Şimdi Ara

Skoda Kodiaq Ana Konu (122. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.608
Cevap
91
Favori
453.999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu an bayilerin hemen hemen hiçbirinde araç yok. En erken nisan ayında gelecek diyorlar ve onlar içinde büyük bir kısmına sıra yazmış ve kapora almış durumdalar. Bu sene ithal edilecek araç sayılarında da azaltma yaptılar. Çünkü son 2-3 yıldır istenilen satışları gerçekleştiremediler. Nisan ayında yeni gelecek araçların fiyatlarıda o zaman ki fiyat olacak. şimdi sıraya yazılıpta nisanda ki fiyatı yüksek bulan kişilerin almaktan vazgeçeceği araşlar satış için müsait olacak. Bu sebeple ikinci eldde ki araçların fiyatları sıfır ilan edilenlerden daha yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Hamuş -- 21 Şubat 2020; 22:45:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AEB0B10CD

Istediğin bayiyi arayıp fiyat alabilirsin, elimizde araç yok deseler bile fiyat söylüyor çoğu

Alıntıları Göster
    anladım o zaman şimdi sahibinden'de yazan fiyatlar uçuk olmakla birlikte buralara kadar çıkmayacağının bir garantisi de yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ckul

anladım o zaman şimdi sahibinden'de yazan fiyatlar uçuk olmakla birlikte buralara kadar çıkmayacağının bir garantisi de yok.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar karoq 1.6 tdi prestige ve kodiaq 1.5 elite arasinda kaldim. Elite hayalet gosterge ekletmeyi dusunuyorum. Fakat aklima dizel benzinli dilemmasi takiliyor. Hep dizel kullandim ve simdi 1.6 cdti astram var. 5.5 ortalamam var gunluk kullanimimda. Yazin haftasonlari 150km gidiyorum yazliga. Haftaici de ise 20 km ise mesafem var. Senede 1 defa da 1000 km memlekete yolum duser. Bunlar tek yon mesafeler donusleri eklemedim.

Esim kodiaq istiyor fakat ben yakit yonunden ve kullanimimiza gore bizi uzecegini dusunuyorum .araci yaklasik 100 bin km kullaniriz. Bu da hesaplarima gore (5.5 dizel 8.5 benzin ortalama alirsak) 23000 kadar fazladan yakit masrafi yaziyor benzine

Benzer tecrubesi olan veya kodiaq ile yakit tuketimini paylasmak isteyen arkadaslar var midir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sukulented -- 25 Şubat 2020; 0:7:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sukulented

Arkadaslar karoq 1.6 tdi prestige ve kodiaq 1.5 elite arasinda kaldim. Elite hayalet gosterge ekletmeyi dusunuyorum. Fakat aklima dizel benzinli dilemmasi takiliyor. Hep dizel kullandim ve simdi 1.6 cdti astram var. 5.5 ortalamam var gunluk kullanimimda. Yazin haftasonlari 150km gidiyorum yazliga. Haftaici de ise 20 km ise mesafem var. Senede 1 defa da 1000 km memlekete yolum duser. Bunlar tek yon mesafeler donusleri eklemedim.

Esim kodiaq istiyor fakat ben yakit yonunden ve kullanimimiza gore bizi uzecegini dusunuyorum .araci yaklasik 100 bin km kullaniriz. Bu da hesaplarima gore (5.5 dizel 8.5 benzin ortalama alirsak) 23000 kadar fazladan yakit masrafi yaziyor benzine

Benzer tecrubesi olan veya kodiaq ile yakit tuketimini paylasmak isteyen arkadaslar var midir
    Bugün bayide iki aracıda gördüm karoq premium paket ile kodiaq elit paket aynı fiyat. Donanım farkı olarak karoqta xenon far ve ambians ic aydınlatma var kodiaqta ise sunroof var. Eger cok km yapmayacaksanız kodiaq daha iyi bir tercih olur.

