Şimdi Ara

Skoda Kodiaq Ana Konu (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.608
Cevap
91
Favori
453.936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: phatron_23

Eğer fiyat çok iyiyse bence gidin kapora bırakın ilk partiden sonra en az 1 ay daha beklersiniz. Burada aracı ve fiyat politakasını şiddetli bir şekilde savunduğunuzu söylerseniz indirim bile yapabilirler.

Aynen hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 2 Mayıs 2017; 18:9:30 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kizilat

quote:

Orijinalden alıntı: muho257

Az önce müşteri temsilcisi ile görüştüm, başlangıç paketi ile ortak paket arasındaki en temel farkı full led farlar ve f1 vites olduğunu söyledi

Ayrıca şimdilik gelenlerin hepsi 5 koltuklu. 7 koltuk yok. Başlangıç paketini eklenecek opsiyonlar aracı bir üst vergi dilimine taşıyacağı için cazip değil

hocam daha detaylı bilgi verebilirmisiniz, giriş donanımda ne gibi özelliklerden bahsedildi?

Vodaveacell hocamız bu konuda bilgisi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 29 Nisan 2017; 14:12:18 >
  • SPECIALIZED kullanıcısına yanıt
    Aracı teslim alınca resimlerini de atarsınız o Zaman.

Bu nasıl üslup ya bu nasıl bi tarz terbiyesizliğin lüzumu yok açıkça söylediler istenmiyorsunuz bu konuda daha neden dönüp dönüp milletin sinirleriyle oynuyorsunuz ? Kaç defa ayar yediniz yine utanmadan geliyorsunuz nasıl yüzsüz bi herifsin? Sana ne millet crv mi alacak sümbül mü araç pahalı! skoda g.m. tolga bey aracın giriş fiyatını 80-90 bin olarak açıklamıştı peki şuanda nedir durum ? 109 bin! Sizin çok paranız varsa burada VW ve fiyat propagandası yapmayı kesin gidin 3er 5er alın rica ediyoruz bu konuyada ugramayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: indexxxx1

Bu nasıl üslup ya bu nasıl bi tarz terbiyesizliğin lüzumu yok açıkça söylediler istenmiyorsunuz bu konuda daha neden dönüp dönüp milletin sinirleriyle oynuyorsunuz ? Kaç defa ayar yediniz yine utanmadan geliyorsunuz nasıl yüzsüz bi herifsin? Sana ne millet crv mi alacak sümbül mü araç pahalı! skoda g.m. tolga bey aracın giriş fiyatını 80-90 bin olarak açıklamıştı peki şuanda nedir durum ? 109 bin! Sizin çok paranız varsa burada VW ve fiyat propagandası yapmayı kesin gidin 3er 5er alın rica ediyoruz bu konuyada ugramayın

Haberdar edip konuya uğramayın demek de ilginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 2 Mayıs 2017; 18:10:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykutpafuli

Merakla beklenen Büyük SUV Türkiye'ye geldi !!!

KODIAQ satışa sunuldu .

1.4 TSI 125 HP AMBITION PAKET - 109.900 TL

1.4 TSI 150 HP DSG AMBITION PAKET - 123.400 TL

1.4 TSI 150 HP DSG STYLE PAKET - 148.900 TL

1.4 TSI 150 HP DSG STYLE PAKET 4X4 - 155.900 TL

1.4 TSI 150 HP DSG PRESTIGE PAKET - 163.400 TL

1.4 TSI 150 HP DSG PRESTIGE PAKET 4X4 - 170.400 TL

Fiyatlar açıklandı .

https://m.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=243025644&utm_source=net.whatsapp.WhatsApp.ShareExtension&utm_medium=ios

Daha demin yüksek değil diyordun şimdi fiyatların yüksek olmasının tek sebebi Skoda mı ? diyorsun. Ne dediğini bilmiyosun 2.cümlen 1.sini yalanlıyor.
    Bana ne kadar zaman geçti ? tolga bey bu fiyatları verdiğinde euro daha yüksekti bunuda söyle! ayrıca ya fiyat zikretmeyecekti gelince bakarız diyecekti yada söylediğinin arkasında durup dediği zaman getirecekti! benim problemim değil aradan geçen zaman. muvazeneni kaybetmişssin sen nasıl savunacağını bilemiyorsun
  • Kodiaq ha geldi ha gelecek diye aylardır bu konuyu takip ediyorum. Fiyat konusu açıkçası göreceli bir kavram. Piyasadaki rakiplerine bakınca açıklanan fiyatlar uçuk kaçık değil. Hatta donanım seviyesine bakarsanız makul bile. Tabii iç malzeme kalitesi de önemli bir faktör. Bayiilere gelince ona da bakmak lazım. Ancak Türkiye standardlarında aylık belli bir maaşla çalışan bizler için genel anlamda araç fiyatları yüksek. Son ötv ve kur yansımaları da işin tuzu biberi oldu. Bu yüzden fiyatı makul diyen de uçuk diyen arkadaşlar da haklı Fiyatlar illa ki bir denge noktasına gelecek. Ya biz alışacağız ya bayiler belli bir miktar karından feragat edecek ya da devlet büyüklerimiz ÖTV'ye daha makul bir çözüm getirecek.
    Sonuç itibariyle fiyatlandırma mevzuu biz vatandaşların alım gücüne bakılarak ayarlanmadığı için bu konuda birbirimizi boşuna kırmaya gerek yok diye düşünüyorum. Kaporasını yatırıp alacak olanlara hayırlı uğurlu olsun...

