Şimdi Ara

SKODA OCTAVIA KULUBU (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
588
Cevap
11
Favori
76.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sudkostik

Arkadaşlar merhaba.
    Dün 40000 km'de 2009 model yeni kasa Ambiente 1,6 almak üzere biri ile anlaştık. Haftaya bizde olacak inşallah...fakat araca daha binmeden aklımda bu aracın yakıt sarfiyatı ile sorular var.
    2003 yılından beri 3 ayrı dizel doblo'ya bindik ve malumunuz pek bi yakıt şikayetimiz olmadı. izmit-sapanca yolunu hergün gidip geliyorum ve 5lt/100km lik bir sarfiyatım var, o da yaklaşık 18kr ediyor... şimdi octavia'ya binince akaryakıta verdiğimiz para çok artacak çekincesi var.

Bu sebeble sorum şu ki, aldığımız Octavia'ya LPG dönüşüm yaptırmalımıyız? İleride aracımızı satmak isteyeceğimizde LPGli olduğu için gözden düşme ve tercih edilmeme gibi bir handikapla karşılaşırmıyız?

1.6 mpi alıyorsanız, tüketim maaliyeti doblo'nun yaklaşık 2 katı olur kanaatindeyim
    çok kullanacaksanız LPG şart gibi görünüyor

• evet 1.6 MPI olan Ambiente modeli...

ben iyimser bir hesapla octavia ile 6.8lt/100 km yakıt değerlerinde olacağımı ve yıllık takribi 15.000 km katederek ile LPG seçeneğinden 1500 Tl kadar fazla yakacağımı ve de Lpg taksam 1 yıl içerisinde amorti edip etmeme arasında kafa kafaya geleceğini hesaplıyorum...

ama fark dediğin şekilde 2 kat çıkacaksa çok fazla. 36 kuruş ederki bu yükün altına girilmez ...

Yanlışım varsa düzeltin lütfen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sudkostik
    evet 1.6 MPI olan Ambiente modeli...

ben iyimser bir hesapla octavia ile 6.8lt/100 km yakıt değerlerinde olacağımı ve yıllık takribi 15.000 km katederek ile LPG seçeneğinden 1500 Tl kadar fazla yakacağımı ve de Lpg taksam 1 yıl içerisinde amorti edip etmeme arasında kafa kafaya geleceğini hesaplıyorum...

ama fark dediğin şekilde 2 kat çıkacaksa çok fazla. 36 kuruş ederki bu yükün altına girilmez ...

Yanlışım varsa düzeltin lütfen.

Benim aracim 2006 1.6 fsi ambiante plus.sehir ici 8.9 yakiyor bu aralar.sehir disi ise 6.5 litre civarlarinda.hiz olarak sehirler arasi 110-120 km hiz ve 70 km ortalama hizla gidiyorum.sehir ici ise 50-90 arasi gidiyorum.
  • ben dizel-benzin fiyat farkı ve tüketim farkına göre kabaca yazmıştım
    ayrıntılı hesaplama yapılmasında fayda var tabii ...
  • peki, daha önce de dorduğum gibi, LPGli araç satılmak istenirken müşteride "orijinali bozulmuş" gibi bir durumdan dolayı tercih edilebilirlik düşer mi sizce?
  • şahsen ben ikinci el araç alırken LPG takılmış bir araç tercih etmem
    ikinci el piyasasında durum nedir hiç bir fikrim yok
  • Bence de aracın orijinalliği bozulacağı için LPG modifikasyonu olan aracı asla tercih etmem.
  • görüşlerinizi bildirdiğininz için teşekkürler arkadaşlar.
  • Sevgili arkadaşlar bugün siyah Octavia Elegance 1.6 TDI DSG için kapora verdim. Hayırlısıyla ben de aranıza katılmış bulunmaktayım. Sanırım yarın ya da yarından sonra aracı teslim ederler.. İzmirden hepinize selamlar ;)
  • OCTAVIA 2011 1.6 TDI DSG Ambiante Antrasit
  • quote:

Orijinalden alıntı: alisanhallac

Sevgili arkadaşlar bugün siyah Octavia Elegance 1.6 TDI DSG için kapora verdim. Hayırlısıyla ben de aranıza katılmış bulunmaktayım. Sanırım yarın ya da yarından sonra aracı teslim ederler.. İzmirden hepinize selamlar ;)

Merhaba ,

Benimde ilgilendiğim aracı almışsınız , tebrikler öncelikle , ne kadara aldığınızı öğrenebilirmiyim?

Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackgoldboy

quote:

Sevgili arkadaşlar bugün siyah Octavia Elegance 1.6 TDI DSG için kapora verdim. Hayırlısıyla ben de aranıza katılmış bulunmaktayım. Sanırım yarın ya da yarından sonra aracı teslim ederler.. İzmirden hepinize selamlar ;)

Merhaba ,

Benimde ilgilendiğim aracı almışsınız , tebrikler öncelikle , ne kadara aldığınızı öğrenebilirmiyim?

Teşekkürler..

Teşekkür ederim.. Araçta bolero müzik sistemi (dokunmatik ekran) varmış bunun değeri de 800 tl imiş.. Arabanın liste fiyatına metalik boya farkı (960 TL) da ekleniyor. Ancak yüksek indirim çabalarımıza rağmen limitlerinin 600 TL olduğunu ama dokunmatik ekranın parasını almayacaklarını söyleyerek 56.500 TL ye anlaştık. Bu fiyata trafik sigortası da dahil değil. Ctesi sabah aracı almaya gidicem inşallah bakalım heycan var haliyle :) Umarım siz de dilediğiniz aracı alabilirsiniz..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: blackgoldboy

quote:

Merhaba ,

Teşekkürler..

Teşekkür ederim.. Araçta bolero müzik sistemi (dokunmatik ekran) varmış bunun değeri de 800 tl imiş.. Arabanın liste fiyatına metalik boya farkı (960 TL) da ekleniyor. Ancak yüksek indirim çabalarımıza rağmen limitlerinin 600 TL olduğunu ama dokunmatik ekranın parasını almayacaklarını söyleyerek 56.500 TL ye anlaştık. Bu fiyata trafik sigortası da dahil değil. Ctesi sabah aracı almaya gidicem inşallah bakalım heycan var haliyle :) Umarım siz de dilediğiniz aracı alabilirsiniz..

Selamlar ,

Bilgi için teşekkürler , güle güle kazasız belasız kullanın inşallah...

• quote:

arbanız hayırlı uğurlu olsun. kazasız belasız bir şekilde keyifle kullanın.
    bu arada ben izmir renk otodan almıştım. siz nereden aldınız acaba ?
  • Birkaç resim eklemek istiyorum nasıl ekleniyordu detaylı yazarmısınız . çok anlamıyorumda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

Birkaç resim eklemek istiyorum nasıl ekleniyordu detaylı yazarmısınız . çok anlamıyorumda.

şu linkteki başlığa bakın
    orada anlatılmıştı

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=46529814
  • Teşekkür ederim :) Evet ben de arabayı Renk otodan aldım. Sanırım izmirde başka skoda bayisi de yok..
    quote:

Orijinalden alıntı: archaeologist

quote:

• quote:

Teşekkür ederim :) Evet ben de arabayı Renk otodan aldım. Sanırım izmirde başka skoda bayisi de yok..
    quote:

Orijinalden alıntı: archaeologist

quote:

bir tane daha vardı. bornova da özdemirler diye ama artık görünmüyor. hatta ben fiyat araştırması yaparken görüşmüştüm kendileriyle.

•  SKODA OCTAVIA KULUBU

uğraşa uğraşa ancak bunu yapabildim idare edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trabzon61_66 -- 21 Nisan 2011; 0:48:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

SKODA OCTAVIA KULUBU

uğraşa uğraşa ancak bunu yapabildim idare edin.

o zaman resmin büyük halini de ben ekleyeyim:

SKODA OCTAVIA KULUBU

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.