitletiyor oyunu.Çözümü aşağıdaki dosyayı sound klasörü olarak data nın içine atın.

http://www.mediafire.com/?n892eq9bfqhhtfb
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.