• quote:

Orijinalden alıntı: SPECIALIZED

quote:

Orijinalden alıntı: elfmariachi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: egomanyag

Bu arada Tiguan D felan değil bence o zaman Touareg uzay çağı, bu arada Kodiaq Touaregle bir Tiguan Yeti ile bir tutuluyor. 2018 Yeti yazarsanız kodiaqın bebe versiyonu olarak karşınıza çıkar.

Kodiaq da çok farklı donanımla geliyor, style denen model prestigele bir edition denen model prestige laurin klement arası bişey olarak geliyor. Daha düşükleri ambition falandı hatırlamıyorum.

Bu arada 1.4 Tsi 2.0 Tdi geliyor. 4x4 4x2 modelleri geliyor. 7 kişilikde mecbur olarak 2.0 tdi ve 4x4 almak zorunda kalıyorsunuz diye biliyorum ve 2.0 da 150ps ve 190ps var. 7 kişilik 2.0 4x4 190 ps diye biliyorum.

1.6 Tdi gelmemesinin sebebi belli. E adamlar akıllı deneyim de var. Örnek mevcut tiguan. Araba çekmiyor bide 4x2. Sonra neden çekmiyor dizel. Ama türkiyeye gelmesi gereken 1.6 olmalıydı daha fazla satardı ama adamlar arabanın adı kirlensin istemedi bence tiguanı çekmeyen kodiaqı imkanı yok çekmez tahminimce.

Değerli hocam;

Çok kişi buna inanmayıp itiraz etse de, Tiguan çıktığı 2016 Mayıs ayından itibaren araçların satış adetlerini ve segmentlerini belirleyip açıklayan kurum olan ODD tarafından D Segmenti SUV olarak gösterilmektedir. Aynı zamanda Honda CR-V, Nissan X-Trail gibi araçlar da D Segmenti SUV kategorisindedir. Bana gelip Tiguan'ın rakibi QQ demeyin, 1.90 boyu olanlar QQ'da arkaya oturamıyor.

Touareg E Segmenti SUV, Kodiaq da D Segmenti SUV. Kodiaq'ın neresi Touareg'e rakip abartmayın 1.4 motorlu Touareg'e rakip araç mı olur. Kodiaq VW Tiguan'ın azıcık uzatılmış versiyonu, görüntüsü Q7 gibi diye onun boyutunda sanmayın aracı.

1.6 TDI çekmiyor diyen ilk sizi duydum. Böyle saçma bir şey görmedim. 1.6 TDI kullanıcılarını haberdar ediyorum öğrenin bi araç nasıl gidiyor.
    280 torklu araç nasıl çekmiyorsa anlamadım.

Saygılarımla.

Ne alakası var Tiguan ile D segmenti Suv un??? Odd dediniz madem link gösterin bişey yapın. Ben ekran görüntüsü koyuyorum odd nin açıkladığı mart ayı satışları için. Neymiş??? Daha odd ye bakmadan odd böyle diyor demekle olmaz.

Otomobil genelde ODD'nin C Segmenti SUV satışları paylaşıldı içlerinde Tiguan yoktu.

Ototeknikveri diye bir sitenin verilerini ODD diye paylaşmışsınız. Orada çok satan SUV'ları C Segment diye yazmışlar.

ODD'nin verilerine göre SUBARU FORESTER, HONDA CR-V, TOYOTA RAV-4 ve VOLKSWAGEN TIGUAN D SUV. ODD'nin internet sitesinde de ss paylaşabilirim.

Volkswagen Yeni Tiguan çıktığı 2016 Mayıs ayından beri ODD tarafından D SUV olarak sayılmaktadır.

Sizin bu paylaştığınız Listenin ODD ile alakası yok. Yanlış bilgilerle dolu.

Hadi Tiguan'ı geçtim, SUBARU FORESTER, TOYOTA RAV-4, HONDA CR-V bu araçların neresi C SUV.

Siz inanmak istemeseniz de ODD'ye göre Tiguan D SUV.

Böyle asılsız yanlış bilgiler içeren mesajlar paylaşıp burada başka üyelerin de yanlış bilgilenmesine yol açmayın.

