Şimdi Ara

Skoda Kodiaq Ana Konu (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.607
Cevap
91
Favori
454.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Demek ki 2017 model yılı olarak gelecek Türkiye ye,
  • canvarol kullanıcısına yanıt
    Dostum kodiaq ın d suv olduguna eminmisiniz? Tiguan muadili degil mi bu arac. Ee tiguan c suv!!?!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • güzel araç
  • 7 kişilik ve 720lt bagaj olacakmış ve fiyatı tiguan dan daha ucuz olacakmış

Eğer öyle olursa harika olur çünkü aynı boyuttaki santa fe sorento 200 binin üstünde

• quote:

Orijinalden alıntı: LEONFR

Dostum kodiaq ın d suv olduguna eminmisiniz? Tiguan muadili degil mi bu arac. Ee tiguan c suv!!?!!

D deniyor ancak ben emin değilim bi araştırma da yapmadım hocam .

• quote:

Orijinalden alıntı: TryToBe

quote:

Orijinalden alıntı: LEONFR

D deniyor ancak ben emin değilim bi araştırma da yapmadım hocam .

D'mi bilmem ama Kodiak Tiguandan, 20 cm uzun, 5 cm yüksek, 5 cm daha geniş.
  • LEONFR L kullanıcısına yanıt
    Evet D segmenti Suv. Tiguanden 21.4 cm daha uzun bir araç olacak(tiguan 4486 mm). Kodiaq 4700 mm uzunluğa sahipken rakiplerinden olan Renault Koleos 4670 mm,Nissan X-trail 4643 mm uzunluğa sahipler. yani rakiplerinden bile daha büyük bir D segmenti SUV olmuş skoda kodiaq.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi canvarol -- 2 Eylül 2016; 15:38:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

Evet D segmenti Suv. Tiguanden 21.4 cm daha uzun bir araç olacak(tiguan 4486 mm). Kodiaq 4700 mm uzunluğa sahipken rakiplerinden olan Renault Koleos 4670 mm,Nissan X-trail 4643 mm uzunluğa sahipler. yani rakiplerinden bile daha büyük bir D segmenti SUV olmuş skoda kodiaq.

Superb in namıni suv da devam ettirecek anlaşılan kodiaq

• Çok hoş bir araç olmuş. Yeni tiguan yalın takibimdeyken bu araç ve aynı platform olan seat üretimi aklımı karıştırdı. Tiguan'a oranla daha düşük fiyatla ve mantıklı motor seçenekleriyle gelirlerse bu ikili benim gibi düşünen insanları kendisine çeker

• quote:

Orijinalden alıntı: westberlin

Çok hoş bir araç olmuş. Yeni tiguan yalın takibimdeyken bu araç ve aynı platform olan seat üretimi aklımı karıştırdı. Tiguan'a oranla daha düşük fiyatla ve mantıklı motor seçenekleriyle gelirlerse bu ikili benim gibi düşünen insanları kendisine çeker

Hocam araç d suv ateca bildiğim kadarı ile c suv aynı platform değiller sanırım.

• quote:

quote:

Çok hoş bir araç olmuş. Yeni tiguan yalın takibimdeyken bu araç ve aynı platform olan seat üretimi aklımı karıştırdı. Tiguan'a oranla daha düşük fiyatla ve mantıklı motor seçenekleriyle gelirlerse bu ikili benim gibi düşünen insanları kendisine çeker

Hocam araç d suv ateca bildiğim kadarı ile c suv aynı platform değiller sanırım.

Platform kardeşi diye okumuştum fakat yanılıyor da olabilirim. Ama bu iki araç için de lansman fiyatı çok önemli. Üst çıtaları Yeni Tiguan bu araçların, bariz bir fark olmazsa fiyat konusunda işleri zor bana göre

• quote:

quote:

quote:

Platform kardeşi diye okumuştum fakat yanılıyor da olabilirim. Ama bu iki araç için de lansman fiyatı çok önemli. Üst çıtaları Yeni Tiguan bu araçların, bariz bir fark olmazsa fiyat konusunda işleri zor bana göre

Tiguan dan 20 kusur cm uzun hocam araç bende fiyat konusunu çok çok merak ediyorum nasıl bir konumlanma olacak

• VW grupta son dönemde çıkan bütün önden motorlu, önden çekişli (ya da opsiyonel 4*4) ve enlemesine motor yerleşimli araçlar platform kardeşidir.
    Platformun adı MQB' dir. Audi A3, TT, Q2, VW Passat, Touran, Kodiaq, Ateca, Tiguan, Leon, Golf, Ibiza, Polo vb.

