Şimdi Ara

Skoda Kodiaq Ana Konu (29. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.607
Cevap
91
Favori
454.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence tiguan dan iyidir boş tiguan daha pahalı hiç olmazsa style paketinde biraz donanım var.Haftaya araçlar geliyormuş 200 kişi şimdiden sıraya girmiş araç almak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cango69 -- 29 Nisan 2017; 21:45:47 >
  • Anlaşılan o ki en çok merak edilen 150 bg otomatik ambition donanım için metal renk farkı dahil 69.900₺ sınırında tutarak %50 vergi diliminde kalmış ve anahtar teslim fiyatı yaklaşık 125 bin olmuş. Ancak benim gibi bu büyüklükte bir aracı 7 koltuklu almak isteyenler 7 koltuk opsiyonu ekletince vergisiz fiyatı 72.200 seviyesine çıkıyor ve 136 bin lira oluyor. Kimse kusura bakmasın ama 7 koltuk farkı için 11 bin lira fazla veremeyiz. Öte yandan 7 koltuk özelliği bu aracı Tiguan ve CRV gibi modellerden ayrıştıran özellik

Donanım detaylarına bakınca şöyle söyleleyeyim; Skoda Active yerine Ambition seviyesinden başlattığı için en alt seviye bile boş değil. Şu da keşke olsaymış dediğim iki şey; Katlanır ayna ve sis farının köşe dönüş özelliği olması olurdu.

Önümüzdeki günlerde yurtdışı fiyat ve donanım kıyaslaması yapıp sizle paylaşacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İstanbul'daki araçların hepsinin opsiyonlandığı çok da doğru değil. En azından benim gittiğim büyükçe bir bayi araçları satıp satmamaya henüz karar vermediklerini, çünkü satmaları halinde müşteriye gösterebilecekleri araç kalmayacağını söyledi. Çünkü her bayiye her donanım paketinden 1'er tane (toplam 3-4 tane) araç vermişler sadece. Bunları teslim ederlerde müşteriye gösterecek araç kalmıyormuş. Diğer parti haziranda gelecekmiş.

Fiyatta da lansman için bile 1 krş dahi inemeyeceğiz diyorlar.

• Cango69 kullanıcısına yanıt
    Opsiyon donanım listesinin prestige paket için olanı elinizde var mıdır?

• SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Kodiaq daki motora chip Tuning uygulanırsa şanzımanda sıkıntı çıkmaz mı o zaman?

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.LiXX

Kodiaq daki motora chip Tuning uygulanırsa şanzımanda sıkıntı çıkmaz mı o zaman?

Chip Tuning de yapılsa en fazla 300-320 Tork falan olur tahminimce. Şanzıman 350 Tork'a kadar dayanıklı. Yani sıkıntı olmaz.

Hocam bilgiler icin tesekkurler, ambition donanim opsiyon listesini de paylsabilirmisiniz

• dou147 kullanıcısına yanıt
    Malesef onu almadım çünkü bana göre araç zaten pahalı.
  • Silindir kapatma (ACT) tüm versiyonlarda olacaktı sözde,listede gözükmüyor<<<<<<<` opsiyonlarda da yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: isonery

Silindir kapatma (ACT) tüm versiyonlarda olacaktı sözde,listede gözükmüyor<<<<<<<` opsiyonlarda da yok

Act var fiyat listesine bakın act li araçlar 4x4 ler hariç dsg vitesliler act içeriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kizilat

Hocam bilgiler icin tesekkurler, ambition donanim opsiyon listesini de paylsabilirmisiniz

Malesef elimde sadece style paketinin opsiyon listesi var.
    Peki tüm opsiyonlar bunlar mıdır? Açıkcası koltuk sırtlıklarında tepsiyi ne opsiyon nede standart olarak göremedim aynı şekilde arka camlarda perde.

• Selam arkadaşlar uzun zamandır bu forumun takıpçisiyim KODİAC ı merakla beklıyordum sizler gibi platforma yeni üye oldum ...Açıklanan fiyatlar banada yüksek geldi birde 7 koltuklu olmaması negatif acıdan değerlendiriyorum.Değerli arkadaşlar aklımda şuan iki araba üzerinde yoğunlaştım birisi 1.4 TSİ 150 AMBİACTİON 123,400 Digeride FORD KUGA 1.5 DİZEL 120 PS 123,350 asaği yukarı aynı fiat tek fark dizel benzin seceneği... Kodiac ın albenisi ve görselliği tarşılmaz Kuganın da yakıt ekonomisi ve yenilenmiş makyajlı kasa ile yeni bir renk katması... sizlerden istirhamım kugayı bu alanda sadece kıyaslamak istemem... tesekkürler
  • Ambition da farlar zannederim halojen. Tamam full led olmasın da bari xenon olsaydı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dou147

Peki tüm opsiyonlar bunlar mıdır? Açıkcası koltuk sırtlıklarında tepsiyi ne opsiyon nede standart olarak göremedim aynı şekilde arka camlarda perde.

Bayiye listeler bugün gelmiş bana verilen donanım listesi budur. Ambition-Style-Prestige ben sadece style ile ilgilendiğimden sadece style opsiyon listesini verdiler sizinle paylaştım haftaya araçları görmeye gideceğiz.
  • Arkadaşlar fiyatlar çok yüksek. Farklı bir bakış açısından şunları söylemek istiyorum Bende sizler gibi kodiaq bekleyenlerdendim:) fakat gecen hafta zeytinburnu otomol 2. el araçlara bakmak istedim BMW 3.20 full araçlar 2016 model (5000km-13.000km) arasında 145 bın tl ile 155 bın tl arasında. skodamı? mw mı? yine X3 gordum fyat 170 bın tl.....
  • Skoda yı VW satın almadı mı herzaman yaptığını yapacak 3 kuruşluk arabayı 15 kuruşa..
  • Ambition donanımın fiyatları Almanya'yla birebir aynı, fabrikadan çok iyi iskonto almışlar.Fiyatların bize pahalı gelmesinin tek nedeni ülkemizin ekonomik şartları ve Türk lirasının aşırı değer kaybı.

DSG 6 ileri galiba, yani ıslak tip.Bu da önemli bir artı.

Bence tek eksi yanı yüksek yakıt tüketimi olacak; fabrika verisi ortalama 6,3 litre olarak yazıyor ki yoğun trafikte 9-10 litre civarı yakar çok rahat.

• quote:

Orijinalden alıntı: metehan5506

Selam arkadaşlar uzun zamandır bu forumun takıpçisiyim KODİAC ı merakla beklıyordum sizler gibi platforma yeni üye oldum ...Açıklanan fiyatlar banada yüksek geldi birde 7 koltuklu olmaması negatif acıdan değerlendiriyorum.Değerli arkadaşlar aklımda şuan iki araba üzerinde yoğunlaştım birisi 1.4 TSİ 150 AMBİACTİON 123,400 Digeride FORD KUGA 1.5 DİZEL 120 PS 123,350 asaği yukarı aynı fiat tek fark dizel benzin seceneği... Kodiac ın albenisi ve görselliği tarşılmaz Kuganın da yakıt ekonomisi ve yenilenmiş makyajlı kasa ile yeni bir renk katması... sizlerden istirhamım kugayı bu alanda sadece kıyaslamak istemem... tesekkürler

Şu an kuga çok daha mantıklı görünüyor.

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.