Ayrıca bu konu kapandı.

BURASI KODIAQ KONUSU.

Kodiaq konusunda TIGUAN konuşarak Konuyu kirletmeyelim lütfen. Bu konu geçen haftalarda konuşuldu ve konunun kirlenmemesi için konuyu kapattık. Bir sürü üyeden şikayet geliyor.

Tiguan C olsa ne olacak D olsa ne olacak.

Burası KODIAQ konusu KODIAQ'da D SUV. Tiguan'ın ne olduğunun bu konuda bir önemi yok. Bunu konuşmak konuyu kirletmekten başka bir işe yaramaz.

Ocak satışları ile Mart satışları arasında uçurum var bazı markalar 5 kat artmış, demekki yöneticiler doğru yapıyor, ötv nin kur un yükselmesi bile hiç gelmiş, araba fiyatları ve yakıt daha ucuz olsa demekki her evde 3 araba olacak. Gerçi benim yan komşuda 4 araba oldu maşallah.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: osus3535

quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Tiguan'a büyük kardeş Atlas gelecek.Yani;3008,QQ,Kuga,Sportage,Tucson,Mokka,HRV,CHR,Kadjar,Yeti,RAV 4,XV,Tiguan bir yana ; CRV,X-trail,Kodiaq,5008,Forester,Koleos,Atlas bir yana diye biliyorum.:)

Hocam bence atlas v6 3.0 tsi motor ile q7, x5 seğmentinde bi araç.

Hocam atlas modelinin VW çalışanı olduğumdan dolayı bana gönderilen maillerden birinde Türkiye'ye Amarok 7 kişilik ismiyle geleceği söyleniyordu. Ama belki Amarok 7 kişilik farklı bir model olabilir. Atlas yerine onu getiriler.

VW çalışanı olduğunu itiraf etmiş zaten
    VW ve Skoda hakkında kötü veya olumsuz bir şey yazmasını beklememek lazım

• isikayhan kullanıcısına yanıt
    Ben kodiaq tan vazgeçtim teste gideyim diyordum ama pekte gerek yok ayrıca etrafımda 4 kişi vardı ciddi almayı düşünen şuanda 3ü başka araba aldı bile iyide yapmışlar.
    Şu forumda eminim en az 10 kişi vardır almaktan vazgeçen. 80-90K'dan getiricez diyip aylarca beklet birde üstüne 110.000 tlden giriş fiyat belirle. Tolga beye iyi eğlenceler 2.0 TDI Kodiaq'la.
    Ben skoda almazsam batmam gider başka marka başka model alırım üç kuruş az 5 kuruş fazla. Ama skoda ya da bu kafadaki VAG satamazsa batar. Bu kadar net.
    Neyse zaten alsaydım DSG alacaktım ve DSG hep kafamın bi köşesinde soru işaretiydi hayırlısı olsun. Alacak olanlarda güle güle kullansın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isikayhan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: osus3535

quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Tiguan'a büyük kardeş Atlas gelecek.Yani;3008,QQ,Kuga,Sportage,Tucson,Mokka,HRV,CHR,Kadjar,Yeti,RAV 4,XV,Tiguan bir yana ; CRV,X-trail,Kodiaq,5008,Forester,Koleos,Atlas bir yana diye biliyorum.:)

Hocam bence atlas v6 3.0 tsi motor ile q7, x5 seğmentinde bi araç.

Hocam atlas modelinin VW çalışanı olduğumdan dolayı bana gönderilen maillerden birinde Türkiye'ye Amarok 7 kişilik ismiyle geleceği söyleniyordu. Ama belki Amarok 7 kişilik farklı bir model olabilir. Atlas yerine onu getiriler.

VW çalışanı olduğunu itiraf etmiş zaten
    VW ve Skoda hakkında kötü veya olumsuz bir şey yazmasını beklememek lazım

Onu benim VW çalışanı olduğumu iddia eden arkadaşlara cevap olarak söylemiştim.

Zaten yandaki smiley'lere bakarak da anlamışsınızdır.

Bu rakamlar tabi ki az paralar değil. Fakat SUV segmetini incelediğinizde Kodiaq'ın fiyatlarının makul olduğunu göreceksiniz. İstanbul'da boşta Kodiaq kalmamış şuanda neredeyse hepsi opsiyonlanmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: indexxxx1

Daha demin yüksek değil diyordun şimdi fiyatların yüksek olmasının tek sebebi Skoda mı ? diyorsun. Ne dediğini bilmiyosun 2.cümlen 1.sini yalanlıyor.
    Bana ne kadar zaman geçti ? tolga bey bu fiyatları verdiğinde euro daha yüksekti bunuda söyle! ayrıca ya fiyat zikretmeyecekti gelince bakarız diyecekti yada söylediğinin arkasında durup dediği zaman getirecekti! benim problemim değil aradan geçen zaman. muvazeneni kaybetmişssin sen nasıl savunacağını bilemiyorsun

Değerli Hocam;

Siz yüksek dediğinizden dolayı size sordum neden yüksek fiyatlar diye ? SUV sınıfındaki diğer araçların da fiyatları incelendiğinde bu aracın fiyatının makul olduğunu görebilirsiniz. Euro Kuru sabit tutuluyor. Ve normal Euro kuruna göre çok daha düşük. 3.40 seviyelerinde. Normal kur gibi olsa bu araçların yanından geçemeyiz.