Bir de MLB platformu var; boylamasına motor yerleşimli araçlar için ortak platformdur. Audi A4-A5-A6-A7-A8-Q5-Q7-Porsche Macan - Bentley Bentayga
    MLB platformunda üretiliyor.

Her iki platformun ortak özelliği modüler olması, yani çok farklı ölçülerde araçlar aynı platformda üretilebiliyor. Ancak sonunda hepsi aynı platform olarak isimlense de; sonuçta gerçekten aynı kalan tek şey 'motor' bağlantıları ve ana dizayn elementleri. Bunun yanında modelden modele farklı yürüyen aksam, elektronik aksam, hatta motor ve aktarma organları (şanzuman- kavrama üniteleri vs.) kullanılabiliyor; şasi ve gövde oldukça uzayıp kısalabiliyor.

Bu yüzden aynı platformda olmaları aynı segment olmaları ya da olmamaları anlamına gelmiyor. D-SUV' mu dersiniz, FULL - SIZE mı yoksa başka birşey mi bilemem ama fikir vermesi açısından belirtelim, Tiguan' dan 20, Q5' ten 7 cm., X3' ten ise 5 cm. daha uzun. Ölçüler önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalsiyum 17 -- 8 Eylül 2016; 10:55:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Kalsiyum 17

VW grupta son dönemde çıkan bütün önden motorlu, önden çekişli (ya da opsiyonel 4*4) ve enlemesine motor yerleşimli araçlar platform kardeşidir.
    Platformun adı MQB' dir. Audi A3, TT, Q2, VW Passat, Touran, Kodiaq, Ateca, Tiguan, Leon, Golf, Ibiza, Polo vb.

Bir de MLB platformu var; boylamasına motor yerleşimli araçlar için ortak platformdur. Audi A4-A5-A6-A7-A8-Q5-Q7-Porsche Macan - Bentley Bentayga
    MLB platformunda üretiliyor.

Her iki platformun ortak özelliği modüler olması, yani çok farklı ölçülerde araçlar aynı platformda üretilebiliyor. Ancak sonunda hepsi aynı platform olarak isimlense de; sonuçta gerçekten aynı kalan tek şey 'motor' bağlantıları ve ana dizayn elementleri. Bunun yanında modelden modele farklı yürüyen aksam, elektronik aksam, hatta motor ve aktarma organları (şanzuman- kavrama üniteleri vs.) kullanılabiliyor; şasi ve gövde oldukça uzayıp kısalabiliyor.

Bu yüzden aynı platformda olmaları aynı segment olmaları ya da olmamaları anlamına gelmiyor. D-SUV' mu dersiniz, FULL - SIZE mı yoksa başka birşey mi bilemem ama fikir vermesi açısından belirtelim, Tiguan' dan 20, Q5' ten 7 cm., X3' ten ise 5 cm. daha uzun. Ölçüler önemli.

Güzel açıklamissiniz hocam saolun

• quote:

Orijinalden alıntı: enkarizmanickbende

7 kişilik versionda en arkadaki koltuklarda isofix var mı?

Hayır yok. Benim bugüne kadar gördüğüm kadarıyla sadece Q7 ve Alhambra'da vardı en arka koltuklarda isofix

• Kalsiyum 17 kullanıcısına yanıt
    Ibıza ve Poloyu cıkaralım lısteden

• Yeti'yi sattığıma pişman olmuştum. Tekrar Yeti'lendirecek bu araç beni :)

• Acaba 1.4 TSİ 150ps nasildir çekiş gücü falan ? Elimizdeki yetiyi satıp alabiliriz ama önce test etmemiz gerekli.

• Ben tiguanı teste gittim içini beğenmediğimden vazgeçtim. dışının modernliğiyle içi arasında çok fark var. kodiaq ında dışı süper ve benim gibi aile aracı düşünen biri için tiguandan büyük olması büyük avantaj
    bırak tiguandan ucuzu aynı fiyat bile olsa kodiaq tercih ederim. ayrıca bu segmentte bu boyutta bildiğim başka araç yok beğenmeyen arkadaşlar ne alternatife göre beğenmiyor acaba ben gelişini merakla bekliyorum
  • Kodiaq Audi Q6 boyutunda bir araç hatta aynısı belkide.
    Bu arada ben Yeti almayı planlıyorum 2 çocuklu aile aracı olarak önerirmisiniz Eski Yeticiler? Tek endişem is DSG vites?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shener -- 21 Eylül 2016; 22:32:49 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.