• dizelin yakit tuketimi, benzinin konforu olarak bende sizin gibi ikilemde kalmistim.
    Gunluk olarak ise gidip gelirken yaklasik istanbul trafiginde 50-60 km yol yapiyorum. Yakit ortalamam 7 - 7.5 litre arasi. Bu boyuttaki bir arac icin gayet makul bir ortalama. Sakin kullanimda bu sekilde. Ama yukleneyim gaza, performans istiyorum deyince o zaman ibre cok kolay bir sekilde yukari yukselebiliyor. yakin zamanda sehirlerarasi sabit hizda kisa bir yolculuk yaptim. O zaman 100 km ortalamasinda 5 litreyi gordum.
    Bugune kadar dizel arac kullanirdim megerse arac kullandigimi saniyormusum. Arac ne kadar ust segment olursa olsun dizel arac silkeliyor. Yalitim ne kadar iyi olursa olsun iceriye ses aliyor.

• Merhabalar, bir kac hafta önce babam bu araçtan aldı. Motor çalıştığında sıcaklık hep 90 derece görünüyor. Arabalardan pek anlamıyoruz bu bir sorun mu yoksa aracın soğuk iklimde devreye aldığı bir özellik mı ?

• Yakın zamanda bayilerden fiyat ve stok bilgisi alan varsa paylaşabilir mi?
  • Aracın bugun siparisini verdim 303 000 tl ve nisan ortasinda teslim edilecek

• quote:

Orijinalden alıntı: denms

Aracın bugun siparisini verdim 303 000 tl ve nisan ortasinda teslim edilecek
    Motor ve donanım özelliklerini de yazsaydınız...
  • Merhaba,

Ben de 3 hafta önce elit paket+cam tavan+hayalet+elektrikli bagaj özellikli 0 km bir aracı galeriden 235 bin TL vererek aldım. Bayilerde bulamadım, o sebeple liste fiyatlarının 10 bin TL üzerini ödedim. İyi ki de almışım. 2 haftada ne olduysa bu fiyatlar hayal oldu.
    Tabi ben de dahil biz bu paraları ödemeye razı oldukça artacak da. Ama yapacak bir şey yok, yerli alternatif olmadığı sürece ithalattaki kur vb. risklere maruz kalıyoruz. Kısamıyoruz da ihtiyaçları. Aracımın da fiyatı arttığından takastan ötürü bu balondan çok zarar görmedim. Sıfırdan araba alacaklara Allah kolaylık versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbblue -- 12 Mart 2020; 11:33:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedefci

Motor ve donanım özelliklerini de yazsaydınız...

Alıntıları Göster
    1.5 tsi prestige paket arac ama nisanda teslim exilemedi hazirana attilar bakalim ne olacak

• Merhaba,

1.4TSİ ve 1.5TSİ yakıt tüketimleri nedir aracın?
    Bu durum çok kafamı kurcalıyor.
  • 1.5 tsi 2600 kmde ortalamam 8.9 şuan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadir0055 -- 10 Mayıs 2020; 20:25:8 >
  • denms D kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, hangi bayiden aldınız. Liste fiyatı üzerinden indirim aldınız mı?

• Prestige pakete ilaveler ile özel sipariş geçmeyi düşünüyorum. Araç geldiği zaman üzerindeki fiyatdan almam gerekecek. Zam olur ise kapora verdiğim için dönüş te yok. Bayiden bayiye de fiyatlar değişiyor. Kimisi %4 indirim yapıyor kimisi %5. Üç dört bayide araç olsa hepsine fiyat sorup uygun olanını alırım ama özel siparişte nasıl pazarlık yapacağım. 330 binlik araçta % 1 %2 az tutmuyor.

• khaos kullanıcısına yanıt
    Geç cevap olacak, çok sayıda ilâve donanım ekleyebiliyorsunuz.

• 2020 Skoda Kodiaq 1.5 TSI 150 PS ACT DSG Prestige (4x2)
    Silindir Hacmi: 1498 cc.
    Yakıt Tipi:
    Şanzıman Türü:
    Beygir Gücü (Toplam): 150 hp.
    0-100 Km Hızlanma: 9.8 saniye.
    Karma Tüketim (100 km): 6.0 lt.
    Araca çok güzel alan kişiye hayırlı olsun güzel araç ben beyendim
  • Bugun vosmere termin sordum, sıfır sipariş 1.5 ay dedi.

• kodiaq mı karoq mu diye sorulduğunda

performans olarak 2 aracıda deneyen arkadaşlar yorumlayabilir mi
  • 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.