140-150.000 gibi rakamlar tabi ki çok para. Ama diğer araçların da fiyatları bu seviyede.

Kodiaq kadar büyük bir araba bu fiyattan daha da ucuz olamazdı benim görüşüme göre.

Sizin dediğiniz gibi daha ucuz olaa tabiki de çok daha güzel olurdu. Ama bu fiyatlar da araca göre makul. Zaten gelecek olan Kodiaq'ların neredeyse hepsi opsiyonlanmış. Anlaşılan araç iyi tutulacak.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SPECIALIZED -- 29 Nisan 2017; 18:35:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: edmr41

Ben kodiaq tan vazgeçtim teste gideyim diyordum ama pekte gerek yok ayrıca etrafımda 4 kişi vardı ciddi almayı düşünen şuanda 3ü başka araba aldı bile iyide yapmışlar.
    Şu forumda eminim en az 10 kişi vardır almaktan vazgeçen. 80-90K'dan getiricez diyip aylarca beklet birde üstüne 110.000 tlden giriş fiyat belirle. Tolga beye iyi eğlenceler 2.0 TDI Kodiaq'la.
    Ben skoda almazsam batmam gider başka marka başka model alırım üç kuruş az 5 kuruş fazla. Ama skoda ya da bu kafadaki VAG satamazsa batar. Bu kadar net.
    Neyse zaten alsaydım DSG alacaktım ve DSG hep kafamın bi köşesinde soru işaretiydi hayırlısı olsun. Alacak olanlarda güle güle kullansın.

Kodiaq'da bulunan DSG şanzıman DQ250 Kodlu Sorunsuz DSG olarak bilinen 350nm Tork'a kadar dayanıklı 6 İleri DSG türü.

Araçtaki motor 250nm Tork olduğundan dolayı Şanzımanda ısınma gibi sıkıntılar olmuyor.

Forumda sürekli eleştirilen DSG türü DQ200 kodlu 250nm Tork'a kadar dayanıklı olan DSG şanzıman. Passat ve Golf'te 1.6 TDI ve 1.4 TSI ACT motorlarda bu şanzıman mevcut. Arabanın motoru zaten 250nm şanzıman da 250nm dayanımı olduğundan dolayı tork değeri tam sınırda oluyor.

Ama yeni nesil DSG'ler artık iyice gelişti. Sıkıntıları artık pek duyulmuyor. Volkswagen Wolfsburg'da DSG için özel bir fabrika kurdu.

• Fiyat savunuculuğu yapmanın ne mantığı var anlamıyorum. Fiyatı beğenen beğenir ve sıraya girer 3'er 5'er tane alır, ancak 80-90 diye dillendirip de 110 dan giriş yaptığı için fiyatı beğenmeyen ve Yüksek bulan da tepki gösterir ve başka araçlara yönelir. Buradaki şahıs tüm bu fiyatı beğenmeyenleri alıntılayıp itiraz ediyor ve konuyu amacından saptırıp tartışmaya yol açıyor. Eğer Skoda ile bir bağlantın varsa burada sürekli ucuz diye yazmakla araç ucuz olmuyor ve itici oluyorsunuz. Yok eğer hiç bir bağlantınız yoksa sadece sempati duyduğunuz için markayı savunmaya çalışıyorsanız da boşverin siz alın kullanın ve kimse almasın size ne?

Lütfen konuyu uzatmayın.

• YENI KODIAQ 2017

FIYAT LISTESI

DONANIM LİSTESI

STYLE PAKET OPSIYON LISTESI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cango69 -- 29 Nisan 2017; 20:5:9 >

• Cango69 kullanıcısına yanıt
    hocam tesekkür ederiz hayırlı uğurlu olsun bu fiyatlara benim karnım tok alanda hayrını görsün kazasız belasız güle güle kulansın benim için konu kapanmıştır =)
    Bu durumda prestij pakete panoramik suunrof ve metalik boya için 7000 tl daha vereceğiz

Teşekkürler hocam.Fiyatlar beklenilenden çok yüksek geldi böylece.:(

• Büyük fiyasko bu paraya sadece tiguan sahipleri araçlarını satıp bu aracı alır fiyatlar çok yüksek
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.